Autor Wątek: PODWYŻKI 2006  (Przeczytany 17777 razy)

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 13, 2006, 09:31:01 »
Witam.
I już po problemie..........

Cytuj
KOMUNIKAT
Przewodniczącego Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ”Solidarność”


I.
Informuję, że w dniu 10 maja 2006r. Komendant Główny PSP wydał decyzję-polecenie do wszystkich kierowników jednostek organizacyjnych PSP, by w związku z przedłużającym się procesem legislacyjnym projektu zmiany rozporządzenia o wynagrodzeniach strażaków, rozpoczęto wypłacanie zaliczkowe podwyżek za rok 2006. Zaliczkowe wypłacanie ma być zgodne z „Tabelą stawek miesięcznego uposażenia zasadniczego strażaków wg grupy uposażenia zasadniczego” – czyli zaliczka ma mieć równowartość nowoprojektowanej grupy z wyrównaniem od miesiąca stycznia.
Ponadto informuję, że opóźnienie procesu legislacyjnego następuje na poziomie uzgodnień międzyresortowych i Rządowego Centrum Legislacji.


źródło http://www.skpnszz.org/

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2006, 09:33:18 wysłana przez fireman5 »

Offline nokia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 17, 2006, 07:34:50 »
Witam wszystkich. Mozecie na forum przedstawic czy gdzies zostaly wyplacone .

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 17, 2006, 19:24:54 »
ja juz dzis dostalem z wyrownaniem od poczatku roku ( woj. Lubelskie)

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 20, 2006, 18:03:34 »
huncio - powiedz ile wyszło na rękę , na jakim stanowisku jesteś i ile wysługi??

Offline colo44

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 20, 2006, 21:42:39 »
dowódca sekcji,7 lat wysługi 50.01 zł na rękę/ miesiąc

Offline judoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 21, 2006, 10:23:07 »
dca zmiany , 15 lat 64,24PLN
 na rękę
Przyjemność życia łączy się z wysiłkiem jakiego ono wymaga.

Offline jrg23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 22, 2006, 16:15:03 »
Świętokrzyskie: podwyżek ani słychu ani widu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :huh:

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 22, 2006, 21:50:19 »
dolny śl.- ani widu, ani słychu - a na dodatek Komendant powiedział, że jak spłynie kasa z województwa to dopiero wypłaci zaliczkę , bo teraz niema z czego nawet przesunąć.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 24, 2006, 12:15:23 »
Cytuj
na dodatek Komendant powiedział, że jak spłynie kasa z województwa to dopiero wypłaci zaliczkę , bo teraz niema z czego nawet przesunąć
komendant gada głupoty, a Wy mu wierzycie? Niech wam to napisze i się podpisze. Z województwa to może mu spłynąć, ale upomnienie, lub nawet nagana za nieznajomośc przepisów..
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 21, 2006, 12:48:50 »
Rozporządzenie o uposażeniu... kiedy?!

Kazano wypłacić zaliczkowo podwyżki do 2 czerwca... ale co dalej...?! Nie ma nadal rozporządzenia... jak z wypłatami za lipiec?! Tylko mi nie mówcie by płacić po nowemu, bo to już grozi kryminałem za rządzenie się nie swoimi pieniędzmi...

P.S.
a tak przy okazji... jestem ciekaw kiedy rozliczą KG za robienie szkoleń w Warszawie dla całej Polski.... tanie państwo... he he.
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 22, 2006, 19:54:53 »
Rozporządzenie o uposażeniu... kiedy?!

Kazano wypłacić zaliczkowo podwyżki do 2 czerwca... ale co dalej...?! Nie ma nadal rozporządzenia... jak z wypłatami za lipiec?!

Misiu drogi.......masz Komendanta to go pytaj...........on za to odpowiada, no chyba, że sam nim jesteś i masz taką "niemoc", że nie potrafisz zapytac "wyżej".

pozdro

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 23, 2006, 08:27:08 »

Misiu drogi.......masz Komendanta to go pytaj...........on za to odpowiada, no chyba, że sam nim jesteś i masz taką "niemoc", że nie potrafisz zapytac "wyżej".

pozdro
he he... szefa nie ma... pytałem innych... tylko mi się te odpowiedzi nie podobają...
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 23, 2006, 20:08:42 »

Misiu drogi.......masz Komendanta to go pytaj...........on za to odpowiada, no chyba, że sam nim jesteś i masz taką "niemoc", że nie potrafisz zapytac "wyżej".

pozdro
he he... szefa nie ma... pytałem innych... tylko mi się te odpowiedzi nie podobają...

Szefa nie ma  ^_^........to jest jego zastępca......zapytaj go. A co do odpowiedzi...........to może księgowym jesteś i nie wiesz co zrobić?

pozdro

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 23, 2006, 22:22:20 »
Witam.U nas wypłacili zaliczkę zgodnie z decyzją komendanta wojewódzkiego????Nie była ona precyzyjna więc za 5 miesięcy wyrównanie od stycznia do maja.I na tym stanęło gdyż MSWiA doczepiło się "CZEGOŚ" W papierach KG PSP i stop.Teraz zobaczymy. Zacnie Was żałuję że nic nie dostaliście bo ja już przepiłem ten haj tyle tego było.Pozdro  ^_^

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 23, 2006, 22:24:24 »
Mój KP stwierdził, że jeżeli niema nowego rozporządzenia w sprawie podwyżki uposażenia strażaków obowiązuje  roz. z 2005 i wg. niego będzie płacił / wypłacał podwyższkę / tak jak to jest zapisane w obowiązujacym rozporządzeniu z 2005r./- zobaczymy lipiec juz blisko! Poniekąd ma czlek rację , chce być zgodnie z prawem. Ale czy zgodnie z PIS.Styczeń - czerwiec zaliczkowo zgonie z decyzją KG.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2006, 22:26:31 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 23, 2006, 22:33:04 »
Spotkałem się z kadrowcem fajnie wytłumaczył - poszlo do księgowości i skonsumowałem wszystko  grupa + wysługa. Teraz spokój. Nie wiem czego się boją skoro to są nasze pieniądze????????????????????
Chyba kontroli z NIKu i KSu no bo faktycznie jak nie ma na to rozporządzenia to jest czego się bać- nie wiem jak to nazwać - sprzeniewierzenie pieniędzy PAŃSTWA.
POZDRO :wacko:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 23, 2006, 22:38:22 »
A to słyszeliście - kto się teraz z tego wytłumaczy?Bo jej już nie ma?

 
                W dniu 24.05.2006 r. Wiceprezes Rady Ministrów – Minister Finansów Zyta Gilowska  pismem numer BP-1-400/2/2006 przekazała zalecenia w sprawie szczegółowego sposobu, trybu i terminów opracowania materiałów do projektu ustawy budżetowej na 2007 rok. 
                Zalecenie określa również ograniczenia do projektowania budżetu dla dysponentów części budżetowych wydatków budżetu  Państwa na rok 2007 obniżki globalnych kwot wynagrodzeń o 10% w stosunku do przewidywanego wykonania tych wydatków w roku bieżącym. 
                Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych MSWiA i MS zgodnie z ustawowym prawem do informacji zwraca się do Pani Minister z pytaniem dotyczącym planowanych wydatków na wynagrodzenia w roku 2007 dla funkcjonariuszy MSWiA i Służby Więziennej. Prosimy również o udzielenie informacji dotyczącej planowanych ograniczeń wydatków rzeczowych, które zgodnie z zaleceniem mają się ograniczyć wyłącznie do kwestii związanych z realizowaniem zadań niezbędnych w 2007 roku.   

pozdro :angry:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 23, 2006, 22:43:15 »

W dniu 08 czerwca 2006 roku w siedzibie KG PSP w Warszawie odbyło się spotkanie konsultacyjne Komendanta Głównego PSP z przedstawicielami związków, w sprawie rozporządzenia płacowego.  Spotkanie odbyło się w związku z cofnięciem z MSWiA przygotowanego przez Biuro Prawne KG PSP w/w rozporządzenia płacowego. Kontynuację prac nad poprawą powyższego dokumentu zaplanowano na początek przyszłego tygodnia- do dzisiaj nic:(((((((((niewiadomo.
pozdro

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 23, 2006, 22:47:35 »
To standard który obowiązuje już prawie wszędzie : ciężko pracujemy, bierzemy przecież na siebie coraz większa odpowiedzialność i przybywa nam obowiązków, ZARABIAMY ZA MAŁO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pracodawcy kimkolwiek są  czy prywatnymi przedsiębiorcami czy urzędnikami dobrze o tym wiedzą bo też zarabiają mniej by chcieli.
Tak kręci się ten kierat, z którego nie ma dobrego wyjścia, dopóki trwa recesja gdzieniegdzie zwana kryzysem.
Jednak w przypadku kilku grup zawodowych, uprzęże tego kieratu powinny być poluzowane, a i wynagrodzenie za pracę ( służbę) lepsze. Nie z poczucia misji – czyjejś dobrej woli – nawet rozporządzenia wyższego stopniem,!!!!!!!!! – lecz zwyczajnie , po ludzku – z przyzwoitości. Znam takich strażaków, a jest ich niemało, którzy kredytami ratują budżet domowy, toną w długach, chociaż ciężko pracują i są na służbie przez całą dobę. Z nam też takich którzy, niechętnie – korzystają z zasiłków pomocy społecznej.
DLACZEGO LUDZIE, KTÓRZY NARAŻAJĄ SWOJE ŻYCIE  dla bezpieczeństwa wszystkich, którzy, na codzień biorą na barki nasze , a więc z natury rzeczy obce problemy, zarabiają tak mało – NIE WIEM ????????? Wiem jednak że ta praca zasługuje na poparcie społeczne – takie mamy – tylko gdzie to odzwierciedlenie w wynagrodzeniu.
Szkoda tylko, że rząd może myśli inaczej, minister SWiA. Najpierw obiecują podwyżki a później ????????????????????. To dziwne. Gdybym był jednym z nich, myślałbym inaczej.

ALE NIE JESTEM ŻADNYM Z NICH     

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 23, 2006, 22:49:58 »
No czyli wiadomo jak wypłacać ,wg starego ,jest to przynajmniej zgodnie z prawem, i nikt się nie do czepi jak by co .  :mellow:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 23, 2006, 22:50:48 »
Ludzi ciągnie do straży jak pszczoły do ula. Nie przepuszczą żadnej okazji, by znaleźć się wśród strażaków, być z nimi, choć przez chwilę. Zjawisko to trwa od dawna, ale ostatnio bardzo się nasiliło. Zmienił się też radykalnie skład osobowy lgnących do straży. Kiedyś była to przeważnie młodzież i dzieci, dziś starają się ich skutecznie wyprzedzić starsi, nierzadko znani z pierwszych stron gazet przedstawiciele władzy i polityki.
Ten niewątpliwy fenomen wart jest naukowych dysput, psychologicznych rozpraw. Ale i bez nich można się pokusić o chociażby pobieżne wyjaśnienie jego przyczyn. Jak świat światem, ludziom zawsze imponowała popularność, a tę straż uzyskała nadzwyczaj powszechną. I, co warto podkreślić, bez żadnych biur reklamowych, pozyskanego lobby prasowego. Jeśli już, to wyłącznie dzięki codziennej, ofiarnej i efektywnej służbie ratowniczej. Niby niedużo, a tak wiele.
To właśnie doprowadziło ja na sam szczyt instytucji publicznych godnych największego zaufania. Z taka instytucją warto wiec trzymać.
Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego tak wielu znamienitych ludzi przekracza drzwi komend i jednostek ratowniczo- gaśniczych. Straż 2006 to nie ta sama, co sprzed dwudziestu lat. To nowoczesna formacja ratownicza, samodoskonalająca się wewnętrznie, grupująca ludzi wykształconych, nadających ton tym przeobrażeniom. Celem wywołania zmian jest nowoczesność, dotrzymanie kroku postępowi, nade wszystko zaś stworzenie w kraju optymalnych warunków funkcjonowania ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa i ochrony ludności. Takich ludzi warto poznać bliżej, przyjrzeć się uważnie przyczynom ich ewidentnych osiągnięć, a może nawet głębiej się nad nimi zastanowić.
Straż dla wielu stanowi też wygodną płaszczyznę do różnorodnych spotkań, neutralny grunt, na którym można toczyć przyjazne dyskusje mimo wyraźnych różnic politycznych i światopoglądowych, porozumiewać się ponad podziałami w istotnej sprawie bezpieczeństwa ludzi. A jeśli nawet pojawia się w tych rozmowach jakieś spory, straż, jako matka, zawsze braci pogodzi.
Nic wiec dziwnego, że w środowisku strażackim goście czują się zwykle jak u siebie w domu. To widać gołym okiem na uroczystościach otwarcia strażnic, nadania sztandaru, wręczenia awansów odznaczeń oraz przekazania sprzętu. Czują się wybornie, bo straż osiągnęła wysoki stopień wtajemniczenia organizacyjnego; wszystko, co firmuje, godne jest znaku „ Teraz Polska”. Gdy do tego dodać niepowtarzalny nastrój, który może tworzyć tylko brać strażacka, pytanie o motywy lgnięcia ludzi do straży należy traktować w kategoriach czysto retorycznych.
 A i chciałbym się zapytać gdzie nasze pieniążki??????

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 23, 2006, 22:54:35 »
JUTRO SŁUŻBA - IDĘ SPAĆ - MOŻE Z TE PIENIĄDZE KTÓRE MIELIŚMY DO TEJ PORY NIE BĘDĄ NAS GANIALI JAK CO DZIEŃ!

Dop. moderatora (AniolStroz) - Nie piszemy post po swoim poście! Jak chcesz coś dodać użyj funkcji MODYFIKUJ!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2006, 09:32:45 wysłana przez aniolstroz »

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 27, 2006, 09:11:01 »

Misiu drogi.......masz Komendanta to go pytaj...........on za to odpowiada, no chyba, że sam nim jesteś i masz taką "niemoc", że nie potrafisz zapytac "wyżej".

pozdro
he he... szefa nie ma... pytałem innych... tylko mi się te odpowiedzi nie podobają...

Szefa nie ma  ^_^........to jest jego zastępca......zapytaj go. A co do odpowiedzi...........to może księgowym jesteś i nie wiesz co zrobić?

pozdro
Nie wiem o co Ci chodzi? Chciałem się dowiedzieć jak jest u Was i czy może już jest coś wiadomo o tym rozporządzeniu... chyba za mało sprecyzowałem pytanie...
Dziękuję pozostałym za wyczerpujące odpowiedzi...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2006, 09:19:31 wysłana przez MisiaczekM »
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 27, 2006, 15:35:08 »

Misiu drogi.......masz Komendanta to go pytaj...........on za to odpowiada, no chyba, że sam nim jesteś i masz taką "niemoc", że nie potrafisz zapytac "wyżej".

pozdro
he he... szefa nie ma... pytałem innych... tylko mi się te odpowiedzi nie podobają...

Szefa nie ma  ^_^........to jest jego zastępca......zapytaj go. A co do odpowiedzi...........to może księgowym jesteś i nie wiesz co zrobić?

pozdro
Nie wiem o co Ci chodzi? Chciałem się dowiedzieć jak jest u Was i czy może już jest coś wiadomo o tym rozporządzeniu... chyba za mało sprecyzowałem pytanie...
Dziękuję pozostałym za wyczerpujące odpowiedzi...

O co mi chodzi? O nic.........po prostu zaczynają mnie bawić pytania zadawane przez niektórych user-ów. Za mało ludzi na podziale..............co na to ZZ, wypłacili zaliczkowo podwyżkę.................a jak będą płacić w lipcu, nie nadali stopni oficerskich..................dlaczego ZZ nie protestują, rozporządzenie płacowe do poprawki........może coś wiecie?
Tak sobie myślę, iż w/w zagadnienia leżą po stronie Panów Komendantów.............i tam należy kierować owe skargi i pytania. Tylko jest mały problem ...........kto się odważy?

pozdro

pozdro

Offline daw12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: PODWYŻKI 2006
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 29, 2006, 18:58:05 »
W czerwcu zostało wypłacone wyrównanie od stycznia do czerwca. teraz dalej wypłaty ida po staremy , po starych stawkach w grupach dlatego ze nie ma rozporzadzenia i dopiero gdy bedzie  bedzie znowu wyrównanie i placenie nowych stawek w grupach po wejsciuw zycie rozp.  tak aby była podstawa prawna do naliczenia.  Czerwcowe wyrównanie wypłacone było jako zaliczka  na polecenie komendanta gł. szkoda ze polecił wyplacać juz  w nowych stawkach  !
                                                   Powodzenia!!!