Służba > Prawo w służbie

Równoważnik pieniężny za brak lokalu

<< < (2/14) > >>

ponczo83:
Witam
W chwili wstąpienia do służby w 2006 r. Kadrowiec zapytał się grzecznie "masz mieszkanie"? odpowiedziałem "tak"- to wypisz równoważnik za remont mieszkania. Od 2007 roku otrzymywałem równoważnik na remont mieszkania.
Z ustawy PSP wynika ze mieszkanie powinno odpowiadać następującemu wymogowi tj. od 7 do 10 m2 na członka rodziny. art. 76 ust.2
Moje mieszkanie ma ok 50 m2 natomiast powierzchnia dwóch pokoi to 25,8 m2. (czteroosobowa rodzina)
Moje pytanko czy przysługuje mi prawo do równoważnika za brak lokalu mieszkalnego?
i czy mogę się ubiegać o zwrot za ostatnie 3 lata.
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi

lang:
tak i tak; ale droga stroma

ponczo83:
tak myślę ze stroma droga, 01 już odpisał że mi się nie należy, bo w 2007 roku złożyłem oświadczenie równoważnika na remont mieszkania. jak napisać pismo i do kogo uderzać?

Eqinox:

--- Cytat: ponczo83 w Styczeń 30, 2015, 12:55:52 ---tak myślę ze stroma droga, 01 już odpisał że mi się nie należy, bo w 2007 roku złożyłem oświadczenie równoważnika na remont mieszkania. jak napisać pismo i do kogo uderzać?

--- Koniec cytatu ---
Nie jest to stroma a wręcz prosta droga jesli w 2007 miałeś 1 lub mniej dzieci a teraz masz 2 to sa nowe okoliczności :) Wiec mieszkanie nie spełnia przepisów od momentu urodzenia drugiego dziecka :)
Złóż oświadczenie mieszkaniowe z wypełnioną częścią o brak lokalu  i raport do komendanta z wyjansiniem sytuacji ze mieszkanie spełniało normy dla kawalera lub rodziny 2+1 natomiast nie spełnia dla 2+2 i że wyrażasz zgodę na wefikacje tego faktu.

ponczo83:
w chwili złożenia oświadczenia w 2007 czteroosobowa rodzina.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej