Autor Wątek: Podwyżki 2016  (Przeczytany 622812 razy)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 18, 2014, 15:56:06 »
Cytuj
a żony będą złe że wróciło się lekko na rauszu z uszczuplonym budżetem w kieszeni.
a kto ci każe pić na pikiecie? to jak traktujemy nasze wyjazdy na protesty wybitnie świadczy o naszej sile. Co do wysokości nagród, u nas na święta nie ma nic, dostaliśmy w listopadzie. Wysokość budżetu na nagrody jest ściśle określona i jeśli nie ty to ktoś inny te pieniądze dostał, a w kwestii waszych ZZ w jednostce jest uzgodnienie i dopilnowanie zasad przyznawania tych nagród.

Offline binor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 18, 2014, 17:19:23 »
Noo wlasnie  ^_^

;a poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażenia

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 18, 2014, 19:06:10 »
Noo wlasnie  ^_^
Ja niestety na pakietach ani manifestacjach nigdy nie piłem i nie mam takiego zamiaru...cytuje moich kolegów...

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 19, 2014, 13:35:28 »
Co do nagród: u nas już od 3 lat! nikt z podziału nie dostał nawet złotówki na święta, ani w listopadzie i kiedy indziej, tylko maj a i to bardzo mizerna...

Podwyżki. Bardzo ciężki temat ale do wywalczenia. Widzieliście co się działo w Belgii jak państwo chcę podnieść wiek emerytalny do 67 lat?! I to niby my jesteśmy walecznym narodem z wielkim sercem. A tak naprawdę to jesteśmy narodem z wielkimi otwartymi kieszeniami aby tylko do nich coś wpadło kosztem innych. Pieniądze które powinny pójść na podwyżki to są nasze pieniądze a nie ich, oni tylko nas reprezentują bo sami ich wybraliśmy. Dlatego powinniśmy im przypomnieć o tym i to w sposób podobny co do tego w Belgii. Że nikt nie ma za przeproszeniem jaj do zorganizowania prawdziwej akcji protestacyjnej.
Flagi na wozach, budynkach, zero wkładu własnego w prace remontowe, pokazy itd. Tylko wyjazdy i zapewnienie gotowości bojowej. A do tego zjazd do Wawki i wielka demonstracja pod rządem, taka ze 2 dniowa. I naciski na przełożonych z dołu do góry. Jak się zbuntuje kilkanaście tysięcy strażaków to nasz najważniejszy będzie miał wyjście? Jest tylko jedno ale... Brakuje odwagi i męskości w naszej strukturze i za dużo jest chciwości u tych co ukręcają sprawie łep.

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 19, 2014, 14:24:12 »
Żenada  z tymi nagrodami by się wstydzili taką jałmużnę dawać,na pewnej warszawskiej jrg wszystkie zmiany nagrodę przekazali  dla pomoc dla dziecka ,bo co chłopaką po trzydzieści parę złotych  da ,a tak  to chociaż dziecko naszego kolegi po fachu będzie miało na operacje .

Jedna z JRG w stolycy...u nas też był taki plan, ale nagrody połowie zabrano. Kiepskie wyniki w nauce.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2014, 14:37:25 wysłana przez fire-worker »

Offline jrg23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 19, 2014, 21:23:48 »
Witam mój wpis jest umieszczony w innym wątku, ale z racji tego, że znaczna część z nas jest w głównej mierze zainteresowana podwyżkami, co jest oczywiście zrozumiałe umieszczę go również w tym wątku. Zacznę od tego, że pan który dużo- a właściwie mało- ale obiecał jest w Brukseli i wszystko puszczono w niebyt czego właśnie doświadczamy. Mówiono, że będzie sterował z drugiego rzędu ale tam się mówi, że zmiana władzy jest faktyczna.  W kręgach rządowych od pewnego czasu trwają mocno zakonspirowane prace nad zmianą praw emerytalnych wszystkich funkcjonariuszy. Mianowicie odejście na emeryturę po 15 latach tylko z podstawy ( dla wszystkich tych którzy już mają tzw prawa nabyte i nie), dodatek za stopień i wysługę po 25 latach, dodatek służbowy po 30 latach, ale to wszystko jest jeszcze płynne. Cała ta reforma ma wejść jeszcze przed wyborami parlamentarnymi jeśli dojdzie do skutku. Chce się rzucić ludowi tych darmozjadów odchodzących na " emeryturę w wieku 35 lat". W ten sposób może uda się odzyskać część "niezadowolonego elektoratu" bo inni depczą po piętach. Pewnie zaraz padną pytania skąd te informacji i że są zupełnie niewiarygodne. Nie pochodzą z naszego środowiska bo my zawsze dowiadujemy się na końcu. Wywnioskowano, że funkcjonariuszy i ich rodzin jest znacznie mniej niż osób którym ten ruch się spodoba. Prosta kalkulacja zysków i strat. Oczywiście można powiedzieć, że funkcjonariusze którzy mają prawa od razu odejdą bo będą mieć tyle samo co po kolejnych 10 latach pracy, że będą ogromne braki kadrowe, że ludzie nie napłyną do służby itd. ale to nic nie zmienia że prace trwają.   

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 17, 2015, 12:21:58 »
 Jak panowie z KG pójdą w 2016 ( o ile PO wygra) w ministry to oni na pewno odczują podwyżkę.

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 17, 2015, 12:50:18 »
Nie daj Boże by ci popaprańcy wygrali.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 18, 2015, 10:50:28 »
Chcę, by polskie górnictwo było ekonomicznie zdrowe, by dawało miejsca pracy...Podkreśliła, że nie ucieka od rozwiązywania trudnych problemów, nie patrzy na słupki; będzie naprawiać polskie górnictwo niezależnie od kosztów, jakie poniesie. Poinformowała, że realizacja programu naprawczego dla KW to koszt 2,3 mld zł, tymczasem - jak mówiła - "średnio rocznie ok. 7 mld zł każdy rząd po kolei dokładał do polskiego górnictwa".
Żenada tymbardziej, że odrzucony wieloletni Program Modernizacji Służb w latach 2012 - 2016 zakładał nakład finansowany z budżetu Państwa w wysokości 4 mld złotych. Czy w przeciągu 5 lat ktoś dokładałby kolejne pieniądze na jakiś projekt naprawczy? Oby tak dalej...

Offline GOO1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 03, 2015, 15:07:03 »
Nie daj Boże by ci popaprańcy wygrali.
Nie wszystkich interesują Twoje polityczne preferencje. Można się wyżywać na innych portalach a nie koniecznie tutaj. Poza tym nie słyszałem żeby inne partie które mogą dojść do władzy gwarantowały nam (najlepiej na piśmie) jakieś podwyżki. Uważam że do wyborów jest jeszcze wiele czasu i wiele nasze związki mogą jeszcze ugrać, więc czas pomysleć o jakiejś formie protestu a nie liczyć że jak się zmieni władza to na straż spadnie manna z nieba.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 05, 2015, 11:48:40 »
Jak panowie z KG pójdą w 2016 ( o ile PO wygra) w ministry to oni na pewno odczują podwyżkę.
Na pewno dostaną .. Bo nawet jeśli wybory wygra Pis to i tak sama nie będzie miała większości parlamentarnej aby sprawować władzę . A na tyle jest skonfliktowana z innymi ugrupowaniami , że może nie stworzyć koalicji większościowej. Chyba , że "konieczynki " jak zawsze podłożą się dla własnych interesów- bo od 20 lat są zawsze w rządzie i nic to nikomu nie daje oprócz ich samych.
A PO nawet z lewicą jest wstanie się dogadać aby mieć sporą większość... i tego się obawiam zamrożenie na kolejne lata wzrostu płac staje się bardziej realne  jak też wejście w strefę euro i zrobienie z nas "Bangladeszu" europy.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 05, 2015, 20:11:51 »
Nie daj Boże by ci popaprańcy wygrali.
Nie wszystkich interesują Twoje polityczne preferencje. Można się wyżywać na innych portalach a nie koniecznie tutaj. Poza tym nie słyszałem żeby inne partie które mogą dojść do władzy gwarantowały nam (najlepiej na piśmie) jakieś podwyżki. Uważam że do wyborów jest jeszcze wiele czasu i wiele nasze związki mogą jeszcze ugrać, więc czas pomysleć o jakiejś formie protestu a nie liczyć że jak się zmieni władza to na straż spadnie manna z nieba.
będę pisał kolego  co mi pasuje a ty tu narazie cenzury  wprowadzać nie będziesz ,a jak coś napisze nie tak to są tu osoby co mogą mnie ukarać np moderator.więc prorządowy kolego twoje uwagi też mnie mało obchodzą

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 06, 2015, 17:05:38 »
Może nie bezpośrednio w temacie...Komendant Główny Policji złożył rezygnację.Może i czas na naszego.....

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 06, 2015, 17:29:04 »
Ponoć Nasz już się zbiera powoli ku drzwiom wyjściowym.... :wall:

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 06, 2015, 18:05:11 »
Nie tak szybko ;)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 06, 2015, 18:12:00 »
Z informacji wynika, że między obecnym kierownictwem MSW i szefem polskiej policji "nie ma chemii". Wysocy rangą oficerowie twierdzą, że Marek Działoszyński jest już zmęczony całą tą sytuacją i zdecydował się na dymisję...

Offline boloyung1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 10, 2015, 12:08:46 »
Nie daj Boże by ci popaprańcy wygrali.
Nie wszystkich interesują Twoje polityczne preferencje. Można się wyżywać na innych portalach a nie koniecznie tutaj. Poza tym nie słyszałem żeby inne partie które mogą dojść do władzy gwarantowały nam (najlepiej na piśmie) jakieś podwyżki. Uważam że do wyborów jest jeszcze wiele czasu i wiele nasze związki mogą jeszcze ugrać, więc czas pomysleć o jakiejś formie protestu a nie liczyć że jak się zmieni władza to na straż spadnie manna z nieba.
Nasze ZZ ostatni raz coś zawalczyły w 2008 i to tylko z pomocą ZZ Policji. Oczywiście były po drodze przed Euro, ale znowu dzięki kolegom niebieskiego munduru. Ładny czas temu podpisano papierki mające na przestrzeni 4 czy pięciu lat zrównać zarobki mundurowych/PSP i Policji/ Co ZZ zrobiły by tak się stało, więc raczej ciężko wnioskować by i 2016 podwyżki były realne. Bez agitacji, dla przykłądu PIS cały czas mówi o zwiększeniu nakładów na służby mundurowe, więc.....

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 10, 2015, 12:42:20 »
Poraża mnie twoja wiedza ostatni raz cos w 2008?
a nadgodziny w 2010?? może twoim zdaniem razem z policja??
tylko czemu policjanci nie maja ich dalej płatnych!
a podwyżka 300 zł ??skad?? policjanci i żołnierze mieli obiecana a pozostałe służby o nią walczyły!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 10, 2015, 14:29:45 »
Poraża mnie twoja wiedza ostatni raz cos w 2008?
a nadgodziny w 2010?? może twoim zdaniem razem z policja??
tylko czemu policjanci nie maja ich dalej płatnych!
a podwyżka 300 zł ??skad?? policjanci i żołnierze mieli obiecana a pozostałe służby o nią walczyły!
Brawo kolego. Żal mi tych którzy piszą takie bzdury...faktem jest że to dzięki zaangażowaniu ludzi w pikiety i manifestacje dostaliśmy to czego nie mają inne służby. Trzeba pamiętać że to związkowcy o to zawalczyli. Ale i trzeba ubolewać że strona służbowa do tego nie przyłożyła chociażby słowa poparcia. Powtarzam po raz kolejny... może zmiany na stanowiskach w KG na coś młodszego przyniosą efekty. A może wzorem policji podać się do dymisji...

Offline boloyung1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 11, 2015, 22:28:30 »
Poraża mnie twoja wiedza ostatni raz cos w 2008?
a nadgodziny w 2010?? może twoim zdaniem razem z policja??
tylko czemu policjanci nie maja ich dalej płatnych!
a podwyżka 300 zł ??skad?? policjanci i żołnierze mieli obiecana a pozostałe służby o nią walczyły!
Nic na to nie poradzę że nie widzisz realiów tylko czcze zapewnienia i jesteś oczarowany paplaniną związkową. O jakich pieniądzach Ty człowieku mówisz??? O ochłapach....policz ile to wychodzi za godzinę, wstydził byś się w ogóle wypowiadać o takich bzdetach. Jasne że zaraz odpowiesz że lepiej to niż nic..tyle że to nie jest powód do dumy dla ZZ - ochłapy to o co chodziło większości strażakom, niestety. Pokazałeś pierdołę w porównaniu z potrzebami, nie odwracaj kota ogonem pytałem konkretnie - było porozumienie o zrównaniu zarobków - gdzie to ku.wa jest??????
Siusiek ja wiem że Ty masz związkowe klapki na oczach ale prawdy nie zakrzyczysz, co mają inne służby: drogówka system 12/12, 24/48 więc jakie nadgodziny???Reszta zgodnie z harmonogramem/ 167/176/. Nie wiesz o czym piszesz to nie błaznuj / przepraszam za porównanie/. Co do strony służbowej PEŁNA ZGODA, tyle że oni mają inne priorytety i przede wszystkim zarobki.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 11, 2015, 22:37:11 »
Nic na to nie poradzę że nie widzisz realiów tylko czcze zapewnienia i jesteś oczarowany paplaniną związkową. O jakich pieniądzach Ty człowieku mówisz??? O ochłapach....policz ile to wychodzi za godzinę, wstydził byś się w ogóle wypowiadać o takich bzdetach. Jasne że zaraz odpowiesz że lepiej to niż nic..tyle że to nie jest powód do dumy dla ZZ - ochłapy to o co chodziło większości strażakom, niestety. Pokazałeś pierdołę w porównaniu z potrzebami, nie odwracaj kota ogonem pytałem konkretnie - było porozumienie o zrównaniu zarobków - gdzie to ku.wa jest??????
Siusiek ja wiem że Ty masz związkowe klapki na oczach ale prawdy nie zakrzyczysz, co mają inne służby: drogówka system 12/12, 24/48 więc jakie nadgodziny???Reszta zgodnie z harmonogramem/ 167/176/. Nie wiesz o czym piszesz to nie błaznuj / przepraszam za porównanie/. Co do strony służbowej PEŁNA ZGODA, tyle że oni mają inne priorytety i przede wszystkim zarobki.
Uwielbiam ludzi twojego kalibru... Wiecej pieprzy niż robi?? Co ty zrobiłes dla dobra ogółu strażaków?? Ja byłem na protestach i sie nie wstydze swojej działalności związkowej to co ty uważasz za ochłap 80% strażaków uważa za rzecz świetna może zerknij w watek nadgodzinny?? gdzie sa wylewane żale ze 8 godzinni zabieraj i te 60%??
Wytłumacz mi dlaczego oni sie kłóca o ochałpy?? przeciez to tylko resztki z pańskiego stołu.... Wiec czy jest o co sie kłócic?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 12, 2015, 14:47:28 »
Człowieku o czym ty do nas mówisz, jakby strażak zarabiał godziwie tak jak na zachodzie to miałby głęboko w poważaniu te 60%stawki za nadgodziny, ale problem jest taki że zarobki są jakie są, podwyżek nie ma od...... sam sobie odpowiedz kiedy i każde 30 zł poróżni ludzi, a co dopiero mówić o 500 czy 1000 zł (na pół roku). Zresztą w systemie codziennym nikt nie ma takich dodatków służbowych jak w podziale bojowym, bo na 8 godzin pracuje szlachta. Więc poco wchodzą na podział jak nie są tam niezbędni dla zapewnienia gotowości bojowej jednostki. Wydaje mi się że o to chodzi ludziom przede wszystkim, bo ten co ma więcej będzie miał jeszcze więcej przez wygenerowanie nadgodzin, a jakby się pochylił nad problemem to system 8 godzinny ma w pół roku w dodatkach to co robole w nadgodzinach na podziale. Zastanów się gdzie nadgodziny w uczciwym systemie pracy to 60% stawki, są 100-tki albo 200-setki. A o walkę związków o lepszy byt dla wszystkich to przypomnij sobie tylko akcję z podwyższeniem grup w PSK kilka lat temu i odpowiedz mi kto się nie zgodził na podwyższenie powyższych z 8 na 9.  :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 12, 2015, 15:55:15 »
Człowieku o czym ty do nas mówisz, jakby strażak zarabiał godziwie tak jak na zachodzie to miałby głęboko w poważaniu te 60%stawki za nadgodziny, ale problem jest taki że zarobki są jakie są, podwyżek nie ma od...... sam sobie odpowiedz kiedy i każde 30 zł poróżni ludzi, a co dopiero mówić o 500 czy 1000 zł (na pół roku). Zresztą w systemie codziennym nikt nie ma takich dodatków służbowych jak w podziale bojowym, bo na 8 godzin pracuje szlachta. Więc poco wchodzą na podział jak nie są tam niezbędni dla zapewnienia gotowości bojowej jednostki. Wydaje mi się że o to chodzi ludziom przede wszystkim, bo ten co ma więcej będzie miał jeszcze więcej przez wygenerowanie nadgodzin, a jakby się pochylił nad problemem to system 8 godzinny ma w pół roku w dodatkach to co robole w nadgodzinach na podziale. Zastanów się gdzie nadgodziny w uczciwym systemie pracy to 60% stawki, są 100-tki albo 200-setki. A o walkę związków o lepszy byt dla wszystkich to przypomnij sobie tylko akcję z podwyższeniem grup w PSK kilka lat temu i odpowiedz mi kto się nie zgodził na podwyższenie powyższych z 8 na 9.  :gwiazdki:
Jak byś nie coś wiedział w temacie a nie to co koledzy powiedzieli to byś zrozumiał kto stał za zablokowaniem grup na PSK w każdym razie żaden przewodniczący wtedy nie był na tym stołku! Ale że grupy d-ców zastępów wzrosły wtedy, częsci dowódców zmian to zapomniałeś ?
Podwyżek nie ma od 2 lat.
500-1000 zł- ja sadze ze duzo ludzi ma 3000 zł na pół roku co daje 500 zł na miesiąc skoro to dla ciebie i boloyunga1 jałmużna i ochłapy to wy naprawde bogaci jestescie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 12, 2015, 16:02:13 »
Kolego Eqinox  mylisz się. Podwyższenie grup MSK/PSK  zablokował Pan Robert Osmycki obecny przewodniczący KSP NSZZ "SOLIDARNOŚĆ".
Pozdrawiam

Offline boloyung1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 12, 2015, 18:05:15 »
Nic na to nie poradzę że nie widzisz realiów tylko czcze zapewnienia i jesteś oczarowany paplaniną związkową. O jakich pieniądzach Ty człowieku mówisz??? O ochłapach....policz ile to wychodzi za godzinę, wstydził byś się w ogóle wypowiadać o takich bzdetach. Jasne że zaraz odpowiesz że lepiej to niż nic..tyle że to nie jest powód do dumy dla ZZ - ochłapy to o co chodziło większości strażakom, niestety. Pokazałeś pierdołę w porównaniu z potrzebami, nie odwracaj kota ogonem pytałem konkretnie - było porozumienie o zrównaniu zarobków - gdzie to ku.wa jest??????
Siusiek ja wiem że Ty masz związkowe klapki na oczach ale prawdy nie zakrzyczysz, co mają inne służby: drogówka system 12/12, 24/48 więc jakie nadgodziny???Reszta zgodnie z harmonogramem/ 167/176/. Nie wiesz o czym piszesz to nie błaznuj / przepraszam za porównanie/. Co do strony służbowej PEŁNA ZGODA, tyle że oni mają inne priorytety i przede wszystkim zarobki.
Uwielbiam ludzi twojego kalibru... Wiecej pieprzy niż robi?? Co ty zrobiłes dla dobra ogółu strażaków?? Ja byłem na protestach i sie nie wstydze swojej działalności związkowej to co ty uważasz za ochłap 80% strażaków uważa za rzecz świetna może zerknij w watek nadgodzinny?? gdzie sa wylewane żale ze 8 godzinni zabieraj i te 60%??
Wytłumacz mi dlaczego oni sie kłóca o ochałpy?? przeciez to tylko resztki z pańskiego stołu.... Wiec czy jest o co sie kłócic?
Typowe, jak nie ma się argumentów i nie potrafi się merytorycznie dyskutować to rzuca się :  ,,a co ty zrobiłeś"? Zadałem JASNE PYTANIE CZŁOWIEKU:,, gdzie jest zrównanie zarobków z Policją??????????????No ku.wa gdzie??? Nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie to siedź cicho w swoim świecie i nie wku.wiaj ludzi. Nie interesują mnie twoje pikiety i inne dyrdymały ale jak już się pochwaliłeś: CO ONE DAŁY?????????Jak widzisz w naszej dyskusji o nadgodzinach pojawił się kolejny sceptyk a więc nie masz tych swoich 80% lecz marne 33%. Nie wiem skąd masz dane o 80%???Może te dane są ze strony rządowej to by było zrozumiałe. I nikt by nie musiał rozliczać się z jałmużny nadgodzin gdyby podwyżki które były zagwarantowane zostały dopilnowane przez tych którzy je podpisywali. Zgadnij o kogo mi chodzi?? Blokada podwyższenia grup, pełna zgoda kamo001.