Autor Wątek: Równoważnik pieniężny za brak lokalu  (Przeczytany 64999 razy)

Offline lukcyb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« dnia: Grudzień 23, 2014, 23:30:42 »
Witam , chciałem się dowiedzieć jak to jest z tym dodatkiem. Moja żona razem z naszym synem jest zameldowana u swoich rodziców. Ja jestem zameldowany u babci. Żona przed ślubem dostała w spadku od rodziców ziemię, na której postawiliśmy dom. Dom jest w stanie budowy, tzn. nie ma jeszcze odbioru więc teoretycznie nie możemy w nim mieszkać. Ja posiadam na siebie działkę budowlana z domkiem letniskowym. Czy w takim przypadku po zejściu ze stażu przysługuje mi taki dodatek?

Z góry dziękuje za odpowiedz

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 24, 2014, 14:39:23 »
przeciągnij budowę do czasu mianowania na stałe i jeżeli dom jest w miejscowości pobliskiej, to składaj wniosek o pomoc na uzyskanie lokalu mieszkalnego; jeżeli nie jest, to będzie Ci przysługiwał równoważnik za brak lokalu; a przede wszystkim zapoznaj się z przepisami:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Yacoob

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2015, 14:15:48 »
Witam!
Ja mam inne pytanie ale cały czas w tematyce RZBL ciut zgłębiłem forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi względem mojej osoby. Kilka lat temu w mojej szanownej KM decydenci wpadli na pomysł proponowania lokali ale w taki sposób aby osoba która ma przedstawioną propozycję "nie do odrzucenia" jednak ją odrzuciła... i właśnie co w przypadku jeśli funkcjonariusz (jako młody pracownik) poszedł na rękę Komendzie i zrzekł się lokalu (wysoki czynsz i słabe warunki proponowane). Natomiast na dzień dzisiejszy chciałby uzyskać RZBL czy jest możliwość aby odzyskać utracony równoważnik? Dodam że w moim przypadku sytuacja rodzinna uległa zmianie jest żona i syn. Natomiast mieszkamy razem z moim teściem u Niego w domu.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2015, 15:20:05 »
tylko w trybie stwierdzenia nieważności decyzji, jeżeli są spełnione warunki (np. lokal był jedynie lokalem tymczasowym, lub był za duży - nie można wtedy mówić o odrzuceniu lokalu mieszkalnego odpowiadającego przysługującym normom); bez dobrej znajomości kpa tego nie rozegrasz skutecznie;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Yacoob

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2015, 16:03:14 »
W tym momencie raczej pozostaje mi stwierdzić iż będzie to walka z wiatrakami nie mniej jednak nie pozostaje nic innego w aktualnych realiach (brak przeszeregowań, brak podwyżek). Dziękuję za podpowiedź.

Offline ponczo83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2015, 21:59:16 »
Witam
W chwili wstąpienia do służby w 2006 r. Kadrowiec zapytał się grzecznie "masz mieszkanie"? odpowiedziałem "tak"- to wypisz równoważnik za remont mieszkania. Od 2007 roku otrzymywałem równoważnik na remont mieszkania.
Z ustawy PSP wynika ze mieszkanie powinno odpowiadać następującemu wymogowi tj. od 7 do 10 m2 na członka rodziny. art. 76 ust.2
Moje mieszkanie ma ok 50 m2 natomiast powierzchnia dwóch pokoi to 25,8 m2. (czteroosobowa rodzina)
Moje pytanko czy przysługuje mi prawo do równoważnika za brak lokalu mieszkalnego?
i czy mogę się ubiegać o zwrot za ostatnie 3 lata.
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2015, 22:06:41 »
tak i tak; ale droga stroma
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline ponczo83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2015, 12:55:52 »
tak myślę ze stroma droga, 01 już odpisał że mi się nie należy, bo w 2007 roku złożyłem oświadczenie równoważnika na remont mieszkania. jak napisać pismo i do kogo uderzać?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2015, 15:21:21 »
tak myślę ze stroma droga, 01 już odpisał że mi się nie należy, bo w 2007 roku złożyłem oświadczenie równoważnika na remont mieszkania. jak napisać pismo i do kogo uderzać?
Nie jest to stroma a wręcz prosta droga jesli w 2007 miałeś 1 lub mniej dzieci a teraz masz 2 to sa nowe okoliczności :) Wiec mieszkanie nie spełnia przepisów od momentu urodzenia drugiego dziecka :)
Złóż oświadczenie mieszkaniowe z wypełnioną częścią o brak lokalu  i raport do komendanta z wyjansiniem sytuacji ze mieszkanie spełniało normy dla kawalera lub rodziny 2+1 natomiast nie spełnia dla 2+2 i że wyrażasz zgodę na wefikacje tego faktu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ponczo83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2015, 16:16:36 »
w chwili złożenia oświadczenia w 2007 czteroosobowa rodzina.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2015, 17:15:02 »
w chwili złożenia oświadczenia w 2007 czteroosobowa rodzina.
to doszło do twojej pomyłki która wyniakała z braku wystarczajej znajomosci przepisów i chciał bys ja poprawic
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline elvis

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 21, 2015, 16:03:06 »
Witam. Mam parę pytań :
1. Czy u Was w komendach również wymagają, by w oświadczeniu mieszkaniowym wypełniać wszystkie strony, bez względu na to, czy staramy się o remont lokalu czy brak lokalu ?
2. Czy kwatermistrz ma prawo żądać od nas odpisu z księgi wieczystej bądź rozkładu jazdy PKS/pociągu, celem potwierdzenia braku lokalu w miejscowości pobliskiej? Jaka jest podstawa prawna ? Kwatermistrz powołuje się na KPA, że organ może żądać od strony przedłożenia wszelkich dokumentów, mających na celu potwierdzenie stanu faktycznego.

Dziękuję za odpowiedź.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 21, 2015, 16:11:46 »
Witam. Mam parę pytań :
1. Czy u Was w komendach również wymagają, by w oświadczeniu mieszkaniowym wypełniać wszystkie strony, bez względu na to, czy staramy się o remont lokalu czy brak lokalu ?
2. Czy kwatermistrz ma prawo żądać od nas odpisu z księgi wieczystej bądź rozkładu jazdy PKS/pociągu, celem potwierdzenia braku lokalu w miejscowości pobliskiej? Jaka jest podstawa prawna ? Kwatermistrz powołuje się na KPA, że organ może żądać od strony przedłożenia wszelkich dokumentów, mających na celu potwierdzenie stanu faktycznego.

Dziękuję za odpowiedź.
Wypełniasz pierwsza i ostatnią.
Tak może żadąć ponieważ to ty musisz udowodnić że ci się należy.
Nie rozumiem w czym widzisz problem?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline elvis

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 21, 2015, 16:18:56 »
W Rozporządzeniu MSWiA z 2005 r. w sprawie przyznawania strażakowi PSP równoważnika za remont albo brak lokalu pisze, że równoważnik ten przyznaje się na podstawie złożonego oświadczenia mieszkaniowego.
Wiem, że w innych komendach składają wyłącznie same oświadczenia, bez żadnych załączników.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 21, 2015, 17:36:40 »
Powiem ci tak: jeśli wydawane są publiczne pieniądze to wymagana jest należyta staranność tak więc nie wygrasz w tej sytuacji. Dodatkowo tego typu dokumenty o których mówisz czyli akt notarialny dostarcza się raz a nie co roku.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline elvis

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 21, 2015, 18:54:36 »
U nas w komendzie musimy co roku przynosić odpis z księgi wieczystej lub rozkład jazdy pks/pkp, mimo tego, że sytuacja się nie zmieniła.

Offline Aide

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 21, 2015, 18:58:06 »
Oswiadczenie mieszkaniowe juz w swej tresci wskazuje na wybor wypelnianej czesci dokonywany przez strazaka (zapis na wstepie oswiadczenia, ze strazak wypelnia wlasciwa czesc). Nieporozumieniem jest wymog kwatermistrza co do wypelnienia calego oswiadczenia.. Wybor nalezy do Ciebie.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 22, 2015, 12:05:19 »
U nas w komendzie musimy co roku przynosić odpis z księgi wieczystej lub rozkład jazdy pks/pkp, mimo tego, że sytuacja się nie zmieniła.
Nie musicie :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline groome93

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 02, 2018, 18:57:32 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2018, 13:13:58 wysłana przez groome93 »

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 02, 2018, 18:59:39 »
Witam.
Mam pytanie : kupilem pol mieszkania 40 metrow. Pokoj 24 czyli mam 20m mieszkania. 12m pokoju. Jestem kawalerem. Co mi sie wg ustawy nalezy? Tocze rozmowy z komenda bo mamy inne zdania. Slucham waszych opinii
Masz 12 m pokój?
Jeśli tak to nic ci się nie należy bo łajza jesteś.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline groome93

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 02, 2018, 19:11:41 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2018, 13:14:11 wysłana przez groome93 »

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline groome93

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 02, 2018, 19:18:55 »
widze ze Pan sie wymądrza. Zanim napisalem tutaj posta czytalem ustawy. Chcialem sie dowiedziec opini na ten temat. Tylko przy takich odpowiedziach jak Pana tutaj sie nic nie mozna dopytac :)

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 02, 2018, 19:28:45 »
Nie mów mi Pan @eqi jestem, czego nie zrozumiałeś w tym zapisie: "7-10 m2" powierzchni mieszkalnej? Masz 12m2 więc nawet za dużo.  Z czystym sumieniem mogą cię pozbawić z braku lokalu. 
Jakie masz wątpliwości...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline groome93

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Równoważnik pieniężny za brak lokalu
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 02, 2018, 19:32:25 »
CY w takim razie nalezy mi sie pomoc bezwrotna do zakupu mieszkania?