Autor Wątek: Pikiety w Warszawie 2014  (Przeczytany 21033 razy)

Offline marszian007

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 14, 2015, 10:03:35 »
 Drodzy koledzy czy, ma ktoś jakieś informacje o działaniach ZZ w kierunku akcji protestacyjnej lub innych działań z wiązanych z "owocnymi rozmowami w poprzednim roku" bo z tego co pamiętam była mowa o nowym roku. Znając realia to do połowy roku nie bedzię nic w tym kierunku zrobione.

strazak1982

  • Gość
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 14, 2015, 10:45:36 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 23:14:26 wysłana przez strazak1982 »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 14, 2015, 13:09:56 »
A może przyłączyć się do górników..

Mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na ten pomysł i nie zrealizuje go, to byłby strzał w kolano.  :gwiazdki:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

strazak1982

  • Gość
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 14, 2015, 13:15:27 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 23:12:30 wysłana przez strazak1982 »

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 14, 2015, 14:05:21 »
Kolego, proszę Cię,  nie przeciągaj tego tematu w tą stronę.
Nie przyłączaj się do krucjaty przeciwko górnikom. Jeszcze nie dawno społeczeństwu przedstawiano nas mundurowych jako największe zło w tym kraju. Teraz przyszła kolej na nich potem będą nauczyciele i nie wiadomo kto tam jeszcze.
By pracować na kopalni to trzeba mieć jaja i to duuuużo większe niż w straży.
By protestować i dbać tak jak oni o swoje to trzeba mieć jeszcze większe jaja.

 No i można też się oflagować tak jak my.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 14, 2015, 14:17:42 »
Tu nie chodzi o przyłączanie się do jakiejkolwiek krucjaty i robienie komuś gnoju - po prostu proponuję nie mieszanie się w tę sprawę, która jednak w bardzo wielu kwestiach ma się do nas NIJAK.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

strazak1982

  • Gość
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 14, 2015, 14:20:51 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 23:11:55 wysłana przez strazak1982 »

Offline marszian007

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 14, 2015, 15:01:39 »
Kolega sheldon ma racje nie można się mieszać w protest górników bo więcej moglibyśmy stracić niż zyskać. Nasza obecność tam byłaby wodą na młyn dla władzy.Podgrzewana w dodatku atmosfera przez media wykreowała by rząd jako męczennika,  który walczy z grupami zawodowymi posiadającymi kosmiczne przywileje których to, zwykły kowalski w kraju objętym "kryzysem" nie posiada. Bo nie ma się co oszukiwać tak nas ludzie odbierają, bo tak nas przedstawiają media które mają duży wpływ na nastroje społeczne.

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 14, 2015, 21:07:26 »
A ja jestem zdania, że należy przyłączyć się do górników tak jak robią to kolejarze, pocztowcy i innego grupy. W jedności siła, a do tych którzy niestety nami dziś rządzą przemawia tylko i wyłącznie argument siły.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 14, 2015, 21:51:56 »
Dobrze, że w tym kraju można mieć jeszcze własne zdanie i nie drzeć ryja dla samego darcia. Przyglądam się sytuacji od początku i rzygam tym wszystkim coraz dalej - nic dobrego dla nas to nie przyniesie, wręcz przeciwnie. Ps. polecam odpalić teraz Polsat News i posłuchać socjalistycznego guru - Ikonowicza - za nim też stójcie murem  :gwiazdki:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 14, 2015, 22:31:52 »
Koleś bzdury gadasz jakbym słyszał oficerków od nas ,powinny nasze związki poprzeć górników ,i dołączyć do protestu

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 14, 2015, 23:08:10 »
Oczywiscie
ale jak zawsze przespimy okazje
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 15, 2015, 16:36:04 »
Eqinox możesz uściślić jakiej okazji?? Tak. Przyłączmy sie do górników, tych samych co jak protestowano przeciw likwidacji wcześniejszych emerytur  pokazywali i krzyczeli głośno "a mundurowi,  im nie zabieracie?"
Równie dobrze możemy się przyłączyć do parady kochających inaczej, albo narodowców na 11, byle było dużo luda i głośno. Bo efekt bedzie ten sam. Zginiemy w tłumie. Jeśli nie nauczymy się sami skutecznie walczyć o swoje, nikt, zwłaszcza cywile w tym nam nie pomogą. Jak teraz ich poprzemy ucieszą sie i przyjmą pomoc, ale gdybyśmy my chcieli o coś walczyć to będzie znowu, że nieroby, że darmozjady.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 15, 2015, 18:10:22 »
Oczywiscie
ale jak zawsze przespimy okazje

Okazję? IMO z tego byłaby tylko taka okazja, że z tytułu reperkusji dostalibyśmy od społeczeństwa jeszcze po dupie. Już teraz słyszy się nieciekawe opinie nt. policjantów i ich poparcia dla górników.


http://niezalezna.pl/63243-likwidacja-czterech-kopaln-pod-oslona-nocy-koalicja-rzadowa-spieszy-sie-jak-nigdy
Wcześniej Lasy Państwowe, teraz los polskich kopalń... Nocna zmiana 2.0

Serio ktokolwiek wierzy jeszcze w podwyżki, rewaloryzacje? Rząd rucha społeczeństwo bez mydła, a społeczeństwo i tak zadowolone. :wall: :gwiazdki:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2015, 15:01:06 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 17, 2015, 20:20:21 »
I co kolegi Sheldon  pozostaje tylko uczyć się od górników.pokazali jak się rozmawia z rządem,a  my dalej bawmy się w oflagowanie Jrg.Ale co tam najważniejsze jest to że mamy duże poparcie społeczne!

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 18, 2015, 08:29:56 »
@ jrg wawa
Marzenia a rzeczywistość to są dwie róże rzeczy. Nie porównuj strażaków do górników którzy mają prawo do strajku, a strażacy PSP niestety nie.
Poparcie społeczne niestety w niczym nie przekłada się na poparcie żądań strażaków - "mundurowi mają nienależne przywileje, jeszcze im dokładać?"
Zacznij twardo stąpać po ziemi.  :piwo:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 18, 2015, 14:30:48 »
Piotr 998 zdaje sobie sprawę i wiem o co chodzi ale tak piszę z ironią bo robią nas jak chcą .ale ok biorę kasę i idę twardo stąpać bo ziemi :piwo: :piwo:

Offline primo128

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 18, 2015, 21:18:16 »
Górnicy mieli inną sytuację albo strajk albo zwolnienia a My cały czas pracujemy.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 18, 2015, 21:44:21 »
I co kolegi Sheldon  pozostaje tylko uczyć się od górników.pokazali jak się rozmawia z rządem,a  my dalej bawmy się w oflagowanie Jrg.Ale co tam najważniejsze jest to że mamy duże poparcie społeczne!

Poparcie społeczeństwa jest tam gdzie jesteśmy potrzebni. Jak zaczyna sie dyskusja o naszych tzw. przywilejach kończy się poparcie i wszyscy chcą nas zrównać do systemu powszechnego. Wtedy jesteśmy dla społeczeństwa darmozjadami utrzymywanymi z ich podatków.

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 19, 2015, 20:39:08 »
Ale może znów usłyszę krytykę ale moim zdaniem nasze ZZ powinny pójść za ciosem .Bo już inne branże zawodowe chcą walczyć o swoje ..,kolejarze,przemysł ciężki,zbrojeniowka przewoźnicy.A my cichutko bo mamy obiecane niby podwyżki za rok.A mam nadzieje że tak nie będzie ale jak wygra PO  to będzie śpiewaka że kasa poszła na inne branże,bo my mamy i tak lepiej i służymy z powołania jak to kiedyś bzdure powiedział min J.Cichocki(błazen)

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 19, 2015, 20:43:33 »
Panowie prawda jest taka że jeśli chodzi o ZZ to jedynym wyjściem jest wymiana w strukturach  od samego dołu do góry. W kierownictwie  ZZ zawodowych powinni znajdować się ludzie którzy maja przed sobą perspektywie dłuższej służby to znaczy ludzie młodzi, dlatego ponieważ osoby takie inaczej podchodziłyby do tematu walki o podwyżki inne dotyczące poprawy służby. A jakie podejście maja mieć osoby które w każdej chwili mogą odejść na emeryturę  lub działają w ZZ jako doradcy już na niej są. Jest wielu młodych ludzi wykształconych z zapałem do pracy i mających chęci którzy mając przed sobą jeszcze parę  lat służby walczyliby również w swoim interesie. A tak naprawdę w naszej formacji powinien być tylko jeden mocny związek zawodowy z którym musiałoby się liczyć nasze kierownictwo.
Oj kolego zdziwilbys się... U mnie akurat młodzi strażacy są niechętnie nastawieni nawet w kwestii udziału w samych pakietach...a dlaczego...90% pracuje lub dorabia.Gdzie Ty chcesz kogoś kto ma w tyłku zaangażowanie.. Liczy się kasa
Byłem prawie na wszystkich pikietach . I nie dziwi już mnie nic  w kwestii udziału w nich zwłaszcza młodych. Od czasu kiedy zmienili zasady naboru do służby  preferujące członków OSP z kursami, to struktura zatrudnienia przypominać zaczyna tą z lat 70 i 80 - XX wieku kiedy 90-95% podziału to byli rolnicy-strażacy , którym służba w straży dawała ubezpieczenie emerytalne i chwile wypoczynku po pracy na roli.Im również wówczas nie chciało się brać udziału w protestach z początku lat 90 bo ważniejsze dla nich było ich gospodarstwo czy kolejna dodatkowa praca jaką podejmowali w czasie wolnym od służby. Tylko dzięki niewielkiej grupie zapaleńców i desperatów, którzy nawet podjęli się wówczas  głodówek mamy to co wywalczyliśmy i co młodzież chce zaprzepaścić . Podejrzewam a nawet jestem pewny  , że ten stan rzeczy się nie zmieni już w najbliższym czasie z  takim podejściem do rzeczy jakie mają obecni młodzi strażacy PSP.
A może o to chodzi w tym wszystkim naszym władzom aby mieć spokój jak nikt nie będzie "podskakiwał"....
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2015, 20:55:55 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 19, 2015, 22:04:36 »
Panowie prawda jest taka że jeśli chodzi o ZZ to jedynym wyjściem jest wymiana w strukturach  od samego dołu do góry. W kierownictwie  ZZ zawodowych powinni znajdować się ludzie którzy maja przed sobą perspektywie dłuższej służby to znaczy ludzie młodzi, dlatego ponieważ osoby takie inaczej podchodziłyby do tematu walki o podwyżki inne dotyczące poprawy służby. A jakie podejście maja mieć osoby które w każdej chwili mogą odejść na emeryturę  lub działają w ZZ jako doradcy już na niej są. Jest wielu młodych ludzi wykształconych z zapałem do pracy i mających chęci którzy mając przed sobą jeszcze parę  lat służby walczyliby również w swoim interesie. A tak naprawdę w naszej formacji powinien być tylko jeden mocny związek zawodowy z którym musiałoby się liczyć nasze kierownictwo.
Oj kolego zdziwilbys się... U mnie akurat młodzi strażacy są niechętnie nastawieni nawet w kwestii udziału w samych pakietach...a dlaczego...90% pracuje lub dorabia.Gdzie Ty chcesz kogoś kto ma w tyłku zaangażowanie.. Liczy się kasa
Byłem prawie na wszystkich pikietach . I nie dziwi już mnie nic  w kwestii udziału w nich zwłaszcza młodych. Od czasu kiedy zmienili zasady naboru do służby  preferujące członków OSP z kursami, to struktura zatrudnienia przypominać zaczyna tą z lat 70 i 80 - XX wieku kiedy 90-95% podziału to byli rolnicy-strażacy , którym służba w straży dawała ubezpieczenie emerytalne i chwile wypoczynku po pracy na roli.Im również wówczas nie chciało się brać udziału w protestach z początku lat 90 bo ważniejsze dla nich było ich gospodarstwo czy kolejna dodatkowa praca jaką podejmowali w czasie wolnym od służby. Tylko dzięki niewielkiej grupie zapaleńców i desperatów, którzy nawet podjęli się wówczas  głodówek mamy to co wywalczyliśmy i co młodzież chce zaprzepaścić . Podejrzewam a nawet jestem pewny  , że ten stan rzeczy się nie zmieni już w najbliższym czasie z  takim podejściem do rzeczy jakie mają obecni młodzi strażacy PSP.
A może o to chodzi w tym wszystkim naszym władzom aby mieć spokój jak nikt nie będzie "podskakiwał"....

Mi na ten przykład nikt nie proponował wyjazdu, chociaż była o nich mowa. Już o zapisaniu się do ZZ nie wspomnę...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 609
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 19, 2015, 22:56:36 »
Ale może znów usłyszę krytykę ale moim zdaniem nasze ZZ powinny pójść za ciosem .Bo już inne branże zawodowe chcą walczyć o swoje ..,kolejarze,przemysł ciężki,zbrojeniowka przewoźnicy.A my cichutko bo mamy obiecane niby podwyżki za rok.A mam nadzieje że tak nie będzie ale jak wygra PO  to będzie śpiewaka że kasa poszła na inne branże,bo my mamy i tak lepiej i służymy z powołania jak to kiedyś bzdure powiedział min J.Cichocki(błazen)

A konkretnie o który ZZ ci chodzi, bo mamy 3. I każdy walaczy o coś innego, i na pewno nie o strażaków. Za chwilę będzie zmiana w naliczaniu emerytur, muszą coś zostawić dla siebie. Im mniej gadają, tym więcej zyskują.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Pikiety w Warszawie 2014
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 19, 2015, 23:46:13 »
Mi na ten przykład nikt nie proponował wyjazdu, chociaż była o nich mowa. Już o zapisaniu się do ZZ nie wspomnę...
Mi również nikt nigdy nie proponował wyjazdu .Sam się interesowałem i sam organizowałem sobie transport... Czasami i  swoim prywatnym samochodem na własny koszt. Czasami ten koszt dzielił się na 4 gdy zabierałem jeszcze kolegów.
A co do zapisaniu się do ZZ jak jesteś kolego zainteresowany i masz chęć to zgłoś się do przewodniczącego na swojej JRG lub komendzie  i pobierz od niego deklarację . Bo żaden przewodniczący nie jest jasnowidzem aby wiedzieć że masz chęć się zapisać do ZZ. Jeśli nie wiesz kto jest przewodniczącym koła to na pewno starsi koledzy ci go wskażą.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein