Rozwój osobisty i zawodowy > Jak zostać strażakiem...

Szkoła średnia

(1/4) > >>

Feuerwehr:
Wiem że to jest głupie pytanie ale-:
-czy program nauczania w szkole średniej obejmujący chemie i fizykę jest wystarczający aby zdać egzaminy do którejs ze szkół aspirantów(oczywiście jesli sie przylożymy do tej nauki) czy może trzeba:
-pójść na te tesy przygotowawcze organizowane przez CS PSP w Częstochowie czy może one też nic nie dadza (płaci się te 800zł - ale czy przez 2 tygodnie mozna sie wszystkiego nauczyć)

Ja chodze teraz do liceum profilowanego na profilu :matematyczno- infrmatycznym - czy mam jakieś szanse na tych testach

fireman:
Jeżeli program nauczania z zakresu szkoły średniej o profilu ogólnym (LO) z fizyki i chemii jest realizowany w pełni (bez powycinanych działów) to solidne nauczenie się materiału plus ewentualne lekkie poszerzenie choryzontów w tym temacie winno wystarczyć do zdania testów z fizyko-chemi do szkół aspirantów.

txt dodany
Podam ci próbkę pytań z kilku lat na próbę :)

Wskaż zbiór tlenków będących wyłącznie tlenkami zasadowymi:
a)   SO2;       CO;       Cs2O,
bb)   CO2;       SiO2;      BaO,
c)    K2O;       CaO;       FeO.


Pojęcia z kolumny I połącz z odpowiednimi określeniami z kolumny II:
   A)   topnienie,      a) przejście ze stanu ciekłego w stały
   Bb)   resublimacja,   bb) przejście ze stanu stałego w ciekły
   C)   skraplanie,   c) przejście ze stanu gazowego w stały
   D)   krzepnięcie,   d) przejście ze stanu gazowego w ciekły


Czajnik elektryczny ma dwie spirale grzejne. Przy włączeniu tylko pierwszej z nich woda zagotuje się po 15 min., przy włączeniu tylko drugiej po 30 min. Po jakim czasie zagotuje się woda, jeżeli włączymy obie spirale połączone równolegle?
a.   4,5min,
bb.   22,5min,
c.   10 min,
d.   7,5 min.


Oblicz jaką prędkością porusza się Ziemia wokół Słońca, zakładając, że orbita jest kłowa, a jej promień wynosi r = 1,5 * 1011m. Masa Słońca Ms = 1,9 * 1030 kg.
         v =?


Teraz odpowiedz sobie na jakim poziomie masz fizykę i chemię i czy wymaga to doszlifowania
 

Feuerwehr:
Dzieki za podanie tych pytań , już przerabiałem kilka takich testów z poprzednich lat które mozna znaleźć na Pożarniczej Stronie Fireman i tyle co moge powiedziec tot to że narazie jest słabiutko.
Ale cóż trzeba się uczyć
 

joker:
Bzdura.
Kolesie z KG wymyslają te testy. Nie wszystkie jednak są z poziomu szkoły sredniej. Bywa też że trafiaja sie pytania z zakresu szkoły o profilu czysto chemicznym a nawet na poziomie studiów. Niestety kursy przygotowawcze tez nic nie pomogą. No chyba że ktoś jest naprawdę bardzo dobry z chemii lub fizyki. Polecam zakupienie sobie egzemplarza tastów z kilku lat wcześniej i poprosić kogoś o korepetycje. Wiecej dadzą niż te kursy. Zapewniam.  

gorex:
moim zdaniem bzdura jest ze piszesz ze ktos z kg wymysla te testy.
uklada je ktos ze szkoly.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej