Autor Wątek: Podwyżki 2016  (Przeczytany 594414 razy)

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2016
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 06, 2015, 18:12:00 »
Z informacji wynika, że między obecnym kierownictwem MSW i szefem polskiej policji "nie ma chemii". Wysocy rangą oficerowie twierdzą, że Marek Działoszyński jest już zmęczony całą tą sytuacją i zdecydował się na dymisję...

Offline boloyung1

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 10, 2015, 12:08:46 »
Nie daj Boże by ci popaprańcy wygrali.
Nie wszystkich interesują Twoje polityczne preferencje. Można się wyżywać na innych portalach a nie koniecznie tutaj. Poza tym nie słyszałem żeby inne partie które mogą dojść do władzy gwarantowały nam (najlepiej na piśmie) jakieś podwyżki. Uważam że do wyborów jest jeszcze wiele czasu i wiele nasze związki mogą jeszcze ugrać, więc czas pomysleć o jakiejś formie protestu a nie liczyć że jak się zmieni władza to na straż spadnie manna z nieba.
Nasze ZZ ostatni raz coś zawalczyły w 2008 i to tylko z pomocą ZZ Policji. Oczywiście były po drodze przed Euro, ale znowu dzięki kolegom niebieskiego munduru. Ładny czas temu podpisano papierki mające na przestrzeni 4 czy pięciu lat zrównać zarobki mundurowych/PSP i Policji/ Co ZZ zrobiły by tak się stało, więc raczej ciężko wnioskować by i 2016 podwyżki były realne. Bez agitacji, dla przykłądu PIS cały czas mówi o zwiększeniu nakładów na służby mundurowe, więc.....

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 10, 2015, 12:42:20 »
Poraża mnie twoja wiedza ostatni raz cos w 2008?
a nadgodziny w 2010?? może twoim zdaniem razem z policja??
tylko czemu policjanci nie maja ich dalej płatnych!
a podwyżka 300 zł ??skad?? policjanci i żołnierze mieli obiecana a pozostałe służby o nią walczyły!

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 10, 2015, 14:29:45 »
a podwyżka 300 zł ??skad?? policjanci i żołnierze mieli obiecana a pozostałe służby o nią walczyły!
Brawo kolego. Żal mi tych którzy piszą takie bzdury...faktem jest że to dzięki zaangażowaniu ludzi w pikiety i manifestacje dostaliśmy to czego nie mają inne służby. Trzeba pamiętać że to związkowcy o to zawalczyli. Ale i trzeba ubolewać że strona służbowa do tego nie przyłożyła chociażby słowa poparcia. Powtarzam po raz kolejny... może zmiany na stanowiskach w KG na coś młodszego przyniosą efekty. A może wzorem policji podać się do dymisji...

Offline boloyung1

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 11, 2015, 22:28:30 »
Nic na to nie poradzę że nie widzisz realiów tylko czcze zapewnienia i jesteś oczarowany paplaniną związkową. O jakich pieniądzach Ty człowieku mówisz??? O ochłapach....policz ile to wychodzi za godzinę, wstydził byś się w ogóle wypowiadać o takich bzdetach. Jasne że zaraz odpowiesz że lepiej to niż nic..tyle że to nie jest powód do dumy dla ZZ - ochłapy to o co chodziło większości strażakom, niestety. Pokazałeś pierdołę w porównaniu z potrzebami, nie odwracaj kota ogonem pytałem konkretnie - było porozumienie o zrównaniu zarobków - gdzie to ku.wa jest??????
Siusiek ja wiem że Ty masz związkowe klapki na oczach ale prawdy nie zakrzyczysz, co mają inne służby: drogówka system 12/12, 24/48 więc jakie nadgodziny???Reszta zgodnie z harmonogramem/ 167/176/. Nie wiesz o czym piszesz to nie błaznuj / przepraszam za porównanie/. Co do strony służbowej PEŁNA ZGODA, tyle że oni mają inne priorytety i przede wszystkim zarobki.

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 11, 2015, 22:37:11 »
Nic na to nie poradzę że nie widzisz realiów tylko czcze zapewnienia i jesteś oczarowany paplaniną związkową. O jakich pieniądzach Ty człowieku mówisz??? O ochłapach....policz ile to wychodzi za godzinę, wstydził byś się w ogóle wypowiadać o takich bzdetach. Jasne że zaraz odpowiesz że lepiej to niż nic..tyle że to nie jest powód do dumy dla ZZ - ochłapy to o co chodziło większości strażakom, niestety. Pokazałeś pierdołę w porównaniu z potrzebami, nie odwracaj kota ogonem pytałem konkretnie - było porozumienie o zrównaniu zarobków - gdzie to ku.wa jest??????
Siusiek ja wiem że Ty masz związkowe klapki na oczach ale prawdy nie zakrzyczysz, co mają inne służby: drogówka system 12/12, 24/48 więc jakie nadgodziny???Reszta zgodnie z harmonogramem/ 167/176/. Nie wiesz o czym piszesz to nie błaznuj / przepraszam za porównanie/. Co do strony służbowej PEŁNA ZGODA, tyle że oni mają inne priorytety i przede wszystkim zarobki.
Uwielbiam ludzi twojego kalibru... Wiecej pieprzy niż robi?? Co ty zrobiłes dla dobra ogółu strażaków?? Ja byłem na protestach i sie nie wstydze swojej działalności związkowej to co ty uważasz za ochłap 80% strażaków uważa za rzecz świetna może zerknij w watek nadgodzinny?? gdzie sa wylewane żale ze 8 godzinni zabieraj i te 60%??
Wytłumacz mi dlaczego oni sie kłóca o ochałpy?? przeciez to tylko resztki z pańskiego stołu.... Wiec czy jest o co sie kłócic?

Offline mich

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 12, 2015, 14:47:28 »
Człowieku o czym ty do nas mówisz, jakby strażak zarabiał godziwie tak jak na zachodzie to miałby głęboko w poważaniu te 60%stawki za nadgodziny, ale problem jest taki że zarobki są jakie są, podwyżek nie ma od...... sam sobie odpowiedz kiedy i każde 30 zł poróżni ludzi, a co dopiero mówić o 500 czy 1000 zł (na pół roku). Zresztą w systemie codziennym nikt nie ma takich dodatków służbowych jak w podziale bojowym, bo na 8 godzin pracuje szlachta. Więc poco wchodzą na podział jak nie są tam niezbędni dla zapewnienia gotowości bojowej jednostki. Wydaje mi się że o to chodzi ludziom przede wszystkim, bo ten co ma więcej będzie miał jeszcze więcej przez wygenerowanie nadgodzin, a jakby się pochylił nad problemem to system 8 godzinny ma w pół roku w dodatkach to co robole w nadgodzinach na podziale. Zastanów się gdzie nadgodziny w uczciwym systemie pracy to 60% stawki, są 100-tki albo 200-setki. A o walkę związków o lepszy byt dla wszystkich to przypomnij sobie tylko akcję z podwyższeniem grup w PSK kilka lat temu i odpowiedz mi kto się nie zgodził na podwyższenie powyższych z 8 na 9.  :gwiazdki:

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 12, 2015, 15:55:15 »
Człowieku o czym ty do nas mówisz, jakby strażak zarabiał godziwie tak jak na zachodzie to miałby głęboko w poważaniu te 60%stawki za nadgodziny, ale problem jest taki że zarobki są jakie są, podwyżek nie ma od...... sam sobie odpowiedz kiedy i każde 30 zł poróżni ludzi, a co dopiero mówić o 500 czy 1000 zł (na pół roku). Zresztą w systemie codziennym nikt nie ma takich dodatków służbowych jak w podziale bojowym, bo na 8 godzin pracuje szlachta. Więc poco wchodzą na podział jak nie są tam niezbędni dla zapewnienia gotowości bojowej jednostki. Wydaje mi się że o to chodzi ludziom przede wszystkim, bo ten co ma więcej będzie miał jeszcze więcej przez wygenerowanie nadgodzin, a jakby się pochylił nad problemem to system 8 godzinny ma w pół roku w dodatkach to co robole w nadgodzinach na podziale. Zastanów się gdzie nadgodziny w uczciwym systemie pracy to 60% stawki, są 100-tki albo 200-setki. A o walkę związków o lepszy byt dla wszystkich to przypomnij sobie tylko akcję z podwyższeniem grup w PSK kilka lat temu i odpowiedz mi kto się nie zgodził na podwyższenie powyższych z 8 na 9.  :gwiazdki:
Jak byś nie coś wiedział w temacie a nie to co koledzy powiedzieli to byś zrozumiał kto stał za zablokowaniem grup na PSK w każdym razie żaden przewodniczący wtedy nie był na tym stołku! Ale że grupy d-ców zastępów wzrosły wtedy, częsci dowódców zmian to zapomniałeś ?
Podwyżek nie ma od 2 lat.
500-1000 zł- ja sadze ze duzo ludzi ma 3000 zł na pół roku co daje 500 zł na miesiąc skoro to dla ciebie i boloyunga1 jałmużna i ochłapy to wy naprawde bogaci jestescie.

Offline kamo001

• Strażak Sam
  • *
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 12, 2015, 16:02:13 »
Kolego Eqinox  mylisz się. Podwyższenie grup MSK/PSK  zablokował Pan Robert Osmycki obecny przewodniczący KSP NSZZ "SOLIDARNOŚĆ".
Pozdrawiam

Offline boloyung1

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 12, 2015, 18:05:15 »
Uwielbiam ludzi twojego kalibru... Wiecej pieprzy niż robi?? Co ty zrobiłes dla dobra ogółu strażaków?? Ja byłem na protestach i sie nie wstydze swojej działalności związkowej to co ty uważasz za ochłap 80% strażaków uważa za rzecz świetna może zerknij w watek nadgodzinny?? gdzie sa wylewane żale ze 8 godzinni zabieraj i te 60%??
Wytłumacz mi dlaczego oni sie kłóca o ochałpy?? przeciez to tylko resztki z pańskiego stołu.... Wiec czy jest o co sie kłócic?
Typowe, jak nie ma się argumentów i nie potrafi się merytorycznie dyskutować to rzuca się :  ,,a co ty zrobiłeś"? Zadałem JASNE PYTANIE CZŁOWIEKU:,, gdzie jest zrównanie zarobków z Policją??????????????No ku.wa gdzie??? Nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie to siedź cicho w swoim świecie i nie wku.wiaj ludzi. Nie interesują mnie twoje pikiety i inne dyrdymały ale jak już się pochwaliłeś: CO ONE DAŁY?????????Jak widzisz w naszej dyskusji o nadgodzinach pojawił się kolejny sceptyk a więc nie masz tych swoich 80% lecz marne 33%. Nie wiem skąd masz dane o 80%???Może te dane są ze strony rządowej to by było zrozumiałe. I nikt by nie musiał rozliczać się z jałmużny nadgodzin gdyby podwyżki które były zagwarantowane zostały dopilnowane przez tych którzy je podpisywali. Zgadnij o kogo mi chodzi?? Blokada podwyższenia grup, pełna zgoda kamo001.

Offline mich

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 12, 2015, 18:15:24 »
Equinox widzisz kolego nie chciałem pisać wprost kto zablokował podwyżki w PSK, a koledzy Ci odpowiedzieli jakbyś nie wiedział. A do czego najlepiej nadają się związki to do tego aby tym , którzy są przy związkowym korycie zapewniać dobre stanowiska. Prześledź sobie kariery różnych głównych związkowców wojewódzkich i krajowych, a powiatowych również i wtedy możemy porozmawiać. Wiem, że nie wszyscy bo są ludzie którzy robią to dla idei ale 70% chce się dobrze ustawić, a dopiero potem jest cała reszta. Znam to od środka więc nie wciskaj tu kitu ludziom.

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 12, 2015, 18:37:12 »
Typowe, jak nie ma się argumentów i nie potrafi się merytorycznie dyskutować to rzuca się :  ,,a co ty zrobiłeś"? Zadałem JASNE PYTANIE CZŁOWIEKU:,, gdzie jest zrównanie zarobków z Policją??????????????No ku.wa gdzie??? Nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie to siedź cicho w swoim świecie i nie wku.wiaj ludzi. Nie interesują mnie twoje pikiety i inne dyrdymały ale jak już się pochwaliłeś: CO ONE DAŁY?????????Jak widzisz w naszej dyskusji o nadgodzinach pojawił się kolejny sceptyk a więc nie masz tych swoich 80% lecz marne 33%. Nie wiem skąd masz dane o 80%???Może te dane są ze strony rządowej to by było zrozumiałe. I nikt by nie musiał rozliczać się z jałmużny nadgodzin gdyby podwyżki które były zagwarantowane zostały dopilnowane przez tych którzy je podpisywali. Zgadnij o kogo mi chodzi?? Blokada podwyższenia grup, pełna zgoda kamo001.
Typowe to jest w Polsce krytykowanie kazdego i nie patrzenie na siebie... Stad pytanie co zrobiłeś dla dobra ogółu?
Na 73 stronach wątku są żale jak to niekorzystnie liczone są nadgodziny, że służą dowódcy nawet po 32h skoro to tak źle płatne to czemu człowiek na 13 grupie zarywa niedziele zamiast siedzieć z rodzina ?? Ja z natury rzeczy jestem pragmatykiem i wiem że dzięki tym jak to macie obaj w zwyczaju nazywac "ochłapom" mam o około 370 zł miesieczenie wiecej (174h nadgodzin za 2 połrocze 2014). Co te pikiety dały chociaż by ta podwyżkę 300zł ostatnią.
Zgadnij na jakim etapie są pozostałe służby z tym tzw. zrównaniem uposażeń-na takim samym bo uzasadnienie jest jedno kryzys. A co do blokowania podwyższenia grup to powiedz ile grup poszło do góry? czemu kazdy z was widzi tylko złe rzeczy!
Wiem, że nie wszyscy bo są ludzie którzy robią to dla idei ale 70% chce się dobrze ustawić, a dopiero potem jest cała reszta. Znam to od środka więc nie wciskaj tu kitu ludziom.
Tak tylko popatrz na sytuacje w niektórych komendach gdzie trwają postępowania dyscyplinarne i inne chce za działalność związkową przeciez oni sie tylko ustawiaj.

Offline boloyung1

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 12, 2015, 18:49:21 »
Typowe to jest w Polsce krytykowanie kazdego i nie patrzenie na siebie... Stad pytanie co zrobiłeś dla dobra ogółu?
Na 73 stronach wątku są żale jak to niekorzystnie liczone są nadgodziny, że służą dowódcy nawet po 32h skoro to tak źle płatne to czemu człowiek na 13 grupie zarywa niedziele zamiast siedzieć z rodzina ?? Ja z natury rzeczy jestem pragmatykiem i wiem że dzięki tym jak to macie obaj w zwyczaju nazywac "ochłapom" mam o około 370 zł miesieczenie wiecej (174h nadgodzin za 2 połrocze 2014). Co te pikiety dały chociaż by ta podwyżkę 300zł ostatnią.
Zgadnij na jakim etapie są pozostałe służby z tym tzw. zrównaniem uposażeń-na takim samym bo uzasadnienie jest jedno kryzys. A co do blokowania podwyższenia grup to powiedz ile grup poszło do góry? czemu kazdy z was widzi tylko złe rzeczy!
Wiem, że nie wszyscy bo są ludzie którzy robią to dla idei ale 70% chce się dobrze ustawić, a dopiero potem jest cała reszta. Znam to od środka więc nie wciskaj tu kitu ludziom.
Tak tylko popatrz na sytuacje w niektórych komendach gdzie trwają postępowania dyscyplinarne i inne chce za działalność związkową przeciez oni sie tylko ustawiaj.
Sam sobie przeczysz, albo 80% według ciebie zadowolonych albo 73 strony niezadowolonych, co według ciebie jest  prawdą bo już sam zabłądziłeś. Typowe w Polsce to przewodniczący ZZ czekający na stołki i obiecujący wiele.......Te 370 PLN jak się cieszysz  - owszem ale taka kwota to miała być kilka lat temu do pensji,,,i jak zwykle tylko miała być. I przestań powtarzać te bzdety o kryzysie. Jeżeli jest kryzys to nie podwyższa się pensji nikomu, nie daje się milionowych nagród w ministerstwach, tak trudno przedstawić te proste argumenty na spotkaniach negocjacyjnych. NIE PO PROSTU TRZEBA CHCIEĆ!!! 300 PLN jak już wcześniej pisałem to nie zasługa naszych ZZ lecz podpięcie się pod Policję,

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 12, 2015, 19:18:36 »
Sam sobie przeczysz, albo 80% według ciebie zadowolonych albo 73 strony niezadowolonych, co według ciebie jest  prawdą bo już sam zabłądziłeś. Typowe w Polsce to przewodniczący ZZ czekający na stołki i obiecujący wiele.......Te 370 PLN jak się cieszysz  - owszem ale taka kwota to miała być kilka lat temu do pensji,,,i jak zwykle tylko miała być. I przestań powtarzać te bzdety o kryzysie. Jeżeli jest kryzys to nie podwyższa się pensji nikomu, nie daje się milionowych nagród w ministerstwach, tak trudno przedstawić te proste argumenty na spotkaniach negocjacyjnych. NIE PO PROSTU TRZEBA CHCIEĆ!!! 300 PLN jak już wcześniej pisałem to nie zasługa naszych ZZ lecz podpięcie się pod Policję,
Jakie podpiecie się pod Policyjne ZZ ? Skoro oni mieli te podwyżki zapewnione w expose premiera oni i wojsko... A pozostałe służby walczyły o nie i takie sa fakty!
73 strony to w większości żale na odbieranie tych jak to określasz "ochłapów" i tu nie ma sprzeczności ludzie chcą mieć nadgodziny jako dodatek do pensji. Uczestniczyłeś kiedys w spotkaniach negocjacyjnych? W ogóle rozmawiałeś kiedyś z Komendantem Wojewódzkim jesli tak to spróbuj mu następnym razem powiedzieć żeby obciął sobie 2000  i dał tobie  a jeśli nie rozmawiałeś to przemyśl sobie jaka będzie jego reakcja. Wiec swoje argumenty negocjacyjne włóż miedzy bajki.

Offline boloyung1

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 12, 2015, 19:44:50 »
W expose
Jakie podpiecie się pod Policyjne ZZ ? Skoro oni mieli te podwyżki zapewnione w expose premiera oni i wojsko... A pozostałe służby walczyły o nie i takie sa fakty!
73 strony to w większości żale na odbieranie tych jak to określasz "ochłapów" i tu nie ma sprzeczności ludzie chcą mieć nadgodziny jako dodatek do pensji. Uczestniczyłeś kiedys w spotkaniach negocjacyjnych? W ogóle rozmawiałeś kiedyś z Komendantem Wojewódzkim jesli tak to spróbuj mu następnym razem powiedzieć żeby obciął sobie 2000  i dał tobie  a jeśli nie rozmawiałeś to przemyśl sobie jaka będzie jego reakcja. Wiec swoje argumenty negocjacyjne włóż miedzy bajki.
Zapewnienia naszego byłego to też zielona wyspa. Więc pytam się ciebie gdzież ona ku.wa jest??? Nadal wierzysz w te bajki i czcze gadanie pod słupki poparcia?? Brałeś kiedyś udział w negocjacjach rządowych???? Tutaj jest pole do popisu a nie z komendantem. Jeżeli ja dostanę 300 PLN podwyżki to komendant co najmniej 1000. Tu nikomu nie trzeba zabierać z naszego podwórka. Ja raczej miałem na myśli i jasno to napisałem rząd i ministerstwa!!!A bajki to ty tworzysz poprzez powielanie tych obumierających na całe szczęście haseł rodem z lat minionych. Pewnie że ludzie chcą mieć nadgodziny ; BO NIE MAJĄ PODWYŻEK więc co mają za wybór : albo niedziela z rodziną albo pusty gar pod koniec miesiąca. O to ci chodzi człowieku , z tego jesteś dumny????? Nie musiałbym rezygnować z niedziel bez rodziny gdybym miał to co było podpisane kilka lat temu a czego ZZ nie dopilnowały, czego tu nie rozumiesz????
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2015, 21:11:30 wysłana przez boloyung1 »

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 13, 2015, 12:26:02 »
Jak tak bardzo zazdrościsz policjantom z drogówki że mają taki system służby to się przenieś do biura..Chyba że już w nim pracujesz a twój 01 dał Ci tyle roboty że masz go serdecznie dość dlatego tak tu wypłakujesz na forum.Zabierz się do roboty to może doda Ci cosik do dodatku służbowego i już będziesz happy co do podwyżek.

Offline boloyung1

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 13, 2015, 22:20:52 »
Jak tak bardzo zazdrościsz policjantom z drogówki że mają taki system służby to się przenieś do biura..Chyba że już w nim pracujesz a twój 01 dał Ci tyle roboty że masz go serdecznie dość dlatego tak tu wypłakujesz na forum.Zabierz się do roboty to może doda Ci cosik do dodatku służbowego i już będziesz happy co do podwyżek.
Brak argumentów powoduje u ciebie frustrację, tak to jest jak człowiek nie potrafi sam logicznie myśleć. Nie potrafisz odpowiedzieć na konkretne pytanie, więc obrzucasz innych epitetami, może tobie człowieku brakuje zajęcia ?? Moja służba to moja służba i nic nikomu do tego. A na pewno nie takie zero związkowe będzie mi mówiło gdzie mam służyć, tak służyć a nie pracować tego nawet jeszcze sobie nie przyswoiłeś??

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 14, 2015, 07:22:07 »
Twoje cytowanie wypowiedzi robi się nudne bo i Twój tok myślenia jest ograniczony co do wypłakiwania wszelkich żali wobec otaczającego Cię świata.

Offline boloyung1

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 14, 2015, 10:19:46 »
Widzę że jednak nie masz nic do powiedzenia sensownego w temacie, nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie/jak możesz jeżeli nic nie zrobiły ZZ w tym temacie/. Także żyj sobie człowieku w tym zaciemnieniu związkowym, przytakuj dalej jak klakier swoim przewodniczącym i wierz że ZZ coś robią.........

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 14, 2015, 11:10:09 »
Widzę że jednak nie masz nic do powiedzenia sensownego w temacie, nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie/jak możesz jeżeli nic nie zrobiły ZZ w tym temacie/. Także żyj sobie człowieku w tym zaciemnieniu związkowym, przytakuj dalej jak klakier swoim przewodniczącym i wierz że ZZ coś robią.........
w ciagu ostatnich 5 lat: nadgodziny(jako jedyna formacja mundurowa)  i podwyżka 300 zł
w tym roku przywrócona zostanie grupa 7 dla podoficerów, trwaja rozmowy na temat zaliczenia do czasu słuzby zmiany słuzby.
Wytyczne w sprawie dodatków służbowych, brak mozliwości służebnia przez 8h d-ców JRG i odbierania nadgodzin PB.
I takich przykładów jest mnóstwo ale ty odpowiesz : nadgodziny to ochałapy, 300 zł - to nie strażacy SG czy SW wywalczyłuy tylko Policja (która już to miała wcześniej).
Zacytuje bardzo madrego strażaka wiekszośc ludzi WIDZI ZADRĘ W OKU INNEGO ALE BELKI DREWNIANEJ WE WŁSANYM JUZ NIE! Zaślepiła cie nienawiść do ZZ i nie masz pojęcia co piszesz.
I stad proste pytanie "co ty zrobiłes dla ogółu strażaków?" BO MOIM ZDANIEM NIE DOŚĆ ZE NIC TO JESZCZE PRÓBUJESZ SKŁÓCAĆ ŚRODOWISKO STRAŻACKIE
Odpowiadam na twoje pytanie za kazdym razem i kwestie interpretacji pozostawiam wszystkim użytkownikom forum bo moim zdaniem ZZ wywalczyły duzo a twoim mało tylko twoja sprawa.
ALE ODPOWIEDZ NA MOJE KTÓRE DLA UŁATWIENIA JEST POGRUBIONE
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2015, 11:20:31 wysłana przez Eqinox »