Służba > Forum zawodowców

3/24 Czy 4/12

(1/3) > >>

digit:
Myślę, że to pytanie jest od jakiegoś czasu obecne w naszych strażackich rozmowach, szczególnie dotyczy to osób pracujacych w systemi zmianowym. Słychać o wielu propozycjach, generalnie jednak wszystko sprowadza się do dwóch - system 3 lub 4 zmianowy.
Sam jestem ciekawy Waszego zdania na ten temat.

kolocz:
Ja osobiście jestem zwolennikiem systemu trzyzmianowego 24/48 z wyrównaniem 1/170 uposażenia za każdą godzinę służby ponad przewidziane w Kodeksie Pracy. Mając jednak świadomość nierealności takiego rozwiązania (w opinii np. ministra Janika,  strażak mógłby zarabiać za dużo) pozostaje mieć nadzieję na wprowadzenie systemu czterozmianowego. Nie jestem fanatykiem straży i wole pracować mniej niż więcej. Problem będzie dla strażaków mieszkających daleko od pracy i ze stanem osobowym na zmianie ale czasu wolenego bedzie więcej, skończy się piep..... o robocie z łóżkiem itp.. Ponadto biurowców będziesz widział przez 8 godzin podczas służby dziennej i przy zdawaniu służby nocnej (jeśli dzienna trafi w weekend to jeszcze mniej).

ajax:
Jestem zdecydowanie za systemem dotychczasowym, ale nie mamy na to najmniejszego wpływu. Góra ma gdzieś wszelkie głosy z dołu choćby były słuszne i nic niestety nie zdołamy na tym etapie zmienić!

Mariusz:
Panowie nie piszcie głupot, z tego co się orientuję to nie góra wymyśliła zmianę systemu tylko "dół" - to pomysł związków zaodowych. Górze z pewnością nie zależy na zatrudnieniu paru tysięcy dodatkowych strażaków.

Guest:

--- Cytuj ---Panowie nie piszcie głupot, z tego co się orientuję to nie góra wymyśliła zmianę systemu tylko "dół" - to pomysł związków zaodowych. Górze z pewnością nie zależy na zatrudnieniu paru tysięcy dodatkowych strażaków.
--- Koniec cytatu ---
I z całą pewnością nie zatrudnią. Jedynym efektem, być może pozytywnym, bedzie uelastycznienie zasad pełnienia służby (dyżur pod telefonem za znacznie niższą stawkę) i wprowadzenie do straży ochotników na wzór innych krajów UE. Wzywajacy do wprowadzenia służby 4 zmianowej chyba nie do końca przemyśleli skutki tej decyzji.
 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej