Autor Wątek: Użytkowanie mundurów niezgodnie z przeznaczeniem  (Przeczytany 8411 razy)

Offline GaTTa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Użytkowanie mundurów niezgodnie z przeznaczeniem
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 10, 2006, 15:26:13 »
Mam zapytanko ... ??
Czy zostawiacie mudnury w straży, czy zabieracie je do domu??
Bo mam przykład ze strażacy gdy syrena za wyje przyjeżdzaja w koszarówkach (niektórzy).
To mnie w nich denerwuje że są już gotowi na akcje a inny muszą dopiero się przebierać i mają do innych wąty że są jeszcze nie gotowi !! W naszej straży była mowa że nie mogą zabierać koszarówek do domów ale i tak łamią te zasady i je biorą i nie reagują na uwagi !!
Jak jest u Was ??

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Użytkowanie mundurów niezgodnie z przeznaczeniem
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 10, 2006, 15:56:51 »
U nas kiedys strazacy brali mundury do domu ale po jakims czasie okazalo sie, ze biorą je tylko na pokaz, a do akcji nie jezdzą, teraz UPS-y i koszarowki wiszą w szatni, niestety nikt nie ma swojego muduru bo nas jeszcze na to niestac,ale moze juz w krotce sie to zmieni i kazdy bedzie mial przypisany mundur

Offline BOLO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Użytkowanie mundurów niezgodnie z przeznaczeniem
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 10, 2006, 16:27:24 »
u mnie druhowie"aktywni" posiadają koszarówki w domach na zawody,ćwiczenia(założenia).Niektórzy jeżdźą w nich do akcji.Ja mieszkam na przeciwko(najbliżej) remizy to posiadam także UPS-a.Reszta UPS-ów jest w samochodach,ubieramy się podczas jazdy do akcji.
pozdrawiam

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Użytkowanie mundurów niezgodnie z przeznaczeniem
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 10, 2006, 17:29:46 »
Wróćmy do głównego wątku.
Moje zdanie:
- koszarówki, bojówki - to debilizm paradować w nich w innych okolicznościach niż te do których są przeznaczone,
- koszulki, polówki (z napisem "straż" lub logiem straży PSP lub OSP) - dopuszczalne jak najbardziej, w końcu tworzymy strażacką brać i nie wstydzimy sie swojej profesji. Ale należy pamiętać, że rodzi to za sobą pewne skutki. A więc nie mozna się "skuć" jak prosię i leżeć na stoliku w pubie czy też udawać, że się nie widzi kogoś kto potrzebuje pomocy (z różnych przyczyn).
Co prawda są też liczne sytuacje kiedy można byłoby  przymknąć oko na użycie kurtki czy sztormiaka ( np. ulewa typu "urwanie chmury") ale to już stan wyższej konieczności.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Użytkowanie mundurów niezgodnie z przeznaczeniem
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 10, 2006, 20:05:31 »
No i tym postem mozemy zakończyć ten wątek -_- .