Autor Wątek: 4 maja Dzień Strażaka  (Przeczytany 9101 razy)

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 04, 2006, 07:20:28 »
Dzis 4 maja:) I z tej okazji wszystkiego najlepszego, nowego sprzętu na samochodach, nowych samochodow w garazach, tyle samo powrotow ile wyjazdow i wszystkiego naj
zyczy dh Emil i OSP Boguszów

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 04, 2006, 10:29:51 »
U nas msza była wczoraj tj. 3 maja a główne uroczystości 7 w niedziele kiedy to wszystkie OSP zgrupowane jada na coroczną Wojewódzką Pielgrzymke Strażaków Ochotników do Kalwarii Pacławskiej pod Przemyślem (tuz przy granicy).
 -_-  jakby sie ktoś wybierał to moze sie zobaczymy napiszcie na priv. skąd bedziecie /pozdr./

Offline strazakwomen

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 04, 2006, 10:43:30 »
u nas niestety 4 maja idziemy tylko do kościoła, ale w niedługim czasie będziemy swiętować bo mamy poświecenie figurki  św Floriana wraz z gablotą przy remizie OSP oraz feletronu św. Floriana który ofiarujemy do kościoła i który będzie noszony na wszystkich procesjach przez nasze druhny (oczywiście w ubraniach wyjsciowych). Miało to wszystko odbyć sie w dzień strazaka, ale cóż złożyło się inaczej. -_-


Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 04, 2006, 11:04:55 »
Wszystkiego Najlepszego  ^_^
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline ochotnik998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 04, 2006, 11:51:23 »
Przedewszystkim życzę wszystkiego najlepszego, jak najmniej wyjazdów i żeby nigdy wody  nie zabraklo!!!
W naszej jednostce obchodzimy skromnie Dzień Strażaka mianowicie spotykamy się wraz z innymi jednostkami osp z gminy w kościele uczestnicząc we mszy.

Offline LeeTWIN

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 04, 2006, 22:54:05 »
U mnie to wyglądało tak: o 19:00 była msza, którą prowadził nasz kapelan, po mszy wszyscy przeszli na cmentarz złożyć kawiaty na grobach zmarłych druhów, a na końcu był poczęstunek na plebanii.

Offline tomer123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 04, 2006, 23:09:13 »
Moja jednostka uczestniczyła we mszy świętej zorganizowanej o godz. 19.00 odprawionej z okazji dzisiejszego święta. Następnie druhowie zasiedli przy skromnym ognisku przy piwku. Niestety nie mogłem dzisiaj czynnie brać udziału w częście nieoficjalnej bo jutro maturka z angielskiego.
Pozdrawiam

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 04, 2006, 23:18:46 »
no jak co roku czyli , wizyta kochanych przedszkolaków , pokaz sprzętu , bezpieczna przejażdzka no i cała masa słodkich cukierów , a wieczorkiem dla chłopaków z JOT grilek małe piwko no i do domciu.

aaa i dzisiaj oczywiście wyjazd do pożaru się trafił - ach ten św. Florian...


pozdro

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 05, 2006, 07:08:51 »
My wczoraj bylismy w kosciele o 17:00, a po mszy św. pojechaliśmy z sąsiednia jednostką na odbjazd samochodami po calej gminie-taka co roczna tradycja. Oczywiscie we Walbrzychu odbyl sie powiatowy Dzien strazaka, na ktorym tez byl nasz poczet sztandarowy. W sobote (06.05) jedziemy do katedry w Krzeszowie gdzie odbedzie sie specjalna msza św, a pozniej spotkanie strazakow, ok. 17:00 spotykamy sie wszyscy przy grilu w remizie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2007, 23:47:18 wysłana przez Emil »

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 05, 2006, 09:37:00 »
Czy widzieliscie moze jakieś wzmianki na temat naszego świeta na portalach internetowych  /ja nie/ totalna olewka :angry:
Coś w mojej lokalnej prasie znalazłem mozna powiedzieć samo życie  -_-
http://tvp.pl/View?Cat=389&id=337724

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 05, 2006, 13:56:16 »
Ja rowniez nie znalazlem na zadnym portalu ani slowa o dniu strazaka, ale za to w TV duzo o tym mowili. Z resztą nie wazne jest czy media bedą o tym mowic, wazne jest jak bedziemy obchodzic, w jaki sposob my je uczcimy.

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 08, 2006, 08:32:51 »
Witam. Moja jednostka świętowała dzień Św. Floriana tak jak przypadło w czwartek. Zebraliśmy się już około 17, msza była o 18 i po niej apel, odznaczenie zasłużonych druchów medalami i awanse na kolejne stopnie oraz przyznanie dzieciom nagród za konkurs plastyczny. Po apelu na świetlicy grochóweczka, piwko i występ lokalnego kabaretu. Zabawa była przednia jak zawsze!!!
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline Krystian13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 08, 2006, 15:25:26 »
4 maja byliśmy obowiązkowo w kościele, a 13 maja Ośrodek Kultury z naszej miejscowości organizuje festyn na którym będziemy obchodzic nasze święto! Oczywiście będzie napewno jakiś mały pokazik dla widzów, ognisko z kiełbaskami, browarki no i zabawa do rana! Pozdrawiam