Służba > Forum ochotników

Użytkowanie mundurów niezgodnie z przeznaczeniem

(1/6) > >>

dat:
Wczoraj byłem w okolicach Zakopca i przejeżdżając obok Kościeliska zobaczyłem parkę turystów lub miejscowych (nie wiem) przechadzających się spokojnie chodnikiem - oboje ubrani byli w jensy niebieskie i widać było że sobie po prostu spacerują trzymajac się za ręce - z tym że mieli na sobie kurtki UPS z napisem STRAŻ. Był chłodny i deszczowy dzień więc pewnie się im przydały ale mnie to bardzo zmierziło uważam, że nie powinno się naszych mundurów bojowych wykorzystywać w takich  celach.

Co o tym sądzicie a może jakiś przepis to reguluje?

Emil:
Po pierwsze mudndur jest mundurem (jaki by nie byl) i jest to rzecz (dla mnie) swieta i nalezy uzywac go z szacunkiem, a takze uywac go do tego, do czego jest on przeznaczony. Istnieje regulamin umundurowania, w ktorym pisze wszystko na ten temat.

wolicki1:
A no istnieje ale ta sytuacja tu wyżej opisana to nic jabyście zobaczyli pijanego strażaka a galówce pełzającego od rowu do rowu. .....
...lub "dobijającego" sie w tym mundurze pod sklepem..
/narazie to czysta hipoteza ale w przeszłości zdarzały sie w terenie takie przypadki/
co można zrobić jak "przywołać do porządku " albo ukarać delikwenta
( co zrobić np. gdyby takowyś był naczelnikiem lub kimś z zarządu albo zwykłym strażakiem)
Zwołać walne ???

tomer123:

--- Cytat: wolicki1 w Maj 02, 2006, 09:54:15 ---A no istnieje ale ta sytuacja tu wyżej opisana to nic jabyście zobaczyli pijanego strażaka a galówce pełzającego od rowu do rowu. .....
...lub "dobijającego" sie w tym mundurze pod sklepem..
/narazie to czysta hipoteza ale w przeszłości zdarzały sie w terenie takie przypadki/
co można zrobić jak "przywołać do porządku " albo ukarać delikwenta
( co zrobić np. gdyby takowyś był naczelnikiem lub kimś z zarządu albo zwykłym strażakiem)
Zwołać walne ???

--- Koniec cytatu ---

W przypadku gdy byłby to członek zarządu należałoby zwołać Nadzwycajne Walne Zebranie i usunąć delikwenta z zarządu a nawet z  OSP. W przypadku strażaka wystarczy jedynie zwołać posiedzenie zarządu i wtedy wyciągnąć konsekwencje. Oczywiście są to założenia czysto teoretyczne  :mellow:

LeeTWIN:

--- Cytat: wolicki1 w Maj 02, 2006, 09:54:15 ---A no istnieje ale ta sytuacja tu wyżej opisana to nic jabyście zobaczyli pijanego strażaka a galówce pełzającego od rowu do rowu. .....

--- Koniec cytatu ---
Widziałem taki przypadek na własne oczy. I na dodatek ten druh był z mojej OSP. Szedł na walne od rowu do rowu, jak to zobaczyliśmy to go wpakowaliśmy do samochodu i do domu odwieźliśmy. Następnego dnia pojechaliśmy do niego, dostało mu się za to i obiecał nam, że nie schańbi już munduru i jak na razie tego dotrzymuje!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej