Pożarnictwo > Sprzęt

zasysacze

(1/4) > >>

mariusz18:
Witam, zasysacz liniowy
 Z-2 wydajność 200
Z-4  wydajniść 400
Z-8 wydajność 800

na końcu linii gaśniczej po zastosowaniu zasysacza musi byś armatura idealnie odpowiadająca wydajności zasysacza??
 np czy przy Z-4 mogę użyć PP8 ????   z PP2 na pewno nie pójdzie   mniejsza wydajność armatur niż wydajność zasyacza to piana nie pójdzie prawda???? a jak jest jak większą wydajność ma armatura ???????

a jak jeśli zasysacz  Z-4 będzie przed rozdzielaczem  to obie linie gaśnicze mają mieć każda armaturę o wydajności 400??  czy np jedna pp2 i druga pp2  razem 400

mariuszp:
abecadło
zasyczacz Z-2 - prądownica PP2 , wytwornica 2/75 lub 2/150
zasysacz Z-4 - pradownica PP4 - wytwornica 4/75
zasysacz Z-8 - prądownica PP8 - wytwornica 8/75
liczy się wejście zasysacza
i zasysacza nie daje się przed rodzielaczem

peterek:
Przerabiane praktycznie :
Zasysacz Z-2  - podłączona WP 4 lub PP 4  - układ działał, piana w zasadzie bez pogorszenia właściwości do standardu,
Zasysacz Z-4 - podłączona WP 2 lub PP 2 - układ nie ma prawa funkcjonować.
 Na marginesie - jak chcesz się pobawić/poćwiczyć to proponuję do ćwiczeń z zasysaczami wziąć PWPT np. Turbosupon + nakładka piany ciężkiej i podczas podawania piany regulować wydajność wodną na prądownicy.
pozdrawiam

zero-11:
to ja mam pytanie: układ Z-4 - następnie rozdzielacz 52/52-52 (C/CC) - następnie 2x PP-2. Działa?

mariuszp:

--- Cytat: zero-11 w Luty 13, 2015, 11:22:48 ---to ja mam pytanie: układ Z-4 - następnie rozdzielacz 52/52-52 (C/CC) - następnie 2x PP-2. Działa?

--- Koniec cytatu ---
działa 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej