Autor Wątek: Protest  (Przeczytany 17862 razy)

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Protest
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 21, 2004, 22:25:50 »
dzisiaj w radiu zet slyszalem widamosc ze znalzly sie jednak pieniadze dla msw ok. 50 mln zlotych z szczego ekstra 5 mln dla strazakow. jak poiedzial redaktor Policjanci zdodzili sie na to.
wiec jednak protest cos dal.
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Protest
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 21, 2004, 23:10:54 »
Niech mnie ktoś wyprostuje 5 mln dla strażaków ;)
to będzie jakieś 14 zł brutto na etat
30 000 os. * 14 zł = 420 000 zł * 12 miesięcy = 5 040 000 zł

No to zaj... podwyżka hehe :) fakt o ile w obliczeniach wszystko poszło dobrze
 

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Protest
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 22, 2004, 07:58:11 »
sorry ze na raty ale dzisiaj usluszalem ze podwyzka ma obowiazywac od pazdziernika przyszlego roku. czayli trzeba dzielic przez 3 miechy
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Protest
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 22, 2004, 12:39:29 »
Cytuj
Jak do tej pory rządy SLD nigdy nie dotrzymały porozumień zawartych z związkami zawodowymi?
A co ciekawe to oni podpisywali pierwsze porozumienie, niestety od nich nic jeszcze nie dostaliśmy i chyba za wiele nam nie "nawalą".... ale za to jak pięknie potrafią obiecywać.
Do @fireman:
Cytuj
Niech ten ktoś przejdzie się w moim imieniu do mojego banku i wytłumaczy, że nie dostanę podwyżki i niech mi nie podnoszą rat za kredyt mieszkaniowy
doskonale Cię rozumiem , mam ten sam problem.
Do @pielgrzym :
Cytuj
" Jak wam podwyżkę obiecał Janik to niech wam Janik da, ja nowy minister niczego z wami nie podpisywałem. A nie mam teraz z czego dać jak będzie lepiej w przyszłym roku to na pewno dostaniecie".
Uzgodnień i porozumień na szczęście nie podpisuje się z p.Janikiem tylko z Ministerstwem SWiA reprezentowanym przez Ministra więc jego następca p. Oleksy przejmują urząd przejmuje również podpisane zobowiązania(mam nadzieję że nie będzie takim oszustem jak jego poprzednik- oby nie był większym :o ).
Do @ szyba:
Cytuj
przewodniczący może coś zrobić ale musi to skonsultować z komendantem głównym
Tak, bo takie jest prawo zresztą Komendant też żeby coś zrobic powinien zasięgnąć opinii związku - takie są ustalenia porozumienia na każdym szczeblu ZZ- Komendy. A to że Komendanci mają porozumienia gdzieś to już inna sprawa. Nawet przewodniczący ZZ jest ciągle podwładnym Komendanta i musi działać zgodnie z prawem.
Cytuj
dla pana osmyckiego jest to dobra fucha i niech nie opowiada że to co robi to jego powołanie-znam kolegów pana osmyckiego i troszkę o nim opowiadają i to nie same dobre sprawy- ma troszkę garba i niech tego się nie wypiera.
Nie chcę się bawić w adwokata, nie znam sprawy ale zauważyłem jedną prawidłowość. Otóż jak ktoś ma jakąś wyższą funkcję i nie chodzi mi tu o związki ale
jakąkolwiek w Komendzie czy gdziekolwiek to zawsze znajdują się jacyś życzliwi co cos opowiedzą ale tak naprawdę to nie chcą o tym mówić. Jeśli możesz to powiedz prosto co Ci "kumple p.Osmyckiego" mówią.
p.Osmycki często czyta to forum (szkoda że rzadko pisze) więc może udałoby się wyjaśnić kilka rzeczy i może nie będzie się wypierał??  
Cytuj
Jeśli chodzi o związek to cóż on moze zrobić-ja myślę że nic bo nie należa do niego osoby mające władzę układy itp.
No niestety, nie jest to partia polityczna więc władza odpada. Jeśli chodzi o układy to cóżby to był za związek gdyby przewodniczący miał układy z np. Komendantem??? Dopiero wtedy by było..... Myślę że dobrze jest jak związek współpracuje z Komendantem
jest jakieś wzajemne zrozumienie i wymiana poglądów na sprawy pracownicze. Ale tak naprawdę to ilu Komendantów  popiera akcję protestacyjną???
Cytuj
Co może strażak-ano pożalić się na zebraniu związkowym nie wiedząc że będzie potem ganiany przez przełożonych, bo oni i tak o wszystkim sie dowiedzą-Stary wygo jeśli uważasz że związek w danej komendzie może pomóc to uważam że troszkę się mylisz o czy swiadczą tematy na forum poruszane-nie wszedzie jest jak w twojej komendzie pamietaj że komend jest w Polsce więcej
rozumiem doskonale ,ale czyja to wina?? Niestety w wielu komendach ludzie sami gotują sobie ten los. Godzą się żeby rządziły układy!! Skoro ludzie nie potrafią się zorganizować lub nie chcą bo się boją. Jeśli nawet jest grupa która chce coś zmienic i przeciwstawić się temu zostaje szybko "zniwelowana" przez takich co im się to też nie podoba, ale z reguły sami mają coś na sumieniu i nie chcą porszać tych "niewygodnych tematów". Słyszałem o takich przypadkach wiele razy i naprawdę Cię rozumiem ale sam nic nie zrobisz.
Jedyną zgodną z prawem metodą przeciwstawienia się sa niestety tylko ZZ. Jeśli ich nie ma lub są ale do d.... to robią się prywatne folwarki. Smutne ale prawdziwe.
Cytuj
garba takiego jak pan osmycki, który pochwalić się tym nie chce na forum a jedynie pisze swoje wywody pod innych
Może jednak przytoczysz jakieś szczegóły.......


 

Gość_Robert

  • Gość
Protest
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 23, 2004, 15:04:28 »
Dziendobry Wieczór

Do Geddeona:
dzięki za uwagę, ze być może za mało piszę po tej stronie, ale mam takie odczucie, że jak coś napiszę to długo po mnie nikt nie zabiera głosu. Dlatego nie piszę, natomiast czytam, bo to mi daje inne spojrzenie na sprawy i czasami koryguje moje postępowanie.

Do szyby:
Najlepiej swoje niezadowolenie rozładować na związkowcach. a jak. Nawet jakby chcieli oddać to nie dołożą tak jak by mógł  komendant lub przełożony. Taki ostatnio w całym kraju "trynd" (jak mówił pewien I sekretarz), że wszelkie problemy są winą działających związków zawodowych. Podburzani przez te związki zawodowe (a właściwie przez działaczy związkowych) ludzie chcą więcej zarabiać, pracować w lepszych warunkach i w dodatku chcą pracować coraz krócej. Nic tylko im dowalić. Jak byś spojrzał na historię świata to byś zauważył drobną prawidłowość - zawsze musi być ktoś winny- np. templariusze bo pożyczyli kupę forsy królom francuskim na ich zachcianki, czy też jezuici bo chcieli uczyć czytać i pisać pospulstwo. Można znaleźć jeszcze kilka przykładów. Teraz natomiast czas na związki zawodowe. :D
Tylko jak już pomożesz wykończyć związkowców to komu będziesz się mógł poskarżyć?

I jeszcze jedno. Nie czepiam się, że mieszasz kilka spraw płacowych do jednego worka, bo są to rzeczy skomplikowane - i nie musisz ich rozpoznawać. Nie mam też zamiaru polemizować z tobą czy pierdzę w stołek, czy jem komendatowi głównemu z ręki czy też coś dla wszystkich strażaków - nie tylko związkowców staram się zrobić. Jak chcesz wiedzieć - zapraszam na stronę www.skpnszz.webpark.prv

Liczę jednak na to, że nasza ewentualna dalsza korespondecja będzie bardziej ucywlizowana i nie będzie polegała na opluwaniu. Mam nadzieję, że tak jak Geddeon jak też inni czytacze dowiem się jakiego mam garba i czego się wypierałem lub wyparłem. Pozdrawiam przy okazji moich kolegów.

I narazie tyle do Szyby.

Co do poruszonego tematu realizacji porozumień - a właściwe ich nierealizowaniu przez kolejno przychodzących ministrów. Faktem jest, że jeśłi chodzi o ministrów lewicy to z tą realizacją  nie jest najlepiej a właściwie do tego roku "nie jest". Być może dzisiaj Sejm to zmieni.

Natomiast chciałem  przypomnieć lata 1999, 2000 i 2001 oraz podwyżki po 160,- i dwa razy ponad 200,- zł.(jak będzie potrzeba to pogrzebie w papierach i podam szczegółowe liczby) Tak lekko nad tym przechodzicie
a przecież to była ralezacja zobowiązań LM (SLD) przez ministra M. Biernackiego (na pewno nie z SLD). Nie można zatem mówić, że wszyscy ministrowie (patrz politycy) mają umowy czy porozumienia w  :o .

Pozdrowienia dla wszystkich
Robert Osmycki

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Protest
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 23, 2004, 21:22:03 »
Do Geddeona i Roberta

Piszę do was bo w waszych postach znalazłem nawiązanie do mojej ostatniej wypowiedzi dotyczącej "ciągłości" władzy i zobowiązań. Pewnie, że też chciałbym aby kolejny minister wypełnił zobowiązania poprzednika, ale obawiam się, że w świetle ostatnich wydarzeń w Sejmie i zapowiedzi szukania gdzie indziej oszczędności na PKP i warszwskie metro, obawiam się, że usłyszymy jednak, nie ja obiecałem ale jak będzie taka możliwość to dam w przyszłorocznym budżecie. Tyle tylko, że za rok może już być inny minister który powie, że nie zna tematu, że będzie czynił starania :rolleyes: , a co z tego wyniknie to możemy się domyślić ;) .
Pozdrawiam
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Protest
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 27, 2004, 12:34:38 »
Na stronie http://fotohobby.home.pl/4images/categorie...s.php?cat_id=15 znalazłem kilkanaście fotek z protestu! Zapraszam do oglądania!  

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Protest
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 07, 2004, 20:09:07 »
Może to nie na temat ,ale zauważyliście że nasze pensje zmalały o ok. 5 - 8 zł.w porównaniu z grudniem????????
To dzięki podwyższonej składce ZUS na ubezpieczenie zdrowotne  :angry: 8,25%
Pozdrawiam.

SZYBA

  • Gość
Protest
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 08, 2004, 19:31:33 »
TO CZY DAL COS PROTEST TO ODPOWIEDZ ZNAJDZIECIE W PROJEKTACH ROZPORZADZEN I SAMEJ USTAWIE DO CZEGO PROWADZI NAS KOMENDANT GŁOWNY SWIADCZY O TYM JAK NAS WIDZI . GLUPOTY W NIEKTORYCH PUNKTACH O CZYM PISZE NA FORUM W INNYM TEMAQCIE

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Protest
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 01, 2004, 18:26:07 »
Akcja protestacyjna zostanie zawieszona od 2.03.2004 ( nie mylić z zakończeniem), czy przyniosła oczekiwany rezultat napewno nie. Jednak udało się osiągnąć parę spraw jak wyższa mundurówka, obietnica podwyżki w IV kwartale czy też prace nad czasem służby i urlopu wypoczynkowego. Czy jestem zadowolony z osiągnięć nie, jednak daje nadzieję na realizację naszych postulatów? Jednak pozostaje pewien niedosyt, co do prowadzenia akcji protestacyjnej to znaczy, jeżeli w przyszłości akcje mają wyglądać jak obecna to nie ma najmniejszego sensu jej wprowadzania.  :wub:  
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Protest
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 01, 2004, 21:00:29 »
Całkowicie się zgadzam, akcje takie powinny przebiegać bardziej radykalnie.
Wiadomo że strajk nie wchodzi w grę ale przydałoby się więcej rozgłosu w mediach.
 

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Protest
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 30, 2004, 13:51:14 »
marwi mnie brak aktywnosci związków- jakos mało wiadomosci na ich stronach

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
Protest
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 30, 2004, 16:31:15 »
Witam :) ciekawa dyskusja to i ja muszę wtrącić trzy grosze :) po co strajkować jak zawsze kończy się na obietnicach albo zastraszaniu ( patrz ostatni protest i postawa Janika) A o związkach to nie ma co się wypowiadać nie wiem jak jest na arenie ogólnopolskiej ale na lokalnej to wszędzie jest tak samo każdy wie jak ;) nie chcę się łudzić że tym razem będzie inaczej. Pozdrawiam.  

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Protest
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 04, 2004, 18:38:00 »
@seba przeczytaj poniżej post @Mark1 tam masz osiągnięcia akcji nie najbardziej imponujące ale jednak są i bez akcji protestacyjnej nie byłoby nawet takich efektów.
@seba, a powiedz mi jak to u ciebie jest i od razu napisz Co zrobiłeś aby tak nie było?? Chodzi mi o to jak u ciebie jest zgodnie z zacytowanym fragmentem twego postu
Cytuj
A o związkach to nie ma co się wypowiadać nie wiem jak jest na arenie ogólnopolskiej ale na lokalnej to wszędzie jest tak samo każdy wie jak
... a może jesteś kolejnym znanym mi tzw "narzekającym"??  

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Protest
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 05, 2004, 19:12:12 »
Seba - nie wiem kto cię zastrasza bo z taką sytuacją się nie spotkałem. Politycy są po to, aby się wypowiadać jednak nie należy tego traktować jako zastraszanie.
Co do obietnic to tak już jest w negocjacjach żeby coś osiągnąć trzeba z czegoś zrezygnować, nie należy twardo stać przy swoim zdaniu bo to do niczego nie prowadzi. Na arenie ogólnopolskiej proponuję Ci odwiedzenie stron związkowych będziesz wiedział, co się dzieje. Prawda jest taka, że do związku należy ok 20 - 30% strażaków ( mogę się mulić, jednak nie będzie więcej), reszta czeka co wywalczą związki i kiedy dostaną kasę.
 
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Protest
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 13, 2004, 10:33:56 »
Przypominam że Akcja protestacyjna nie została zakończona tylko zawieszona.
A co do tych efektów to nie jest najlepiej.....
Niestety znów słyszy się że są jaja z wypłaceniem sortów. Ponoć ktoś się "walnął" i zamiast 2120 zł.(tak jak w innych służbach) ustalono kwotę 2160 zł.
I rodzi się problem problem co do 40 zł. Jak zwykle może to opóźnić wypłacenie upsażenia lub wypłacenie go w dwóch częściach (stara stawka teraz i dokładka później). O ile stara stawka zostanie wypłacona teraz, to co do tego dodatku do ustalonej sumy 2120 zł. mam pewne obawy.
Nie raz już były stosowane takie "obiecanki" że będzie później i zwykle już nie było.....Mam nadzieję ,że jednak tak teraz nie będzie...
Jednak z drugiej strony jeśli te pieniądze są (stara stawka) to lepiej jak będą wypłacone teraz niż całość powiedzmy we wrześniu.
Ciekawe jest też dlaczego jeszcze nie dostaliśmy tej marnej podwyżki 3%.??
Czyżby dopiero na Dzień Strażaka ???  :huh:
Pozdrawiam.

PS. w/w informacie nie są oficjalne i potwierdzone. Kiedy będę miał pełne informacje na te tematy napiszę więcej.
 

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Protest
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 12, 2004, 18:00:04 »
Nie do wiary.... ;)
Minister podpisał.......nasze większe sorty....!!!
Nie wiadomo jak długo przyjdzie czekać na wypłacenie tych dodatkowych 600 zł.
No to jeszcze pozostała podwyżka w IV kwartale.

 

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Protest
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 14, 2004, 09:27:45 »
tia.... w IV kwartale będzie podwyżka w płacy tylko nie wiadomo skąd na nią wziąść pieniążki... jak na razie zapytanie zostało złożone do MSWiA w sprawie możliwości realizacji tych ustaleń. Jak mnie oczy nie mylą to na stronie solidarnośći strażackiej widnieje informacja dotycząca właśnie tego iż pieniądze na podwyżkę w IV kwartale są zapisane w ustawie budżetowej. czy może ja źle interpretuję komunikat nr 18/2004??

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Protest
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 17, 2004, 18:03:11 »
po ostatnich problemach z wypłatą mundurówki i podwyżki tej3% już gorzej chyba nie może być, a awanser generalskie mnie jeszcze dobiły

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Protest
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 17, 2004, 21:38:43 »
Myśle, że jeśli strażacy mocno zapikietują to może to przynieść jakiś rezultat , inaczej MSWiA to oleje <_<



Pozdrawiam !!!  :)  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Protest
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 19, 2004, 11:09:41 »
Kłopot w tym, że my pikietujemy kombinujemy a i tak MSWiA nas olewa. Z kolejarzami też nikt się nie liczył aż do momentu kiedy stanęły pociągi .....  

Gość_Robert

  • Gość
Protest
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 21, 2004, 15:10:52 »
Dziendobry Wieczzór

Tak wpadam tylko na chwilkę odpowiedzieć "Fireman-owi"  na pytanie czy Cię oczy nie mylą w sprawie zabezpieczenia pieniążków na dodwtkowe podwyżki. Uprzejmie donoszę (a w tym jestem dobry :D ), że rzeczywiście w art.49 z literką bodajże a) ustawy budżetowej na rok 2004, są zapisane pieniążki na podwyżki dla wszystkich służb mundurowych ale od 1.X.04. Jednka żeby nie było tak miło to problemy ze zrealizowaniem tej kaski są dwa podstawowe: decyzję o ich uruchomieniu (czyli trzyma je w łapie) podejmuje jednoosobowo Minister od Finansów (nie od spraw wewnętrznych) oraz jako związki musimy popracować  nad tym, żeby poszły za tą kasą tzw. skutki przechodzące tj. żeby skutkowały na rok 2005. Mam nadziej, że choć jeden Komendant Główny pracuje nad tym problemem, to mielibyśmy większe szanse zobaczyć te pieniążki. A tak mogę co najwyżej tylko pozdrowić serdecznie :D .


Robert Osmycki

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Protest
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 24, 2004, 08:55:17 »
Robert ja rozumię, że każda podwyżka każde pieniądze w straży nie są "dawane" lecz "wyrywane". Rozjaśniłeś temat obrazowo i kłopot w tym czy nasi włodarze z KG ruszą się aby pomóc w tym o czym piszesz. Gdyby tak było byłoby za pewne dużo prościej przeprowadzić te podwyżki.