Autor Wątek: Giszman  (Przeczytany 3500 razy)

Offline torqe

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Giszman
« dnia: Październik 13, 2003, 19:29:18 »
Czy są jakies możliwości przejścia z O.S.P. do P.S.P (np. po iluś latach służby)?

Gość_Franc

  • Gość
Giszman
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2003, 20:21:31 »
" torqe" młody czlowieku ( mam nadzieję) nie traktuj dziełalności w OSP jako SŁUŻBY.
A możliwości przejścia jak piszesz po latach - nie ma.
Póki co - bardzo dobrze.

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Giszman
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2003, 23:16:24 »
Nie ma szczegolnych "profitow" przy przyjeciu do PSP co najwyzej na rozmowie kwalifikacyjnej mozesz dostac plus'a. ale nie nie jest to w zaden sposob uregulowane prawnie.
Franc cos taki napastliwy :D  wytlumacz koledze, nie krzycz tak od razu. ;)  
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Giszman
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2003, 14:30:17 »
Wiemże udzieliliście mu już odpowiedzi :
ale ja też tego pragnę i mówie co nastepuje(hhehehhe):
-nie mozna przejść z OSP do PSP ponieważ są to diwe zupełnie rozłączne instytucje ( to co ich łączy to gaszenie pożarów no i KSRG).
A więc nie łudź się że pracująć w OSP później bez niczego żadnych testów przeniosą cię do PSP. Może lepiej zostań w OSP i tam pnij sie po kolejnych szczeblach kariery.
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Giszman
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2003, 19:04:31 »
A co powiecie o szybkim druchu Waldemarze Pawlaku któy jako jedyny ochotnik otrzymuje pensję strażaka zawodowego należną Komendantowi Głownemu w stopniu generała?????????? Także @torqe nie zrażaj się pnij się w chierarchii stowarzyszenia jakim jest ZOSP RP zostań prezesem i do PSP masz juz blisko :):):)

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Giszman
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 28, 2003, 13:36:10 »
moim zdaniem laczy ich tylko pensja (bez obrazy dla nikogo).
co do Prezesa, znasz go dobrze? wiesz co na codzien robi? skoro dostaje taka pensje widocznie na nia zasluguje. koniec z zazdroscia.
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline SONY

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
    • http://
Giszman
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2003, 17:09:19 »
Chciałbym tak z OSP do PSP.Ale się nie da. :D  
Milczenie jest złotem!

kolocz

  • Gość
Giszman
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 02, 2003, 11:24:14 »
do gorexa
Jego Eminencja Prezes W. Pawlak miłościwie prezesuje w zarządzie Warszawskiej Giełdy Towarowej (nie ma to jak prawdziwy człowiek renesansu). Wcale mu nie zazdroszcze - praca ciężka, stresująca, pensja pewnie marna, żeby ja dostać musał pewnie wykosić sporo kontrkandydatów na jakimś castingu i jeszcze musi prezesować WSZYSTKIM druhom - należy mu sie coś za to.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Giszman
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 02, 2003, 12:04:57 »
Może nie na temat, ale była kiedyś mowa o badaniach lekarskich dla członków OSP (np. o tzw. psychotestach). Z tego co pamiętam Zarząd Główny OSP ostro się sprzeciwił, argumentując, że to uwłacza godności ochotników. Było coś takiego czy to tylko jakieś moje błędne skojarzenia? Ale jeśli to prawda, to Jego Eminencja powinien oddać wszystkie pieniądze wraz z odstetkami..

Witek

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

arkadiusz tasior

  • Gość
Giszman
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 03, 2003, 17:52:12 »
skonczyłem służbe wojskowa w wojskowej straży pożarnej na pojeżdzie jelcz 005 .obecnie kończę technikum górnicze dla dorosłych niech mi ktoś odpowie jakie mam szansę aby zostać funkcjonariuszem psp jrg ??  mam za soba też doświadczenie w górnioctwie i w służbie w osp a co do pewnego kolegi--OSP JEST SŁUŻBĄ W KOŃCU POŚWIĘCAMY SIĘ ABY RATOWAĆ..-