Autor Wątek: 2006 to rok wyborów - zaczęły sie wybory do KZ i MKKP NSZZ "Solidarność'  (Przeczytany 19848 razy)

DREAM

  • Gość
Dziś odbyły się wybory na Członków Pomorskiej Międzyregionalnej Komisji Koordynacyjnej Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” w Gdańsku.
Kandydatom gratuluję i życzę zarazem wielu sukcesów w walce o prawa pracownicze. W dzisiejszych czasach jest bardzo trudno o dobrych społeczników. Znając już wynik wyborów jestem spokojny. Zwyciężył rozsadek. Jeszcze raz gratuluję zwycięzcom. 
   


Offline MAKINTOSZ

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: 2006 to rok wyborów - zaczęły sie wybory do KZ i MKKP NSZZ "Solidarność'
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2006, 21:45:01 »
Zjazd odbył się w mieście Gdańsku. Kolebce solidarności. Mateczniku działaczy, tych prawdziwych działaczy, dzięki którym mamy wolność, nie musimy trzymać paszportów  na komendach milicji, nie musimy się tłumaczyć z tego, że ktoś z rodziny mieszka w Australii lub Niemczech, Przypominam też młodszym forumowiczom o przelanej krwi, krwi ludzi którzy walczyli o idee, o to żeby można było żyć w poczuciu bezpieczeństwa i poszanowaniu drugiego człowieka. W końcu mamy wolność słowa(czasami aż za bardzo). Gdy tak się przyglądam kolegom związkowcom szczególnie tym z Gdańska jak widzę na ich twarzach zamiast radości, chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, gotowość do dialogu i poszanowania służby, munduru nastawienie  do niekończących się awantur i spiskowej teorii dziejów. Gdzie kolegów spoza miasta wojewódzkiego traktuje się gorzej, bo my z Gdańska mamy rację i  wszystko wiemy lepiej, to chyba nie o to chodziło naszym braciom walczącym o zmiany. I proszę Państwa nie czarujmy się, przecież tej dwunastce apostołów z Gdańska nie chodzi o dobro strażaka. Przecież wiadomo, że to nie oni są o walkę o lepszy byt strażaka ratownika. Cóż oni zrobili w walce o większe pensję dla chłopaków co ryzykują przy zdarzeniach i ich większe bezpieczeństwo, lepsze zabezpieczenia.
Odpowiedź brzmi : NIC
Patrząc na tych jakże „ambitnych „ kolegów nasuwa się refleksja drodzy związkowcy z Gdańska; QUO VADIS.
Przecież związki zawodowe są do obrony strażaków przed łamaniem prawa przez pracodawców czyli komendantów, a w waszej organizacji pełno komendantów. To się schizofrenia nazywa.
Z tego co zaobserwowałem to tam nikogo z podziału nie było. Zostali sami pracownicy biur sposobiący się do ochrony,  tylko nie bardzo wiem kogo przed kim?????

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: 2006 to rok wyborów - zaczęły sie wybory do KZ i MKKP NSZZ "Solidarność'
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2006, 23:38:52 »
Piękna historia...
Zajazd odbył się w mieście Gdańsku. Kolebce solidarności. Mateczniku działaczy, tych prawdziwych działaczy, dzięki którym mamy wolność.

A wśród tych 12 delegatów - apostołów był JUDASZ ?
- dwunastce apostołów z Gdańska nie chodzi o dobro strażaka.

Trochę też Sienkiewiczem trąci...z tym ambicjami tak lekko mówiąc toś przesadził. U nowych działaczy, ino o kilka stołków się rozchodzi pewnie, jak wszędzie zresztą

Patrząc na tych jakże „ambitnych „ kolegów nasuwa się refleksja drodzy związkowcy z Gdańska; QUO VADIS.

Nic nowego zmiana władzy i komendanci do związków miętę czują...po 89' roku to każdy z komuszych komendantów był związkowcem. A wcześniej przez nascie lat w PZPR. Historia kołem się toczy widać.

a w waszej organizacji pełno komendantów. To się schizofrenia nazywa.Z tego co zaobserwowałem to tam nikogo z podziału nie było. Zostali sami pracownicy biur sposobiący się do ochrony,  tylko nie bardzo wiem kogo przed kim?????

Ale sie ubawiłem, nie bedę mógł zasnąc....
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2006, 00:16:17 wysłana przez delete »
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline LUCAS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: 2006 to rok wyborów - zaczęły sie wybory do KZ i MKKP NSZZ "Solidarność'
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2006, 00:12:12 »
Az nasuwa się jedno bardzo proste pytanie...
Otóż  ja się pytam drogich związkowców etosowców solidarnościowców???
Co związki zrobily, jak rozliczały, kogo popierały, jak władzę pistowalły komuszki??
Jak milo wam było biesiadować drodzy gdańscy związkowcy  z towarzyszami co was omamili, a pewnie i groszem sypnęli w nagrodach i dodatkach???
Wstyd , wstyd!!!!!!!!!! :angry:

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: 2006 to rok wyborów - zaczęły sie wybory do KZ i MKKP NSZZ "Solidarność'
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2006, 15:44:18 »
Widzę, że nie tylko w świętokrzyskim związkowiec z komuchem w jedną trąbkę grali, wzajemnie się adorowali wspólne plany układali, wspólnie ludzi niszczyli.
Podcas wyborów związkowiec jest nagle proprawicowy, zwolennik zmian, oburzony poprzednią władzą ..... aż łezką w oku trąca, gdy patrzy się jak gość stara się o funkcję, z pozycji której chce, jak twierdzi "strażaków bronić", a w rzeczywistości broni, jak wszyscy wiedzą "swojej i kolegów rzeczoznawców korupcji".
Problem jest w tym, że tego co strażaków krzywdził już nie ma, a gdy był nie było odważnych związkowców by przed komuchem i niesprawiedliwością strażaków bronić.
W pomorskim na całe szczęście tych "pseudozwiązkowców" nie dopuszczono do władz wojewódzkich związku i chwała za to histrycznemu zwiazkowi NSZZ "Solidarność", że potrafił się w tej walce własciwie zmobilizować i  przed szumowiną obronić.
Gratuluję pomorskiemu wyborów, nowemu Przewodniczącemu życzę obiektywnych ocen i trafnych deczyzji. Szkoda mi tylko świętokrzyskiego.
 
Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2006, 15:47:25 wysłana przez Mietek »

Offline Świat się kończy...

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: 2006 to rok wyborów - zaczęły sie wybory do KZ i MKKP NSZZ "Solidarność'
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2006, 19:16:24 »
No proszę i KTO to pisze….

Cytuj
GAMBIT  Awans Działaczy Związkowych.  « : Listopad 09, 2005, 03:08:19 »
Można zauważyć ostatnio duże ożywienie w strukturach związków zawodowych różnych maści. Czy to ożywienie podyktowanej jest możliwością awansu działaczy związkowych.
Czy prawdziwy działacz związkowy nie powinien ponad wszystko cenić idee związkowe nad możliwość awansu służbowego, tego z górnej półki.
Jak pogodzić idee obrony pracownika przez stroną służbową stając się stroną służbową.
Pytania ten stawiam ku rozwadze kolegów.


Grzegorz B. – GAMBIT,  ten sam facet jest obecnie  Przewodniczącym w NSZZ S  KWPSP…
Ten sam GAMBIT w tych wyborach starał się dostać do Zarządu Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność   woj.. pomorskiego, lecz tak, ktoś dopatrzył się tu gry i manipulacji Naczelników Związkowców. Przed wyborami naciski, dziesiątki telefonów do komend powiatowych, propozycje spotkania w KM PSP w Gdańsku tuz przed wyborami…..


Proszę, proszę  i następny  prorok kadrowiec z KM PSP Gdańsk….
Przepowiedział awans dwóm członkom ZZ na Komendantów w KM PSP Gdańsku.


Cytuj
GEDDEON  Awans Działaczy Związkowych.  Grudzień 27, 2005, 01:54:02 »
I wierzysz że pozostaje się tym samym człowiekiem ZABAWNE. Przecież po to został związkowcem by kiedyś w perspektywie być komendantem PRZEJRZYJ NA OCZY.
Wierze. Znam takie przypadki. Znam też odwrotne ale to nie może być regułą.
Nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania bo uważam że D-ca JRG już w jakimś stopniu jest stroną służbową. Członek, viceprzew. - tak, jako przewodniczący - nie

Sam jesteś NACZELNIKIEM i członkiem ZZ i pisałeś o zasadach – bądź konsekwentny i napisz teraz co myślisz o ZZ w Twojej Komendzie???

A już ten  kawałek Grzegorza B. , czytam:

Cytuj
– Gambit na forum w dziale  Awans Działaczy Związkowych.  Luty 09, 2006, 06:52:40 – oddaje prawdziwe oblicze cynizmu i  charakter tego  człowieka - "Świadectwo prawdy o prawdziwych legendach tworzą przecież nie ludzie z nikąd czy anonimowi lub media, lecz najbliżsi współpracownicy, koledzy i rodzina.

Pytam się komu tak naprawdę zależało na istnieniu takiego chorego układu ( nie tylko w Gdańsku ) – czyżby  tym, którzy łatwo mogli nim sterować a może tym, którzy czuli się bezpiecznie mając przy boku związek z przewodniczącym bez autorytetu !
Kto zatem próbuje tworzyć legendę – może ci sami co za lat kilka będą go opluwać i wyciągać przeciwko niemu „haki” umniejszając przy tym autorytet Solidarności .
niedługo legenda pryśnie jak bańka mydlana. Jest bowiem oparta na niewystarczających przesłankach".

I dalej ….

Cytuj
budowania „drogi do normalności”. Gdzie normalnością jest, że to przewodniczący służy swym członkom a nie członkowie  przewodniczącemu. Oraz to, że to członkowie mają głos decydujący w kreowaniu swoich bohaterów.

Za komentarz końcowy tylko dla wtajemniczonych,  niech posłużą ich prawdziwe intencje oraz metody działania tych ludzi.

Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: 2006 to rok wyborów - zaczęły sie wybory do KZ i MKKP NSZZ "Solidarność'
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 08, 2006, 13:39:43 »
Gambit, mój adwersarz zna się na szachach - wie, jak pionkami posuwać, by siebie chronić.
Gambit, a ten "Świat się kończy" to Cię chyba nie lubi  :wacko: bo zacytował Ci Twoje teksty, które pokazują jaką "mutację" przeszedłeś. Trzeba przyznać obiektywnie Gambit, że nie wygląda to najlepiej. Pozdrawiam.

Offline zwiazkowiec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: 2006 to rok wyborów - zaczęły sie wybory do KZ i MKKP NSZZ "Solidarność'
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 08, 2006, 13:55:52 »
proponuje wszystkim zwiazkowcom aby odciac ,glupi odzywki mietka i innych szmat aby poddali si lustracji i wtedy sie okaze kto byl sbekiem czy konfidentem ze zwiazkowym pozdrwieniem

Offline zwiazkowiec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: 2006 to rok wyborów - zaczęły sie wybory do KZ i MKKP NSZZ "Solidarność'
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 08, 2006, 14:44:36 »
zgadzam sie z Toba ..lustracja powinna objac takze komendantow..bylby ciekawy przeglad......

Offline LUCAS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: 2006 to rok wyborów - zaczęły sie wybory do KZ i MKKP NSZZ "Solidarność'
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 08, 2006, 14:52:52 »
Związkowiec troszke, Ci się poplątało w związkach może nie być konfidentów i agenciaków. Natomiast związki ich bronią, lansują, bo swój swojego pozna na odległość.
Uprasza się też związkowca aby nie urzywał brzydkich  wyrazów, bo go ze związków usuną a związek bez niego to jak żubrówka bez soku jabłkowego. ^_^

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: 2006 to rok wyborów - zaczęły sie wybory do KZ i MKKP NSZZ "Solidarność'
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 08, 2006, 15:50:11 »
Po poziomie agresji ZWIĄZKOWCA widzę, że chyba trafiłem go w czuły punkt jego historii. 
Ja nie jestem w związkach własnie z powodu obecnosci w nich konfidentów, esbeków i innych złodziei. Ja jestem w 100%, a gdzie tam w 100 - w 300% za lustracją i to publiczną, taką, która obnaży do końca ich ułomną moralność, taką która współpracownikom otworzy oczy na tych cichociemnych.

Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków.

Offline zwiazkowiec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: 2006 to rok wyborów - zaczęły sie wybory do KZ i MKKP NSZZ "Solidarność'
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 08, 2006, 15:54:02 »
kolego Lucas czytaj uwaznie..nic mi sie nie poplatalo..czytaj uwaznie co dpo brzydkich slow??? .wskaz jedno..ze zwiazkowym pozdrowieniem...

Offline zwiazkowiec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: 2006 to rok wyborów - zaczęły sie wybory do KZ i MKKP NSZZ "Solidarność'
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 08, 2006, 16:06:44 »
mieetku...gdzie Ty widzisz agresje...chyba u siebie ja sie poddalem rok temu temu procesowi....a Ty ...nie dzialales ...moze w ormo pozdrawiam Cie..

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: 2006 to rok wyborów - zaczęły sie wybory do KZ i MKKP NSZZ "Solidarność'
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 08, 2006, 18:34:49 »
Cytuj
aby odciac ,glupi odzywki mietka i innych szmat

Wyzywasz mnie wprost od szmat i nie widzisz w tym agresji? Albo nie wiesz co piszesz, albo źle formułujesz zdania. 
Nie używasz znaków interpunkcyjnych, sprawia to rzeczywiście niewielkie problemy z odczytaniem logiki twojego zdania to fakt, ale to obraźliwe akurat zdanie złożyłeś prawie bezbłędnie.
Ja jednak wyciągam wnioski z tego co napisałeś, a nie z tego co zamierzałeś napisać.

Pozdrawiam wszystkich normalnych strazaków


DREAM

  • Gość
Odp: 2006 to rok wyborów - zaczęły sie wybory do KZ i MKKP NSZZ "Solidarność'
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 08, 2006, 19:10:06 »
mysle że ten facet to zwyczajne zero - i robi to celowo !!!

Ps. widze że nadal nie rozumie...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2006, 22:58:20 wysłana przez DREAM »

Offline edgar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: 2006 to rok wyborów - zaczęły sie wybory do KZ i MKKP NSZZ "Solidarność'
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 08, 2006, 19:46:39 »
Pewnie nie wszyscy wiedza, ale 11 lutego "naczelni nasi zwiazkowcy" a teraz nasi "komedianci" zorganizowali alarmowy zjazd jednostek na dwojce. Samochodami ze wszystkich jednostek z miasta przyjechalismy na dwojke w przekonaniu ze jedziemy na cwiczenia. "Zebranie zwiazkowe" odbyło się bez wysiadania z samochodów, z udziałem strazakow, ktorzy w zwiazkach nie dzialaja. Dysponent odpowiedzialny za wyjazd, komediant niedomagajacy na glowe krzysiu wyparl sie swojej decyzji, mimo ze on nam wydawal polecenia. Drugi komediant, ten co w telewizji nosferatu gral razem z mnichami, amnezji dostal, ciagle powtarzajac "to nie ja to on" i na starego ubeka na kaczych lapach palcem pokazuje, a ten  oddaje - ja zadnego kwakniecia nie dalem i o niczym nie wiem. Czwarty komediant krawat zalozyl i wizytacje na jednostkach robil, ale nie wiemy jako kto, bo ani wpisu w ksiazke podzialu nie zrobil, ani pieczatlki nie postawil.

A propos mnichow - okazuje sie ze o pracy na podziale bojowym oraz o szykanach roznych naszych dowodcow najwiecej wiedza ci, ktorzy nigdy na podziale nie pracowali a na glowe zamiast helmu kaptur zalozyli.

Oj, co nas jeszce czeka - czy zwiazkowiec farbowany, czy komediant kaleka  :wacko:

P.S. Panie komediancie - Ja i moi koledzy tez chcemy samochodami gasniczymi na jarmark sobie pojechac - mozemy?  :wacko:

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: 2006 to rok wyborów - zaczęły sie wybory do KZ i MKKP NSZZ "Solidarność'
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 08, 2006, 19:57:11 »
Cytuj
mysle że to zero robi to celowo
a ja myślę że z nigo taki związkowiec jak ze mnie ksiądz biskup

Offline LUCAS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: 2006 to rok wyborów - zaczęły sie wybory do KZ i MKKP NSZZ "Solidarność'
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 08, 2006, 22:47:04 »
Oj związkowiec , związkowiec poziom twojej dyskusji świadczy o tobie, Po jakości wypowiedzi można domyslać sie, że jestes pewnie przewodniczącym w twoim związku. Wypowiedzi są głębokie, pełne informacji i takie fajne.
Życzę udanej kariery w organizacji związkowej, łącznie z objęciem fotela naczelnika kwatermistrza co w kapturach występuje....
 

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Odp: 2006 to rok wyborów - zaczęły sie wybory do KZ i MKKP NSZZ "Solidarność'
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 09, 2006, 20:32:24 »
Domyślałem się, że masz rozdwojenie jaźni, może nawet więcej tych rozdwojeń masz, ale nie chciałem wierzyć że jesteś chory.
Współczuję tobie, a zwłaszcza twojej rodzinie.
Ponadto nie zmienię zdania, że związki zawodowe potrzebują nowych twarzy i świerzego spojrzenia.
Jakie ma znaczenie staż w związku, kiedy okazuje się, że związkowiec z długim stażem zdradza swoich kolegów, idee związkowe, itd.
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: 2006 to rok wyborów - zaczęły sie wybory do KZ i MKKP NSZZ "Solidarność'
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 09, 2006, 20:38:12 »
tak, kolega teraz zacznie osobista wojnę ....polecam gg!!!!
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Odp: 2006 to rok wyborów - zaczęły sie wybory do KZ i MKKP NSZZ "Solidarność'
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 09, 2006, 20:50:19 »
No i jak to niektórzy osobiście odbierają pewne teksty.
A cóż tam nie będę cytował kawałka o nożycach.

Sorki nie mam gg.
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

DREAM

  • Gość
Odp: 2006 to rok wyborów - zaczęły sie wybory do KZ i MKKP NSZZ "Solidarność'
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 09, 2006, 20:55:01 »
...hahaha

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: 2006 to rok wyborów - zaczęły sie wybory do KZ i MKKP NSZZ "Solidarność'
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 09, 2006, 20:58:16 »
patrz i ucz się, znowu popatrz....czas płynie. Jest szansa.
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline LUCAS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: 2006 to rok wyborów - zaczęły sie wybory do KZ i MKKP NSZZ "Solidarność'
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 09, 2006, 20:59:16 »
Uderz w stół a związkowiec wodnik podskoczy..... ^_^ :wacko: ^_^

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: 2006 to rok wyborów - zaczęły sie wybory do KZ i MKKP NSZZ "Solidarność'
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 09, 2006, 21:01:29 »
Lang mowił ze to prewentysta nie zwiazkowiec...
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)