Autor Wątek: Podwyżki 2016  (Przeczytany 624458 razy)

Offline Bialy84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #950 dnia: Marzec 21, 2016, 18:49:22 »
Do nas żadne pismo nie trafiło w tej sprawie....

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #951 dnia: Marzec 22, 2016, 09:21:27 »
Polecenie służbowe - do 25 marca mają być wypłacone podwyżki (zaliczkowo zgodnie z projektem rozporządzenia) dla funkcjonariuszy i cywili.
A czyje to plecenie :kwit: bo u mnie w komendzie na dzień dzisiejszy nikt nic nie wie i nie słyszał o takim poleceniu  :gwiazdki:


Pytanie czy zmiany grup dla DSK tez z wyrównaniem od stycznia?
Polecam lekturę projektu rozporządzenia wraz załącznikami i czytanie jego ze zrozumieniem .Tam jest wszystko jasno napisane .
http://bip.mswia.gov.pl/bip/projekty-aktow-prawnyc/2016/23968,Projekt-rozporzadzenia-Ministra-Spraw-Wewnetrznych-i-Administracji-zmieniajacego.html
Raczej nic już nie zostanie zmienione w tym projekcie i wejdzie w życie w wersji jaka tu jest zamieszczona.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2016, 12:43:28 wysłana przez Butel »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline kafian

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #952 dnia: Marzec 22, 2016, 11:45:24 »
Pismo to dotyczy tylko pracowników cywilnych.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #953 dnia: Marzec 22, 2016, 13:36:59 »
Pismo to dotyczy tylko pracowników cywilnych.

Dokonanie zaliczkowej wypłaty podwyżek dotyczy pracowników cywilnych oraz uposażeń dla strażaków PSP.!
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #954 dnia: Marzec 22, 2016, 13:49:39 »
Panie Moderator panujcie trochę nad tymi głupotami co niektórzy piszą, ja jak nie wiem to nie pisze. 5 wiadomości i każdy co innego pisze

Może chciałbyś "po moderować" troszkę, sam nie stosujesz się do regulaminu:
19.   Jeśli nie jesteś moderatorem nie interweniuj gdy spotkasz się z nieregulaminowymi wypowiedziami innych użytkowników. Sytuację taką niezwłocznie zgłoś do moderatorów korzystając z opcji „Zgłoś do moderatora”

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2016, 14:24:18 wysłana przez Butel »

Offline kafian

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #955 dnia: Marzec 22, 2016, 14:45:14 »
Mówimy chyba o różnych pismach bo w mojej komendzie krąży tylko pismo dot. podwyżek dla pracowników cywilnych i nie mam tam mowy o zaliczkach dla funkcjonariuszy. Żadnego innego pisma nie ma, ale widocznie w różnych komendach czy też województwach może być różnie. A tak w ogóle niektórzy gorączkują się bardzo o podwyżki, czy będą 31 marca czy 1 kwietnia. A ja zapytam jakie to ma znaczenie skoro jest już projekt rozporządzenia i wiemy co i jak i najważniejsze ze od 1 stycznia br.  Cierpliwości Panowie.

Offline krystiannnn30

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #956 dnia: Marzec 22, 2016, 18:06:07 »
mirek1 dodałeś link do rozporządzenia Policjantów. Nasze rozporządzenie jest w innym miejscu.
http://bip.mswia.gov.pl/bip/projekty-aktow-prawnyc/2016/23977,Projekt-rozporzadzenia-Ministra-Spraw-Wewnetrznych-i-Administracji-zmieniajacego.html

Offline kaczorpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #957 dnia: Marzec 23, 2016, 09:46:47 »
Rozporządzenie ma zostać podpisane jutro tj. 24.03.2016. Informacja od mojego przewodniczącego terenowego.

Offline wygibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #958 dnia: Marzec 23, 2016, 16:53:21 »
Wpłynęło mi wyrównanie za stopień.

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #959 dnia: Marzec 23, 2016, 18:16:48 »
 Może i jednakowo. Ale ciekaw jestem, ile będzie obniżek dodatku służbowego. Już się boję :huh: Jak znowu mi ciachnie to za niedługo będę dopłacał do interesu :rofl:

Offline wygibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #960 dnia: Marzec 23, 2016, 18:21:05 »
A mógł byś się kolego pochwalić ile Ci wpłynęło? Bo podobno wszyscy mają dostać tyle samo.
465,16

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #961 dnia: Marzec 23, 2016, 18:56:01 »
Może i jednakowo. Ale ciekaw jestem, ile będzie obniżek dodatku służbowego. Już się boję :huh: Jak znowu mi ciachnie to za niedługo będę dopłacał do interesu :rofl:
Komendianci wykorzystują powszechną niewiedzę strażaków zwłaszcza PB obniżając dodatki służbowe bez powodu. Jest na to b. prosty sposób - wyraźne wyartykułowanie ustne (jak trzeba to na piśmie) słów "nie zgadzam się na obniżenie mi dodatku służbowego". Nie dajcie sobie wmówić przez najlepszych managerów pod słońcem na odprawach czy innych indywidualnych rozmowach, że nie nie ma innego wyjścia, musi to zrobić bo budżet, średnia przekroczona, itp. Mógł przewidywać wcześniej, że przekroczy średnią w komendzie za kilka lat podnosząc np. dodatki służbowe wybrańcom w minionych latach.
pozdrawiam   

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #962 dnia: Marzec 23, 2016, 19:00:00 »
Może i jednakowo. Ale ciekaw jestem, ile będzie obniżek dodatku służbowego. Już się boję :huh: Jak znowu mi ciachnie to za niedługo będę dopłacał do interesu :rofl:

Środki finansowe na wzrost uposażeń i wszystkich pochodnych zostały uzabezpieczone w budżecie. W uzasadnieniu projektu jest to wszystko opiane od strony 15, czytaj ze zrozumieniem i nie siej propagandy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2016, 19:07:25 wysłana przez grzela »

Offline Szunaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #963 dnia: Marzec 23, 2016, 20:26:28 »
Środki finansowe na wzrost uposażeń i wszystkich pochodnych zostały uzabezpieczone w budżecie. W uzasadnieniu projektu jest to wszystko opiane od strony 15, czytaj ze zrozumieniem i nie siej propagandy.

No nie do końca się z Tobą zgodzę.

Policzmy - komenda 50 etatów. Wg regulaminu 5 dyżurnych.
Na podniesienie grup dyżurnym na 1 etat potrzebujesz 90 zł. + 13,50 (wysługa) - 15%
Na 5 będzie to kwota 517,50.

= 517,50 / 50 etatów = 10,35

Czy w cytowanym projekcie na przeszeregowanie dyżurnych zabezpieczono taka kwotę?! No chyba nie.... mowa jest o kwocie 5,60, czyli w tym przypadku brakuje 4,75 na etat.
4,75 * 50 = 237,5 jak nic zabraknie na dwa planowane przeszeregowania na PB z grupy 2 na 3.

Cytuj
To się nazywa niebezpośrednie obniżanie średniej w komendach w stosunku do regulaminu organizacyjnego!
Liczy się to co teraz, a nie to co było lub może być...
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2016, 20:31:06 wysłana przez Szunaj »

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #964 dnia: Marzec 23, 2016, 23:04:52 »
Może i jednakowo. Ale ciekaw jestem, ile będzie obniżek dodatku służbowego. Już się boję :huh: Jak znowu mi ciachnie to za niedługo będę dopłacał do interesu :rofl:

Środki finansowe na wzrost uposażeń i wszystkich pochodnych zostały uzabezpieczone w budżecie. W uzasadnieniu projektu jest to wszystko opiane od strony 15, czytaj ze zrozumieniem i nie siej propagandy.

Propagandy nie sieję, bo przeżyłem to na własnej skórze. Ostatnia podwyżka(300 do stopnia) jakoś dziwnie znikła mi część dodatku służbowego. I nie będę mówił też o awansach, kiedy miałem dźwigniętą grupę to tak się rozpędził, żę miałem mniejszą wypłatę po awansie niż przed nim. To są prywatne folwarki 01 i robią co chcą, a się odezwij to sankcje razy dwa.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #965 dnia: Marzec 24, 2016, 07:03:53 »
Cytuj
Komendianci wykorzystują powszechną niewiedzę strażaków zwłaszcza PB obniżając dodatki służbowe bez powodu

Komendanci nie obniżają dodatku służbowego, komendanci przyznają dodatek służbowy kwotowo! ;)
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #966 dnia: Marzec 24, 2016, 07:42:51 »
Propagandy nie sieję, bo przeżyłem to na własnej skórze. Ostatnia podwyżka(300 do stopnia) jakoś dziwnie znikła mi część dodatku służbowego. I nie będę mówił też o awansach, kiedy miałem dźwigniętą grupę to tak się rozpędził, żę miałem mniejszą wypłatę po awansie niż przed nim. To są prywatne folwarki 01 i robią co chcą, a się odezwij to sankcje razy dwa.
Powtórzę po raz drugi na forum i poraz pięćsetny w życiu "Dymani są ci którzy dają się dymać"
Nie ma prawa obniżać KM/KP dodatku służbowego  na gębę i musi to mieć formę decyzji. Dwa raz próbowano to u mnie robić i skończyło się na dwóch rozmowach i wszystko wróciło do normy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Babol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #967 dnia: Marzec 24, 2016, 08:36:24 »
Propagandy nie sieję, bo przeżyłem to na własnej skórze. Ostatnia podwyżka(300 do stopnia) jakoś dziwnie znikła mi część dodatku służbowego. I nie będę mówił też o awansach, kiedy miałem dźwigniętą grupę to tak się rozpędził, żę miałem mniejszą wypłatę po awansie niż przed nim. To są prywatne folwarki 01 i robią co chcą, a się odezwij to sankcje razy dwa.
Powtórzę po raz drugi na forum i poraz pięćsetny w życiu "Dymani są ci którzy dają się dymać"
Nie ma prawa obniżać KM/KP dodatku służbowego  na gębę i musi to mieć formę decyzji. Dwa raz próbowano to u mnie robić i skończyło się na dwóch rozmowach i wszystko wróciło do normy.


Trzeba "baranów " za łeb i do sądów. Tam już nie są tacy mądrzy.  Walcz o swoje i nie daj się. Góra to to kolos  na słomianych nogach. Nie przygotowani do zadań jakie im postawili.  Strażaka cecha to odwaga. Jak się boi to p....da nie strażak. Znam takiego co kopie ich po j.......ch na każdej sprawie.  W zeszłym roku pojechał na wakacje za odsetki i koszty sądowe które musiał 01 zapłacić.  Lokata amber Gold przy tym to pikuś.  Niezłe jaja na święta. ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT ŻYCZĘ WSZYSTKIM.

Offline linkapol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #968 dnia: Marzec 24, 2016, 09:21:19 »
A mógł byś się kolego pochwalić ile Ci wpłynęło? Bo podobno wszyscy mają dostać tyle samo.
465,16
465,16 zł / 3= ok. 155,05 zł netto za miesiąc


Offline Lett

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #969 dnia: Marzec 24, 2016, 11:56:12 »
Moja księgowa twierdzi, że nie będzie u nas podwyżki od kwietnia. Brak odpowiednich przepisów w tej sprawie.
Zatem czy będzie gdziekolwiek ta podwyżka z wyrównaniem w kwietniu, czy nie będzie???

Offline kafian

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #970 dnia: Marzec 24, 2016, 12:45:09 »
Według mnie wszystko zależy od tego, kiedy będzie podpisane rozporządzenie, ogłoszone i kiedy wejdzie w życie i dopiero po wejściu w życie można będzie wyrównywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #971 dnia: Marzec 24, 2016, 13:27:00 »
Moja księgowa twierdzi, że nie będzie u nas podwyżki od kwietnia. Brak odpowiednich przepisów w tej sprawie.
Zatem czy będzie gdziekolwiek ta podwyżka z wyrównaniem w kwietniu, czy nie będzie???
Twoja księgowa jest w błędzie..Faktem jest że musi się to oprzeć o odpowiednie przepisy. Jednakże w dużej mierze to wypłata zależy od kadr a dokładniej czy mają przygotowane dokumenty na podstawie których księgowość może dokonać wypłaty.

Offline kafian

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #972 dnia: Marzec 24, 2016, 14:12:26 »
Rozporządzenie podpisane. Dz. U. z 2016 r. poz. 388. Jak to mądrze napisał SIUSIEK teraz kadry i księgowość do roboty, chociaż księgowa może już sobie spokojnie  do systemu wprowadzić i czekać tylko na kwity z kadr żeby zrobić przelew.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #973 dnia: Marzec 24, 2016, 14:24:55 »
Pieniądze na koncie. Coś od 152 zł za każdy miesiąc

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #974 dnia: Marzec 24, 2016, 15:40:06 »
Jednak nie wszystkim równo. U mnie wyszło około 121 zł netto...