Autor Wątek: czy zawyją sereny  (Przeczytany 9146 razy)

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: czy zawyją sereny
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 03, 2006, 09:08:59 »
U nas zawyla dokladnie 21:37 wraz z dzwonem parafialnym.
Szkoda ze tylko u nas  :angry: tu znowu pokazuje sie jak polacy szybko zapominaja.
Nie mówie ze to byl jakis obowiazek ale nacisniecie guzika i spotkanie sie pod remiza zeby pogadac o tym to moim zdaniem minimum na jakie stac kazdego .
Na plus zasługuje dyspozytornia PSP !  -_- sami uruchomili syreny w jednostkach KSRG które podłączone sa pod selektywne wywołanie.

Pozdrawiam wszystkich i myśle ze za rok nie zapomnimy !!! ( o 2 rocznicy ).

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: czy zawyją sereny
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 03, 2006, 10:07:27 »
U nas zawyla dokladnie 21:37 wraz z dzwonem parafialnym.
Szkoda ze tylko u nas  :angry: tu znowu pokazuje sie jak polacy szybko zapominaja.
Nie mówie ze to byl jakis obowiazek ale nacisniecie guzika i spotkanie sie pod remiza zeby pogadac o tym to moim zdaniem minimum na jakie stac kazdego .
Na plus zasługuje dyspozytornia PSP !  -_- sami uruchomili syreny w jednostkach KSRG które podłączone sa pod selektywne wywołanie.

Pozdrawiam wszystkich i myśle ze za rok nie zapomnimy !!! ( o 2 rocznicy ).

Cześć,
w mojej jednostce i w sąsiednich syreny nie były włączane.
Uznaliśmy, że to obchodzenie rocznicy śmierci naszego Ojca Świętego w skupieniu i zadumie jest ważniejsze niż promowanie straży przez pokazowe akcje. Naszym zdaniem syrena niepotrzebnie wyrwałaby ludzi ze skupienia, które zapanowało i przeszkodziła w tak szczególnej chwili.
Nie włączenie syreny nie oznacza, że zapomnieliśmy - większość strażaków bez nakazów czy napominania spotkała się na apelu w Kościele. Była to indywidualna sprawa każdego z nas. Szliśmy tam bo chcieliśmy a nie po to by się pokazać.
Nie chcieliśmy także nikomu nakazywać dyżuru przy przycisku syreny.
Co do działań dyspozytorów to uważam że załączanie przez nich syreny także nie było konieczne - najpiękniejsze w tamte dni przed rokiem było to, że ludzie robili coś z potrzeby serca a nie z nakazów odgórnych - tak powinno zostać...

Ja nie negują waszego sposobu uczczenia pamięci Ojca Świętego, Wy nie negujcię mojego.

Sylwek

Offline LeeTWIN

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: czy zawyją sereny
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 03, 2006, 10:12:10 »
Witam!
W Wąwolnicy (woj. lubelskie) odbyły się uroczystości upamiętniające rocznicę śmierci Jana Pawła II w której uczestniczyło około 300 strażaków. O 21:37 przez 3 minuty zawyły syreny we wszystkich samochodach (około 50).

Offline ochotnik998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: czy zawyją sereny
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 03, 2006, 12:40:48 »
No u mnie  w osp akurat nie zawyły syreny.W czasie gdy była godz. 21.37 byliśmy w akcji. Gasilismy jak co roku o tej porze łąki :angry:Dlatego przeżyliśmy rocznice śmierci papieża gasząc nieużytki...

Offline toma

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: czy zawyją sereny
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 03, 2006, 13:03:20 »
U nas niestety tez nie zawyla bo nie bylo pradu, ale sygnalki na komorki przyszly.

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Odp: czy zawyją sereny
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 03, 2006, 16:48:52 »
Sylwek masz racje że powinna być ta rocznica obchodzona w skupieniu i zadumie. Z tym że w małych miejscowościach ludzie się nie zabrali tylko spędzili ten momęt przed TV oglądając relacje z Watykanu. Tak wiec  ja syrena zawyła to każdy wiedział że to tak chwila kiedy odszedł Ojciec Święty.

Offline tomer123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: czy zawyją sereny
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 03, 2006, 16:54:22 »
Witam.
U mnie w rocznicę śmierci Ojca Świętego zorganizowana była procesja. O godzinie 21.37 zabiły dzwony kościelne oraz zawyła syrena .
Pozdrawiam


Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: czy zawyją sereny
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 03, 2006, 17:18:27 »
U nas syrena zawyła o 21:37, ale niestety 2 godziny puźniej pożar domu. Gorąco był i 6 godzin akcja trwała.

Offline prezes z żarnowca

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
  • jarek
Odp: czy zawyją sereny
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 03, 2006, 18:36:17 »
u mnie sereny zawyły przez 1 minute, strażacy uczestniczyli też w  procesji i apelu.dziękuję wszystkim druhom.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: czy zawyją sereny
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 03, 2006, 21:46:43 »
cyt. Bulson
"Sylwek masz racje że powinna być ta rocznica obchodzona w skupieniu i zadumie. Z tym że w małych miejscowościach ludzie się nie zabrali tylko spędzili ten momęt przed TV oglądając relacje z Watykanu. Tak wiec  ja syrena zawyła to każdy wiedział że to tak chwila kiedy odszedł Ojciec Święty. "

Właśnie tak u nas tez wiekszosc byle przed telewizorem.
Oczywiście ze kazdy moze przeżywac te chwile jak chce  popieram Sylwka
ale jestem pełen uznania dla tych którzy uruchomili syreny.
( to nie byl popis czy rozkaz  uruchomilismy ja sami )

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: czy zawyją sereny
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 04, 2006, 20:30:13 »
My wystawiliśmy wszystkie samochody przed garaż i o 21:37 zostaly włączone syreny na wszystkich 3 autach na 3-4 min pozniej przez jakis 3 min chodzily same koguty, zawyla tez syrena ale na ratuszu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2006, 20:34:15 wysłana przez Emil »

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Odp: czy zawyją sereny
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 05, 2006, 09:07:52 »
Ad. wolicki1
Niestety nasz proboszcz nic nie zorganizował w kościele w związku rocznicą śmierci Ojca Świętego więc nie było zbyt dużego wyboru i każdy siedział przed telewizorem.

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Odp: czy zawyją sereny
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 05, 2006, 12:09:22 »
U nas o 21.37 poszły 3 długie sygnały.
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline YODA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: czy zawyją sereny
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 11, 2006, 19:24:24 »
Marcin Grzelaczyk unas taj jak uwas

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: czy zawyją sereny
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 11, 2006, 20:26:37 »
U mnie była msza w intencji JP. II o gozinie 20:00 potem procesja wyszedła przed kościół i tam pod krzyżem modliliśmy się, w całej uroczystości ma się rozumieć moja OSP brała udział o godzinie 21:37 odśpiewaliśmy "Barkę" syrena nie zawyła. Remiza jest oddalona od kościoła o 100 m i sygnał pewnie zakłucił by modlitwę i śpiew. Sprawa która mnie drażni jest następująca, gdyby UM nie zamówił mszy rocznicowej za którą jestem pewien zapłacił to pewnie by się nie odbyła!!! I to za pewne jest powód z którego w wielu miasteczkach i wsiach takie msze nie miały miejsca, BEZCZELNOŚĆ LUDŹKA NIE ZNA GRANIC wszystko kręci się wokół kasy!!! Księża z mojej parafii doprowadzają mnie do szewskiej pasji :wacko:
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline turbo mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: czy zawyją sereny
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 16, 2006, 03:05:19 »
Umnie tez zawyje syrena poniewz JAN PAWEŁ II był wielki i szanowany,a wręcz kochany.
Myśle że syrena zawyje u kazdego kto go choc troszke szanował.
Tym bardziej u nas jest szkoła nadana jego imieniem

                                                                    Pozdrowionka

Offline tomer123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: czy zawyją sereny
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 16, 2006, 12:53:02 »
Umnie tez zawyje syrena poniewz JAN PAWEŁ II był wielki i szanowany,a wręcz kochany.
Myśle że syrena zawyje u kazdego kto go choc troszke szanował.
Tym bardziej u nas jest szkoła nadana jego imieniem

                                                                    Pozdrowionka

Z jakiej to okazji teraz będzie wyła syrena?

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: czy zawyją sereny
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 16, 2006, 13:45:56 »
Spokojnie druhu tomer123, kolega turbo mat być może przespał czas, a może nie.
18 maja będzie rocznica urodzin (86) zmarłego papieża,  św. pamięci Jana Pawła II i być może w jego jednostce z tej okazji włączą syrenę.

Uszanujmy pamięć o JPII i bądźmy wyrozumiali względem siebie.

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: czy zawyją sereny
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 17, 2006, 08:55:43 »
Wydaje mi sie ze ten temat( kwiecien 206 ) jest juz lekko po czasie. Czy ktos go zamknie? czy dalej bedzie zasmiecal forum?
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz