Autor Wątek: Powstanie nowy serial o strażakach?  (Przeczytany 29391 razy)

Offline Miuzik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Powstanie nowy serial o strażakach?
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 11, 2015, 15:54:50 »
Przedstawili osp jak chłopów oderwanych od pługa co mi się nie spodobało. Mało emocji, właściwie oglądam ten serial tylko dlatego, że jest wątek straży pożarnej. Szkoda, ale może wyciągną wnioski i powstanie dużo lepszy drugi sezon. Na pierwszy nie ma co liczyć, dosłownie z odcinka na odcinek coraz gorzej  :gwiazdki:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Powstanie nowy serial o strażakach?
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 11, 2015, 16:03:38 »

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: Powstanie nowy serial o strażakach?
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 21, 2015, 20:37:31 »
Abstrahując od treści to przed każdym odcinkiem powinno być ostrzeżenie dla ludzi chorych na epilepsje. Te ujęcia i montaż są tragiczne.

Offline MDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Powstanie nowy serial o strażakach?
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 22, 2015, 00:14:28 »
Tego oglądać się nie da.

Offline Robson71

  • CS PSP 2012-2014
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Powstanie nowy serial o strażakach?
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 22, 2015, 08:53:57 »
Tego oglądać się nie da.

sami mistrze świata.
zadaj sobie pytanie w jakim celu powstał ten serial, ma zostać promowany nasz sposób pracy, poświęcenie, gdyby mieli pokazać ci pożar mieszkania od wewnątrz to co ten człowiek by zobaczył? nic, bo wszędzie zadymienie, to samo było w chicago fire
każda akcja jest pokazana w jeden sposób: spektakularny dojazd do akcji, dramatyczna akcja rat.-gaś ( z naciskiem na najważniejsze aspekty, ratowanie ludzi, gaszenie pożaru i likwidowanie dodatkowych zagrożeń, przecież nie będą gasić suchej trawy ), powrót bohaterów
fakt, wszystkich procedur nie zachowują, do każdej akcji można się przyczepić, ale ocenia to człowiek który pracuje w tym zawodzie, a zastanów się jak to widzi człowiek który nie ma pojęcia o działaniach straży pożarnej, ze wszystkimi serialami tematycznymi tak jest
ten serial może być dobrą formą nauki dla nas zawodowców, nie zawsze jesteś w stanie przećwiczyć dane zdarzenie, tu masz scenariusz na ekranie i wyobraź sobie jak ty byś postąpił, co byś zrobił lepiej, czy zrobiłbyś to na sprzęcie ze swojej jednostki czy jednak musiałbyś czymś go zastąpić
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2015, 10:14:15 wysłana przez Robson71 »
Strażak to ma być Strażak, a nie jakaś popierdółka!

Offline dawio112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Powstanie nowy serial o strażakach?
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 22, 2015, 09:30:04 »
Abstrahując od błędów merytorycznych czy też proceduralnych z punktu widzenia OSP serial robi robotę. Nagle pojawiło się wielkie zainteresowanie OSP - sporo nowych chętnych zarówno wśród młodzieży jak i starszych. Nawet wśród lokalnej społeczności nagle pojawiło się zrozumienie i troszkę życzliwości dla strażaków... Ponadto nie wiem jak u innych ale w naszej remizie sporo się rozmawia jakbyśmy zrobili to czy tamto, jakie błędy zostały popełnione itd. itp. I w ten prosty sposób mimowolnie serial stał się dla jednych bezwartościowy a dla innych idealnym "materiałem szkoleniowym". 

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Powstanie nowy serial o strażakach?
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 22, 2015, 09:52:49 »
"Materiał szkoleniowy" to z tego serialu nigdy nie będzie, ale turbo-profesjonaliści zawsze pojawią się przy tego typu serialach. Przy historycznych czepiać będą się historycy, przy policyjnych organy ścigania, a przy tematyce straży - strażacy. Mimo wszelkich niedoskonałości myślę że serial zasługuje na dobrą czwórkę w skali do 6.

Offline uglibugli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Powstanie nowy serial o strażakach?
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 29, 2015, 11:52:04 »
Wytłumaczcie mi jedno: na karku mam już sporo wiosen, ale jeszcze nigdy, przenigdy nie widziałem, żeby dowódca miał założony aparat na plecach po dojeździe na miejsce zdarzenia :gwiazdki: Niech podadzą nazwę firmy co to zdołała umieścić aparat w oparciu przedniego fotela :szalony: Poza tym wszyscy śmigają w kompozycie... widać stolyca nie żałuje pln-ów na OSP :wacko:
Co do zainteresowania tematem ogólnie pojętej SP po emisji tego serialu - tylko czekać jak podczas działań usłyszymy, że to i to robimy źle, bo w "strażakach" to robili inaczej!  :wall:
"Z ławeczką zadzierasz? Ciulu niemyty!"

Offline artur21213

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
    • OSP Chłapowo
Odp: Powstanie nowy serial o strażakach?
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 29, 2015, 13:01:24 »
Wytłumaczcie mi jedno: na karku mam już sporo wiosen, ale jeszcze nigdy, przenigdy nie widziałem, żeby dowódca miał założony aparat na plecach po dojeździe na miejsce zdarzenia :gwiazdki: Niech podadzą nazwę firmy co to zdołała umieścić aparat w oparciu przedniego fotela :szalony: Poza tym wszyscy śmigają w kompozycie... widać stolyca nie żałuje pln-ów na OSP :wacko:
Co do zainteresowania tematem ogólnie pojętej SP po emisji tego serialu - tylko czekać jak podczas działań usłyszymy, że to i to robimy źle, bo w "strażakach" to robili inaczej!  :wall:
Kolego pierwsze GBA z brzegu-aparat u dowódcy ZDJĘCIE . Wydaje mi się że każda firma potrafi to wykonać, WISS na pewno.
U mnie w OSP też na kompozytach działamy- nie wiem dlaczego uważasz to za  luksus :)

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Powstanie nowy serial o strażakach?
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 29, 2015, 13:16:21 »
Wytłumaczcie mi jedno: na karku mam już sporo wiosen, ale jeszcze nigdy, przenigdy nie widziałem, żeby dowódca miał założony aparat na plecach po dojeździe na miejsce zdarzenia :gwiazdki: Niech podadzą nazwę firmy co to zdołała umieścić aparat w oparciu przedniego fotela :szalony:


Wystarczy odwiedzić kilka warszawskich JRG, na pewno w JRG 3 i JRG 4 dowódca ma od razu z przodu w jednym z gaśniczych.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Powstanie nowy serial o strażakach?
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 29, 2015, 13:48:51 »
Wytłumaczcie mi jedno: na karku mam już sporo wiosen, ale jeszcze nigdy, przenigdy nie widziałem, żeby dowódca miał założony aparat na plecach po dojeździe na miejsce zdarzenia :gwiazdki: Niech podadzą nazwę firmy co to zdołała umieścić aparat w oparciu przedniego fotela :szalony: Poza tym wszyscy śmigają w kompozycie... widać stolyca nie żałuje pln-ów na OSP :wacko:
Co do zainteresowania tematem ogólnie pojętej SP po emisji tego serialu - tylko czekać jak podczas działań usłyszymy, że to i to robimy źle, bo w "strażakach" to robili inaczej!  :wall:

Co więcej, w Scaniach Saurusa to nawet kierowca ma odo   :straz:

Offline uglibugli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Powstanie nowy serial o strażakach?
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 29, 2015, 16:33:33 »
Dobra, zwracam honor - napisałem tak bo u mnie w okolicy (śląskie) żadna JRG nie ma na aucie z przodu aparatu. A co do kompozytu w OSP to musicie mieć albo hojnego sponsora, albo bogatą gminę. U mnie tylko JRG ma kompozyt, cała reszta w stalówkach lata dlatego dla mnie to luksus i to duży  ^_^
"Z ławeczką zadzierasz? Ciulu niemyty!"

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Powstanie nowy serial o strażakach?
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 29, 2015, 17:25:45 »
Zależy na co dana OSP przeznaczy swoje dotacje i inne przychody. Jeżeli będzie wola zakupienia kompozytów, to w czym problem?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Powstanie nowy serial o strażakach?
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 29, 2015, 19:54:36 »
Wracając do głównego wątku - wg mnie, pomijając wątki strażackie, serial jest jednym ze słabszych, jakie widziałem w ostatnich latach. Fabuła jest po prostu tragiczna i przewidywalna, gra aktorów - nic specjalnego, scenariusz... słabo.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Powstanie nowy serial o strażakach?
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 29, 2015, 21:40:36 »
.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 18:44:44 wysłana przez rabbitv »

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Powstanie nowy serial o strażakach?
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 30, 2015, 14:48:06 »
Jeszcze do breaking bad i house of cards porównajcie.
Jeśli chodzi o Polskę, po objerzeniu kolejnych kilku odcinków, to uważam, że serial jest na prawdę dobry, a porównywać go można to innych POLSKICH produkcji. Zdecydowanie najlepsza pozycja na antenie w tym czasie.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Powstanie nowy serial o strażakach?
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 18, 2015, 14:25:22 »
W nowym PP krótko o "Strażakach" w postscriptum ;)
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: Powstanie nowy serial o strażakach?
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 18, 2015, 22:17:00 »
W odcinku 8 zobaczycie element szkoleniowy - wchodzenie do studni bez aparatu
"zablokowane" przez Zakościelnego i przypomnienie o ofiarach szamba.  :krzyk: