Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2016 roku?  (Przeczytany 1008806 razy)

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #700 dnia: Luty 10, 2016, 22:15:05 »
Kolega dobrze policzył, do Harvarda bierze się pomiar 30 sekundowy a kolega podał po minucie więc obliczył dobrze. Lepiej jednak gdybyś sam zmierzył puls licząc przez 30 sekund, wtedy było by najpewniej ale tak w sumie też można orientacyjnie sobie sprawdzić ;)
PS. Gdyby liczyli tak jak kolega wyżej to obliczył to nikogo w straży by nie było bo nikt by Harwarda nie przechodził :P

Offline Banderolukasz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #701 dnia: Luty 10, 2016, 22:17:13 »
Uff, już myślałem, że coś źle policzyłem  ^_^ no zrobię sobie jeszcze kilka razy ten test i wtedy postaram się dokladniej zmierzyc ten puls   :huh:

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #702 dnia: Luty 10, 2016, 22:25:45 »
Wszystko jest dobrze, wynik także zacny ;) Tylko pamiętaj żeby wchodzić na skrzynke czy co tam masz 30x na minute. Ustaw sobie metronom w telefonie na 120 uderzeń i 4 takty metronomu to jest jedno wejście. Ja robiąc Harwarda w domu miałem wynik coś około 117 ale wchodziłem jakieś 25 razy na minute więc zbyt wolno, jakbym tempo podkręcił do 30 wyszło by pewnie mniej ale wciąż jest zapas bo 80 jest wymagane. Ja mam generalnie niski puls i ciśnienie, niższe niż moi rówieśnicy, przykładowo kumpel 120/60 a ja 105/55 :D

Offline Banderolukasz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #703 dnia: Luty 10, 2016, 22:31:10 »
ustawiłem ten metronom, ale na początku trudno bylo mi sie wstrzelic w ten rytm, tak mniej wiecej chcialem wiedziec jaki wynik będę mial i się miło zaskoczyłem  ^_^, jutro na spokojnie zrobie test z dokladniejszym pomiarami i wchodzeniem, ja ciśnienie też mam z reguły niskie, zawsze przy oddawaniu krwi mi to mówią  :P
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2016, 22:34:44 wysłana przez Banderolukasz »

Offline Banderolukasz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #704 dnia: Luty 10, 2016, 22:42:10 »
Panowie powiedzcie mi, podciągać na teście trzeba się nachwytem czy podchwytem? Do tej pory myślałem, że nachwyt jest obowiązkowy, ale teraz wyczytałem gdzies w necie że mozna takze podchwytem

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #705 dnia: Luty 10, 2016, 22:52:20 »
Można tak, można tak :) Można także robić technicznie a nie siłowo czyli popularne bujanie. To nie WSOWL gdzie trzeba robić nachwytem i siłowo.

Offline Banderolukasz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #706 dnia: Luty 10, 2016, 22:54:01 »
no to super, dzięki wielkie  :huh:

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #707 dnia: Luty 10, 2016, 22:58:34 »
Oczywiście trzeba wykonać ćwiczenie do rąk prostych i broda ponad drążek, ale pooglądaj na YT filmy z rekrutacji z 2014 i 2015 do SA PSP tam koleś w ostatnich podciągnięciach nie prostuje rąk do końca i mu zaliczają, ale trzeba być naszykowanym na całkowite prostowanie, bo różnie może być.

Offline Banderolukasz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #708 dnia: Luty 10, 2016, 22:59:51 »
no wiadomo, jak do wyprostu to do wyprostu, w tym roku jeszcze takie zmiany w sprawnościówce więc selekcja może być ostra  :huh:

Offline wrona

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
  • SA Poznań, WSOWL
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #709 dnia: Luty 10, 2016, 23:03:01 »
Jeśli na 25 zadań ( maks.75 pkt) z chemii 4 zrobię źle ( - 4 pkt.) to mam od 75 odjąć 4 ? Czy 21 , które zrobiłem dobrze pomnożyć razy 3 i odjąć te 4 punkty ?  :gwiazdki:
Masz 25 zadań z fizyki. 15 robisz dobrze, 5 źle, 5 w ogóle nie ruszasz. Za każde dobre rozwiązanie masz +3 punkty, więc mnożysz 15*3 i dostajesz 45 punktów. Jako, że 5 zrobiłeś źle odejmujesz sobie 5 punktów. W 5 zadaniach nic nie zaznaczyłeś  wiec nic się nie dzieje. Ostatecznie masz 40 punktów.
Nie odejmujesz tych minusowych punktów od maksymalnej ilości punktów która można dostać, bo to by było wtedy trochę lekko bezsensu.

Co do podciągania to radzę nie liczyć na taryfy ulgowe i robić to porządnie, tak jak powinno być. Lepiej się przygotować na najtrudniejszy możliwy wariant, bo wtedy nic cię już nie zaskoczy. Pewnie jak już zrobisz te 20 podciągnięć i kilka ostatnich zrobisz z lekkim bujaniem to zaliczą, bo widzą, że masz siłę i się przygotowywałeś, ale generalnie nie ma co kombinować. Akurat podciąganie jest najprostsze z tego wszystkiego  ^_^

Offline heeeyy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #710 dnia: Luty 11, 2016, 01:40:30 »
Nie wiem czy wykonuję to poprawnie ale jak na razie to skromne 83 mam z Harvarda.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2016, 01:56:53 wysłana przez heeeyy »

Offline witq369

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Cel: CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #711 dnia: Luty 11, 2016, 13:08:28 »
Jak w domu robiłem harwarda to trzeba oddychac nosem i bardzo powoli wypusczac powietrze wtedy serce mocno zwalnia, po czym bierzesz lekki wdech i znowu, możesz być lekko niedotleniony ale warto bo sporo zmniejsza sie liczba uderzeń serca co zabtym idsie mamy wyżssy wynik.
Masz na myśli,że podczas wykonywania próby żeby oddychać nosem,czy podczas pomiarów ??

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #712 dnia: Luty 11, 2016, 15:08:49 »
Podczas pomiarów. Staraj się jak najdłużej być na wydechu, potem lekki wdech i znowu tak samo.

Offline mackol93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Cel: SA PSP POZNAŃ
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #713 dnia: Luty 11, 2016, 15:35:07 »
Postanowiłem, że też się sprawdzę z testu Harvarda. Byłem sceptycznie nastawiony co do wyniku jaki mogę osiągnąć (rzuciłem palenie na w tym roku, choć nie paliłem też jakoś nałogowo).
Znalazłem stołek ok. 45 cm wysokości, włączyłem metronom i stoper.
1min- 55
2min- 55
3min- 53 (wiem, że zrobiłem błąd, bo powinno być mierzone w 4)
Wynik = 92
Tętno mierzone paluchami, więc do wyniku dodałbym 2-3.
I tu jest teraz zagadka. Szczerze powiedziawszy ze sportem mam niewiele wspólnego. Jedynie od 2014 roku jesienią zacząłem biegać z długimi przerwami. Aktualnie chodzę na siłownię i biegam 3xtygodniu. Mam 23 lata i przy wzroście ok. 180 cm ważę ponad 90kg. Podczas pomiarów dostosowałem się do komentarzy na wszelakich forach, żeby kontrolować oddech po wysiłku.
Czyżby test Harwardzki nie był miarodajnym testem jeżeli chodzi o naszą kondycję?

Offline Banderolukasz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #714 dnia: Luty 11, 2016, 15:52:41 »
kurs pierwszej pomocy kwalifikuje się jako: "c. kwalifikacje w zawodzie ratownik medyczny 9 pkt."?

Offline mackol93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Cel: SA PSP POZNAŃ
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #715 dnia: Luty 11, 2016, 15:59:09 »
kurs pierwszej pomocy kwalifikuje się jako: "c. kwalifikacje w zawodzie ratownik medyczny 9 pkt."?
Nie. KPP to zupełnie co innego.

Offline kuba0293

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #716 dnia: Luty 11, 2016, 15:59:54 »
kurs pierwszej pomocy kwalifikuje się jako: "c. kwalifikacje w zawodzie ratownik medyczny 9 pkt."?

Nie, ratownika masz po 2 letniej szkole

Offline Banderolukasz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #717 dnia: Luty 11, 2016, 16:07:43 »
ok, dzięki  :huh:

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #718 dnia: Luty 11, 2016, 16:10:56 »
Postanowiłem, że też się sprawdzę z testu Harvarda. Byłem sceptycznie nastawiony co do wyniku jaki mogę osiągnąć (rzuciłem palenie na w tym roku, choć nie paliłem też jakoś nałogowo).
Znalazłem stołek ok. 45 cm wysokości, włączyłem metronom i stoper.
1min- 55
2min- 55
3min- 53 (wiem, że zrobiłem błąd, bo powinno być mierzone w 4)
Wynik = 92
Tętno mierzone paluchami, więc do wyniku dodałbym 2-3.
I tu jest teraz zagadka. Szczerze powiedziawszy ze sportem mam niewiele wspólnego. Jedynie od 2014 roku jesienią zacząłem biegać z długimi przerwami. Aktualnie chodzę na siłownię i biegam 3xtygodniu. Mam 23 lata i przy wzroście ok. 180 cm ważę ponad 90kg. Podczas pomiarów dostosowałem się do komentarzy na wszelakich forach, żeby kontrolować oddech po wysiłku.
Czyżby test Harwardzki nie był miarodajnym testem jeżeli chodzi o naszą kondycję?

A jak długo już biegasz 3x w tygodniu? , bo pewnie dzięki tym biegom zrobiłeś sobie taką wydolność :P 
Ja na przykład w podstawówce 5 lat pływałem z dość dobrymi wynikami , pózniej w gimnazjum 2 lata koszykówki też niezle mi szło , generalnie lubię sport i w lato zawsze jakaś piłka nożna itp. w liceum już trochę odpuściłem ze sportem typowo kondycyjnym , bardziej weszła siłownia pare kilo wpadło ale też bez szału bo jestem ektomorfikiem i teraz juz waże 78 kg przy wzroście 188. W liceum wiadomo trochę się poimprezowało alkohol, fajki.
Ostatnio zrobiłem harwarda i miałem wynik 73 ~ . Od marca zaczynam treningi interwałowe pod okiem WF-isty z obecnej szkoły i zobaczymy jak będzie to wyglądało po jakimś czasie treningów. Dobrze by było dojść do tych 90 żeby mieć zapas jakby jakiś stres złapał. :straz:
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline mackol93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Cel: SA PSP POZNAŃ
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #719 dnia: Luty 11, 2016, 16:23:28 »
Ogólnie w tym roku to zacząłem biegać tak od połowy stycznia (średni dystans tak 6km na trening). Ostatnio zacząłem biegać z interwałami i tak na prawdę to one bardzo wpływają na naszą kondycję. Samo bieganie w normalnym tempie jest dobre ale na samym początku, aby przystosować małymi kroczkami nasze ciało do wysiłku.
Wydaje mi się, że testem harvardzkim nie ma co się stresować.

Offline witq369

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Cel: CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #720 dnia: Luty 11, 2016, 18:26:44 »
Podczas pomiarów. Staraj się jak najdłużej być na wydechu, potem lekki wdech i znowu tak samo.
Wdech i wydech nosem. Ciężko Ci było? Dzięki za odpowiedź

Offline wblaz2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #721 dnia: Luty 11, 2016, 18:57:44 »
Na stronie szkoły w Poznaniu zasady rekrutacji są w tym roku dziwnie opisane, dlatego was zapytam.
Dokumenty, które trzeba złożyć to:
1. Kserokopię dowodu wpłaty
2. świadectwo ukończenia szkoły/maturalne (orginał)
3. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych
4. Kserokopia prawa jazdy/kwalifikacje w zawodzie ratownik medyczny
5. PODANIE

W zasadach nawet nie napisali jakie dokładnie dokumenty zabrać. Nie napisali też czy kserokopię prawa jazdy należy potwierdzić z oryginałem i o to pytam, bo w podaniu poznania jest napisane "Kserokopia z potwierdzoną zgodnością z oryginałem dokumentów przyznających punkty preferencyjne", natomiast w Krakowie (gdzie lepiej wszystko opisali) jest jedynie "kserokopię prawa jazdy" nic o potwierdzaniu nie ma.

Co ciekawe, na podaniu dodanym w załączniku pod zasadami poznania jest tez "Zaświadczenie lekarskie (od lekarza rejonowego) stwierdzające zdolność do przystąpienia do egzaminu sprawnościowego. Ważne przez 30 dni od daty wystawienia, musi być aktualne na dzień egzaminu sprawnościowego! (wzór zaświadczenia umieszczony został na stronie internetowej Szkoły w Zasadach rekrutacji... "
ALE TAM takiego nie ma..
W Krakowie napisali, że przyślą w czerwcu.

To mam pytanie teraz, Ci co startowali poprzednio potwierdzali zgodność z oryginałem prawa jazdy w tamtym roku?
No, o zaświadczenie lekarskie nie pytam, bo sprawa się wyjaśni w czerwcu chyba, że ktoś ma zamiar dzwonić w tej sprawie.  :gwiazdki:

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #722 dnia: Luty 11, 2016, 19:49:29 »
Podczas pomiarów. Staraj się jak najdłużej być na wydechu, potem lekki wdech i znowu tak samo.
Wdech i wydech nosem. Ciężko Ci było? Dzięki za odpowiedź

No nie jest łatwo bo wtedy organizm domaga się tlenu, nie można się szybko nachapać powietrza bo serce zacznie zapierdzielać, trzeba równowazyć 30 sekund da rade wytrzymać, po pomiarze nadrobisz dług tlenowy i spokojnie go ustabilizujesz ;)

Co do treningów to ja póki co teraz biegam normalnie czyli bez interwałów itd. wychodzi mi średnio też jak koledze około 6km na trening. Przykładowo dzisiaj zrobiłem 7,5 km a ciężej się biegało bo śnieg zalega na stadionie na którym biegam do tego mocny wiatr, śnieg był zbity i powodował, że biegało się ciężej ale im ciężej na treningu tym łatwiej w walce :) W przyszłym tygodniu wypróbuje interwały, pewnie ich liczba będzie mała, ale z treningu na trening będę zwiększał.

Offline witq369

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Cel: CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #723 dnia: Luty 11, 2016, 20:35:34 »
Dzięki za odpowiedź  -_-.

Offline usmial

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SA PSP w 2016 roku?
« Odpowiedź #724 dnia: Luty 11, 2016, 21:27:53 »
Ktoś może przybliżyć mi o co chodzi z tymi interwałami? Biegam sobie średnio 5km stałym tempem w czasie ok. 25 minut... czy lepiej będzie "przejść" na takie interwały, czy zostać przy tym co jestem?