Autor Wątek: sternik motorowodny  (Przeczytany 14576 razy)

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: sternik motorowodny
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 30, 2014, 16:57:03 »
Nikt inny w promieniu 60 km nie jest wyposażony w łodzie i uprawnienia do kierowania nimi? Wesoło macie w powiecie..
Ja wcale nie mówię, że łodzi nie ma bliżej. To jest coś co dyspozytorzy tłumaczą procedurami. Zeszłego pięknego lata, 3 zastępy OSP + zastęp z JRG patrzeli z brzegu jak jacht robi grzyba. SGRW jechała, łódź z JRG nie jechała (dlaczego, nie wiem do teraz). I tak przez 3 godziny aż owa SGRW przyjechała i pojechała.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: sternik motorowodny
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 30, 2014, 20:14:12 »
Cytuj
Sekcja typ „A” (sekcja ewakuacyjna) – składająca się z 2 łodzi, które powinny być min. 6 osobowe z silnikiem dostosowanym do parametrów łodzi (max. obciążenia). W skład sekcji wchodzą  2 samochody SRw lub samochody umożliwiające transport łodzi z obsadą min. 3 osób, z czego dwóch powinno posiadać uprawnienia sternika motorowodnego lub stermotorzysty.
Jeden z aktualnych kwitów o jednej z SGRW-N wchodzącej w skład COO.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2014, 17:09:09 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: sternik motorowodny
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 14, 2014, 15:11:06 »
Jedna jednostka będzie punktować sternika wodnego a inna stermotorzyste, sternika nie jest ciężko zrobić gorzej z stermotorzystą bo trzeba mieć praktykę a ominąć się za bardzo tego nie da no chyba że znacie takie ośrodki które bez praktyki przyjmują na kurs.
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: sternik motorowodny
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 16, 2014, 23:14:42 »
Nie zauważyłem czy ktoś wczesniej pisał. Ale czy kurs na sternika motorowodnego można przejść byle gdzie i używać uprawnień w osp czy musi być to jakiś specjalny pod osp?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: sternik motorowodny
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 16, 2014, 23:24:19 »
sternik motorowodny to sternik motorowodny - nieważne gdzie skończysz kurs i zdasz egzamin - uzyskujesz tytuł sternika motorowodnego, uniwersalny.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: sternik motorowodny
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 17, 2014, 00:07:38 »
sternik motorowodny to sternik motorowodny - nieważne gdzie skończysz kurs i zdasz egzamin - uzyskujesz tytuł sternika motorowodnego, uniwersalny.

Ok, super bo właśnie mi powiedziano, że jest specjalny dla osp  :gwiazdki: A tak z ciekawości, czy łódka z zainstalowanym modulatorem i belką traktowana jest jako pojazd uprzywilejowany na który musi być wkładka?

Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: sternik motorowodny
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 17, 2014, 01:08:40 »
chyba łódki nie dotyczy . nigdzie w internecie nie znalazłem czegoś na ten temat
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2014, 01:12:24 wysłana przez HaryPSP »

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: sternik motorowodny
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 17, 2014, 09:53:51 »
sternik motorowodny to sternik motorowodny - nieważne gdzie skończysz kurs i zdasz egzamin - uzyskujesz tytuł sternika motorowodnego, uniwersalny.

Ok, super bo właśnie mi powiedziano, że jest specjalny dla osp  :gwiazdki: A tak z ciekawości, czy łódka z zainstalowanym modulatorem i belką traktowana jest jako pojazd uprzywilejowany na który musi być wkładka?

III. Sygnalizacja specjalna

§ 3.27. Dodatkowa sygnalizacja statków organów kontroli i straży pożarnej
1. Statki urzędów żeglugi śródlądowej, administracji drogi wodnej, Policji, Straży Granicznej i Państwowej Straży Rybackiej - gdy jest to konieczne dla zachowania bezpieczeństwa lub porządku na drodze wodnej, oprócz innych określonych w niniejszych przepisach świateł i znaków, mogą pokazywać, zarówno w dzień, jak i w nocy, niebieskie migające światło, widoczne ze wszystkich stron oraz nadawać ciągły sygnał dźwiękowy syreną lub ciągły sygnał trójtonowy. Przepis ten stosuje się również do statków straży pożarnej i wodnego pogotowia ratunkowego, gdy uczestniczą w akcji ratowniczej.

Dodatkowo łódź musi być zarejestrowana jako ratownicza. Sternik takiej łodzi powinien posiadać uprawnienia stermotorzysty, ponieważ jest to łódź zawodowa. Wkładki nie trzeba mieć z tego co wiem, ale za to łódź musi przejść cały proces rejestracji, gdyż niestety OSP nie została zwolniona z tego procesu jak PSP czy Policja - ale to chyba już wiesz ;)
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.