Autor Wątek: Jak przygotować się do SAPSP ?  (Przeczytany 14486 razy)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 01, 2014, 22:27:43 »
Trochę się Wam lata pomyliły - kiedyś tak było ale to było przed powstaniem PSP i zaraz po powstaniu PSP.
Później, jak pierwsze roczniki poszły na nowych warunkach i naród dowiedział się że nowi robią na nowych zasadach to momentalnie było po kilka osób na miejsce - tylko ludzie którzy się chcieli dostać do PSP mieli trochę inne warunki niż teraz (mniej ludzi ze średnim wykształceniem - bo kiedyś każdy na to lał - bo była i tak za komuny robota + inne warunki o których nie musicie wiedzieć).
Nie rozsiewajcie plotek, nie płaczcie jak było innym lepiej, tylko spiąć poślady i się uczyć oraz ćwiczyć..
EGO = 1 / wiedza

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 02, 2014, 18:24:56 »
O, a może ktoś pamięta jak odbywała się rekrutacja na pierwsze roczniki SA PSP po utworzeniu szkoły? bo Kraków powstał w 1992, a testy sa dopiero od 94/95 roku z tego co w internecie można znaleźć

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 02, 2014, 20:00:34 »
Szkoła w Krakowie powstała dużo, dużo wcześniej bo w 1960 :D

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 02, 2014, 20:19:32 »
ale wcześniej te szkoły się inaczej nazywały.Szkoły Aspirantów powstały w latach 90.

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 03, 2014, 15:37:59 »
Chodzi mi o lata kiedy powołano już PSP  -_-

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 04, 2015, 21:07:47 »
Tak, OKE teraz ma swój wkład w testy.
Dokładnie to co rabbit pisał, znam kilku gości którzy dostali się z garbem z ulicy i robią aspirantkę zaocznie i nawet mi to proponowali. Wiecie dlaczego? Bo bo nie dali rady się dostać na szkołę i rozpowiadają wszędzie że to graniczy z cudem i nie ma sensu startować  :gwiazdki:. Widzicie jakichś niezwykłych ludzi wśród tych którzy się dostali? Ja nie, zwykłe chłopaki z pasją którzy wiedzą jakie jest ich powołanie.
Bejd plecy to trzeba mieć, ale żeby drążek zaliczyć ;)
Nie mówię że nie ma garbusów bo są na pewno osoby które całą rodzinę mają w straży pożarnej, ale ogarnięci i na pewno przygotowani. Przecież nie przepuszczą kogoś kto się podciągnie na drążku 3 razy bo potem na unitarce je*ali by go równo z ziemią..

Sorry za odgrzanie kotleta :D ale na unitarce u kolegi wiele robiło 1km w granicach 3:50 i zejść nie mogli :D No on nie ukrywa że tam 50% to garbusy. Jakoś o sobie nic nie mówi  :rofl:

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 04, 2015, 21:34:27 »
Temat plecaków powraca :D, sukcesywnie co jakiś czas  :rofl:.

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 04, 2015, 21:39:23 »
Jeśli chodzi o garby to znam przypadek, gdzie właśnie ktoś miał mieć zapewnione wejście jedynie pod warunkiem zaliczenia testu sprawnościowego. Ale nawet to mu się nie udało :rofl: Bez sprawnościówki to chyba jednak nawet sam KG nie pomoże.
I nie, nie chodzi o mnie :P

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 04, 2015, 22:08:33 »
Na sprawności zdjęcia z dowodem, testy są pod skrzydłem oke, to co? Jedyny sposób dla plecaka to lista "rezerwowa"  :szalony:

Offline Doltard

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 06, 2015, 14:23:32 »
Tak jak wyżej mówicie, teraz już bez wysiłku i wkładu własnego nie dostaniesz sie na szkołe nawet z plecami, ponieważ sprwanosciowka jest dokumentowana fotokomórkami itp, a testy są wysyłane po zakonczeniu od razu do Warszzwy, i w szkole nawet tego w rękach nie mają, dlatego jest czas do tygodnia na ogłoszenie wyników, tak to by były po 2 godzinach wyniki. więc tak jak mówie, nawet plecaki się muszą napracować ;)

Offline Ervix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 06, 2015, 14:34:37 »
Na stronie cs psp w Częstochowie wyniki były tego samego dnia w 2014 roku
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2015, 15:24:49 wysłana przez Ervix »

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 06, 2015, 14:39:03 »
CKE chyba tylko układa testy.

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 06, 2015, 14:44:34 »
Tak jak wyżej mówicie, teraz już bez wysiłku i wkładu własnego nie dostaniesz sie na szkołe nawet z plecami, ponieważ sprwanosciowka jest dokumentowana fotokomórkami itp, a testy są wysyłane po zakonczeniu od razu do Warszzwy, i w szkole nawet tego w rękach nie mają, dlatego jest czas do tygodnia na ogłoszenie wyników, tak to by były po 2 godzinach wyniki. więc tak jak mówie, nawet plecaki się muszą napracować ;)

Testy są sprawdzane na szkole.

Offline Darson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 06, 2015, 15:25:50 »
Jesuu ale wy jesteście naiwni, do głównej straży w wawie dostała się typiara, co nawet nie zdała pierwszego terminu z angielskiego...
A co do sprawności, nawet nie wiem jak ona tam podeszła, bo miała wypadek i chodziła w takim gorsecie ortopedycznym...

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 06, 2015, 17:13:56 »
"typiara"?
W tym roku na kandydatce ponoć kobiet nie ma :)
I zamiast użalać się nad plecakami proponuję siąść do zadań, na pewno lepiej wykorzystany czas  :straz:.

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 06, 2015, 17:38:23 »
może jest na cywilnych.

Offline Darson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 06, 2015, 18:07:00 »
A kto tu się użala, jedynie wam uświadamiam jak to jest, a co do testów, spokojna twoja głowa, siedzę przy testach również :)
Wydaje mi się, że jest na strażackich, ale pewności nie mam, jednak i tak wiem, że dostała się ze znajomościami.

razzor

  • Gość
Odp: Jak przygotować się do SAPSP ?
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 06, 2015, 20:44:37 »
Na pewno nie ma takowej na strażackich, informacja z pierwszej ręki. Chyba, że gdzieś się chowa i na żadne zajęcia nie przychodzi :o