Autor Wątek: Podwyżki 2016  (Przeczytany 624090 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 16, 2015, 10:00:51 »
Panowie i po co ta dyskusja :gwiazdki: może ci dwaj weterani (nie wiem czy już nie emeryci ) napiszą co faktycznie zrobili na + dla strażackiej braci.
Młody jesteś i nie będę Ci tłumaczył co związki zrobiły i co mają zrobić... Jak pisałem petycje związkowe i brałem udział w manifestacjach i pikietach to Ty na chleb mówiłeś beb...

Offline GOO1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 16, 2015, 10:45:36 »
 boloyung1. Chcesz wiedzieć dlaczego nie płacą 100 % za twoje nadgodziny? Z prostej przyczyny bo 100% lub więcej płaci się za pracę a jak wiesz my służymy. Wypadkowa pracy i czuwania daje średnio 60 %. Więc ciesz się i z tego bo za spanie mogą w ogóle nie płacić i wtedy dopiero podniesie się larum  -_-

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 16, 2015, 10:59:20 »
'Jezu jak bym słyszał  niektorych młodych oficerków których znam''BO ZA SPANIE MOGĄ A I NIE POWINNI PŁACIĆ"widać że GOO1 chyba jesteś 8 godz bo śpisz w domku a za to rzeczywiście płacić nie powinni a co do moich nocek na podziale to jest święto jak chodź jest tylko jeden wyjazd bo to można mówić że było spokojnie

Offline sikacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 16, 2015, 11:43:15 »
Panowie i po co ta dyskusja :gwiazdki: może ci dwaj weterani (nie wiem czy już nie emeryci ) napiszą co faktycznie zrobili na + dla strażackiej braci.
Młody jesteś i nie będę Ci tłumaczył co związki zrobiły i co mają zrobić... Jak pisałem petycje związkowe i brałem udział w manifestacjach i pikietach to Ty na chleb mówiłeś beb...
skąd ty możesz wiedzieć że jestem młody. Drogi związkowy kolego (ja co prawda nie jestem i nigdy nie będę w związkach i sponsorował związkowych nierobów) mam ponad 40 lat i trochę lat służby i to co ty zrobiłeś dla strażackiej braci doprowadza mnie do śmiechu.

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 16, 2015, 16:08:37 »
Nie w temacie,
Myślę, że prace związkowców mają prawo oceniać  Ci co płacą składkę
@sikacz - napisałeś , że nie będziesz płacił na nierobów , więc nie masz prawa głosu,
żale  przekaż wujowi , który Cię przyjmował do straży .
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

sorbent

  • Gość
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 16, 2015, 19:02:57 »
Przeraża mnie osobiście nasza nagonka jednych na drugich. 24 gpdzinni na 8 godzinnych i odwrotnie. Związkowcy i nie związkowcy na siebie nawzajem. Tak to my daleko nie dojdziemy.
Ja (obecnie 8 godzinny - z przyczyn zdrowotnych) przez 10 lat 24 godzinny powiem jedno - i tu i tu są plusy ale i minusy (dla zainteresowanym mogę podać). Przechodząc na 8 godzinnego "zarobiłem" 50 zł na dodatku i tak od 6 lat nic się nie zmieniło( jak byłem na 10 grupie na PB tak do dziś jestem), niestety nie mam już możliwości dodatkowego zarobku (a pracowałem fizycznie obie na stacji). Chętnie bym wrócił na 24 ale niestety takiej opcji nie ma.
Siadam czasem na 24 godziny na SK KP i to tylko dlatego, że etatowi chcą w danym dniu wolne (jest ich pięciu) i nie ma komu przyjść. Dublerzy z podziału nie chcą chodzić "na budę" - wiadomo dlaczego - nie żyją tym i nie za dobrze się tam czują (SWD i takie tam).
Ciekawe, że sukcesem ma być zakaz służb dla 8 godzinnych - ciekawe kto dziury zapełni (a dziury są np. w sezonie urlopowym, w przypadku choroby lub jak to nazywam "dni problematycznych" czyli święta - ostatnie cztery lata sylwester lub Nowy Rok były moje - nie piję i na imprezy nie chodzę, zawsze jakiś dzień w Święta taż był. Średnio 10 służ w roku. jeśli odbierałem wolne to tylko jeden dzień - bezpośrednio po służbie.
Podsumowując - nie rozumiem nagonki jednych na drugich - powinniśmy "jeden z drugim a nie jeden przeciw drugiemu".

Offline boloyung1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 16, 2015, 19:23:03 »
Nie rozumiem w dalszym ciągu Twojego lamentu..
[/quote]
Jak nie rozumiesz prostej polszczyzny może czytaj między wierszami:)
GOO1 - oczywiście że służymy, tylko jeżeli ZZ klepnęły l4 tak jak w kodeksie pracy to albo zgodnie z prawem posiłkujemy się KP w sytuacjach nie określonych przez ustawę PSP albo nie. Gdzie tu logika i dbanie o strażaka przez ZZ? Poza tym o jakiej wypadkowej ty mówisz?? 8h służby+ 8h czuwania to już jest 66% ale w nocy nie jesteśmy w domu tylko na służbie i to w pełnej gotowości do wyjazdu, a to daje równiutko 100%. Palaczowi/ dla przykładu / nikt nie zabiera za nocki a także ma możliwość spania. Moja jednostka ma średnio rocznie 1800-2300 wyjazdów. Dla dociekliwych ok 100 rocznie to fałszywki. Na spanie jest niewiele czasu. Poza tym spanie w jednostce z myślą że możesz wyjechać w każdej chwili to raczej wątpliwa przyjemność a i o wyspaniu trudno mówić.
Dla jasności dla co niektórych, pytanie podstawowe które zadałem: Gdzie jest  wypracowane porozumienie zrównania zarobków z Policją???Na to niewygodne pytanie panowie związkowcy bądźcie łaskawi odpowiedzieć, wtedy nikt nie będzie zawracał sobie du.y z nadgodzinami.
Kolego sorbent, ja bym nie traktował tych konwersacji jako nagonki, po prostu niektórzy nic nie robiąc/ za co biorą niemałe pieniądze/ no może niewiele, chcą aby ich wynoszono na ....... Tylko za co??? To ich najbardziej boli, to że ludzie to widzą i przestali być cicho.
Kolego kz69 zależy z jakiej puli przewodniczący ma płaconą pensję, ten ma go prawo oceniać kto mu płaci.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2015, 19:52:17 wysłana przez boloyung1 »

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 16, 2015, 20:33:17 »
Dla jasności dla co niektórych, pytanie podstawowe które zadałem: Gdzie jest  wypracowane porozumienie zrównania zarobków z Policją???

Odpowiem krótko - W KOSZU NA ŚMIECI!!!! A dlaczego?, ponieważ jako formacja mundurowa nie mamy prawa do strajku. W tej sytuacji proszę @boloyung1 napisz w jaki sposób mamy jako ZZ wyegzekwować spisane w 1997 roku porozumienie skoro nasza siła nacisku na rządzących jest zerowa. Wywieszaniem flag niczego nie zwojujemy, oczywiście odrębny problem stanowi brak poparcia akcji organizowanych przez ZZ przez strażaków nie zrzeszonych.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2015, 20:40:48 wysłana przez fireman5 »

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 16, 2015, 20:57:22 »
Kolego pytasz jak to wyegzekwować czy tylko przez wywieszanie flag. Nie tylko pamiętam protest bodajże z 2000 roku kiedy jeździliśmy tylko do zdarzeń, bez żadnych szkoleń, ćwiczeń, prac gospodarczych, lewych wyjazdów do wycinki drzew itd. i jak dobrze pamiętam przyniosło skutek. A więc można tylko że ostatnio podstawowa forma protestu to oflagowanie, które można wsadzić sobie każdy wie gdzie i biegać z tymi flagami zatkniętymi w zadek, a nikt na to uwagi nie zwróci. Koledzy związkowcy przemyślcie taka formę protestu.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 16, 2015, 21:05:15 »
bez żadnych szkoleń, ćwiczeń, prac gospodarczych, lewych wyjazdów do wycinki drzew itd.

Uważasz, iż takim działaniem można wymusić na rządzących zrównanie płac?  :szalony: Czy Ty byłeś kiedykolwiek na rozmowach choćby z KW czy KM w sprawie funduszy np. na nagrody dla strażaków? Znasz tok takich rozmów, wiesz jakich argumentów używa strona służbowa?

i jak dobrze pamiętam przyniosło skutek

Czyli co?
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2015, 21:08:23 wysłana przez fireman5 »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 16, 2015, 21:36:26 »
bez żadnych szkoleń, ćwiczeń, prac gospodarczych, lewych wyjazdów do wycinki drzew itd.

Uważasz, iż takim działaniem można wymusić na rządzących zrównanie płac?  :szalony: Czy Ty byłeś kiedykolwiek na rozmowach choćby z KW czy KM w sprawie funduszy np. na nagrody dla strażaków? Znasz tok takich rozmów, wiesz jakich argumentów używa strona służbowa?

i jak dobrze pamiętam przyniosło skutek

Czyli co?
Brawo koledzy... Poprzednicy wypowiedzi sflustrowani tym co NIE ROBIĄ związkowcy chyba naogladali się jak w JSW odwołują tych co zarabiają gruby hajc i teraz im się marzy aby i u nas to zrobić. Jednemu marzy się nie jeżdżenie do akcji a drugiemu zrównanie pensji z kolegami z policji... Na tysiąc procent to co działo się w straży kilkanaście lat temu Panowie mieli jeszcze pieluchy...

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 16, 2015, 21:43:35 »
Na tysiąc procent to co działo się w straży kilkanaście lat temu Panowie mieli jeszcze pieluchy...

 :fiuu:  :fiuu: cóż za retoryka.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2015, 22:13:44 wysłana przez fireman5 »

Offline boloyung1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 17, 2015, 08:56:43 »
Panowie  szkoda czasu na czcze gadanie jak ktoś ma klapki na oczach i powietrze zamiast  szarych komórek to i tak do takiego nic nie dotrze, taki ktoś zawsze wie wiele więcej, widział więcej, zrobił więcej i zapewne nie ma sobie nic do zarzucenia. Niestety ale o podwyżkach z takim podejściem też można zapomnieć.
fireman5, można było wyegzekwować trzyletnie podwyżki rok w rok??? Czyli da się jak się tylko chce.
SIUSIEK widzę że wróciły do ciebie niedawne wspomnienia z pieluchami, niestety jak się to ma do podwyżek i pytania na które żaden z was zagorzałych związkowców nie potrafi odpowiedzieć. Nie potrafi bo nic nie zrobił. Przewodniczący związku ma obowiązek podejmowania działań, rozmów negocjacji, wywierania nacisków itp. Ma obowiązek bo jest przedstawicielem wybranym przez ludzi, ale jak się nie słucha ludzi , jest się głuchym to nie dziwcie się że ludzie zaczynają mieć dość.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 17, 2015, 09:31:31 »
fireman5, można było wyegzekwować trzyletnie podwyżki rok w rok??? Czyli da się jak się tylko chce.

Zapominasz kto wówczas był u władzy w PL. Jak jest wola polityczna to można wiele załatwić, jak trafisz na 'beton" to możesz sobie  :wall: strzelić.

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110

Offline boloyung1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 17, 2015, 13:18:16 »
Zgadza się, tylko czy to oznacza że nie trzeba próbować??? Jak można dać sobie wmówić że otrzymamy tylko 60% za nadgodziny bo tylko śpimy przez  resztę czasu służby, jak powielał tu jeden z kolegów strażaków na forum. Jak można dać sobą tak manipulować, jeżeli jesteśmy służbą to nią jesteśmy ale w każdym przypadku a nie tylko w tym obszarze gdzie rządzącym jest po drodze. Kodeks pracy dla nas jest tylko instrumentem posiłkowym a nie podstawą do zmiany przepisów na naszą niekorzyść.
LaCosta nikt ci tyle nie da co pani premier naobiecuje, w przyszłym roku będzie po wyborach i po obietnicach....

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 17, 2015, 13:50:28 »
http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=619
Poczytaj i stwierdź czy związki nic nie robią...

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 17, 2015, 19:38:29 »
A może wróćcie do meritum...

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 17, 2015, 21:32:27 »
Siusiek kilkanaście lat temu w straży to może ty nosiłeś pieluchy, jak nie ma merytorycznych argumentów to dyskusja sprowadza się do twojego poziomu, jak chcesz wiedzieć kolo to stażu w PSP mam 21 lat więc co nieco pamiętam. Co do rozmów z KM to rozmawiałem i bywałem na takich spotkaniach więc co nieco wiem na ten temat więc nie musisz się wymądrzać. Nie róbcie z siebie męczenników związkowych i wszystko wiedzących nie tylko wy jako jedyni uczestniczycie w rozmowach itd. ja nie ogarniam waszego zaślepienia, otwórzcie oczy i przejrzyjcie w końcu w jakim świecie żyjecie. Jak czytam wasze posty to wynika z nich, że tylko wy jesteście nieomylni, wszystko wiedzący, jedyni zbawiciele związkowi - jakbym słuchał TVN , w którym mówią o ekipie rządzącej - trochę pokory.

sorbent

  • Gość
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 18, 2015, 08:14:52 »
A propos materiałów, które zamieścił kolega kilka postów wyżej
Nasz najwyższy Komendant chyba żyje w innym świecie tzn. Absolutnie nie może być awansów z obniżeniem dodatku (owszem tak powinno być). Niestety komendy w których jest pełna obsada osobowa jadą na oparach jeśli chodzi o płace (a jeśli jeszcze mają trochę starszych służbą funkcjonariuszy to już w ogóle). Wychodzi z tego, że człowieka trzeba karać podwójnie - nie dać mu ani awansu ani kasy. Już lepiej mi pasuje dostać awans z pensją bez zmian - takie moje zdanie i na takie coś się zgodziłem. Potrzeba jest podwyżek na uposażenia i problemu nie będzie.
A tak to nasz 01 z ulgą przyjął dwóch emerytów i zapowiedział, że do końca roku jedziemy na wakatach (minimum 2).
Panie najwyższy 01 - jak będzie kasa to będzie wszystko ok.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 18, 2015, 14:11:16 »
Co do rozmów z KM to rozmawiałem i bywałem na takich spotkaniach więc co nieco wiem na ten temat więc nie musisz się wymądrzać.

Rozumiem, że byłeś lub jesteś nadal działaczem związkowym ponieważ tylko z nimi Komendant ma obowiązek uzgadniać sprawy finansowe. No chyba ze stoisz po drugiej stronie barykady i to Ty z Komendantem w zaciszu jego gabinetu sami bez uzgodnień ze ZZ dzieliliście fundusze  :rofl:

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 18, 2015, 15:23:57 »
Czytając wypowiedzi kolegów, którzy są na NIE dla ZZ, przyszła mi do głowy plotka rzucona kiedyś przez jednego starego działacza ZZ.
Powiedział On, że " jak ZZ zawodowy wywalczy podwyżki to tylko dla swoich członków, reszta niech się sama upomina".
Po tym stwierdzeniu kilku się zapisało :straz:.

Jeżeli ktoś uważa, że w pojedynkę jest gotowy cokolwiek wywalczyć, to albo jest głupi albo jest nieślubnym synem Tuska. ( wybierzcie sobie co chcecie).
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2015, 15:27:00 wysłana przez raf998 »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 18, 2015, 16:32:11 »
Premier obiecuje podwyżki, ale tylko urzędnikom...
http://prawo.rp.pl/artykul/757868,1179857-Premier-obiecuje-odmrozenie-pensji-w-budzetowce.html

Obietnice pani premier dotyczące odmrożenia płac tylko jednej grupie sfery budżetowej - urzędnikom,  są niezbyt sympatycznym sygnałem dla służb mundurowych...

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 18, 2015, 19:51:59 »
FIREMAN5 i to są twoje merytoryczne i odpowiedzi ha ha ha szkoda gadać z takim cienkim bolkiem, bo u ciebie (celowo z małej) jak nie ma argumentów to trzeba wyśmiać może gość się przestraszy i odejdzie z forum. Chciałem ci (znów z małej) powiedzieć, że byłem członkiem zarządu i uczestniczyłem w spotkaniach 01 z ZZ i powiem ci (znów z małej), że po kilku spotkaniach na których miałem nieprzyjemność uczestniczyć zobaczyłem jak zarząd ugrywa kąski dla siebie i przyjaciół króliczka dałem sobie z tym spokój, bo lepiej nie mieć nic ale móc rano spojrzeć w lustro.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 18, 2015, 20:32:19 »
@mich dziękuję za cały szereg komplementów z Twojej strony pod moim adresem. A teraz do rzeczy, dla mnie jesteś tchórzem, który zobaczył nieprawidłowości w działaniu ZZ i cichutko wycofał się na z góry upatrzoną pozycję czyli a niech oni sobie biorą mi i tak coś skapnie (przecież wszystkiego nie zabiorą). Wypiszę się ze ZZ i będę siedział cicho to będzie dobrze, no może sobie troszkę ponarzekam na ZZ ale na forum bo przecież tam jestem anonimowy.

EOT