Rozwój osobisty i zawodowy > Konkursy, Turnieje, Zawody

Międzynarodowa Konferencja Pożary Wewnętrzne 09-10.06.14 Ryn

<< < (2/2)

Sajmonowski:
Witam ponownie.

Przedstawiam kolejną porcję informacji.

Pierwsza sprawa jest taka, że jeden z prelegentów - Kriss Garcia prawdopodobnie nie przyjedzie. Zmusiło to nas do zmiany programu - co uwzględniłem w pierwszym poście. W zamian za to wygłoszony zostanie referat pt. Wentylacja taktyczna a kontrola przepływu gazów pożarowych. Wygłosi go Michael Reick (Niemcy), o którym wkrótce napiszę więcej.

Tymczasem sylwetka kolejnego prelegenta: Steve Kerber (Stany Zjednoczone).

jest dyrektorem Instytutu Badań nad Bezpieczeństwem Strażaków Underwriters Laboratories. W straży pożarnej zajmował się badaniami i edukacją z zakresu wentylacji, katastrof budowlanych i teorii pożaru. 13 lat służby w większości przesłużył w College Park Fire Department w Prince George's County Maryland, gdzie przeszedł szczeble kariery od strażaka do zastępcy komendanta. Stopień licencjata i magistra z zakresu bezpieczeństwa pożarowego uzyskał na uniwersytecie w Maryland a obecnie pracuje nad doktoratem z zakresu Oceny Ryzyka i Inżynierii Bezpieczeństwa na Uniwersytecie w Lund w Szwecji. Został również odznaczony tytułem Honorowego Dowódcy Batalionu FDNY (Departamentu Straży Nowego Jorku).  Przez wiele lat pracował dla NIST (Krajowy Instytut Standardów i Technologii), gdzie prowadził szereg badań nad środowiskiem pożaru i nie tylko.

http://ulfirefightersafety.com/
http://www.firefighternation.com/author/steve-kerber
http://modernfirebehavior.com/
http://www.nist.gov/search-results.cfm?q=kerber&btng=Search&num=10&sortType=L&scopeType=0&datefrom=&dateto=
https://www.youtube.com/watch?v=TNI001YYYD4

Pozdrawiam,
Sajmonowski

Sajmonowski:
Tymczasem Steven Kerber odebrał podczas FDIC (największej strażackiej imprezy na świecie) nagrodę dla Instruktora Roku 2014:
http://link.brightcove.com/services/player/bcpid2296641572001?bckey=AQ~~%2CAAAAAEheacc~%2CPOub7blnBC8WvRctbK91WZpAsGi5gtsb&bctid=3453942123001

UL FSRI wypuścił kolejny moduł szkoleniowy:
http://www.firecompanies.com/modernfirebehavior/governors%20island%20online%20course/story.html

Hotel puścił informację, wkrótce pojawią się formularze rejestracyjne:
http://www.zamekryn.pl/pozary-wewnetrzne

Pozdrawiam,
Sajmonowski

Sajmonowski:
Ruszyła rejestracja - zapraszamy do udziału:
http://www.zamekryn.pl/pozary-wewnetrzne
(szczegóły w formularzu rejestracyjnym)

Pozdrawiam,
Sajmonowski

Sajmonowski:
Witam ponownie.

Dziś Ed Hartin ze Stanów Zjednoczonych.

Ed Hartin, jest członkiem wielu organizacji i insytucji międzynarodowych potwierdzających kompetemcje (EFO, MIFireE, CFO). jest komendantem (Fire Chief) w Central Whidbey Island Fire & Rescue oraz właścicielem CFBT-US, pożarniczej instytucji szkoleniowej specjalizującej się w zakresie gaszenia pożarów w obiektach. Od dawna interesuje się teorią pożarów i podróżował po świecie studiując spalanie jak też strażackie najlepsze praktyki. Jest współautorem książki 3D Firefighting: Techniques, Tips, and Tactics mówiącej o pożarach wewnętrznych i taktyce ich gaszenia opublikowanej przez Fire Protection Publications, współtworzył rozdział poświęcony teorii pożarów w książce International Fire Service Training Association (IFSTA) Essentials of Firefighting (edycja 5. i 6.) a także rozdziały poświęcone teorii pożarów i wentylacji w książce IFSTA Fireground Support Operations (edycja 2.) oraz publikował w wielu wydawnictwach w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.  Ed służył jako członek panelu technicznego Undewriters Laboratories w badaniach nad wentylacją poziomą, pionową oraz pożarami poddaszy. Prowadził szkolenia z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych (CFBT) oraz wentylacji taktycznej w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Europie i Azji. Ed posiada tytuł licencjata w dziedzinie zarządzania ochroną przeciwpożarową oraz magistra w dziedzinie edukacji oraz ukończył studia podyplomowe z zakresu edukacji na Portland State University Graduate School of Education. Jest też absolwentem Programu dla Starszych Oficerów Narodowej Akademii Pożarniczej (National Fire Academy Executive Fire Officer Program) a także uzyskał tytuł członka honorowego Institution of Fire Engineers oraz tytuł Chief Fire Officer Komisji Międzynarodowej Akredytacji Pożarniczej (Commission on Fire Accreditation International).

Przedsmak wystąpienia Eda Hartina:

http://www.cfbt-us.com/pdfs/training_fidelity.pdf

http://www.cfbt-us.com/pdfs/08_cifr_live_fire_as_simulation.pdf

https://www.youtube.com/watch?v=j6WLa055UIc


Pozdrawiam,
Sajmonowski


P.s. Ed Hartin kilka dni temu świętował jubileusz 40-lecia służby jako zawodowy strażak.

Fistach:
Polecam ten (i wszystkie inne z tamtego profilu) wykład, który podlinkował Szymon. Na konferencji będą same ciekawe tematy!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej