Autor Wątek: "Najlepsza" pozoracja ćwiczeń w Białymstoku  (Przeczytany 5936 razy)

Offline boomboom

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
"Najlepsza" pozoracja ćwiczeń w Białymstoku
« dnia: Maj 28, 2014, 17:11:18 »
No nie wiem czy którakolwiek z komend jest w stanie pochwalić się taką pozoracją ćwiczeń :) rozmach iście epicki :) czekamy na więcej  :wall: Po prostu pożary w Białymstoku są zbyt nudne  :fiuu:
http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140528/BIALYSTOK/140529615
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.426534150821514.1073741920.313291728812424&type=1
https://www.facebook.com/496406587069155/posts/731782273531584
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2014, 18:24:08 wysłana przez boomboom »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: "Najlepsza" pozoracja ćwiczeń w Białymstoku
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2014, 17:37:23 »
tam miały zostać zaangażowane Dromadery z lasów aby gasić z powietrza - dlatego tak widoczna pozoracja. :rofl:
Podobno NATO zaniepokoiło się, że to prowokacja "separatystów ze wschodu".  :rofl: :rofl:
pozdrawiam

Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: "Najlepsza" pozoracja ćwiczeń w Białymstoku
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2014, 17:44:11 »
Nie mogłem się powstrzymać  :wacko:
http://www.youtube.com/watch?v=hzTcGsSkkeI

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: "Najlepsza" pozoracja ćwiczeń w Białymstoku
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 28, 2014, 18:00:11 »
tvn25 podało, że na osiedlu białym w tym mieście pogotowie zanotowało 49 ponadstandardowych interwencji. 48 to zaburzenia psychiczne starszych osób myślących, że to znowu Niemcy przyszli jak w 1939, a pozostały przypadek to nieszczęsny pierwszy KDR - zasłabł chłopina na sam widok. :rofl:
pozdrawiam

Offline zimny_marian

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: "Najlepsza" pozoracja ćwiczeń w Białymstoku
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 29, 2014, 21:11:02 »
Dorzucam fotkę z bliska dla zainteresowanych.

Offline boomboom

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: "Najlepsza" pozoracja ćwiczeń w Białymstoku
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 01, 2014, 13:53:09 »
Mają jaja chłopaki  :o Tegoroczne manewry służb MSW "Renegade" mogą się schować :) Konkurs "The Zadyma Of Poland" trwa  :szalony:
https://www.youtube.com/watch?v=mf2f6BfFlDA

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: "Najlepsza" pozoracja ćwiczeń w Białymstoku
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 01, 2014, 16:03:25 »
Jak się bawić to sie bawić ...   :mellow: Polak potrafi  :rofl:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: "Najlepsza" pozoracja ćwiczeń w Białymstoku
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 01, 2014, 21:35:57 »
News tygodnia: zorganizowana grupa bliżej nieokreślonych ekologów rozpoczyna strajk okupacyjny pod jednostką PSP  :rofl: :rofl: :rofl:

<żart> :P
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline ADAM 12

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: "Najlepsza" pozoracja ćwiczeń w Białymstoku
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 02, 2014, 01:53:54 »
W końcu ćwiczenia z jajami!
Do tej pory na ćwiczeniach lub kontrolach słyszałem tylko : Idź tam. Tam się pali cysterna. Pali się cała.

A po ćwiczeniach ,podczas rozliczenia działań: No bo w sumie to ona się cała nie paliła tylko opona tylnej osi ,i mogliście to zrobić inaczej . A najlepiej to tak jak sam sprawdzający to sobie wymyślił.

A aparaty ubierzcie tylko powietrza nie puszczajcie bo szkoda.  K....a mać. CZEGO SZKODA ?

Tak się to odbywa w 99 procentach.

Szacun za pomysł i za wykonanie.

Offline boomboom

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: "Najlepsza" pozoracja ćwiczeń w Białymstoku
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 02, 2014, 08:10:40 »
"I wtedy to Bóg widząc co ludzie czynią, zesłał na ziemię zadymiarki estradowe, żeby ćwiczyć im dane było" Kronika Miasta Białegostoku 2014

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: "Najlepsza" pozoracja ćwiczeń w Białymstoku
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 02, 2014, 11:49:43 »
Jasne. Skrajna hipokryzja w tym kraju. Postawią gdzieś komorę do "ćwiczeń" zasilaną gazem to ŹLE bo przecież nierealistyczne itp. itd., a zrobił ktoś w końcu ćwiczenia z jajami, które przynajmniej czegoś nauczą to też ŹLE bo afera, bo się ludzie przejmują, bo ekologia. Jak się komuś dupa będzie pocić przy porządnej piwnicy to się wtedy okaże, które ćwiczenia były lepsze. Ja tam wolę ćwiczenia, po których stopiła się przyłbica. Ale w Polsce nikomu panie nie dogodzisz. Oby więcej takich ćwiczeń

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: "Najlepsza" pozoracja ćwiczeń w Białymstoku
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 02, 2014, 12:36:17 »
Bingo, i o to właśnie chodzi. W Skandynawii to norma.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: "Najlepsza" pozoracja ćwiczeń w Białymstoku
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 02, 2014, 13:56:29 »
Koledzy, ale nie dajmy się ponieść. Jak dobrze wiecie sam jestem zwolennikiem dążenia do realizmu w ćwiczeniach a więc m.in. palenia materiałem stałym, niemniej akurat ten przypadek trudno mi jest zrozumieć. Bo ćwiczenia, także te "z jajami" muszą mieć jakiś cel, który wymaga zastosowania danej pozoracji. Tutaj nie wiem czy był jakiś cel poza laniem wody na papę. Zastosowane środki powinny mieć moim zdaniem wprost proporcjonalne przełożenie na umiejętności które zostaną wyniesione z danych ćwiczeń. Skłaniałbym się jednak ku temu, że ta proporcja nie została zachowana a sam obiekt można było dużo lepiej wykorzystać i to także do ćwiczeń z prawdziwym ogniem.

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: "Najlepsza" pozoracja ćwiczeń w Białymstoku
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 03, 2014, 10:33:15 »
Przyjmijmy więc, że chcieli ćwiczyć zaopatrzenie wodne oraz sprawianie i obsługę działek i pomp wysokiej wydajności ;)

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: "Najlepsza" pozoracja ćwiczeń w Białymstoku
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 03, 2014, 10:38:05 »
Przyjmijmy więc, że chcieli ćwiczyć zaopatrzenie wodne oraz sprawianie i obsługę działek i pomp wysokiej wydajności ;)
Akurat do tego nie potrzeba prawdziwego ognia ;) No przynajmniej w 99%. Mogło być też tak, że do budynku nie wolno było wchodzić bo np. groził zawaleniem więc nie dało się tam przeprowadzić ćwiczeń z rozwoju pożaru itd.. Jestem za ćwiczeniami z żywym ogniem ale podobnie jak @rafal.bula musi to mieć jakiś cel a budynek musi być w 100% wykorzystany.

Offline boomboom

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: "Najlepsza" pozoracja ćwiczeń w Białymstoku
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 03, 2014, 12:51:36 »
W dokumentacji do tych "efektownych" ćwiczeń niestety jasno zapisano, że będą wprowadzone roty w prądami wody oraz dodatkowe roty w celu przeszukiwania obiektu :kwit:...nic się tam kupy nie trzymało  :cooo:

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: "Najlepsza" pozoracja ćwiczeń w Białymstoku
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 05, 2014, 11:32:10 »
więc albo coś im się wyrwało spod kontroli (co już na ćwiczeniach widziałem), albo budynek (ta palna jego część) miał się spalić i tyle.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!