Autor Wątek: zarobki młodszego kapitana?!?-praca w straży?!?!  (Przeczytany 8866 razy)

Offline Młodziak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
zarobki młodszego kapitana?!?-praca w straży?!?!
« dnia: Kwiecień 05, 2006, 18:18:10 »
1) Czy po tych zaocznych studiach tez otrzymuje stopień młodszego kapitana?!?!  
2) Ile średnio zarabia młodszy kapitan?!? i czy łatwiej jest sie dostać na te zaoczne?!?

Offline Artis

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: zarobki młodszego kapitana?!?-praca w straży?!?!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2006, 19:43:35 »
1) - niejestem Zawodowcem, ale dużo się mówiło na ten temat na forum...  polecam lekture.
2) - Idziesz do straży dla pieniędzy? To chyba pomyliłeś budynki. Niezarobisz tutaj kokosów. nawet na stanowisku oficerskim. Wyższa jest w policji czy innych służbach.
Ktoś mi kiedyś powiedział że do straży idą tylko zapaleńcy albo głupcy...  :rolleyes:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2006, 08:48:37 wysłana przez Artis »
Gdy słychać wiatr i żab kumkanie, to nie natura lecz zwiad kochanie...

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: zarobki młodszego kapitana?!?-praca w straży?!?!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2006, 21:17:49 »
Artis dostajesz ode mnei plusa za cytat :)
Bardzo mnie sie spodobał !

To prawda...
"DO STRAZY IDA TYLKO ZAPALENCY ALBO GLUPCY !!! "
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: zarobki młodszego kapitana?!?-praca w straży?!?!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2006, 22:35:43 »
W sumie żałosne na pozór pytanie, ale można i trzeba wybaczyć, cóż <nowy>
Cytuj
dużo się mówiło na ten temat na forum...  polecam lekture.
Opcja "Szukaj" i <Lekcja używania forum> Bez najmniejszej złośliwości -_-
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Młodziak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: zarobki młodszego kapitana?!?-praca w straży?!?!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2006, 16:08:04 »
wiem że pracując w straży milionerem nie zostanę..ale po prostu chcę wiedzieć jak wyglądają zarobki bo do pracy za 1000zl to nie pujde!! A mozecie mi odpowidzieć na pytania?!? O to mi chodzi a gdybym chciał coś zarobić to bym wyjechał z kraju:P:P ale praca w straży to honorowa i ważna robota(moim zdaniem)

Offline ozo kamil

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: zarobki młodszego kapitana?!?-praca w straży?!?!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2006, 18:28:49 »
witam jeśli chodzi o zapaleńców to jestem jak najbardziej za , ale głupcy?? przespaliscie chłopaki pare lat pod lodem chyba !
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi."  - Albert Einstein

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: zarobki młodszego kapitana?!?-praca w straży?!?!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2006, 21:47:17 »
Młodziak: jak nie chcesz pujść do pracy za 1000 PLN, to licz się z tym, że pójdziesz za 849 brutto (zdaje się tyle wynosi najniższa krajowa).

Co do twoich pytań:
1- absolwent studiów cywilnych (dziennych lub zaocznych) nie zostaje mianowany na stopień oficerski
2 - co do drugiego pytania - zajrzyj do ostatniego rozporządzenia ws. uposażenia. Jak go nie znajdziesz, to znaczy, że nie powinieneś zostać oficerem żadnej formacji mundurowej w tym kraju.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: zarobki młodszego kapitana?!?-praca w straży?!?!
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 09, 2006, 01:10:07 »
Cytuj
1- absolwent studiów cywilnych (dziennych lub zaocznych) nie zostaje mianowany na stopień oficerski
z tego co wiem to nie że "nie zostaje" tylko "moze" zostać mianowany, moze ale nie musi.
POZDRO prawo sie kłania :D:P

Offline czarodziej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: zarobki młodszego kapitana?!?-praca w straży?!?!
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2006, 19:40:02 »
Po studiach cywilnych nie dostaje sie żadnego stopnia bo to studia cywilne :) tylko tytuł naukowy. Ale można sie zatrudnic w straży i iść na kurs oficerski kilku miesieczny i sie mam mł.kpt nie trzeba konczyć SGSP na cywilnych studiach wystarczy mieć wyższe :)

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: zarobki młodszego kapitana?!?-praca w straży?!?!
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 16, 2006, 15:53:07 »
chodziło mi o to, ze aby dostać mł. kpt. trzeba mieć studia cywilne ale również przynajmniej stopień podoficerski - moze to śmieszne i przykre, ale tak ma kilku kapitanów na szkole w Krakowie...no a później idzie się do szkoły głównej na kurs oficerski - jeżeli komendant jednostki w której pracujesz wyrazi na to chęć...

Offline czarodziej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: zarobki młodszego kapitana?!?-praca w straży?!?!
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 22, 2006, 11:18:30 »
tak było kiedyś fubu teraz jest zablokowany awans na mł.kapitana po studiach cywilnych a odnosnie zarobków mł.kpt.pęsja strazaka skłąda sie z kilku rzeczy np. uznaniowe za stopien za godziny itd itd :)

np. mł. aspirant po studiach jak idzie do pracy dostaje na ręke 1400 zł :)
to mł. kpt. pewnie około 2000 :)

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: zarobki młodszego kapitana?!?-praca w straży?!?!
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 22, 2006, 18:18:39 »
Czarodziej co ty bredzisz o jakiś uznaniowym a tym bardziej za godziny. To OSP płaci za godziny a nie PSP.
Pensja zależy od stopnia, stanowiska (czyli grupa uposażania), dodatku służbowego, oraz stażowego – popraw mnie jeżeli się mylę.
A co do pracy w sytuacji jaką podał Młodziak to:
trzy lata jako stażysta i pensja około 800 – 900 zł chyba, że uda ci się wcześniej dostać na kur podoficerski to trochę ci skoczy za stopień 20 – 40 zł.

Offline nomex38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: zarobki młodszego kapitana?!?-praca w straży?!?!
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 22, 2006, 18:44:45 »
Hakowy !
Znowu muszę Ci przyznać rację :D
Teraz do Młodziaka :)
Stopień młodszego kapitana możesz otrzymać  po studiach "dziennych" w SGSP. Pensja będzie zależała od grupy którą dostaniesz (to od uznania Komendanta i tego gdzie trafisz), stopnia (jednakowo w całym naszym pieknym kraju), wysługi lat :D i dodatku służbowego (podobnie jak przy grupie).
Na kokosy raczej nie licz :D
Inna droga uzyskania tego stopnia (ale tylko z zastrzeżeniem możesz ale nie musisz dostać) to --> zatrudnienie sie w PSP---> kurs podstawowy--->kurs podoficerski--> tzw. kurs "ciążowy" (oczywiście jeśli masz wykształcenie wyższe, ) :D Może to trwać w zależności od "umiejętności" od roku do nawet 6 lat albo i dłużej :D (zależy kiedy skierują Cie na kurs "ciążowy" :)
Poza tym według najnowszych deklaracji naszego KG do PSP nie bedą przyjmowani ludzie z "cywilnym" wykształceniem wyższym.
Pozdrawiam