Autor Wątek: Casting rozpoczęty  (Przeczytany 11288 razy)

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: Casting rozpoczęty
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 15, 2006, 16:25:48 »
po zmianie władzy należałoby sprawdzić liste zatrudnionych młodych ludzi i poddać ją weryfikacji i walidacji.
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline judoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Casting rozpoczęty
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 16, 2006, 19:57:14 »
Proponuje żeby zlustrować lustrujących i zlustrowanych lustrując lustrowanie . Natępnie poddać pod lustracje tą lustracje . Wtedy będziemy wiedzieć kto sie nadaje do lustrowanie a kto do LUSTROWANIA. ^_^
Przyjemność życia łączy się z wysiłkiem jakiego ono wymaga.

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Casting rozpoczęty
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 16, 2006, 20:00:03 »
Ale jaką metodą wybrać lustrujących.

Offline judoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Casting rozpoczęty
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 17, 2006, 13:03:09 »
Metode lustracji wybieramy poprzez lustracje lustracji - przeciez to jasne!!!.


Potem proponuje przyjąć założenie : lustrujący kłamie , w ten sposób będziemy mogli ciągnąć temacik do BóLU.

WESOłYCH śWIąT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przyjemność życia łączy się z wysiłkiem jakiego ono wymaga.

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: Casting rozpoczęty
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 17, 2006, 13:51:15 »
Cytuj
Metode lustracji wybieramy poprzez lustracje lustracji - przeciez to jasne!!!.
Potem proponuje przyjąć założenie : lustrujący kłamie , w ten sposób będziemy mogli ciągnąć temacik do BóLU.
WESOłYCH śWIąT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Czesi, Niemcy, Słowcy, Węgrzy - wszyscy po prostu odkryli publicznie akta, tylko My tak jak Białoruś i inne kraje ściany wschodniej dalej trzymamy to zamknięte w imię krzywdy tych co wg akt donosili, a wg nich samych nie - patrz np. Józef Oleksy.
Tego rodzaju głosy jak Twój judoga doprowadizły właśnie do tego, że od 1989 roku nikt tych dokumentow na wierzch nie wyłożył (próbował Macierewicz z Olszewskim, ale ich odwołano - polecam film dokumentalny z tego okresu "Nocna zmiana"), esbecja wykorzystała ten czas, umocowała się w kraju na stanowiskach, w oparciu o stare układy, wykorzystując prawo lub je łamiąc, a nawet mordując ludzi (patrz Papała) okradli społeczeństwo i Państwo Polskie. Już niedługo nie będzie kogo lustrować - oni w glorii i chwale odchodzą na zaopatrzenia emerytalne. Znowu taki pseudoobiektywny głos jak Twoj powie - No i dobrze, koniec problemu. A ja mówie nieprawda - oni na stanowiskach pzostawili swoich wychowanków, którzy przez długi czas słuchają ich rad i postępują tak jak esbecja i ich konfidenci sobie życzą.
A Wy tu w tej chwili dyskutujecie czy lustrować i kogo.
Czyje Wy chcecie lustrować akta w straży pożarnej, skoro wchodzą na stanowiska ludzie młodzi, skoro w związkach funcjonują ludzie,którzy w latach 80 mieli po kilkanascie lat - esbecja musialaby już w przedszkolu i szkolach werbować?  Niektórzy związkowcy na tym forum, niczym Rejtan szaty rodzierają i krzyczą - lustrujcie mnie, bo tych oszczerstw nie zniosę. Śmiechu warte.
Teraz lustracja może się odbyć tylko i wyłącznie w oparciu o informację z kim dany delikwent pracował, czyim jest wychowankiem i jakie podejmuje decyzje, jak traktuje strażaków - jezeli młody człowiek wczesniej pracował ze starym komuchem bezkonfliktowo, a nawet na zasadach wzajemnej adoracji, a teraz posługuje się metodami czysto esbeckimi w konfliktach z ludźmi to moim zdaniem szmaciarz jest do uśpienia. Dotyczy to kadry komendanckiej, dowódczej i związkowej.
Jesli tego nie zrobimy i jak sądzę nie zrobimy, to będziemy czekać, aż zakończą się rządy pokolenia wychowanego i sterowanego przez esbekow.
Tyle, że ja z Wami na to juz nie będę czekał - szkoda na to czasu.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2006, 14:38:08 wysłana przez Mietek »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Casting rozpoczęty
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 17, 2006, 14:58:06 »
Drogi Mietku!
Z bólem serca i w zgodzie z własnym sumieniem zmuszony jestem poprzeć twój powyższy post. Całkiem słuszne stanowisko - przyznaję. Słuszne są postulaty odwołania komendantów przyrośniętych do stanowisk. Również słuszna wydaje się konieczność zweryfikowania ich decyzji personalnych - często kontrowersyjnych. Może kiedyś doczekamy się PSP prawdziwie apolitytycznej, chociaż szczerze w to wątpię.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline LUCAS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Casting rozpoczęty
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 17, 2006, 16:17:39 »
Lang a Tobie jajka zaszkodziły, czy śmigus dyngus Cie rozmiękczył w nie tą stronę.
Na głowę upadłeś, lekarza zmieniłeś, od kiedy to Ty się zgadzasz z mietkiem?????????
Pozdrawiamy kadrowców......... ^_^ ^_^ ^_^

Offline judoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Casting rozpoczęty
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 17, 2006, 16:41:51 »
DO MIETKA : Na Boga , Mietek , mój głos był głosem uszczypliwości , głosem raczej żartobliwym niż głosem poważnym . Musze stwierdzic że żal mi Ciebie  skoro bierzesz tak skonstrułowaną wypowiedź za glos poważny w sprawach bardzo istotnych dla PRZYSZłOśCI POLSKI . Ja jestem osobą bez tzw kompleksu stanu wojennego ( co nie oznacza że nie jestem za rozliczeniem [ nawet moralnym ] ludzi odpowiedzialnych za ten okres w Historii Polski ) . Nawet w najbardziej istotnych sprawach warto zachować te cienką nić samokrytyki i samooceny , bo mozna sie zagalopować w zupełnie innym kierunku.
Proponuje żebyś przeczytał książkę Janusz Głowckiego "Z głowy" - a zrozumiesz co mam na myśli .
Pozostaje w nadzieji że mimo wszystko jesteś osobą inteligentną...........
 
Przyjemność życia łączy się z wysiłkiem jakiego ono wymaga.

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Casting rozpoczęty
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 17, 2006, 16:45:43 »
Proponuję rownież film "Rejs" może wtedy łatwiej będzie dostrzec nutkę satyry.

Offline jarek123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Casting rozpoczęty
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 17, 2006, 17:45:00 »
Judoga, dobrze Ci Mietek napisał. Twoj post jest owszem ironią, ale skierowaną przeciwko tym, którzy dążą ku lustracji powszechnej. Ośmieszasz sam pomysł lustracji, sugerując "lustrację lustracji, a potem zwątpienie w jej wyniki."
Tak jak Mietek napisał, takie postawy publicznie wygłaszali Ci, którzy do lustracji z róznych powodów nie chcieli dopuścić i jak wszyscy widzimy - dość skutecznie oponowali.

A za to zdanie na miejscu Mietka obraziłbym się na Ciebie. Nie znam Mietka, ale zdania formułuje czytelnie, jasno wyraża swoje poglądy i nie ma podstaw do takich stwierdzeń.

Cytuj
Pozostaje w nadzieji że mimo wszystko jesteś osobą inteligentną...........

Pozdrawiam[/color]

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: Casting rozpoczęty
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 17, 2006, 18:11:54 »
Do Judoga!
Cytuj
Na Boga , Mietek , mój głos był głosem uszczypliwości , głosem raczej żartobliwym niż głosem poważnym . Musze stwierdzic że żal mi Ciebie  skoro bierzesz tak skonstrułowaną wypowiedź za glos poważny w sprawach bardzo istotnych dla PRZYSZłOśCI POLSKI . Ja jestem osobą bez tzw kompleksu stanu wojennego ( co nie oznacza że nie jestem za rozliczeniem [ nawet moralnym ] ludzi odpowiedzialnych za ten okres w Historii Polski ) . Nawet w najbardziej istotnych sprawach warto zachować te cienką nić samokrytyki i samooceny , bo mozna sie zagalopować w zupełnie innym kierunku.
Proponuje żebyś przeczytał książkę Janusz Głowckiego "Z głowy" - a zrozumiesz co mam na myśli .
Pozostaje w nadzieji że mimo wszystko jesteś osobą inteligentną...........
 

Przyszłość Polski dla mnie to na tyle poważna sprawa, że generalnie nie ironizuje w takich przypadkach, zwłaszcza gdy dotyczy to trudnych spraw naszego kraju.

Podważasz moją inteligencję więc zaciskam zęby i odpowiadam Ci najgrzeczniej jak tylko potrafię.

Nie wiem w jakim wieku jesteś, ale pozostałych forumowiczów, w tym mnie również traktujesz jak śmiesznych, nie potrafiących czytać dyskutantów.
Otóż drogi Judoga, Twoja ironia została przeze mnie właciwie odczytana. Wiem doskonale, że to jest ironia, ale nie wciskaj wszystkim na forum kitu, bo ta ironia jest ukierunkowana przeciwko reformom, przeciwko lustracji - ja to tak odczytałem i po poście wyżej widzę, że nie tylko ja.

Więc Twoje tłumaczenie, że Ty żartujesz, że jestes "za" w pełni, i dziwisz się, że ktoś inaczej mogł to odczytać, trochę odbiega od tego, co w tej ironii zawarłeś. Jeśli miałeś inny zamiar, inną treść chciałes przekazać, to widocznie brakuje Ci erudycji, elokwencji, no i ..... wspomnianej inteligencji, ponieważ nie potrafiłeś tego jasno sformułować w słowach.

Która z wersji jest bliska prawdy - sam wybierz i nam wytlumacz.

Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2006, 18:15:12 wysłana przez Mietek »

Offline dat

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
    • http://www.protest.strazak.com
Odp: Casting rozpoczęty
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 17, 2006, 18:41:45 »
odnoszę dziwne he he wrażenie ze temat z kwestii dotyczących zatrudniania w PSP zboczył na głęboko polityczne wody :) i jak to zwykle z polityką bywa zrobiło się małe zamieszanie :) przez które kolega judoga za chwile zostane ukamieniowany - i za co? za specyficzny rodzaj humoru he he który i ja zdecydowanie podzielam więc pozdrawiam tak jak i całą resztę miłośników Rejsu he he :)

a co poniektórym radzę nie czytać postów wyrwanych z kontekstu bo traci się przez to obraz całości :)

pozdrawiam światecznie heeej
Zagłosuj w sondażu na temat zmian naszej ustawy emerytalnej w cywilnym serwisie:  www.nasz-parlament.pl/sondaz?id=1

dat | NIE ZMIENIA SIĘ ZASAD W TRAKCIE GRY !! | www.protest.strazak.com

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odp: Casting rozpoczęty
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 17, 2006, 20:19:15 »
Wracając do meritum, ciekawie będzie jak w castingu wystapią przedstawicielki płci pięknej. Jeszcze ciekawiej, jak się załapią na podział :mellow:

Offline dat

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
    • http://www.protest.strazak.com
Odp: Casting rozpoczęty
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 17, 2006, 20:39:14 »
w tym dniu testów w którym ja brałem udział były 2 panie :) z tym, że jedna narzekała, iż nie rzuciła piłką lekarską na minimalną wymaganą odległość - niestety nie looknąłem na listę czy jakaś kobieta przekroczyła minimalną ilość punktów
Zagłosuj w sondażu na temat zmian naszej ustawy emerytalnej w cywilnym serwisie:  www.nasz-parlament.pl/sondaz?id=1

dat | NIE ZMIENIA SIĘ ZASAD W TRAKCIE GRY !! | www.protest.strazak.com

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Casting rozpoczęty
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 17, 2006, 22:17:49 »
Chyba nie... nie zauważyłem żeby któraś miała powyżej 36.

Offline judoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Casting rozpoczęty
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 18, 2006, 10:10:58 »
Do Miteka : Stary , moja wypowiedź jest wypowiedzią czysto ironiczna , która miała za zadanie  was sprowokować do takiej właśnie dyskusji - co to znaczy "...erudycji, elokwencji..."  :huh: ^_^
Unosisz się bo bo ktoś się odażył napisać że trzeba patrzec w przyszłość , a przeszłość zostawić za sobą . TAK ZA SOBą. Później mamy takie jaja jak teraz w naszej wszechwładnej ekipie rządzącej     ( żoncondzei)- ROZLICZYC , A RESZTRA SAMA SIę BęDZIE KULAć?. Kim jestem (?) wyk.wyższe , żona , dzieci , 14let sam. ,m3 w SM . to ja , strazak który wku.... o  przepraszam ..denerwuje sie za każdym razem kiedy odpala TVN 24 żeby sie dowiedzieć co znowu zmajstrowali , boje się nawet włączyć moja ukochaną TRóJKę - żEBY PRZEZ PRZYPADEK SIę CZEGOś NIE DOWIEDZIEć . Za chwile napiszesz mi że jestem "bojący" - i zrozumiesz to oczywiście że niechcę uczestniczyć w życiu społecznym ( co to znaczy życie społeczne).
Jeśli chodzi o ...inteligencje.....to fakt przesadziłem ... ale nie miałem zamiaru cię obrazić . Skoro tak to zrozumiałeś to na forum :
P R Z E P R A S Z A  M
Po twoich wypowiedziach stwierdzam że mój kierunek patrzenia pokrywa sie z Twoim - ale mam inne zdanie jak dotrzec do miejsca w które obaj spoglądamy.Odnosze wrażenie że wszyscy ci któży choć odrobinę mają inny pogląd od tzn większości są od razu skierowni do ukamieniowania.
Tak ,mam specyficzny rodzaj humory -angielski- inny rodzaj poprostu by mnie wykończył w czasie życia , jestem  zwyklym małym trybikiem w trybiku.
Jarek 123: Jarek ONI juz i tak wszystko tak poukrywali że jakakolwiek komisja nic nie wykryje , choćby ich tysiące utworzyli . Tak , ja mam zdanie że to jest strata czasu .Chcę aby ktoś wkońcu spojrzał w przyszłość .
Poza tym odnosze wrażenie że moja niczym nie kierowana dygresja spowodowała  ze po jednym pościku zostałem zaszuflatkowany w szafie pt " na stos".
Proponuje sprowadzić tę rozmowe na drogę Straży i spraw z nią związanych
Mimo wszystko życzę tyle samo powrotów co wyjazdów - no to juz wiecie żem z podziału.
Przyjemność życia łączy się z wysiłkiem jakiego ono wymaga.