Służba > Prawo w służbie

Równoważnik pieniężny za brak lokalu

<< < (3/14) > >>

Eqinox:

--- Cytat: ponczo83 w Styczeń 30, 2015, 16:16:36 ---w chwili złożenia oświadczenia w 2007 czteroosobowa rodzina.

--- Koniec cytatu ---
to doszło do twojej pomyłki która wyniakała z braku wystarczajej znajomosci przepisów i chciał bys ja poprawic

elvis:
Witam. Mam parę pytań :
1. Czy u Was w komendach również wymagają, by w oświadczeniu mieszkaniowym wypełniać wszystkie strony, bez względu na to, czy staramy się o remont lokalu czy brak lokalu ?
2. Czy kwatermistrz ma prawo żądać od nas odpisu z księgi wieczystej bądź rozkładu jazdy PKS/pociągu, celem potwierdzenia braku lokalu w miejscowości pobliskiej? Jaka jest podstawa prawna ? Kwatermistrz powołuje się na KPA, że organ może żądać od strony przedłożenia wszelkich dokumentów, mających na celu potwierdzenie stanu faktycznego.

Dziękuję za odpowiedź.

Eqinox:

--- Cytat: elvis w Listopad 21, 2015, 16:03:06 ---Witam. Mam parę pytań :
1. Czy u Was w komendach również wymagają, by w oświadczeniu mieszkaniowym wypełniać wszystkie strony, bez względu na to, czy staramy się o remont lokalu czy brak lokalu ?
2. Czy kwatermistrz ma prawo żądać od nas odpisu z księgi wieczystej bądź rozkładu jazdy PKS/pociągu, celem potwierdzenia braku lokalu w miejscowości pobliskiej? Jaka jest podstawa prawna ? Kwatermistrz powołuje się na KPA, że organ może żądać od strony przedłożenia wszelkich dokumentów, mających na celu potwierdzenie stanu faktycznego.

Dziękuję za odpowiedź.

--- Koniec cytatu ---
Wypełniasz pierwsza i ostatnią.
Tak może żadąć ponieważ to ty musisz udowodnić że ci się należy.
Nie rozumiem w czym widzisz problem?

elvis:
W Rozporządzeniu MSWiA z 2005 r. w sprawie przyznawania strażakowi PSP równoważnika za remont albo brak lokalu pisze, że równoważnik ten przyznaje się na podstawie złożonego oświadczenia mieszkaniowego.
Wiem, że w innych komendach składają wyłącznie same oświadczenia, bez żadnych załączników.

Eqinox:
Powiem ci tak: jeśli wydawane są publiczne pieniądze to wymagana jest należyta staranność tak więc nie wygrasz w tej sytuacji. Dodatkowo tego typu dokumenty o których mówisz czyli akt notarialny dostarcza się raz a nie co roku.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej