Autor Wątek: Punkty za inne kwalifikacje  (Przeczytany 7591 razy)

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Punkty za inne kwalifikacje
« dnia: Maj 16, 2014, 13:25:15 »
Czy przy naborach jest to przestrzegane i można dostać max 15 czy zdarza sie że ktoś jak ma wiecej kursów to doliczą dodatkowe pkt ?
jak jest w Waszych jednostkach ?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2014, 14:47:06 »
Czy przy naborach jest to przestrzegane i można dostać max 15
tak

czy zdarza sie że ktoś jak ma wiecej kursów to doliczą dodatkowe pkt ?
nie
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2014, 18:36:05 »
Teraz jak ktoś ma ratownika medycznego i SP+KPP+RT+RW to ma niezły start :)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2014, 21:38:00 »
Teraz jak ktoś ma ratownika medycznego i SP+KPP+RT+RW to ma niezły start :)

I tak nie może dostać więcej niż 30.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2014, 00:22:25 »
wychodzi na to żę może : http://nbip.pl/kppspkolbuszowa/i/?i=18062 do 60 pkt.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 17, 2014, 00:45:42 »
Za kwalifikacje wymienione w punktach 1-7 przyznaje się punkty jedynie z jednego tytułu.
Do punktów za kwalifikacje wymienione w punktach 8-9 dolicza się punkty za kwalifikacje
wymienione w punktach 5-7. Jeżeli ich suma jest większa niż 30 punktów to do dalszego
postępowania przyjmuje się 30 punktów.


Nie wiem która część tego zdania jest nie zrozumiała.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2014, 12:32:28 »
mój błąd za kursy jest maźx 30 czyli osp ew. wykształcenie PSP do tego ratownik + dodatkowe kursy i jest 30 razem 60.

Wszystko jasne

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 17, 2014, 13:05:48 »
Kursy nie ważne które czy OSP czy PSP + rat.med lub wykształcenie wyższe przydatne w psp max 30pkt. i nie więcej. Do tego możesz dopiero doliczyć prawko,zatrudnienie na przydatnym stanowisku,inne kwalifikacje kolejne 30pkt, ale również nie więcej.,
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Strażak90

  • Gość
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 17, 2014, 17:30:35 »
W ubiegłym roku na jednym z naborów, komisja zdecydowała nie przyznawać oraz nie brać pod uwagę punktów za dodatkowe kwalifikacje przydatne w PSP. Mam tu na myśli kursy np. SEP, podnośniki itp. Jak dla mnie dziwna i b. podejrzana sprawa :), ale cóż... okazało się, że dostali się wyłącznie "plecaki" Pozdrawiam.

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 18, 2014, 00:36:05 »
,inne kwalifikacje kolejne 30pkt, ale również nie więcej.,

czyli co można pod to podpiąć ?

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 18, 2014, 00:36:46 »
W ubiegłym roku na jednym z naborów, komisja zdecydowała nie przyznawać oraz nie brać pod uwagę punktów za dodatkowe kwalifikacje przydatne w PSP. Mam tu na myśli kursy np. SEP, podnośniki itp. Jak dla mnie dziwna i b. podejrzana sprawa :), ale cóż... okazało się, że dostali się wyłącznie "plecaki" Pozdrawiam.

gdzie możesz podać ?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 18, 2014, 01:17:25 »
,inne kwalifikacje kolejne 30pkt, ale również nie więcej.,

czyli co można pod to podpiąć ?
Ustala to jednostka pod którą przeprowadzany jest nabór.

W ubiegłym roku na jednym z naborów, komisja zdecydowała nie przyznawać oraz nie brać pod uwagę punktów za dodatkowe kwalifikacje przydatne w PSP. Mam tu na myśli kursy np. SEP, podnośniki itp. Jak dla mnie dziwna i b. podejrzana sprawa :), ale cóż... okazało się, że dostali się wyłącznie "plecaki" Pozdrawiam.

gdzie możesz podać ?
W tym roku Lębork też zaznaczył w ogłoszeniu o naborze co następuje: "Nie będą brane pod uwagę dokumenty tymczasowe, zaświadczenia i oświadczenia o posiadanych kwalifikacjach, uprawnieniach, itp."
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 18, 2014, 16:29:52 »
jeszcze z tym sie nie spotkałem w okolicy, ciekawe..

Offline kuba1992

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 19, 2014, 11:33:27 »
W ubiegłym roku na jednym z naborów, komisja zdecydowała nie przyznawać oraz nie brać pod uwagę punktów za dodatkowe kwalifikacje przydatne w PSP. Mam tu na myśli kursy np. SEP, podnośniki itp. Jak dla mnie dziwna i b. podejrzana sprawa :), ale cóż... okazało się, że dostali się wyłącznie "plecaki" Pozdrawiam.


chyba nawet wiem o jakim mówisz naborze :) Na pewno Km Psp Wrocław. Jedno wielkie oszustwo.

Strażak90

  • Gość
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 19, 2014, 15:09:43 »
W ubiegłym roku na jednym z naborów, komisja zdecydowała nie przyznawać oraz nie brać pod uwagę punktów za dodatkowe kwalifikacje przydatne w PSP. Mam tu na myśli kursy np. SEP, podnośniki itp. Jak dla mnie dziwna i b. podejrzana sprawa :), ale cóż... okazało się, że dostali się wyłącznie "plecaki" Pozdrawiam.


chyba nawet wiem o jakim mówisz naborze :) Na pewno Km Psp Wrocław. Jedno wielkie oszustwo.

Dokładnie zeszłoroczny nabór we Wrocławiu :)

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 19, 2014, 16:54:35 »
Dużo jest naborów gdzie nie są gratyfikowane pkt za dodatkowe uprawnienia.KW/KM/KP ma do tego prawo, i zawsze jest o tym w ogłoszeniu.
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline kuba1992

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 20, 2014, 17:13:54 »
W ubiegłym roku na jednym z naborów, komisja zdecydowała nie przyznawać oraz nie brać pod uwagę punktów za dodatkowe kwalifikacje przydatne w PSP. Mam tu na myśli kursy np. SEP, podnośniki itp. Jak dla mnie dziwna i b. podejrzana sprawa :), ale cóż... okazało się, że dostali się wyłącznie "plecaki" Pozdrawiam.


chyba nawet wiem o jakim mówisz naborze :) Na pewno Km Psp Wrocław. Jedno wielkie oszustwo.


Mało tego że nie za dodatkowe doliczają pkt . Zdałem prawo jazdy przed naborem i miałem z egzaminu swistek który dosłałem i powiedzieli ze mało wiarygodny dokument i pkt nie przyznali. Na sprawnościowych przepychali osoby które nie mogli przebiec 1km a na rozmowie kwalifikacyjnej były całkowite jaja. Ci co mieli 0 pkt preferencyjnych dostawali 30 z rozmowy kwalifikacyjnej potem 29,96 nastepna osoba 29,88 potem 29,66 i w ten sposób ułożyłą się lista a osoby które miały pkt 25 preferencyjnych dostawały na rozmowie 0 no bo przecież tak źle wypadli. Masakra

Dokładnie zeszłoroczny nabór we Wrocławiu :)

wojtek23

  • Gość
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 20, 2014, 17:58:04 »
...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2018, 14:53:30 wysłana przez wojtek23 »

Offline kuba1992

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 20, 2014, 18:23:14 »
bo pewnie sama KW maczała w tym palce i miała tam ludzi którzy mieli się dostać i dlatego nie reaguje.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 20, 2014, 18:27:05 »
Nabór ewidentnie ustawiony tylko że nawet się nie kryją z tym. Już kiedyś na forum był poruszany podobny przypadek gdzie ktoś  się odwołał i na siłę mu udowodnili że się nie nadaje. Przykro patrzeć jak człowiek się stara i inwestuje czas, pieniądze a potem go traktują jak drugą kategorie  :wall:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline kuba1992

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 21, 2014, 09:09:50 »
Tutaj też było kilka odwołań szczególnie z rozmowy kwalifikacyjnej ale oczywiście wszystkie rozpatrzone negatywnie :)

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 11, 2014, 09:20:08 »
jeżeli chodzi o podesty to : IP podesty ruchome przejezdne : samojezdne montowane na pojeździe

a dzwigi ?

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 11, 2014, 11:14:22 »
Dźwigi -  ll Ż
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 11, 2014, 14:23:19 »
Dźwigi -  ll Ż

Nie wprowadzaj ludzi w błąd ;)
Dźwigi to ID i IID... IIŻ to Żurawie (stacjonarne, przewoźne, przenośne (HDS), samojezdne)
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 11, 2014, 15:07:46 »
Dzięki Levy za poprawkę :)

Koledze pewnie chodziło o żurawie a nie dźwig w sensie dźwig (HDS to też dźwig), bo mało kto robi na dźwigi uprawnienia. Raczej HDSy sa preferowane :) 
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 11, 2014, 17:57:09 »
w mielcu (podkarpacie) dają punkty za żurawie samojezdne IIŻ bo mają tam dźwig  SCDź-50

Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 11, 2014, 22:54:17 »
dźwigi to windy:P żurawie samojezdne to popularne " dźwigi "  :rolleyes:

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 12, 2014, 13:15:04 »
II Ż to dzwigi przeladunkowe wiec tez wlicza sie w to HDS :) Sprawdzone info

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Punkty za inne kwalifikacje
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 12, 2014, 14:32:59 »
Jak już mamy być dokładni: HDS o ile dobrze pamiętam ze szkolenia była to nazwa producenta tego typu urządzeń w Polsce, która po prostu się przyjęła dla segmentu żurawi. Właściwa nazwa to żuraw przenośny,  a przyjęta to HDS. Kategorie uprawnień UDT są jasno określone. IŻ (żurawie: szybkomontujące, wieżowe oraz szynowe) i IIŻ (żurawie: stacjonarne, przewoźne, przenośne i samojezdne), IP (podesty ruchome przejezdne: wolnobieżne, samojezdne montowane na pojeździe i przewoźne.) i IIP (podesty ruchome: wiszące, masztowe i stacjonarne), a ID (dźwigi, windy) i IID (dźwigi budowlane)...  Możemy sobie je nazywać jak chcemy, ale jeżeli zwrócimy się do UDT o wskazanie miejsca, gdzie można zrobić uprawnienia na dźwigi, to pewnie wskazali bym nam ośrodek szkolący na kat. D.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.