Autor Wątek: Wybory Prezydenckie 2015  (Przeczytany 19733 razy)

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Wybory Prezydenckie 2015
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 01, 2015, 11:06:49 »
Blanka - ty jesteś inteligentna inaczej. Po prostu głupia. Czas zacząć się z tym oswajać. Palikociarstwo w przeciwieństwie do chociażby korwinizmu jest nieuleczalne i atakuje swoje ofiary organicznie. Zdaję sobie sprawę, że ta prawda jest trudna do zaakceptowania i z pewnością w Twojej psychice uruchomi szereg procesów obronnych od zaprzeczania poprzez wypieranie kończąc na agresji wobec tego, kto ośmielił się zakwestionować Twoją zdolność logicznego rozumowania i samodzielnego wnioskowania z obserwacj, ale ktoś to musiał w końcu wyartykułować.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Wybory Prezydenckie 2015
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 01, 2015, 11:16:32 »
Gratuluję umiejętności obsługi Gógla. I poziomu.
Gdybyś się bardziej powgryzał - wiedziałbyś doskonale, że u Palikota nie jestem już dość dawno i wiedziałbyś, dlaczego.
Ergo: jesteś cham, który, wyłącznie na podstawie - niewielkiej skądinąd - wiedzy wysnuwa wnioski na mój temat. W dodatku na mój, a nie na temat, który jest tu dyskutowany. ,
Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałam. A później jeszcze. I tak do momentu, aż zrozumiesz, co tam jest.
A co do agresji... No cóż - na szczęście nie jesteś agresywny. Obiektywizm bije z Ciebie wielkim blaskiem :) 
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2015, 15:09:56 wysłana przez bj32 »
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline zbych34

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Wybory Prezydenckie 2015
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 02, 2015, 07:21:50 »
O tych frankwiczach napisałem nie bez kozery. Sam mam wśród znajomych takie osoby. Nabrały załóżymy 7 lat temu kredytów na mieszkania po 200 tys zł we frankach bo taniej. Mimo, że minęło 7 lat, to oni nadal mają kredyty po 200 tys zł. Tak jakby przez ten okres nic nie spłacili.

Poczytajcie sobie co niektóre historie na http://www.forum-kredytowe.pl/f135/
Wiadomo, że sami sobie winni... ale sytuacja w jakiej się znajdują nie jest normalna.

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Wybory Prezydenckie 2015
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 02, 2015, 13:13:09 »
Gdyby nie to, że wzrost ceny franka był tak gwałtowny i tak duży, że w tym wypadku akurat jestem za pomocą, która zresztą powinna polegać nie tyle na dopłatach, co na wywarciu nacisku na banki, żeby stosowały inny przelicznik czy tam coś - nie wiem dokładnie, bo akurat prawo finansowe nie jest moją mocną stroną - powiedziałabym krótko: kredyt jest problemem kredytobiorcy, kropka. Oczywiście, jak mówię, w innej sytuacji.
Tyle tylko, że prezydent w tej kwestii ma serio guzik do gadania. Jakiekolwiek decyzje może podejmować Parlament. I liczenie na Dudę jest równie zasadne, jak liczenie na papieża...
Podoba mnie się natomiast to, co Duda powiedział kilka dni temu:
"praktyka, w której nie uwzględnia się postulatów obywateli, a praktycznie się ich wcale nie rozpatruje, nie prowadzi do niczego dobrego, a na pewno nie buduje społeczeństwa obywatelskiego i nie buduje wspólnoty – skomentował prezydent.
Podkreślił, że jeśli organizacje składają poprawki do projektu ustawy, to ciężko nad nimi pracowały. – Jeśli w ogóle nie wzięto pod uwagę uwag i nie odpowiedziano, oznacza to całkowity brak szacunku dla obywatelskiej postawy."
Tu akurat może coś zrobić, choćby wetować ustawy, do których konsultacje pozostają fikcją, o ile, oczywiście, zawarte w uwagach treści nie są pozbawione sensu.
Tak było w przypadku Ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych: 150 stron uwag, w tym kilka jak najbardziej merytorycznych, z odniesieniem do przepisów, pięknie olane przez Seredyn (PSL), wykazanie niekonstytucyjności i niezgodności z wyrokiem - w sumie jakieś 30 stron; reszta uwag to było bicie pianki w stylu "ale tamci powinni mieć oddzielną ustawę", czy OPZZ chcący przy okazji podyskutować o kwocie najniższej krajowej, co się do meritum ma nijak.
Jeśli Duda faktycznie zrobi coś w kierunku uwzględniania wyników konsultacji, to słowo daję, że odszczekam twierdzenie, że pipa z niego, nie prezydent.
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline zbych34

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Wybory Prezydenckie 2015
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 02, 2015, 14:14:47 »
Powiem tak, nie wiem czy to słabość naszej złotówki, czy dolar lub funt mają się tak dobrze... ale waluty są rozchwiane. Niech to wszystko wraca do normalności w końcu.

Offline aksel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Wybory Prezydenckie 2015
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 03, 2015, 13:15:31 »
Oj nie wiem czy tak szybko wróci to do normalnośći. Czytalem ostatnio artykuł,że jest ryzyko,ze w przyszłym roku funt zdrożeje a dolar pofrunie sobie do poziomu 5 zł. Niby nie jest to takie złe dla naszej gospodarki bo będziemy w stanie więcej eksportować ale z drugiej strony skurczą sie nasze majątki. Złotówka nie jest taką stabilną walutą.W tej sytacji polecałbym zainwestować sobie w złoto. Zapoznałem się z tematem i obecnie jest dość dobry okres do inwestowania w złoto z uwagi na to,że jego cena jest korzystna.

Zerknijcie sobie na przykłąd na monety kolekcjonerskie:
http://www.coinart.pl/

Zawsze będą miały dużą wartość.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Wybory Prezydenckie 2015
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 03, 2015, 13:31:50 »
Niby nie jest to takie złe dla naszej gospodarki bo będziemy w stanie więcej eksportować ale z drugiej strony skurczą sie nasze majątki. Złotówka nie jest taką stabilną walutą.W tej sytacji polecałbym zainwestować sobie w złoto.
Polecasz inwestycje w złoto? w porównaniu do złotówki to dopiero rollercoaster.
A co do zmniejszania wartości złotówki to np. masz mieszkanie za 200 000 zł i dolar kosztuje 3 złote, a potem masz to samo mieszkanie za 200 000 zł a dolar kosztuje 5 zł, o ile skurczył się twój majątek?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.