Służba > Prawo w służbie

Równoważnik pieniężny za brak lokalu

(1/14) > >>

lukcyb:
Witam , chciałem się dowiedzieć jak to jest z tym dodatkiem. Moja żona razem z naszym synem jest zameldowana u swoich rodziców. Ja jestem zameldowany u babci. Żona przed ślubem dostała w spadku od rodziców ziemię, na której postawiliśmy dom. Dom jest w stanie budowy, tzn. nie ma jeszcze odbioru więc teoretycznie nie możemy w nim mieszkać. Ja posiadam na siebie działkę budowlana z domkiem letniskowym. Czy w takim przypadku po zejściu ze stażu przysługuje mi taki dodatek?

Z góry dziękuje za odpowiedz

lang:
przeciągnij budowę do czasu mianowania na stałe i jeżeli dom jest w miejscowości pobliskiej, to składaj wniosek o pomoc na uzyskanie lokalu mieszkalnego; jeżeli nie jest, to będzie Ci przysługiwał równoważnik za brak lokalu; a przede wszystkim zapoznaj się z przepisami:)

Yacoob:
Witam!
Ja mam inne pytanie ale cały czas w tematyce RZBL ciut zgłębiłem forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi względem mojej osoby. Kilka lat temu w mojej szanownej KM decydenci wpadli na pomysł proponowania lokali ale w taki sposób aby osoba która ma przedstawioną propozycję "nie do odrzucenia" jednak ją odrzuciła... i właśnie co w przypadku jeśli funkcjonariusz (jako młody pracownik) poszedł na rękę Komendzie i zrzekł się lokalu (wysoki czynsz i słabe warunki proponowane). Natomiast na dzień dzisiejszy chciałby uzyskać RZBL czy jest możliwość aby odzyskać utracony równoważnik? Dodam że w moim przypadku sytuacja rodzinna uległa zmianie jest żona i syn. Natomiast mieszkamy razem z moim teściem u Niego w domu.

lang:
tylko w trybie stwierdzenia nieważności decyzji, jeżeli są spełnione warunki (np. lokal był jedynie lokalem tymczasowym, lub był za duży - nie można wtedy mówić o odrzuceniu lokalu mieszkalnego odpowiadającego przysługującym normom); bez dobrej znajomości kpa tego nie rozegrasz skutecznie;

Yacoob:
W tym momencie raczej pozostaje mi stwierdzić iż będzie to walka z wiatrakami nie mniej jednak nie pozostaje nic innego w aktualnych realiach (brak przeszeregowań, brak podwyżek). Dziękuję za podpowiedź.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej