Autor Wątek: Prawidłowe zapięcie poszkodowanego pasami na noszach typu deska  (Przeczytany 23701 razy)

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Prawidłowe zapięcie poszkodowanego pasami na noszach typu deska
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 03, 2014, 01:09:21 »
U nas wszystkie deski dla dorosłych mają  4 kpl pasów. To podstawa sprzętowa, tak samo jak sprawne kołnierze. Ciekawe czy w przytaczanej JRG np. węży pożarniczych, sprzętu ODO na GBA też nie uzupełniają po akcji do odpowiedniego stanu ? Jak nie masz na stanie całego kompletu to wycofaj deskę z SIS SWD, zapisz w meldunku przyczynę. Wtedy w miarę szybko się znajdą środki na ich zakup/uzupełnienie. Oczywiście można zganiać na karetki że nie oddają pełnych kompletów - też to przerabialiśmy. Po podpisaniu farbą każdej sztuki nawet odzyskujemy sprzęt ze szpitali oddalonych o ładne kilometry od nas. pozdrawiam

Offline Kasper

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Prawidłowe zapięcie poszkodowanego pasami na noszach typu deska
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 03, 2014, 10:38:09 »
Poproś kogoś z biura (najlepiej cywila) połóż na desce dopnij go tak jak na foto , a później z wolnymi rękami aby sam sobie zaplótł na brzuszku i zapytaj o wrażenia ???, myślę że komfort psychiczny dla leżącej osoby jest zupełni inny, ale skoro instrukcja jest najważniejszą to OK,  ja myłsę że poszkodowany NAJWAŻNIEJSZY i jego komfort psychiczny a później procedury, i nie jest to merytoryczne , ale cóż

Mylisz się z tym komfortem. Najważniejsze jest jego bezpieczeństwo!

Zaraz po ukazaniu się polecenia KG dot. pasów i deski, który budził wiele wątpliwości, gdzieś w Polsce miał miejsce pewien drobny ale istotny wypadek. Do pewnego szpitala wjeżdża ZRM z pacjentem ze wskazaniami na internę. Niby prosta sprawa. Zbadałem przywiezionego pacjenta i nie obyło się przejażdżki przez chirurgię. Ręka, która nie była dokładnie spięta pasami  spadał lub pacjent sam ją wysunął przy wsuwaniu noszy do karetki. Skóra grzbietu dłoni tworzyła piękny przykład rany płatowej po zahaczeniu o elementy wyposażenia tudzież konstrukcyjne.
Nie trudno się domyślić co można jeszcze wyrządzić poszkodowanemu wymyślając uzasadnienie do odstępstw od BHP.


Zauważ na 21 są DWIE KOMPLETNE!!!! a reszta ma po3 a może i mniej jakbyś lepiej spojrzał??
@peterek doskonale przedstawił sprawę.

"To, że czegoś nie widziałeś od dawna nie dowodzi braku istnienia tej rzeczy ale tego, że mało widziałeś lub mało się rozglądasz."
 :stop: Widzę dużo, dodatkowo staram się słuchać i wyciągać wnioski,
Tyle, że troszkę krytycyzmu by się przydało do własnych wniosków.
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare. Cyceron.

Oceniając człowieka pomyśl, co byłby wart, gdyby nie był na stanowisku. Oscar Wilde

Offline Magik48

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Prawidłowe zapięcie poszkodowanego pasami na noszach typu deska
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 23, 2015, 11:27:40 »
„ZASADY I ZALECENIA DOTYCZĄCE  MOCOWANIA I PRZEMIESZCZANIA POSZKODOWANYCH  PRZY UŻYCIU NOSZY TYPU DESKA’’  Wszystko ok.  Chciałem tylko zapytać gdzie uregulowane są podstawy tych zaleceń?  Są może jakieś wytyczne KG ? Jeżeli tak to może ktoś podeśle linka do w/w pisma?

Offline Kasper

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Prawidłowe zapięcie poszkodowanego pasami na noszach typu deska
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 22, 2015, 09:09:31 »
Uprzejmie proszę: ZASADY I ZALECENIA DOTYCZĄCE  MOCOWANIA I PRZEMIESZCZANIA POSZKODOWANYCH  PRZY UŻYCIU NOSZY TYPU DESKA
Aktualnie nie posiadam wersji z podpisami i stemplami. Natomiast jeśli chodzi o umocowanie prawne to przełożony ma prawo wydać np. regulamin.

Jeśli ów zalecenie KG PSP nie jest sprzeczne z aktualną wiedzą medyczną i prawem, należy się zastosować.
Jeśli jest sprzeczne z aktualną wiedzą medyczną należy wykonywać czynności ratownicze bez wytwarzania zagrożenia i uruchomić formalną drogę zgłoszenia o takim stanie rzeczy.
Jeśli jest sprzeczne z  prawem, należy uruchomić formalne drogi zgłoszenia o tym fakcie oraz stosować się do chwili uchylenia.

Osobiście się mogę nie zgadzać, ale jestem zobligowany do przestrzegania. Niemniej modyfikacje uzasadnione stanem poszkodowanego są bardzo dobrą furtką. Nadmienić także należy, że treść w pkt. a) dotycząca przechylaniu w każdym kierunku zaprzecza poprzecznemu zapinaniu pasów bez krzyżowania.

Zwróćcie proszę także uwagę na pozycje, które są błędne merytorycznie. Polecam dyskusji tę oto publikację: TECHNIKI EWAKUACJI POSZKODOWANYCH NIEPRZYTOMNYCH W ZDARZENIACH CHEMICZNYCH

Na koniec kwiatki:



Ciekawostka:
W poszukiwaniu adresów do artykułów natrafiłem na dobrą prezentację. Piszę to nie tylko dlatego, że autor bez mojej wiedzy zrabował moją ilustrację... Niemniej w szczytnym celu co niejako autora rozgrzesza...
PRZENOSZENIE I EWAKUACJA POSZKODOWANYCH.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2015, 09:30:24 wysłana przez Kasper »
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare. Cyceron.

Oceniając człowieka pomyśl, co byłby wart, gdyby nie był na stanowisku. Oscar Wilde

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Prawidłowe zapięcie poszkodowanego pasami na noszach typu deska
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 23, 2015, 20:15:24 »
Cytuj
Zwróćcie proszę także uwagę na pozycje, które są błędne merytorycznie. Polecam dyskusji tę oto publikację: TECHNIKI EWAKUACJI POSZKODOWANYCH NIEPRZYTOMNYCH W ZDARZENIACH CHEMICZNYCH

Czemu ta pozycja jest błędna?

Offline Kasper

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Prawidłowe zapięcie poszkodowanego pasami na noszach typu deska
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 23, 2015, 21:32:51 »
Cytuj
Zwróćcie proszę także uwagę na pozycje, które są błędne merytorycznie. Polecam dyskusji tę oto publikację: TECHNIKI EWAKUACJI POSZKODOWANYCH NIEPRZYTOMNYCH W ZDARZENIACH CHEMICZNYCH

Czemu ta pozycja jest błędna?

Pozycja w kontekście publikacji.
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare. Cyceron.

Oceniając człowieka pomyśl, co byłby wart, gdyby nie był na stanowisku. Oscar Wilde