Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2015 roku?  (Przeczytany 1081244 razy)

Offline Patrikus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 11, 2014, 18:23:28 »
Na maturze wymagają konkretnej wiedzy ,a tu czasem wystarczą szczątki informacji(choć nie zawsze) ,dzięki którym można sobie odpowiedzi wyeliminować (Na maturze bardzo mało takich zadań jest)

Ucząc się na maturę jest się w stanie dobrze napisać test do SA,ale na odwrót nie bardzo...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2014, 18:29:58 wysłana przez Patrikus »

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 11, 2014, 19:29:49 »
Jeśli ktoś korzysta z Endomondo to wrzucam link do rywalizacji utworzonej przez jednego z kandydatów. Będziemy mogli porównać ile kto wysiłku włozył  :tuba:

https://www.endomondo.com/challenges/17183489

Offline Rysiu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 316
  • Be your own hero
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 11, 2014, 20:04:01 »
Patrikus jest tez odwrotnie
z jednej strony podchodzac do matury z fizy rozszerzonej jestes np nastawiony na myslenie co jak sie moglo dziac i jakie przy tym obliczenia zrobic. Bo jak masz zadanie ktos cos rzucil w gore to juz wiesz ,,A dzialaja jakies sily w tym oporu etc'' ale czy bd pamietal kazde nazwisko osob ktore wymyslaly teorie ? Bo na Sapsp sa takie pytania odnosnie czystej teori ktora jest gdzies wglebiona.

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 11, 2014, 20:58:25 »
Nie ma mocy ustrzelać 70 pkt  :stop:

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 11, 2014, 21:04:26 »
Ale zawsze będzie kilka pytań których nie będziesz pewny, chociaż nie wiem czy bym strzelał  :P

Offline Skoczu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 11, 2014, 22:16:25 »
Jeśli chodzi o fizyke to moge sie wypowiedziec. Na maturze jest zupelnie inna specyfika, 10 zadan zamknietych czyli 10pkt a pozostale 40 to zadania otwarte. Czesto opisowe, musisz miec wiedze i wyobraznie. Wzory sa podane, aczkolwiek potrafic je dobrze wykorzystac to tez jest sztuka, wcale to nie jest takie proste. Masz kalkulator ale liczby tez nie sa wygodne, na testach do SA zawsze te liczby sa jakies logiczne, przynajmniej w wiekszosci, na maturze juz nie koniecznie.. Aczkolwiek wedlug mnie poziom jest w pewnym stopniu porownywalny. Jeśli o mnie chodzi to w tym roku wyniki: Matura fizyka podstwa 84%, testy do SA z fizyki 61pkt (na 75 mozliwych) czyli okolo 81% :)
Dodam że w sporej części głownie uczyłem sie pod mature z fizyki, a pod testy do SA to była tylko nauka uzupełniająca. Przerobiłem wszystkie testy do SA dwa razy + wszystkie matury z fizyki jakie były do tej pory. Wyniki procentowo porównywalne, wiec nie powiedzialbym ze do SA to 1/3 tego co do matury.

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 11, 2014, 22:21:54 »
Skoczu,

Jak wygląda sytuacja z repetytorami do matury w kwestii testów do sa psp? Wiem, że uczyłeś się pod maturę, ale patrząc pod kątem testów jak to wygląda? Występuje jakaś analogia w zadaniach na maturze, a na testach? Wiem, że to niby ten sam zakres materiału ale jak to wygląda w praktyce  -_-

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 11, 2014, 22:32:13 »
Huh, skoro taka dobra matura styknęła na 61 pkt to ciężko będzie wyciągnąć 30-35 w moim przypadku gdzie z fizyką przygodę zakończyłem w gimnazjum  :gwiazdki:

Offline Patrikus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 11, 2014, 23:16:39 »
Wszystko się da, wystarczy samozaparcie i nieustępliwość ;  )

Ja gdy zacząłem się przygotowywać do testów ważyłem 110 kg i biegłem km w 4,30 ,o fizyce i chemii nie wspomnę .

W pół roku zszedłem do 70 kg, pobiegłem 3,15 na kilometr , przerobiłem wszystkie testy i... zabrakło mi 3 pkt xd  (Dałem się złapać na haczyk w pytaniu-moja wina) .

Więc jeśli tylko włożysz choć trochę pracy zaczynając od dziś ,to w lipcu gwarantuje Ci pierwszą 10 na liście ; )

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 11, 2014, 23:43:49 »
Zacząłem dziś testy, wierze w zagwarantowaną 10  :rofl:

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 11, 2014, 23:49:15 »
Patrikus w tym roku pierwsze podejście było?
40kg w 6 miesięcy, może minąłeś się z powołaniem dietetyka :D

Offline Axnavara

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Atakuję: SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 12, 2014, 09:45:50 »
Patrikus, a z ciekawości mógłbyś zdradzić plan swojej diety  ^_^?

Offline Meserini

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 12, 2014, 09:58:46 »
Ja też Panowie dołączam w 2015 ostatnia szansa , moja trzecia próba , rok porządnego zapierdalania przy testach i się uda :) Zobaczymy co zmienią na warunkach rekrutacji , bo praktycznie co roku coś zmieniają .
Pozdroo :)

Offline Skoczu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 12, 2014, 11:13:46 »
Skoczu,

Jak wygląda sytuacja z repetytorami do matury w kwestii testów do sa psp? Wiem, że uczyłeś się pod maturę, ale patrząc pod kątem testów jak to wygląda? Występuje jakaś analogia w zadaniach na maturze, a na testach? Wiem, że to niby ten sam zakres materiału ale jak to wygląda w praktyce  -_-

To jest kwestia bardzo indywidualna, ale jak potrafisz dobrze "operować" tą wiedzą, to jak nauczysz się jakiegoś działu to później bez problemu wydedukujesz odpowiedzi na egzaminie do SA. Wedlug mnie wazne jest zeby przerabiac rozne zadania z fizyki, a nie tylko takie jakie pojawiły się na zeszłych testach, jak dobrze opanujesz dany dział to potem nawet jak zadanie pojawi się w innej formie to i tak sobie poradzisz. A co do analogii.. po części mogą się niektóre zadania pokrywać, szczególnie zamknięte, a jeśli chodzi o otwarte to hmm ciężko mi to wytłumaczyć ale np na maturze masz jedno zadanie z termodynamiki, podzielone na trzy podpunkty które na teście do SA mogłyby się pojawić ale jako trzy różne zadania.
I dodatkowo na stronie CKE są maturki + sposób oceniania, można jakoś się na tym wzorować co pomaga w nauce.

Powodzenia w osiąganiu celu :) Też się widze z wami w przyszłym roku (Kraków), albo jako kadet albo jako startujący, wszystko zależy od badań...

Offline ubi666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 12, 2014, 11:26:15 »
 Witam serdecznie, ja mam pytanko z innej beczki czy do SA PSP moze ubiegac sie osoba zatrudniona w Policji ?

Offline Kukos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 12, 2014, 12:21:25 »
A jak myslicie warto zrobic prawko na c? Mam mniej niz 21lat wiec bym musial zabulic duzo kasy na to i czasu.

Offline czarku9

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 414
  • run Forrest run
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 12, 2014, 12:56:06 »
#ubi666 myślę że spokojnie możesz tylko musiałbyś wziąć sobie urlop na te kilka dni testów i jakbyś wszystko z badaniami przeszedł to przeciez mozesz odrazu zrezygnować z służby w policji i idziesz do sa psp
CS PSP

Offline Darson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 12, 2014, 13:49:01 »
Ktos składak jeszcze oprócz do straży do WSOWL?

Offline Meserini

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 12, 2014, 15:32:48 »
A jak myslicie warto zrobic prawko na c? Mam mniej niz 21lat wiec bym musial zabulic duzo kasy na to i czasu.
Sam przez 2 próby do SA PSP nie robiłem ze względu na wiek w sumie , to zależy jeśli miałoby zostać 3pkt za C to jednak troche siana idzie nie potrzebnie , jak było 10 pkt to było spoko, sam się teraz zastanawiam też czy nie zrobić C , bo jednak co roku coś się zmienia w rekrutacji i może akurat pkt za prawko... ale i tak pamietaj najważniejsza nauka oczywiście sprawnościówka też ale tam nie ma zbyt dużo pkt do zdobycia :D

Offline 93szymon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Maszeruj albo giń!!
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 12, 2014, 15:35:11 »
watpie, że za prawko bd więcej pkt.
No pain no gain!!

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 12, 2014, 21:42:19 »
Tak w ogóle to nauka w aspirantce jest darmowa?  ^_^ Bo kolega który w tym roku otrzymał promocję wciska mi kit że nawet jakieś kieszonkowe dostają  :gwiazdki:

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 12, 2014, 21:43:26 »
Jest kieszonkowe, na początku niskie, potem więcej ~400  -_-
info od kadeta  -_-

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 13, 2014, 01:19:39 »
Skoczu,

Jak wygląda sytuacja z repetytorami do matury w kwestii testów do sa psp? Wiem, że uczyłeś się pod maturę, ale patrząc pod kątem testów jak to wygląda? Występuje jakaś analogia w zadaniach na maturze, a na testach? Wiem, że to niby ten sam zakres materiału ale jak to wygląda w praktyce  -_-

To jest kwestia bardzo indywidualna, ale jak potrafisz dobrze "operować" tą wiedzą, to jak nauczysz się jakiegoś działu to później bez problemu wydedukujesz odpowiedzi na egzaminie do SA. Wedlug mnie wazne jest zeby przerabiac rozne zadania z fizyki, a nie tylko takie jakie pojawiły się na zeszłych testach, jak dobrze opanujesz dany dział to potem nawet jak zadanie pojawi się w innej formie to i tak sobie poradzisz. A co do analogii.. po części mogą się niektóre zadania pokrywać, szczególnie zamknięte, a jeśli chodzi o otwarte to hmm ciężko mi to wytłumaczyć ale np na maturze masz jedno zadanie z termodynamiki, podzielone na trzy podpunkty które na teście do SA mogłyby się pojawić ale jako trzy różne zadania.
I dodatkowo na stronie CKE są maturki + sposób oceniania, można jakoś się na tym wzorować co pomaga w nauce.

Powodzenia w osiąganiu celu :) Też się widze z wami w przyszłym roku (Kraków), albo jako kadet albo jako startujący, wszystko zależy od badań...

Skoczu Ty w  tym roku do Krk sie dostałeś jeśli można wiedzieć?

Offline kliker

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 13, 2014, 20:04:16 »
Panowie, a ja mam takie pytanko, jestem z lipca 1992 roku więc za rok nie mogę już składać do SA PSP. A orientujecie sie może czy istnieje opcja np. napisać jakies podanie indywidualnie do komendanta szkoły żeby zezwolił na kolejne podejście? Moze jest jakies wyjscie jeszcze, czy tylko sgsp zostaje? Trzeba byc urodzonym po 01.09 czyli zabraknie mi 2 miesięcy  :angry:

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Kto do SA PSP w 2015 roku?
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 13, 2014, 21:07:23 »
Wątpię, żeby zrobili wyjątek specjalnie dla Ciebie, chyba, że masz dobre plecy ale wtedy to wiedziałbyś gdzie się udać  :szalony: