Autor Wątek: Lista rezerwowa  (Przeczytany 10501 razy)

Offline Avensteye

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Lista rezerwowa
« dnia: Lipiec 10, 2015, 16:23:24 »
Mam pytanie odnośnie list rezerwowych. Próbowałem w tym roku do CS pierwszy raz, i jestem w pierwszej dziesiątce listy rezerwowej.
Ile mniej więcej osób dostaje się z list rezerwowych? Czy jest w ogóle jakakolwiek realna szansa na przyjęcie do szkoły?Kiedy można spodziewać się wezwania na badania (o ile takowe zostanie wysłane)?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.360
Odp: Lista rezerwowa
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2015, 16:34:41 »
Nie ma zasady, jest zbyt dużo zmiennych żeby ci określić ale kojarzę że kiedyś ktoś na tym forum pisał że cała lista rezerwowa się dostała.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Avensteye

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Lista rezerwowa
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2015, 16:41:10 »
A tak statystycznie jak to przedstawia się na tle lat ubiegłych (własnie tez czytałem ze cala rezerwa weszła kiedyś)?

Offline Daamian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Lista rezerwowa
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2015, 18:27:46 »
Orientuje sie ktoś czy rok temu brali z rezerwy do Poznania?

Offline Dan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Lista rezerwowa
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2015, 18:52:54 »
5 osób wzieli

Offline Radek1993

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Lista rezerwowa
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2015, 18:53:33 »
W 2013 roku zdawałem lecz niestety nie załapałem się na rezerwową listę. Było 60 miejsc, a 90 ludzi na basenie, okazało się jednak że zapotrzebowanie jest większe (takie jak w CS i Krakowie) i postanowili że cała 90 się dostanie. W następnych latach (2014 i 2015) limit był już w granicach 90.

Bazuję tylko na nieoficjalnym info, ale w zeszłym roku w Poznaniu 5 osób z rezerwy weszło prawdopodobnie.
Co do zmiennych: nie pojawienie się lub niezaliczenie basenu, rezygnacja na rzecz SGSP lub innego powodu, nie przejśćie badań psychologicznych lub lekarskich, oraz pojawił się też wątek nie dotrzymania tempa na unitarce (ale tylko w pierwszych 2 tygodniach).

Także możesz się spodziewać telefonu w tym tygodniu, lub do połowy września według tego co na tym forum zostało napisane. Ale również może nikt z rezerwy nie wejść.

Na naszą korzyść (naszą, ponieważ z 94 miejsc w Poznaniu ja jestem na 95 miejscu) może wskazywać fakt, że lista rezerwowa sama w sobie po coś istnieje. A skoro zmniejszyli ilość osób z 30 na 16 można się domyślać że 30 im niepotrzebne, ale 16 osób na rezerwowej już tak. Więc pewnie sobie pomyśleli, ok 5-6 osób średnio odpada damy dla bezpieczeństwa 16. Ale niestety nie ma reguły, w tym roku badania lekarskie można odbyć bliżej swojego miejsca zamieszkania, a nie w Poznaniu, KRK czy Cz-wie - jaki to będzie miało skutek, czyli czy potrzebna będzie większa ilość ludzi z rezerwy, czy w ogóle nie będziemy potrzebni pokaże czas.

Edit: Ty jesteś z Cz-wy. No to dwójka z listy głównej na pewno wybierze SGSP a dostała się do Cz-wy do aspirantki więc już 2 osoby mogą wejść. Jedynie pozostaje kwestia badań tych dwóch osób, muszą je przejść więc trzymaj za nich kciuki. Więcej przeczytasz w temacie "Kto do SGSP w 2015?" kilka stron wcześniej.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2015, 18:59:08 wysłana przez Radek1993 »

Offline Daamian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Lista rezerwowa
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 10, 2015, 19:37:14 »
Miejmy nadzieje, że tak jest jak mowisz, bo gdzieś czytałem tu na forum, że ktos dzwonił do Pozniania i podobno nie biora z listy rezerwowej ludzi.

Offline matioza1994

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Lista rezerwowa
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 10, 2015, 22:15:23 »
W 2013 roku zdawałem lecz niestety nie załapałem się na rezerwową listę. Było 60 miejsc, a 90 ludzi na basenie, okazało się jednak że zapotrzebowanie jest większe (takie jak w CS i Krakowie) i postanowili że cała 90 się dostanie. W następnych latach (2014 i 2015) limit był już w granicach 90.

Bazuję tylko na nieoficjalnym info, ale w zeszłym roku w Poznaniu 5 osób z rezerwy weszło prawdopodobnie.
Co do zmiennych: nie pojawienie się lub niezaliczenie basenu, rezygnacja na rzecz SGSP lub innego powodu, nie przejśćie badań psychologicznych lub lekarskich, oraz pojawił się też wątek nie dotrzymania tempa na unitarce (ale tylko w pierwszych 2 tygodniach).

Także możesz się spodziewać telefonu w tym tygodniu, lub do połowy września według tego co na tym forum zostało napisane. Ale również może nikt z rezerwy nie wejść.

Na naszą korzyść (naszą, ponieważ z 94 miejsc w Poznaniu ja jestem na 95 miejscu) może wskazywać fakt, że lista rezerwowa sama w sobie po coś istnieje. A skoro zmniejszyli ilość osób z 30 na 16 można się domyślać że 30 im niepotrzebne, ale 16 osób na rezerwowej już tak. Więc pewnie sobie pomyśleli, ok 5-6 osób średnio odpada damy dla bezpieczeństwa 16. Ale niestety nie ma reguły, w tym roku badania lekarskie można odbyć bliżej swojego miejsca zamieszkania, a nie w Poznaniu, KRK czy Cz-wie - jaki to będzie miało skutek, czyli czy potrzebna będzie większa ilość ludzi z rezerwy, czy w ogóle nie będziemy potrzebni pokaże czas.

Edit: Ty jesteś z Cz-wy. No to dwójka z listy głównej na pewno wybierze SGSP a dostała się do Cz-wy do aspirantki więc już 2 osoby mogą wejść. Jedynie pozostaje kwestia badań tych dwóch osób, muszą je przejść więc trzymaj za nich kciuki. Więcej przeczytasz w temacie "Kto do SGSP w 2015?" kilka stron wcześniej.


Osoby które dostały się do Poznania, mają badania w Poznaniu, po basenie dawali od razu skierowania.

Offline Daamian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Lista rezerwowa
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 11, 2015, 00:06:59 »
Ci co byli na glownej liscie to tak dostali. Mowa jest tutaj o osobach z listy rezerwowej jak nazwa tematu wskazuje

Offline Avensteye

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Lista rezerwowa
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 11, 2015, 10:41:46 »
Edit: Ty jesteś z Cz-wy. No to dwójka z listy głównej na pewno wybierze SGSP a dostała się do Cz-wy do aspirantki więc już 2 osoby mogą wejść. Jedynie pozostaje kwestia badań tych dwóch osób, muszą je przejść więc trzymaj za nich kciuki. Więcej przeczytasz w temacie "Kto do SGSP w 2015?" kilka stron wcześniej.

Usiłowałem właśnie sprawdzić kto z CS wybiera się do głównej i ew. wstępnie się dostał, szczerze mówiąc dostawalem troche oczopląsu przeglądając ten temat i nie za wiele się z niego dowiedziałem  :P , w każdym razie dzięki za tą informację Radek1993, no i oczywiście trzymam kciuki za chłopaków idących do SGSP.

Mam jeszcze pytanie odnoście badań dla osób z list rezerwowych, jeśli przyjdzie skierowanie na badania ( o ile wogóle przyjdzie ), to ile
"rezerwista" ma czasu na ich wykonanie? Czy jego również obowiązuje termin jaki widnieje na stronie szkoły tj.  31.08 (bo z tego co mówicie to ktoś może zrezygnować podczas trwania unitarki)?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2015, 10:50:41 wysłana przez Avensteye »

Offline proevo10

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Lista rezerwowa
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 21, 2015, 21:45:37 »
To prawda że nie biorą w tym roku nikogo z rezerwy?

Offline ken

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Lista rezerwowa
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 29, 2015, 12:09:26 »
Jeśli chodzi o CSPSPto wiem że 3 miejsca na 100% powinny pójść do przodu mój kolega i ktoś jeszcze na pewno do SGSP i się dostali a jedna osoba nie przeszła badań tyle wiem od kumpla który robił badania. Ja jestem na rezerwie i czekam. Jak ktoś z rezerwy dostanie jakieś info to proszę podzielenie się tą informacją.

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Lista rezerwowa
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 29, 2015, 12:35:29 »
Dzwoniłem do CS PSP aby zrezygnować z miejsca bo dostałem się do SGSP i powiedziałem, że już mogą kolejną osobe z rezerwy na badania wysyłać. Dostałem odpowiedz, że w tym roku nie będzie wzywana rezerwa. Ile osób przejdzie z pierwszej 100`tki, tyle zostanie. Jednak nie traćcie nadziei, w straży wszystko się szybko zmienia.

Offline ken

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Lista rezerwowa
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 29, 2015, 12:51:21 »
To po co lista rezerwowa...

Offline proevo10

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Lista rezerwowa
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 29, 2015, 20:30:50 »
Eh... Cóż mówi się trudno i trzeba próbować za rok!

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Lista rezerwowa
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 29, 2015, 20:32:53 »
Chyba po prostu ktoś z góry w czas zauważył nadprodukcję szkół i problemy z zagospodarowaniem absolwentów..
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Radek1993

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Lista rezerwowa
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 29, 2015, 21:05:06 »
Tylko mnie zastanawia po co wtedy ustalać większą ilość miejsc na szkole niż rok czy dwa lata temu, skoro jest nadprodukcja aspirantów.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Lista rezerwowa
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 29, 2015, 21:19:14 »
To pytanie nadal jest bez odpowiedzi.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Lista rezerwowa
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 29, 2015, 22:17:37 »
Za rok pewnie będzie po 60-70 osób + 20 rezerwowych miejsc;))

Offline proevo10

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Lista rezerwowa
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 29, 2015, 23:36:40 »
A u Ciebie Fanatyk jak tam? Poszło czy nie?  -_-

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Lista rezerwowa
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 30, 2015, 08:57:12 »
Niet. Mało zabraklo ale zabrakło.  Za rok 2 próba. Szkoda bo strasznie łatwy test był. Pewnie i tak na laryngologu bym poległ bo krzywa przegroda.
7 sierpnia będę miał ustalany termin operacji.☺

Offline Radek1993

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Lista rezerwowa
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 31, 2015, 22:05:51 »
Co sądzicie o mojej teorii ze podwyższono liczbę miejsc na szkole np w poznaniu, Częstochowie żeby uprościć organizacje? Mamy 94 osoby zamiast 90 ale co roku odpada te 4-6 osób wiec jak odpadna to nie trzeba wzywać kolejnych osób z rezerwy itp, wszystko streszcza się w czasie, nie trzeba czekać na odwolania itp. A że to pierwszy raz kiedy stosują taka "wewnętrzna listę rezerwowa" to mamy też standardowa rezerwowa w razie czego. A za rok już jej nie będzie. No bo jak jednocześnie połączyć brak zapotrzebowania na większą ilość aspirantow ale i jednoczesne zwiększenie ilości miejsc na szkole?

Offline tajski11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Lista rezerwowa
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 03, 2015, 19:08:57 »
Radek nie doluj. Bo zostaniemy najwiekszymi przegrywami, jesli ta teoria sie sprawdzi :cooo:

Offline Radekk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Lista rezerwowa
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 23, 2015, 20:54:02 »
Witam, jak nie każdy wie w KRK najprawdopodobniej wszyscy z rezerwy poszli na badania. orientuje się ktoś ile osoób z rezerwy w krk wskoczyło w latach poprzednich. i jakie są szanse się dostać będąc w pierwszej 10? . Oczywiście już po badaniach z wynikiem  Z.

Offline Radek1993

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Lista rezerwowa
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 26, 2015, 01:34:07 »
Cytując kolegę z innego tematu o listach rezerwowych "jest za dużo zmiennych" by jednoznacznie orzec. Musisz się rozeznać ile osób w KRK odpadło na badaniach, lub zrezygnowały na rzecz SGSP, polecam "Kto do SAPSP w 2015?", była o tym mowa ale to było jakieś 1,5 miesiąca temu. Wydaje mi się że 2 osoby zrezygnowały. Wszystko zależy od rozpatrzenia odwołań, w Poznaniu na przykład 4-6 osób się odwoływało. Także można wnioskować po sytuacji w Poznaniu i Cz-wie, jak i po poprzednich latach w aspirantkach że będąc w pierwszej piątce szanse są stosunkowo wysokie, powyżej już się zmniejszają. Ale takie dywagacje są bez sensu, równie dobrze można wykonać telefon do wróża Tadeusza. I tak macie szczęście, w Poznaniu rezerwy nie wzywają na badania nawet jeśli ktoś odpadnie, nie wiem jak w CSPSP. A nawet jeśliby wezwali gdy ktoś zrezygnuje z unitarki to nie będzie już czasu na zrobienie badań, które Wy już macie za sobą. Powodzenia.

P.S. Wszystkie Radki to fajne chłopaki.

Offline Radekk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Lista rezerwowa
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 26, 2015, 21:53:37 »
Plotka głosi o ok 16 osobach na psycho, ciekawe jak odwołania od psycho na forum jak widziałem opinie rozbierze. 2 osoby z lsity głównej w krk dostało się na SGSP ale gdzie się zdecydowali nieznane.

Offline ken

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Lista rezerwowa
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 27, 2015, 17:11:07 »
Jak jest z rezerwą w Częstochowie jak w ogóle z ludźmi tam ? Wie ktoś ile osób odpadło z głównej listy ? Będą brać na unitarce może ?

Offline Radekk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Lista rezerwowa
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 27, 2015, 18:50:10 »
z tego co mi wiadomo to Częstochowa oraz Poznań nie biorą z rezerwy. jest na forum ktoś z rezerwy(Kraków) z miejsc 93-95 jak tak to proszę o priv
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2015, 19:59:23 wysłana przez Radekk »