Autor Wątek: Jednostka po SA PSP  (Przeczytany 4801 razy)

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Jednostka po SA PSP
« dnia: Wrzesień 19, 2014, 11:01:50 »
Witam,

Mam pytanie odnośnie pracy po SA PSP. Na jakiej zasadzie jest się przydzielanym do jednostki po skończeniu tej szkoły. Czytałem, że jak jest się dobrym uczniem to przydzielają do wybranej przez kadeta jednostki,a co z resztą?  ^_^ Czy może jest możliwość zgłoszenia się do jednostki i "rezerwacji" sobie miejsca. Pytałem kilku osób i nikt nie był w stanie udzielić mi jednoznacznej odpowiedzi  :-\

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Jednostka po SA PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2014, 11:51:50 »
Możesz zgłosić się do najbliższej jednostki i pogadać z komendantem.Jeśli bd mieli wakat dla aspiranta to możesz załatwić sobie miejsce po szkole.
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Jednostka po SA PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2014, 12:31:59 »
Biorą pod uwagę przynależność co do miejsca zamieszkania czy nie ma różnicy gdybym np chciał w sąsiednim powiecie?

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Jednostka po SA PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2014, 14:47:49 »
To już zależy od komendanta. W wielu komendach patrzą na odległość miejsca zamieszkania. Popytaj w kilku komendach które by Ci odpowiadały.
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Jednostka po SA PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2014, 14:58:26 »
Jeszcze mam czas pytam na wyrost  ^_^ Najbliższa jednostka jest oddalona o 15 km (sąsiedni powiat) ale jednostka najbliższa w moim powiecie to 40km drogi :szalony:

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Jednostka po SA PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2014, 16:03:44 »
Skoro najbliższa KP z Twojego powiatu która ma chyba pierwszeństwo reagowania to współczuję gdyby Ci się coś paliło  :szalony:


Ale chyba jak decyduje się na pracę w oddalonej jednostce to jest jakiś ekwiwalent mieszkaniowy?

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Jednostka po SA PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 19, 2014, 16:16:02 »
Jest jeszcze posterunek czasowy oddalony o jakieś 20 km  -_- Ekwiwalent mieszkaniowy otrzymuje chyba każdy, kto nie ma własnego mieszkania w miejscu pełnienia służby lub w pobliskiej (a do ilu km jest pobliska ^_^) miejscowości . Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić :P

Offline julka-997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: Jednostka po SA PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 27, 2014, 17:13:45 »
Ekwiwalent  mieszkaniowy = dopłatą za brak lokalu?
U nas dostaje każdy strażak,  który nie ma swojego mieszkania a mieszka choćby 5 min drogi od pracy.  Chyba 5,19 zł za 1 dzień jeśli jest sam albo 10,38 zl takiego rodzinnego jakby. Cztli miesięcznie ok 160 zł miesięcznie.  Szału no nie ma

Offline Jarek92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Jednostka po SA PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 29, 2014, 21:11:35 »
Na przykładzie kumpla, który skończył CS PSP 3 lata temu dodam, że komendant nic mu nie narzucał i  sam zapytał go gdzie chce służyć. Skubaniec jest teraz w jednostce 3 km od domu, pozazdrościć  :rofl:

Offline julka-997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: Jednostka po SA PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 29, 2014, 21:25:11 »
kazdego roku z wojewodzkiej do komendy miejskiej/powiatowej przychodzi pismo kto konczy szkole z danego powiatu i jesli komenda ma miejsce to zglasza do wojewodzkiej albo ze ma x miejsc albo konkretnie dana osobe i wtedy normalnie jest przydzielana jesli jeszcze tej osoby nigdzie nie przydzielili albo jesli wybrala inna jednostke to komenda oglasza "zwykly" nabor.

Offline Bejd

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Jednostka po SA PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2014, 19:21:45 »
A czy po SA PSP jest tak że pytają cię gdzie chciałbyś iść ? biorą wgl pod uwagę zdanie kandydata czy dają mu kwitek i mają to gdzieś ?

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Jednostka po SA PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 05, 2014, 11:03:42 »
Zazwyczaj jest tak, że taka osoba jeździ przed ukończeniem szkoły do jednostek, które pasowałyby mu i pyta czy po ukończeniu szkoły będzie dla niego miejsce w danej KM/KP.

Offline starkNT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Jednostka po SA PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 16, 2014, 17:29:26 »
Witam,

Mam pytanie odnośnie pracy po SA PSP. Na jakiej zasadzie jest się przydzielanym do jednostki po skończeniu tej szkoły. Czytałem, że jak jest się dobrym uczniem to przydzielają do wybranej przez kadeta jednostki,a co z resztą?  ^_^ Czy może jest możliwość zgłoszenia się do jednostki i "rezerwacji" sobie miejsca. Pytałem kilku osób i nikt nie był w stanie udzielić mi jednoznacznej odpowiedzi  :-\

Ja słyszałem od jednego strażaka po sa Poznań to powiedział mi że "w szkole pytają gdzie byś chciał służyć, jeśli jest wolne miejsce to teoretycznie już jest twoje" ;)