Pożarnictwo > Sprzęt

Latarka

(1/3) > >>

malutki886:
Witam jestem świeżakiem na forum :)

Mam pytanie odnośnie latarki do uchwytu, interesuje mnie jakiś pasujący zamiennik, ponieważ oryginały są za drogie jak na moją kieszeń :) i najlepiej żeby ten zamiennik był ładowany na akumulatorek :)
Jeżeli w czymś to pomoże to mamy hełmy Calisia Vulcan typ CV 102 :)

Dziękuję z góry za pomoc :)

fire45:
Jakim budżetem dysponujesz?  :straz:

Radhezz:

--- Cytat: malutki886 w Październik 17, 2014, 17:35:44 ---Mam pytanie odnośnie latarki do uchwytu, interesuje mnie jakiś pasujący zamiennik, ponieważ oryginały są za drogie jak na moją kieszeń :) i najlepiej żeby ten zamiennik był ładowany na akumulatorek :)
Jeżeli w czymś to pomoże to mamy hełmy Calisia Vulcan typ CV 102 :)
--- Koniec cytatu ---
Oryginalnie do hełmów Vulcan KZPT dokłada swoje latarki LED "Iskra", które są bodajże najtańsze na rynku, tak więc jeśli szukasz czegoś jeszcze tańszego to... no sorry. Ogólnie "Iskry" nie są złe, dobrze świecą, mają przyzwoite zużycie prądu, tylko że są delikatne - upuszczenie z wysokości większej niż metr na twarde podłoże jest w stanie definitywnie zakończyć żywot takowej, co akurat sam przerabiałem. Natomiast podobno zdarzają się jeszcze uszkodzenia włączników, choć z tym akurat się jeszcze nie spotkałem "na żywo".

P.S.
Użycie akumulatorków to słaby pomysł - każdy typ akumulatorka bateryjnego ma niższe napięcie znamionowe niż bateria, i choć pojemności bywają zbliżone to akumulatorki są podatne na samorozładowanie, a również pojemność niektórych typów mocno zależy od temperatury otoczenia/przechowywania.

kamil237:

--- Cytat: Radhezz w Październik 19, 2014, 00:37:22 --- Natomiast podobno zdarzają się jeszcze uszkodzenia włączników, choć z tym akurat się jeszcze nie spotkałem "na żywo".

--- Koniec cytatu ---
Zdarzają się. U mnie w jednostce już w 3 latarkach. Po prostu zwyczajnie ten czarny włącznik odłamuje się od obudowy latarki. Ale mi udało się opracować metodę naprawy tej usterki i później nie ma już opcji żeby włącznik odpadł, cała latarka się rozpadnie ale włącznik zostanie na miejscu :)
ISKRY nie są złe, świecą praktycznie tak samo jak mój PARAT PX1 tylko są bardzo delikatne, całkiem duże i mają śliskie obudowy co powoduje czasami wysuwanie się z uchwytów w hełmach.

malutki886:

--- Cytat: fire45 w Październik 17, 2014, 18:12:43 ---Jakim budżetem dysponujesz?  :straz:

--- Koniec cytatu ---

dla mnie głupotą jest wydać na latarkę ponad 100zł, dlatego chciałbym na nią wydać tak ok 50zł

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej