Autor Wątek: 4 maja Dzień Strażaka  (Przeczytany 9103 razy)

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
4 maja Dzień Strażaka
« dnia: Kwiecień 24, 2006, 13:53:15 »
Kochani zbliżają się dni ochrony przeciwpożarowej a wraz z nimi najpiękniejsze święto Dzień Strażaka 4 maja. Jak wyglądają wasze do niego przygotowania, jak będziecie go spędzać, co się zmieniło od ostatnich obchodów. To również wyjątkowy okres w którym szczegulnie wspominamy naszych braci i siostry któży odeszli na wieczną służbę.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2006, 13:55:34 wysłana przez MAXIMUS »
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2006, 15:54:37 »
U nas w tym roku Dzien strazaka obchodzic bedziemy 6 maja poniewaz jest to sobota. Oczywiscie 4 maja obowiązkowo idziemy do kosciola. Jak narazie ciezko jest mi powiedziec jak bedzie wyglądal program imprezy bo organizuje ja kto inny ja zajmuje sie wyglądem remizy. Plac remizy jest juz wysprzątany po zimie zostalo tylko pomalowanie murow i scian. Bardziej szczegolowe informacje juz za kilka dni.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2006, 16:56:57 »
My też będziemy obchodzili Dzień Strażaka nie w św. Floriana tylko w sobotę. Najpierw idziemy wszyscy na mszę, w mundurch wyjściowych i ze sztandarem a po powrocie do strażnicy jakiś skromny poczęstunek.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2006, 17:05:57 »
Wybierzemy się jak poprzednicy do kościoła. Po mszy grill i wspólne rozmowy.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline pasadr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2006, 20:49:08 »
u nas jak co roku:
-msza
-spotkanie z ludźmi z sąsiedniej jednostki
-wspólne ognisko
-dłuuuuuugie rozmowy przy piwku i kiełbasce  ^_^ ^_^

PS. z okazji naszego święta życzę wszystkim ..........................(wpisz to czego byś chciał/chciała, bo każdy wie najlepiej czego mu potrzeba  :wub: )
pozdrówka

what doesn't kill me, makes me stronger (anyway OSP does)

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 24, 2006, 21:04:23 »
U nas najpierw do kościółka na mszę św. potem mała przewa na obiadek i organizujemy pokazy w tym roku ratownictwa drogowego możliwe że przewiezienie dziaciaków samochodem a potem to już wspólny wieczorny grilek we własnym towarzystwie.

Offline karola998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 24, 2006, 22:19:05 »
a my obchodzimy 3 maja msza, poźniej rozdanie odznaczeń (sama dostane piatkę ;p), potem poczęstunek i koniec, no może spotkanie z innymi jednostkami. ^_^

Ja również życzę wam drodzy koledzy wszystkiego najlepszego, by wody nie zabrakło. :wacko:
karola998

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 24, 2006, 22:32:59 »
My 30 Kwietnia mamy msze w kościele potem przejazd do remizy mi małą impreza. A za to 20 Maja Powiatowy Dzień Strażaka zjeżdżają się wszystkie OSP z powiatu ponad 40 i jest wspólna msza a później poczęstunek z zabawą (kabarety, występy zespołów itp.). Żałuje tylko że w mojej OSP nie ma zwyczaju w dniu strażak zapalania zniczy na grobach zmarłych druhów. Ale kto wie może kiedyś tak będzie.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 24, 2006, 22:35:57 »
a my obchodzimy 3 maja
Koleżanko, Dzien strazaka jest 4 maja. Taką rzecz powinien wiedziec kazdy strazak.

Offline tomek2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 24, 2006, 22:43:58 »
a my obchodzimy 3 maja
Koleżanko, Dzien strazaka jest 4 maja. Taką rzecz powinien wiedziec kazdy strazak.
My też obchodzimy 3 maja, jest msza w kosciele w intencji ojczyzny i w intencji strażaków potem przemarsz do remizy, część oficjalna i część nieoficjalna. A to że dzień strażaka jest 4 maja wie nawet najmłodzy członek MDP.
Cudownie jest:powietrze jest! Dwie ręce mam,Dwie nogi mam.W chlebaku chleb, do chleba ser, do picia deszcz...

Offline tomer123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 24, 2006, 23:44:36 »
Ja niestety w tym roku nie będę czynnie uczestniczył  ^_^ w obchodach Dnia Strażaka - 4,5,9,11 maja mam mature. Myślę że św. Florian pomoże mi ją szczęśliwie napisać.
Wracając do tematu, 4 maja msza w kościele po której odbędzie sie skromne ognisko. W sobotę 6 maja, odbędzie się huczniej Dzień Strażaka, zorganizowana będzie dyskoteka. W niedzielę 7 maja powiatowy Dzień Strażaka  :mellow:
Pozdrawiam

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 25, 2006, 07:12:35 »
Cytuj
My też obchodzimy 3 maja, jest msza w kosciele w intencji ojczyzny i w intencji strażaków potem przemarsz do remizy, część oficjalna i część nieoficjalna. A to że dzień strażaka jest 4 maja wie nawet najmłodzy członek MDP.
Jezeli ta data Wam odpowida to dobrze, ale świętowac przed świętem to tak jak ochrzcić dziecko jeszcze przed urodzeniem.

Offline zibi.gpr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
    • http://www.strazgpr.mix
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 25, 2006, 09:52:24 »
U nas nie wiem czy bedziemy w stanie iść do kościoła  :wacko:

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 25, 2006, 11:11:23 »
Emil - napisz jak jest u Ciebie (taki jest temat) a nie marudzisz i marudzisz...

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 25, 2006, 11:37:54 »
Jak co roku - pierwszy wekend po 4 .05- dla chetnych msza w kosciele / ekumeniczna- bo gro członków jest obrządku unickiego/pokazy młodzieżówki, turniej gminny strazaków w piłkę nożna,zawody w strzelaniu z wiatrówki i pindbola,dla dzieci konkursy z wiedzy o straży i pozarniczej,festyn z zabawą :mellow:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 25, 2006, 14:58:21 »
a wiec nie bede juz marudzil i napisze jak to mniej wiecej wygląda u nas. A wiec w sobote 06 maja wysylamy swoich delegatow na powiatowy Dzien strazaka. My rano wraz z sąsiednią jednostką wystawiamy na rynku sprzet i robimy pokaz ratownictwa drogowego. Po poludniu mala przerwa na obiadek a pozniej objazd wozami po calej gminie. Wieczorem spotkanie obu jednostek przy grilu (w tym roku bez alkoholu ^_^). Pozdrawiam!

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 25, 2006, 21:25:36 »
Prawie wszyscy piszą o spotkaniach przy grilu. Zastanawiam się jak to godzicie z mundurem wyjściowym. Tzn. u nas idziemy na mszę w "wyjściówkach" więc potem nie siadamy do grila bo trzebaby się chyba wtedy przebrać... zazwyczaj siadamy na sali przy stołach.

Czy grill jest na powietrzu? A co jeśli jest zimno lub pada deszcz? Interesuje mnie to bo pomysł grila jest ciekawszy chyba niz siedzenie na sali przy bigosie.

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 25, 2006, 22:43:44 »
U nas mamy grila wieczorem po pokazach więc wyszsy są raczej w koszarówkach albo po cywilu.

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 25, 2006, 22:59:26 »
Dzień strażaka zaczynamy mszą w kościele (zawsze obchodzimy w pierwszą niedzielę wypadającą po 4 maja),
następnie uroczystość w straży, przemówienia okolicznościowe, wyróżnienia i odznaczenia, awanse, ślubowanie na sztandar nowych członków.
Następnie jedziemy na cmętarz z wiązankami na groby strażaków.
Przerwa na przebranie się w ubranie cywilne i grill rodzin strażackich, władz gminy, zaproszonych gości.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 26, 2006, 00:57:29 »
Wcześniej pisałem jak to się odbywa w mojej OSP ,a teraz chcę napisać jak to się odbywa na mojej zmianie w PSP - w pierwszy wekend po 04 .05./sobota/ po służbie spotykamy się w zaprzyjaźnionej leśniczówce z rodzinami, muzyczka z magnetofonu, ognisko, gril,kiełbaski, karkuweczka,beczółka piwa, dla dzieci słodycze, lody, dla  żon napoje inne wg. uznania;zawody w pindbalu, i w strzelaniu z wiatrówki, zbijanie balonów hydronetką o całusa od najfajniejszej z żon, podchody dla dzieci-i inne nawet zbieranie szyszek kto wiecej pomysły same przychodza- nagroda slodycze lub piwko wzależności kto wygrywa, całość zfinansowana z składek i lewej kasy mężów/do100zł sie mieścimy od twarzy/. A co raz w roku możemy poszaleć - kulki do pintbala i śrut do wiatrówki sam fonansuje / to grosze/, a  zabawa dla dzieciaków i żon przednia. :rolleyes:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline tomek2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 26, 2006, 18:37:14 »
a wiec nie bede juz marudzil i napisze jak to mniej wiecej wygląda u nas. A wiec w sobote 06 maja wysylamy swoich delegatow na powiatowy Dzien strazaka. My rano wraz z sąsiednią jednostką wystawiamy na rynku sprzet i robimy pokaz ratownictwa drogowego. Po poludniu mala przerwa na obiadek a pozniej objazd wozami po calej gminie. Wieczorem spotkanie obu jednostek przy grilu (w tym roku bez alkoholu ^_^). Pozdrawiam!
Cytuj
My też obchodzimy 3 maja, jest msza w kosciele w intencji ojczyzny i w intencji strażaków potem przemarsz do remizy, część oficjalna i część nieoficjalna. A to że dzień strażaka jest 4 maja wie nawet najmłodzy członek MDP.
Jezeli ta data Wam odpowida to dobrze, ale świętowac przed świętem to tak jak ochrzcić dziecko jeszcze przed urodzeniem.
przepraszam że się "odgryzam" ale można powiedzieć że 6 maja to musztarda po obiedzie . jeszcze raz przepraszam i koniec sporów. nieważne kiedy i jak kto obchodzi ważne że pamiętamy.
Cudownie jest:powietrze jest! Dwie ręce mam,Dwie nogi mam.W chlebaku chleb, do chleba ser, do picia deszcz...

Offline karola998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 26, 2006, 19:05:05 »
drogi kolego ja wiem kiedy jest Dzień Strażaka ale u nas jest w tym roku obchodzony 3 maja ;p przepraszam jak się zle wyraziłam.
karola998

Offline dzwon53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 29, 2006, 21:57:17 »
w naszej gminie obchody dnia strazaka odbeda sie 06,05,06 o godz 16.00 msza polowa , przemowienia wreczenie odznaczen a  potem poczestunek . A w mojej miejscowosci jak co roku odbywamy cwiczenia i pokazy dla szkoly podstawowej i przedszkola/lacznie z cieciem samochodu i ratowaniem poszkodowanych/.pozdrawiam :rolleyes:

Offline GaTTa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 30, 2006, 15:03:26 »
4 maj jest msza dla wszytkich jednostek z calej gimny i powiatu.
A nasza jednostak bedzie swietowac 6 maja na swierzym powietrzu.

Życze tyle samo powrotów, ile wyjazadów :):):)

Offline zbyszekkostrzyn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 130
Odp: 4 maja Dzień Strażaka
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 01, 2006, 10:49:53 »
To co życze wszystkim wszystkiego naj naj na dzień 4  05 i na cały rok
pozdrawiam