Ankieta

Czy uważasz, że obecnie prowadzony protest służb mundurowych MSWiA w tym strażakó PSP może przynieść poprawę warunków pracy i płacy?

1. Tak poprawi się sytuacja
5 (13.5%)
2. Obecny protest jak wiele innych nie przyniesie znaczących zmian
13 (35.1%)
3. Może się poprawi ale jak zwykle nielicznym
8 (21.6%)
4. Płace wzrosną lecz pieniędzy dodatkowych na wyposażenie w budżetach komend nie będzie
3 (8.1%)
5. Nie sytuacja nie poprawi się
7 (18.9%)
6. Nie mam zdania na ten temat
1 (2.7%)

Głosów w sumie: 41

Autor Wątek: Protest  (Przeczytany 14338 razy)

Offline Geddeon

• VIP
  • *
Protest
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 01, 2004, 21:00:29 »
Całkowicie się zgadzam, akcje takie powinny przebiegać bardziej radykalnie.
Wiadomo że strajk nie wchodzi w grę ale przydałoby się więcej rozgłosu w mediach.

Offline bartek6

• Weteran
  • *
Protest
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 30, 2004, 13:51:14 »
marwi mnie brak aktywnosci związków- jakos mało wiadomosci na ich stronach

Offline Seba

• Stary Wyga
  • *
    • http://
Protest
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 30, 2004, 16:31:15 »
Witam :) ciekawa dyskusja to i ja muszę wtrącić trzy grosze :) po co strajkować jak zawsze kończy się na obietnicach albo zastraszaniu ( patrz ostatni protest i postawa Janika) A o związkach to nie ma co się wypowiadać nie wiem jak jest na arenie ogólnopolskiej ale na lokalnej to wszędzie jest tak samo każdy wie jak ;) nie chcę się łudzić że tym razem będzie inaczej. Pozdrawiam.  

Offline fireman

• VIP
  • *
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Protest
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 04, 2004, 18:38:00 »
@seba przeczytaj poniżej post @Mark1 tam masz osiągnięcia akcji nie najbardziej imponujące ale jednak są i bez akcji protestacyjnej nie byłoby nawet takich efektów.
@seba, a powiedz mi jak to u ciebie jest i od razu napisz Co zrobiłeś aby tak nie było?? Chodzi mi o to jak u ciebie jest zgodnie z zacytowanym fragmentem twego postu
A o związkach to nie ma co się wypowiadać nie wiem jak jest na arenie ogólnopolskiej ale na lokalnej to wszędzie jest tak samo każdy wie jak
... a może jesteś kolejnym znanym mi tzw "narzekającym"??  

Offline Mark1

• Stary Wyga
  • *
    • http://
Protest
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 05, 2004, 19:12:12 »
Seba - nie wiem kto cię zastrasza bo z taką sytuacją się nie spotkałem. Politycy są po to, aby się wypowiadać jednak nie należy tego traktować jako zastraszanie.
Co do obietnic to tak już jest w negocjacjach żeby coś osiągnąć trzeba z czegoś zrezygnować, nie należy twardo stać przy swoim zdaniu bo to do niczego nie prowadzi. Na arenie ogólnopolskiej proponuję Ci odwiedzenie stron związkowych będziesz wiedział, co się dzieje. Prawda jest taka, że do związku należy ok 20 - 30% strażaków ( mogę się mulić, jednak nie będzie więcej), reszta czeka co wywalczą związki i kiedy dostaną kasę.

Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline Geddeon

• VIP
  • *
Protest
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 13, 2004, 10:33:56 »
Przypominam że Akcja protestacyjna nie została zakończona tylko zawieszona.
A co do tych efektów to nie jest najlepiej.....
Niestety znów słyszy się że są jaja z wypłaceniem sortów. Ponoć ktoś się "walnął" i zamiast 2120 zł.(tak jak w innych służbach) ustalono kwotę 2160 zł.
I rodzi się problem problem co do 40 zł. Jak zwykle może to opóźnić wypłacenie upsażenia lub wypłacenie go w dwóch częściach (stara stawka teraz i dokładka później). O ile stara stawka zostanie wypłacona teraz, to co do tego dodatku do ustalonej sumy 2120 zł. mam pewne obawy.
Nie raz już były stosowane takie "obiecanki" że będzie później i zwykle już nie było.....Mam nadzieję ,że jednak tak teraz nie będzie...
Jednak z drugiej strony jeśli te pieniądze są (stara stawka) to lepiej jak będą wypłacone teraz niż całość powiedzmy we wrześniu.
Ciekawe jest też dlaczego jeszcze nie dostaliśmy tej marnej podwyżki 3%.??
Czyżby dopiero na Dzień Strażaka ???  :huh:
Pozdrawiam.

PS. w/w informacie nie są oficjalne i potwierdzone. Kiedy będę miał pełne informacje na te tematy napiszę więcej.

Offline Geddeon

• VIP
  • *
Protest
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 12, 2004, 18:00:04 »
Nie do wiary.... ;)
Minister podpisał.......nasze większe sorty....!!!
Nie wiadomo jak długo przyjdzie czekać na wypłacenie tych dodatkowych 600 zł.
No to jeszcze pozostała podwyżka w IV kwartale.

Offline fireman

• VIP
  • *
Protest
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 14, 2004, 09:27:45 »
tia.... w IV kwartale będzie podwyżka w płacy tylko nie wiadomo skąd na nią wziąść pieniążki... jak na razie zapytanie zostało złożone do MSWiA w sprawie możliwości realizacji tych ustaleń. Jak mnie oczy nie mylą to na stronie solidarnośći strażackiej widnieje informacja dotycząca właśnie tego iż pieniądze na podwyżkę w IV kwartale są zapisane w ustawie budżetowej. czy może ja źle interpretuję komunikat nr 18/2004??

Offline bartek6

• Weteran
  • *
Protest
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 17, 2004, 18:03:11 »
po ostatnich problemach z wypłatą mundurówki i podwyżki tej3% już gorzej chyba nie może być, a awanser generalskie mnie jeszcze dobiły

Offline Piotreq88

• Weteran
  • *
Protest
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 17, 2004, 21:38:43 »
Myśle, że jeśli strażacy mocno zapikietują to może to przynieść jakiś rezultat , inaczej MSWiA to oleje <_<

Pozdrawiam !!!  :)  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline fireman

• VIP
  • *
Protest
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 19, 2004, 11:09:41 »
Kłopot w tym, że my pikietujemy kombinujemy a i tak MSWiA nas olewa. Z kolejarzami też nikt się nie liczył aż do momentu kiedy stanęły pociągi .....  

Gość_Robert

• Gość
Protest
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 21, 2004, 15:10:52 »
Dziendobry Wieczzór

Tak wpadam tylko na chwilkę odpowiedzieć "Fireman-owi"  na pytanie czy Cię oczy nie mylą w sprawie zabezpieczenia pieniążków na dodwtkowe podwyżki. Uprzejmie donoszę (a w tym jestem dobry :D ), że rzeczywiście w art.49 z literką bodajże a) ustawy budżetowej na rok 2004, są zapisane pieniążki na podwyżki dla wszystkich służb mundurowych ale od 1.X.04. Jednka żeby nie było tak miło to problemy ze zrealizowaniem tej kaski są dwa podstawowe: decyzję o ich uruchomieniu (czyli trzyma je w łapie) podejmuje jednoosobowo Minister od Finansów (nie od spraw wewnętrznych) oraz jako związki musimy popracować  nad tym, żeby poszły za tą kasą tzw. skutki przechodzące tj. żeby skutkowały na rok 2005. Mam nadziej, że choć jeden Komendant Główny pracuje nad tym problemem, to mielibyśmy większe szanse zobaczyć te pieniążki. A tak mogę co najwyżej tylko pozdrowić serdecznie :D .

Robert Osmycki

Offline fireman

• VIP
  • *
Protest
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 24, 2004, 08:55:17 »
Robert ja rozumię, że każda podwyżka każde pieniądze w straży nie są "dawane" lecz "wyrywane". Rozjaśniłeś temat obrazowo i kłopot w tym czy nasi włodarze z KG ruszą się aby pomóc w tym o czym piszesz. Gdyby tak było byłoby za pewne dużo prościej przeprowadzić te podwyżki.