Pożarnictwo > Ratownictwo Medyczne

Ciekawe informacje z KPP

<< < (6/7) > >>

jgk:

--- Cytuj ---2) posiada zaświadczenie, którego termin ważności upływa nie później niż na 3 miesiące od dnia egzaminu, o którym mowa w ust. 1, oraz jest zatrudniona w jednostkach współpracujących z systemem, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy, lub pełni w nich służbę, lub jest ich członkiem
--- Koniec cytatu ---
to jest jeszcze pikuś, z nowych  wytycznych odnośnie egzaminu  KPP wynika, że komisja egzaminacyjna  składa się 3 osób jak kiedyś, tyle ze w skład  może wchodzić ratownik medyczny z 5 letnim stażem ratownik medyczny z 3 letnim stażem i  trzecia osoba jak dla mnie "hit" ratownik, bez żadnych wymogów, poza ukończonym kursem KPP. Jak dla mnie całe te egzaminy zejdą na psy  i za chwilę kurs KPP będzie postrzegany jak kurs pierwszej pomocy może i dobrze.

Fistach:

--- Cytat: jgk w Styczeń 16, 2020, 19:18:26 ---
--- Cytuj ---2) posiada zaświadczenie, którego termin ważności upływa nie później niż na 3 miesiące od dnia egzaminu, o którym mowa w ust. 1, oraz jest zatrudniona w jednostkach współpracujących z systemem, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy, lub pełni w nich służbę, lub jest ich członkiem
--- Koniec cytatu ---
to jest jeszcze pikuś, z nowych  wytycznych odnośnie egzaminu  KPP wynika, że komisja egzaminacyjna  składa się 3 osób jak kiedyś, tyle ze w skład  może wchodzić ratownik medyczny z 5 letnim stażem ratownik medyczny z 3 letnim stażem i  trzecia osoba jak dla mnie "hit" ratownik, bez żadnych wymogów, poza ukończonym kursem KPP. Jak dla mnie całe te egzaminy zejdą na psy  i za chwilę kurs KPP będzie postrzegany jak kurs pierwszej pomocy może i dobrze.

--- Koniec cytatu ---
szczerze to jak dla mnie poziom egzaminów już i tak jest żenująco niski.

krzysiek_2k:
Mi bardziej chodzi o to, że osoby, którym ważność zaświadczenia kończy się w lutym są w dupie, bo nie zdążą przystąpić do egzaminu w tym terminie "3 miesięcy przed końcem ważności zaświadczenia"...

młody13:

--- Cytat: krzysiek_2k w Styczeń 17, 2020, 07:38:05 ---Mi bardziej chodzi o to, że osoby, którym ważność zaświadczenia kończy się w lutym są w dupie, bo nie zdążą przystąpić do egzaminu w tym terminie "3 miesięcy przed końcem ważności zaświadczenia"...

--- Koniec cytatu ---
  A czy ten przepis nie dotyczy czasami tylko rat med którzy chcą przystąpić do egzaminu KPP bez kursu ?

[załącznik usunięty przez administratora]

skalpel_:

--- Cytat: krzysiek_2k w Styczeń 16, 2020, 14:32:09 ---W tym momencie wszyscy ci, którym ważność wychodzi wcześniej niż 16 kwietnia nie mogą przystąpić do egzaminu - recertyfikacji KPP...

--- Koniec cytatu ---
nie później niż na 3 miesiące od dnia egzaminu = nie później niż 3 miesiące po dniu egzaminu = egzamin w okresie ostatnich 3 miesięcy przed upływem terminu ważności

Więc jeżeli ważność kończy się 1 kwietnia, to od 1 stycznia możesz przystępować do egzaminu, nie wcześniej.
W razie wątpliwości patrz pdf z postu wyżej.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej