Autor Wątek: Sikawkowe  (Przeczytany 6779 razy)

Offline żolet

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
    • strona JRG Różan
Strażakowe
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 16, 2006, 20:23:39 »
Witam wszystkich druchów i druchny! Oglądałem główne wydanie wiadomości o godz. 19:30 w TVP1, i został tam prouszony temat Ochotniczych Straży Pożarnych. Zapręzentowno jedną jednostkę OSP wóz GBM STAR 200 i wyjazd na sygnałach. Ale nie o tym pragne napiać. Otóż jeden z posłów Sjemu Rp z parti PSL zaproponował aby każdy druch OSP w dźień strażaka otrzymał STRAŻAKOWE!!! Będzie to kwota 100 zł na jednego członka OSP! Przypomiał o tym że strażacy OSP cieszą się dużym zaufaniem wśród obywateli naszego pięknego państwa! Co wy sądzicie o tym???

Offline dat

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
    • http://www.protest.strazak.com
Odp: Strażakowe
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 16, 2006, 20:35:44 »
temat był poruszony pod nazwą "sikawkowe" :) dla mnie to nonsens

http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=2347.0
Zagłosuj w sondażu na temat zmian naszej ustawy emerytalnej w cywilnym serwisie:  www.nasz-parlament.pl/sondaz?id=1

dat | NIE ZMIENIA SIĘ ZASAD W TRAKCIE GRY !! | www.protest.strazak.com

Offline misiek_331

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Strażakowe
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 16, 2006, 23:41:31 »
Mała poprawka jak dobrze widziałem  to ten poseł to był z SLD kolego.

Offline karola998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Sikawkowe
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 17, 2006, 10:06:31 »
Ja bym wolała by nasza jednostka dostwałam pieniądze na nowy sprzet niż jakieś "strażakowe" do ręki strażaka. chociaz jak by się tak każdy zdeklarowal, że tę kasę przekazałby na cele OSP to mozna by bylo coś za nie kupić a tak. To jeste tylko kiełbasa wyborcza i tyle wybory idą.
karola998

Offline masakła

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Strażakowe
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 17, 2006, 17:48:12 »
wydaje mi się że tak jak napisał dat ten temat już istnieje, najlepszym rozwiązaniem chyba będzie połączenie obu tematów

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Strażakowe
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 17, 2006, 19:28:29 »
Ten temat istnieje looknijcie  -_- a czy gościu z SLD czy PSL ???
 Wszyscy sa siebie warci.!!!

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odp: Strażakowe
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 17, 2006, 20:29:18 »
Jeżeli "strażakowe" weszłoby w życie to i tak jego większość w postaci akcyzy wróci do kieszeni Zyty. Dobrze byłoby je wypłacić we Floriana :mellow:

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Sikawkowe
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 17, 2006, 22:39:40 »
ehh Ci posłowie i ich pomysły... ręce do góry opadają.
Jeśli już tak bardzo chcą dać nam pieniądze to niech będzie to w formie dotacji celowej na sprzęt lub sam sprzęt.  Pomysłowość naszych przedstawicieli w parlamencie mnie powala.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline km

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Strażakowe
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 17, 2006, 22:50:09 »
większych jaj to jeszcze nie widziałem, szybko zbliżają się wybory samorządowe i na podkarpaciu sld chce się odnaleź, myślę pan poseł nie był po jakiejś imprezie

Offline Jaclaw27

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Sikawkowe
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 23, 2006, 10:00:58 »
Jak się zbliżają wybory zaczynaja się obiecanki cacanki tylko po wyborach mają nas gdzieś o nic się nie można doprosić ? ile razy to już przerabialiśmy.Niech sie wezmą za porządną robote i niech zobaczą na jakim sprzecie pracujemy.

Offline prezes z żarnowca

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
  • jarek
Odp: Sikawkowe
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 23, 2006, 11:32:27 »
poseł ma wspaniały pomysł , ,sprzęt został by zakupiony a dostali by go ci co mają układy bo tak jest w naszym kraju.Ja jestem za tym aby było dla każdego strażaka po tej 100 ,a oni zadecydują  u mnie w jednostce każdy grosz się liczy.napewno byśmy jakiś sprzęt zakupili.

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Sikawkowe
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 23, 2006, 11:48:29 »
Odp: dla prezesa z żarnowca:

Straż jest utrzymywana z:
1. składek członkowskich
2. ekwiwalentu
3. 1% podatku
4. sikwkowego

To nie strażacy mają utrzymywać straż, a państwo.
Nie zasługą państwa jest to, że strażacy przekazują swoje pieniądze na straż.
Wyjątek stanowi tu 1% podatku (my możemy tylko zadecydować na co pieniądze mają być przekazane, płaci państwo)

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Sikawkowe
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 24, 2006, 11:08:54 »
moim zdaniem jest to chory pomysł bo jeśli go tylko wprowadzą to w jednostkach pojawią się fikcyjni strażacy!!!!!

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Sikawkowe
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 02, 2006, 09:42:34 »
Ze względu na jednomyślnie negatywne odczucia do pomysłów jakimi chcieliby nasi "kochani" posłowie nas obdażyć zamykam ten wątek .
I mam taka cichą nadzieje ze nie przyjdzie im coś podobnego stworzyć w późniejszym czasie ale to tylko bardzo cicha nadzieja  ^_^

Pozdrawiam druhów na 2 dni przed najważniejszym świętem -_-  w naszym stowarzyszeniu.