Autor Wątek: Ściągi ratownicze ogromna prośba.  (Przeczytany 3729 razy)

sowa80

  • Gość
Ściągi ratownicze ogromna prośba.
« dnia: Maj 11, 2015, 13:20:24 »
Wiem że część strażaków zawodowych posiada przy sobie rozmaite sciągawki.
Jestem strażakiem ochotnikiem, chciałbym stworzyć swoją sciągę z potrzebnymi numerami, adr, procedurami medycznymi itp. przydatnymi w moim rejonie działań.
Czy któryś strażak byłby na tyle uprzejmy i podzielił się prywatnie ze mną taką ściąga. Wykorzystał bym ją jaką podporę do stworzenia własnej. Po prostu brak mi przeszkolenia strażaka PSP. Dlatego moja wiedza nie pozwala mojej wyobraźni na wyobrażenie sobie nieraz istotnych elementów jakie mógłbym zawrzeć na ściądze.

Mój adres email: adrian_sowa@interia.pl

Pozdrawiam serdecznie.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2015, 15:44:41 wysłana przez robn »

Offline elpaso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Ściągi ratownicze ogromna prośba.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2015, 22:49:18 »
też się przyłączam do prośby, niestety ale z lenistwa... bo nie mam czasu zrobić samemu, a można by sobie raz na jakiś czas zerknąć na takie podstawy, które z czasem wylatują z głowy

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Ściągi ratownicze ogromna prośba.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2015, 18:35:24 »
Procedury medyczne? Bez przesady... to nie jest RatChem, że powinno się z tego robić ściągawki - mało tego, z tego nie wolno robić ściągawek! To coś co powinno się mieć w głowie!

Pytasz się o zakres? Miej przy sobie to, co jest potrzebne - a czego nie wiesz... :straz:

co do reszty: ADR (procedury), numery i cała reszta powinna być na samochodzie... po co Ci takie rzeczy przy sobie?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

sowa80

  • Gość
Odp: Ściągi ratownicze ogromna prośba.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2015, 00:12:29 »
Jak zwykle w cebulandi jak ktoś o coś się stara to zaraz trzeba go skrytykować - po co ci to -na co - nie wiesz to nie ucz sie
To nic ze posiadając taka ściągę mógłby się z niej nauczyć wielu przydatnych rzeczy.
Zadałem pytanie, jeden dobry człowiek podzielił sie ze mna informacji, od reszty osób nie ma odezwu, odezwy ze strony rodaków.
Nie ma się co pomagać, lepiej negować i nie widzieć dobrych stron.
Procedury medyczne w głowie? To tylko OSP nie każdy ma czas, siły, chęci lub PAMIĘĆ,nie można też uogólniać,  znam Ochotników którzy swoją wiedzą znacznie przewyższają młodych zawodowców i co? I nic. Życie.
Prosze o pomoc, nie chcesz pomóc, to sie nie wypowiadaj/krytykuj.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Ściągi ratownicze ogromna prośba.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2015, 00:30:20 »
Popieram słowa Levego,
przez ten czas co zmarnowałeś na czekanie na gotowca, mogłeś stworzyć swoją własną super ściągę, ale jak to typowa cebulandia - cytuję Ciebie - lepiej nic nie robić i czekać niż się chwilę pomęczyć i mieć.  :wall: :wall: :wall:
Procedury medyczne nie są Ci potrzebne, założę się, że nie będziesz ich czytał podczas działań. Oznaczenie ADR dostępne jest w necie, oznaczenie CLP też, trochę danych grubych o sprzęcie i masz świetną ściągę, może jeszcze dorzuć parę procedur do chemii, - i będzie aż,aż...
Resztę zrobić większy segregator na auto, niech jeździ i będzie dostępne w dużym formacie (nie będziesz się męczył podczas czytania w czasie działań).
Osobiście zrobiłem już kilka wypasionych ściąg (ponad 250 stron) ale Ci się nie przydadzą bo są na poziomie dowódczym PSP, i zawierają za dużo danych, których nigdy możesz nie wykorzystać (a w takiej objętości nie pisząc takiej ściągi nic szybko nie znajdziesz).
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2015, 17:31:28 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Ściągi ratownicze ogromna prośba.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2015, 01:37:05 »
Jak zwykle w cebulandi jak ktoś o coś się stara to zaraz trzeba go skrytykować - po co ci to -na co - nie wiesz to nie ucz sie
To nic ze posiadając taka ściągę mógłby się z niej nauczyć wielu przydatnych rzeczy.
Zadałem pytanie, jeden dobry człowiek podzielił sie ze mna informacji, od reszty osób nie ma odezwu, odezwy ze strony rodaków.
Nie ma się co pomagać, lepiej negować i nie widzieć dobrych stron.
Procedury medyczne w głowie? To tylko OSP nie każdy ma czas, siły, chęci lub PAMIĘĆ,nie można też uogólniać,  znam Ochotników którzy swoją wiedzą znacznie przewyższają młodych zawodowców i co? I nic. Życie.
Prosze o pomoc, nie chcesz pomóc, to sie nie wypowiadaj/krytykuj.


No ok. Moja ściąga, którą robię sam, systematycznie:
/Już nawet nie będę wrzucał tutaj całej, a jedynie hasła/
- neutralizatory, sorbenty - co jak i z czym
- wzory do przeliczania jednostek
- urządzenia kontrolno-pomiarowe (głównie progi, subst. na jakie reagują)
- wykaz sprzętu chemika (wg moich kryteriów)
- parametry pomp chem. (wyd., do czego, inne informacje)
- najważniejsze dla mnie (jako ratownika) części procedur ratowniczych substancji niebezpiecznych występujących na moim terenie działań i strefy dla kilku z nich.
Część procedur medycznych W GŁOWIE, ADR na wozie, procedury ratownicze na wozie, potrzebne numery na wozie, w SKKP i w telefonie.


Z resztą... poświęć kilka minut na małe resume tego co wiesz, czego nie wiesz. Potem skonfrontuj to z "co mi z tego, czego nie wiem będzie rzeczywiście potrzebne". Na koniec to co Ci pozostało zbierz do kupy i sam napisz ściągę dla siebie... Nie wiesz czemu? Zacznij ją robić, a potem może sam mi podziękujesz za to, że nie dostałeś gotowca...
Bez pozdrowień. Bo z "cebulandi".
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2015, 08:10:37 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline darkpower

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Ściągi ratownicze ogromna prośba.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 28, 2015, 10:19:53 »
Procedury medyczne
http://straz.olesnica.pl/wp-content/uploads/2014/05/Procedury-medyczne.pdf ( możesz sobie to wydrukować w formacie małego notesika potem posklejać w małą książeczkę która mieści się np w koszarówkę)

http://www.straz.gov.pl/page/file.php?id=34709(od 107 w dół, mapki, zabezpieczanie lądowisk, kryptonimy HEMSów w danych województwach itd.)

Napisz może co byś chciał, to postaram się zrobić czy znaleźć jakieś info i Ci wysłać
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2015, 17:04:35 wysłana przez darkpower »