Autor Wątek: Jednostki Typu KSRG  (Przeczytany 7224 razy)

Offline osp.kz.2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Jednostki Typu KSRG
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 31, 2008, 00:56:19 »
Glowne kryteria do spelniena to:
- 3 samochody w tym jeden gasniczy ze zbiornikiem wodnym powyzej 1000 l.
- Wyposazenie:
* Pompa szlamowa
* Min 3 Aparaty tlenowe
* Nozyce hydrauliczne
* itd...
- i odpowiednie wyszkolenie strazakow,przebyte szkloenia + "staz" w OSP
     
 Co to za kryteria???   a i wyjaśnij mi co to są te 3 Aparaty tlenowe
_______________________________________________________________________________________________________

koledzy strażacy pewnie było to poruszane, bo to nasze forum to ogromna skarbnica wiedzy, ale mam prosbe o wskazanie gdzie moge znależć albo może ktos posiada jak powinien wygladać wniosek Urzedu Gminy do kp psp o o włączeniu jednostki do ksrg, bo z tego co wywnioskowałem to jesli jednostka spełnia już wymogi to żeby cała maszyna ruszyła musi być takowy wniosek,a i czy naprawde jest tak długi czas oczekiwania na decyzje kg psp??   jesli ktoś jest w stanie doradzić mi z tym wnioskiem to bede wdzięczny, bo niestety liczyc na nasz urzad gminy to zanim cos oni sklecą to bedzie po sprawie, więc musze im gotowca przygotowac


@Scalone
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2008, 07:58:13 wysłana przez MGNACZUS »

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Jednostki Typu KSRG
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 31, 2008, 07:53:31 »
Napiszcie przede wszystkim wniosek wspólny , Gmina i OSP .  Burmistrz/Wójt zresztą jest zwierzchnikiem KSRG na terenie gminy . Co w nim zawrzecie nie ma tak naprawdę dużej wartości bo dla KG będą i tak wiążące opinie KP PSP i KW PSP. No ale wypada wspomnieć o mobilności OSP , ilości członków , wyposażeniu i zagrożeniach na terenie Gminy – ale naprawdę symbolicznie .

Moim zdaniem jednak, jak Samorząd wyraził wolę włączenia Was do KSRG, lepszym rozwiązaniem jest najpierw spotkanie trzech stron przyszłego porozumienia i porozmawianie szczere o realiach .

Zresztą taka dyskusja i wsłuchanie się w słowa Komendanta Powiatowego PSP odpowiedzą wam o szansach , tym co do wykonania i na co zwrócić uwagę w wniosku .

Pozdrawiam MIKO

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Jednostki Typu KSRG
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 31, 2008, 08:50:22 »
ja tak sie zastanawiam po co jest KSRG skoro istnieja ejdnsotki KSRG i jednsotki spozza, a w zasadzie wszystkich sie dysponuje w razie potrzeby...  jakis ilosc procent jednostek i inne dziwne rzeczy.
sadzac po tym to tylko OSP i PSP moze byc  w ksrg ;/
ksrg jak jakas elita i dodatkowa plakietka na ramieniu.
jesli ktos jest wpisany do planu ratowncizego autoamtycznie powinien byc w ksrg, bo jest wlaczony w SYSTEM
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Jednostki Typu KSRG
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 31, 2008, 09:36:06 »
Nieprawda @Bulon uczestnikami KSRG mogą być również inne instytucje i organizacje – Np. u mnie jest Szpital MSWiA wystawiający „S” w ramach KSRG . Poza tym KSRG wymaga ustaleń , deklaracji i porozumień , nie można tego wykonać dekretem – ma być i koniec z każdej ze stron.

Co do reszty temat jest bardziej złożony. Sygnatariuszami porozumienia są trzy strony i niestety każda ma inny cel .

- OSP chce pozyskać środki na rozwój – niestety jest tak że jednostki OSP będące w KSRG mają na razie priorytet w tych sprawach , KSRG w wielu przypadkach jest tu przepustką .

- Wójt / Burmistrz liczy straty i zyski często bardzo ekonomicznie podchodząc do tematu . Ile więcej wydam na paliwo i ekwiwalent  , a ile zyskam w dotacjach i np. sprzęcie

- Komendant Powiatowy analizuje natomiast system i potrzeby na terenie Powiatu – już udowodniono że sprawnie skonstruowane
KSRG uchroniło już nie jedną dupę Komendanta .

Oczywiście każdy ma rację i tak samo każdy patrzy bardzo wybiórczo na sprawę. I teraz pytanie gdzie te  punkty widzenia się spotkają i przetną ? Jak w prawidłowym punkcie to OSP będzie w KSRG , jak nie to choć by na głowie stanęła nie zostanie do niego włączona .

Dlatego by uniknąć nieporozumień i strzelania kulą w plot , najlepiej się spotkać i uzgodnić stanowiska

Pozdrawiam  :zamknij:

Offline osp.kz.2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Jednostki Typu KSRG
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 01, 2008, 00:55:55 »
 Może dopowiem że KP PSP uwzgledniła nas w planie włączenia w KSRG bo takowy byl wykonywany, i ztego co gdzieś tam usłyszałem to w 2009 r planowane a moze raczej szanse maja do właczenia na województwo dolnoslaskie 53 jednostki( niewiem czy to mało czy duzo) ale ma nadzieje że jestesmy w tych co mamy szanse, tak że kp psp jest za nami, władze gminne tak samo no i jasne my!!!
a nawiazująć do tematu mojego zapytania to niema takowego wzoru, musimy my czy Urząg gminy stworzyć razem wniosek, no i o to mi chodziło, bo napisać teraz wniosek to nie problem. dzieki wielkie za info!!! pozdrawiam, a jesli ma ktos jeszcze jakieś dobre rady to z góry dziekuje!!! i dobre i złe ale wszystkie doceniamy i analizujemy więc jeslki komuś sie cos przypomni to prosze o informacje