Pożarnictwo > Ratownictwo wodno-nurkowe

Side Mount w PSP

(1/2) > >>

hans:
Co sądzicie o konfiguracji sprzętowej typu Side Mount w PSP? Słyszałem, że w niektórych jednostkach poszły pierwsze zakupy.

Aquarius:
Raz - niezgodna z przepisami obowiązującymi w PSP.
Dwa - (jeśli mówimy o przepisowej robocie) - jak zamierzasz podpiąć pełnotwarzówkę z łącznością?
Trzy - super sprawa do nurania rekreacyjnego, jako element rozszerzający ogólny poziom wiedzy i umiejętności - i chyba taki jest cel zakupów o których mówisz (jeśli faktycznie są) :)

KW PSP:
Witam, podobno już są takie zestawy (z tego co słyszałem ostatnio na kurskie w Bornym Sulinowie to takie zestawy maja w woj. kujawsko-pomorskim),nie wiem na co im to, można zadzwonić do pierwszego lepszego producenta, sklepu itp. i każdy powie że to fajna zabawka ale nie do PSP, no chyba że jakiś instruktor  cywilnej organizacji pracuje w naszej formacji i robi na tym prywatne kursy.

NURAS11:
Nie róbmy jaj wydajemy tysiące na sprzęt który jest nam całkowicie zbędny a nurkujemy w dziurawych rękawiczkach, w nieszczelnych skafandrach suchych, kupujmy najpierw sprzęt zawarty w  normatywie sprzętowy który określone są „W zasadach organizacji ratownictwa wodnego”
Może się tu ktoś wypowie z Włocławka lub z Bydgoszczy bo tam podobno mają taki sprzęt ,czym się kierowano przy wyborze takiego sprzętu, kto robi dodatkowe specjalistyczne kursy na taki zestaw itp.

robsen:
Witam
Sidemount jest wykorzystywany na świecie do działań przez strażaków i nurków bezpieczeństwa publicznego. Jest zgodny z przepisami - nie wiem skąd opinia ze nie jest. Co najwyżej moim zdaniem nie odpowiada normatywowi podanymi w wytycznych przez KG PSP, co ważne jest bardzo skutecznym narzędziem pracy w jaskiniach, studniach, ciasnych przejściach etc. W Jankielowce by się napewno przydały  - podniosły by bezpieczeństwo wchodzących ratowników poprzez  brak możliwości zaczepienia zaworami i automatem umieszczonym na plecach o stalowe klamry i to co z nich zostało. Więc nadużyciem jest mówienie o zabawce. Przydały by się też przy działaniach we wrakach itp.
Polecam z tego miejsca lekturę opisu akcji w Bystrej
http://gnj.org.pl/artykuly/AkcjaWBystrej.php

Pozdrawiam
Robert

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej