Autor Wątek: 4 maja Dzień Strażaka  (Przeczytany 7539 razy)

Offline tomek2

• Stary Wyga
  • *
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 26, 2006, 18:37:14 »
a wiec nie bede juz marudzil i napisze jak to mniej wiecej wygląda u nas. A wiec w sobote 06 maja wysylamy swoich delegatow na powiatowy Dzien strazaka. My rano wraz z sąsiednią jednostką wystawiamy na rynku sprzet i robimy pokaz ratownictwa drogowego. Po poludniu mala przerwa na obiadek a pozniej objazd wozami po calej gminie. Wieczorem spotkanie obu jednostek przy grilu (w tym roku bez alkoholu ^_^). Pozdrawiam!
My też obchodzimy 3 maja, jest msza w kosciele w intencji ojczyzny i w intencji strażaków potem przemarsz do remizy, część oficjalna i część nieoficjalna. A to że dzień strażaka jest 4 maja wie nawet najmłodzy członek MDP.
Jezeli ta data Wam odpowida to dobrze, ale świętowac przed świętem to tak jak ochrzcić dziecko jeszcze przed urodzeniem.
przepraszam że się "odgryzam" ale można powiedzieć że 6 maja to musztarda po obiedzie . jeszcze raz przepraszam i koniec sporów. nieważne kiedy i jak kto obchodzi ważne że pamiętamy.
Cudownie jest:powietrze jest! Dwie ręce mam,Dwie nogi mam.W chlebaku chleb, do chleba ser, do picia deszcz...

Offline karola998

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 26, 2006, 19:05:05 »
drogi kolego ja wiem kiedy jest Dzień Strażaka ale u nas jest w tym roku obchodzony 3 maja ;p przepraszam jak się zle wyraziłam.
karola998

Offline dzwon53

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 29, 2006, 21:57:17 »
w naszej gminie obchody dnia strazaka odbeda sie 06,05,06 o godz 16.00 msza polowa , przemowienia wreczenie odznaczen a  potem poczestunek . A w mojej miejscowosci jak co roku odbywamy cwiczenia i pokazy dla szkoly podstawowej i przedszkola/lacznie z cieciem samochodu i ratowaniem poszkodowanych/.pozdrawiam :rolleyes:

Offline GaTTa

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 30, 2006, 15:03:26 »
4 maj jest msza dla wszytkich jednostek z calej gimny i powiatu.
A nasza jednostak bedzie swietowac 6 maja na swierzym powietrzu.

Życze tyle samo powrotów, ile wyjazadów :):):)

Offline zbyszekkostrzyn

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 01, 2006, 10:49:53 »
To co życze wszystkim wszystkiego naj naj na dzień 4  05 i na cały rok
pozdrawiam

Offline Emil

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 04, 2006, 07:20:28 »
Dzis 4 maja:) I z tej okazji wszystkiego najlepszego, nowego sprzętu na samochodach, nowych samochodow w garazach, tyle samo powrotow ile wyjazdow i wszystkiego naj
zyczy dh Emil i OSP Boguszów

Offline wolicki1

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 04, 2006, 10:29:51 »
U nas msza była wczoraj tj. 3 maja a główne uroczystości 7 w niedziele kiedy to wszystkie OSP zgrupowane jada na coroczną Wojewódzką Pielgrzymke Strażaków Ochotników do Kalwarii Pacławskiej pod Przemyślem (tuz przy granicy).
 -_-  jakby sie ktoś wybierał to moze sie zobaczymy napiszcie na priv. skąd bedziecie /pozdr./

Offline strazakwomen

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 04, 2006, 10:43:30 »
u nas niestety 4 maja idziemy tylko do kościoła, ale w niedługim czasie będziemy swiętować bo mamy poświecenie figurki  św Floriana wraz z gablotą przy remizie OSP oraz feletronu św. Floriana który ofiarujemy do kościoła i który będzie noszony na wszystkich procesjach przez nasze druhny (oczywiście w ubraniach wyjsciowych). Miało to wszystko odbyć sie w dzień strazaka, ale cóż złożyło się inaczej. -_-

Offline maldrin

• Weteran
  • *
  • Strach ma wielkie oczy ;)
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 04, 2006, 11:04:55 »
Wszystkiego Najlepszego  ^_^
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline ochotnik998

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 04, 2006, 11:51:23 »
Przedewszystkim życzę wszystkiego najlepszego, jak najmniej wyjazdów i żeby nigdy wody  nie zabraklo!!!
W naszej jednostce obchodzimy skromnie Dzień Strażaka mianowicie spotykamy się wraz z innymi jednostkami osp z gminy w kościele uczestnicząc we mszy.

Offline LeeTWIN

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 04, 2006, 22:54:05 »
U mnie to wyglądało tak: o 19:00 była msza, którą prowadził nasz kapelan, po mszy wszyscy przeszli na cmentarz złożyć kawiaty na grobach zmarłych druhów, a na końcu był poczęstunek na plebanii.

Offline tomer123

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 04, 2006, 23:09:13 »
Moja jednostka uczestniczyła we mszy świętej zorganizowanej o godz. 19.00 odprawionej z okazji dzisiejszego święta. Następnie druhowie zasiedli przy skromnym ognisku przy piwku. Niestety nie mogłem dzisiaj czynnie brać udziału w częście nieoficjalnej bo jutro maturka z angielskiego.
Pozdrawiam

Offline ogniomistrz1

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 04, 2006, 23:18:46 »
no jak co roku czyli , wizyta kochanych przedszkolaków , pokaz sprzętu , bezpieczna przejażdzka no i cała masa słodkich cukierów , a wieczorkiem dla chłopaków z JOT grilek małe piwko no i do domciu.

aaa i dzisiaj oczywiście wyjazd do pożaru się trafił - ach ten św. Florian...

pozdro

Offline Emil

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 05, 2006, 07:08:51 »
My wczoraj bylismy w kosciele o 17:00, a po mszy św. pojechaliśmy z sąsiednia jednostką na odbjazd samochodami po calej gminie-taka co roczna tradycja. Oczywiscie we Walbrzychu odbyl sie powiatowy Dzien strazaka, na ktorym tez byl nasz poczet sztandarowy. W sobote (06.05) jedziemy do katedry w Krzeszowie gdzie odbedzie sie specjalna msza św, a pozniej spotkanie strazakow, ok. 17:00 spotykamy sie wszyscy przy grilu w remizie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2007, 23:47:18 wysłana przez Emil »

Offline wolicki1

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 05, 2006, 09:37:00 »
Czy widzieliscie moze jakieś wzmianki na temat naszego świeta na portalach internetowych  /ja nie/ totalna olewka :angry:
Coś w mojej lokalnej prasie znalazłem mozna powiedzieć samo życie  -_-
http://tvp.pl/View?Cat=389&id=337724

Offline Emil

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 05, 2006, 13:56:16 »
Ja rowniez nie znalazlem na zadnym portalu ani slowa o dniu strazaka, ale za to w TV duzo o tym mowili. Z resztą nie wazne jest czy media bedą o tym mowic, wazne jest jak bedziemy obchodzic, w jaki sposob my je uczcimy.

Offline MAXIMUS

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 08, 2006, 08:32:51 »
Witam. Moja jednostka świętowała dzień Św. Floriana tak jak przypadło w czwartek. Zebraliśmy się już około 17, msza była o 18 i po niej apel, odznaczenie zasłużonych druchów medalami i awanse na kolejne stopnie oraz przyznanie dzieciom nagród za konkurs plastyczny. Po apelu na świetlicy grochóweczka, piwko i występ lokalnego kabaretu. Zabawa była przednia jak zawsze!!!
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline Krystian13

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 08, 2006, 15:25:26 »
4 maja byliśmy obowiązkowo w kościele, a 13 maja Ośrodek Kultury z naszej miejscowości organizuje festyn na którym będziemy obchodzic nasze święto! Oczywiście będzie napewno jakiś mały pokazik dla widzów, ognisko z kiełbaskami, browarki no i zabawa do rana! Pozdrawiam