Rozwój osobisty i zawodowy > Szkolenie, doskonalenie, ćwiczenia

Kurs obsługi drabin mechanicznych a kurs na podesty ruchome (IP i IIP) oraz HDS

(1/2) > >>

Łookasz:
Witam wszystkich na forum ;)

Zwracam się do Was z pytaniem, jako bardziej doświadczonych w tym temacie.
Otóż postanowiłem zrobić kurs na podesty ruchome (I i IIP) oraz HDSy. W związku z tym chciałem Was zapytać co mi ten kurs da w straży? Czy po takim kursie ma się uprawnienia na drabiny? (wszystkie, kosze czy wcale?) Czy oprócz tego muszę robić kurs obsługi drabin mechanicznych (jeżeli będzie sama drabina, bez kosza). Pytam, bo niedługo będę miał możliwość wzięcia udziału w kursie na drabiny organizowanym przez Magirusa (koszt ok. 1000zł), więc jeżeli do obsługi samych drabin i tych z koszem wystarczy mi kurs na podesty i HDSy, to kurs Magirusa będzie zbędnym wydatkiem. Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi ;)

PS. Używając forumowej szukajki niewiele znalazłem.

Pozdrawiam serdecznie :)

bobson:
Niestety musisz mieć kurs na drabiny. Ogólny + na odpowiednią generację drabin. Ostatnio taki kurs robiła KW PSP łódź.pamiętaj że kurs ważny w PSP musi być wystawiony przez szkołę lub ośrodki szkolenia KW. A co rozumiesz przez pojęcie kurs robiony przez magirus?? Kto będzie go prowadził egzaminowal i podpisywał??

lukaszenko:
Co do drabin, to najlepiej by było, gdybyś skontaktował się z KP/KM tam gdzie chcesz się starać o przyjęcie i zapytać jaki typ "świadectwa" i przez kogo musi być wystawione abyś miał jakieś dodatkowe punkty w naborze.

Łookasz:
Kurs jest prowadzony przez Magirusa, przyjeżdżają instruktorzy od nich, a egzamin przeprowadza UDT. Szkolenie będzie SA PSP Kraków.
Czyli kurs na podesty i HDSy w przypadku drabin w straży nic mi nie daje? Pytam, bo rozmawiałem ostatnio ze st. asp. i mówił mi, że on ma tylko z UDT na podesty i HDSy, żadnych innych papierów nie posiada, a jeździ i obsługuje szkolnego Magirusa SD-37 i E-One.
Można się trochę pogubić :D

Btw. Jestem w straży ;)

rafal.bula:
Jeśli jesteś w straży, to powinieneś wiedzieć, że na pytanie "co da mi kurs?" odpowiedź brzmi zawsze: dodatkowe obowiązki

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej