Autor Wątek: Warsztaty dla koordynatorów ratownictwa medycznego  (Przeczytany 2752 razy)

Offline młody998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Warsztaty dla koordynatorów ratownictwa medycznego
« dnia: Sierpień 16, 2014, 17:41:17 »
Witam! Tak jak w temacie mam pytanie trochę z opóżnieniem zadane, ale chodzi mi o spotkanie czyt. warsztaty dla koordynatorów RM które odbyły się w pażdzierniku ubiegłego roku w woj Śląskim (do tej pory być może odbyły się już w innych województwach) czy jest ktoś w stanie opisać po krótce czy na tych warsztatach były poruszane jakieś konkretne kwestie dotyczące RM w PSP (instruktorzy i koordynatorzy) czy tylko jakies nierealne wizje odbiegające od rzeczywistości? Z góry dzięki za info. :straz:

Offline pitker

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Warsztaty dla koordynatorów ratownictwa medycznego
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2014, 23:21:47 »
Spotkanie dotyczyło głównie wdrażania "Zasad organizacji rat-med w ksrg". Moje spostrzeżenia z tego spotkania wyglądają następująco  (wszystko co poniżej napiszę będzie się odnosiło tylko do jednostek PSP, co do jednostek OSP nie mam wiedzy):
1. Zasady wdrażamy stopniowo, chodzi tu o doposażanie jednostek w sprzęt i szkolenie ludzi (na ratmedów):
a) do końca 2013 osiągamy poziom gotowości A 
b) do końca 2014 osiągamy poziom gotowości B
c) do końca 2015 staramy się osiągnąć poziom gotowości C, ale jak wiadomo tu problemem jest wyszkolenie i/lub zatrudnienie odpowiedniej ilości ratmedów w jednostkach.
2. W toku są prace nad aktem prawnym, który pozwoliłby ratmedom w PSP wykonywać medyczne czynności ratunkowe- tu nic więcej nie wiem i nie śledzę tematu na bieżąco.
3. Wszyscy ratmedzi w PSP mają pobrać "Karty doskonalenia zawodowego ratownika medycznego" i zbierać punkty szkoleniowe.
4. Co do koordynatorów rat-med, nie przewiduje się osobnego etatu (tu mam na myśli woj. śląskie). Koordynatorzy pełnią swoją funkcję na podobnej zasadzie jak garażomistrze, czyli macie więcej na głowie i jak będą pieniądze to może wam coś damy. 

Ponadto był na spotkaniu przedstawiciel WPR Katowice, przedstawiciele firm handlujących sprzętem medycznym, przedstawicielka sanepidu, odbyło się krótkie szkolenie "jak można inaczej spojrzeć na zdarzenie masowe i segregację poszkodowanych". I to chyba tyle.

Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Warsztaty dla koordynatorów ratownictwa medycznego
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2014, 13:32:04 »
Kolega ze śląska właśnie otrzymał swoją książkę do punktów edukacyjnych,szykuje się na kolejne sympozjum na terenie jego województwa.Na dolnym śląsku kompletna cisza,brak jakichkolwiek spotkań,informacji na jakiekolwiek zmiany