Autor Wątek: Pierwszy stopień oficerski  (Przeczytany 90917 razy)

Offline sebaxll

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 26, 2014, 09:46:45 »
Czy oficer po cywilnych i SA nie może kierować działaniami jako z-ca czy d-ca zmiany(poziom interwencyjny) rozporządzenie o KSRG
 SPF przygotowuje do kierowania na poziomie taktycznym i strategicznym i tak naprawdę jest on skierowany do dowódców JRG. Więc moim zdaniem ludzie ci powinni awansować w stopniu. Prawda jest taka że jest bubel w ustawie mówiący o konieczności odbycia przeszkolenia. Oczywiście po 31.12.13 dla tych oficerów nie ma możliwości awansu ale tylko w grupie.   

Czyli mam to rozumieć tak że jeśli ktoś teraz jest z-ca d-cy lub d-cą zmiany i mł.kpt. i już nie awansuje w grupie  na d-cę zmiany lub JRG ?? bo nie mam spf-u, a jak by był dalej aspirantem to bym awansował??
To ładnie ani w grupie ani w stopniu nie można awansować. Pogratulować temu co to wymyślił.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 26, 2014, 09:49:16 »
Czyli mam to rozumieć tak że jeśli ktoś teraz jest z-ca d-cy lub d-cą zmiany i mł.kpt. i już nie awansuje w grupie  na d-cę zmiany lub JRG ?? bo nie mam spf-u, a jak by był dalej aspirantem to bym awansował??
To ładnie ani w grupie ani w stopniu nie można awansować. Pogratulować temu co to wymyślił.
Na  d-ce JRG napewno nie.... Bedac aspirantem mógłes awansowac na z-ce dcy JRG do 31.12.2013....
A to jest wymyslone juz wiele lat ale dopiero od tego roku nie obowiązuje załącznik
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sebaxll

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 26, 2014, 09:54:40 »
No tak ale widzę bez Spf-u to taki mł.kpt. ma zamknięta ścieżkę i w stopniu i w stanowisku.
No chyba że będzie pracował w biurze lub na SK.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 26, 2014, 10:02:05 »
No tak ale widzę bez Spf-u to taki mł.kpt. ma zamknięta ścieżkę i w stopniu i w stanowisku.
No chyba że będzie pracował w biurze lub na SK.
Nie koniecznie bo w biurze Naczelnik Operacyjny tez musi mieć SPF :) (jesli ma "cywilne wykształcenie)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2014, 13:24:17 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ronin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 27, 2014, 17:44:53 »
Idąc jeszcze tokiem myślenia KG, skoro mł. kpt. po studiach cywilnych bez spf-u na podziale nie może awansować na *** bo nie posiada kwalifikacji, to zastanawiam się czy aspirant zajmujący stanowisko oficerskie powinien awansować na wyższy stopień w swoim korpusie. Mało tego, moim zdaniem powinien być zobligowany do uzupełnienia wykształcenia, a więc ukończenia SGSP. Nie sądzicie że tak byłoby wówczas sprawiedliwie?

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 27, 2014, 18:05:48 »
Dkladnie tak jak pisze Ronin- powinny być powiedzmy 3 lata na uzupełnienie kwalifikacji( ale KG powinna dac szanse a nie dostają się tylko "wybrańcy" niewiadomo według jakich reguł kwalifikowaNI na SPF/SPO.

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 27, 2014, 20:16:24 »
Nie posiada kwalifikacji moim zdaniem posiada jedynie nie posiada kwalifikacji na dowódców JRG. Każdy z-ca i dowódca zmiany oraz d-ca zastępu posiada kwalifikację(mam na myśli asp i kpt)Każdy z nich może kierować działaniami na poziomie interwencyjnym należy również pamiętać że studia w SGSP dzienne i zaoczne dają pełne uprawnienia na każdym poziomie a także nieszczęsny SPF który przygotowuje do kierowania na pozostałych dwóch poziomach. Tak więc niesłusznie oficerowie po cywilnych i SA są wstrzymywani z awansem na ***.Jednakże w etacie są już wstrzymani ponieważ załącznik nr 6 przestał obowiązywać. Według rozporządzenia każdy taki oficer powinien móc awansować w stopniu jaki przysługuje wg. zajmowanego stanowiska (max). 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 27, 2014, 22:30:19 »
N Tak więc niesłusznie oficerowie po cywilnych i SA są wstrzymywani z awansem na ***.Jednakże w etacie są już wstrzymani ponieważ załącznik nr 6 przestał obowiązywać. Według rozporządzenia każdy taki oficer powinien móc awansować w stopniu jaki przysługuje wg. zajmowanego stanowiska (max). 
Jesli masz wyższe wykształcenie to sprawdz sobie co to jest hierarchia aktów prawa.... I jesli inaczej mówi ustawa a inaczej rozporzadzenie to zawsze racje ma ustawa!!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2014, 22:55:09 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline majki997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 28, 2014, 19:52:22 »
Ludzie zejdźcie na ziemie. Jakie stopnie oficerskie za co. Jak nie jesteś przy korycie to nic nie dostaniesz. ZAPAMIĘTAJCIE  TO SOBIE : TRZEBA BYĆ  TAM GDZIE SIĘ DZIELI,  A NIE GDZIE RATUJE.  Tyle lat co niektorzy z WAS  pracują w strukturach PSP z zachowują sie jakby byli miesiąc w służbie. Możesz uratować 100 ludzi z pożaru nie jesteś przy korycie skończysz jako st.ogn.  A profity zbiorą Ci co są na górze drabinki. Pzdr dla bohaterów hehe!!!  Proszę ZACZNIJCIE SIĘ SZANOWAĆ !!!!!!!!!!!!!

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 28, 2014, 20:41:02 »
Dokladnie tak jak powyżej zostało napisane!!!

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 29, 2014, 11:58:54 »
Masz rację kolego ustawa jest najważniejszym aktem prawnym. Smutne jest to że tworzą rozporządzenia które z założenia mają zmierzać do wykonania ustawy a nie być z nią sprzeczne.

Offline fajrmen

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 30, 2014, 20:42:19 »
Macie jakieś informacje jakoby ktoś otrzymał w tym roku stopień oficerski posiadając licencjat, tech. poz, stanowisko oficerskie nie związane z kierowaniem działaniem ratowniczym, bez żadnej podyplomowki w sgsp?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2014, 22:35:38 wysłana przez fajrmen »

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 30, 2014, 21:07:22 »
Tez mnie interesuje czy ktoś w podziale otrzymal **( licencjat + dzienna aspirantka)?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 01, 2014, 11:52:37 »
Tak otrzymał dyżurny operacyjny z sąsiedniego  powiatu oraz z-ca dowódcy zmaiany. (tech poż oraz licencjat)
Cos okolo 130 osób dostało po studiach i tech. pożarnictwa wiec napewno jest tam sporo róznych sytuacji.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2014, 13:20:43 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fajrmen

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 01, 2014, 17:59:03 »
I nie kończyli SPF ani SPO?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 01, 2014, 21:25:23 »
I nie kończyli SPF ani SPO?
A wiesz wogóle czym jest SPO??
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ponczo83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 01, 2014, 21:56:13 »
W 2014 roku 415 nowych oficerów

Offline fajrmen

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 01, 2014, 22:10:56 »
tak,
I nie kończyli SPF ani SPO?
A wiesz wogóle czym jest SPO??
tak, wiem

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 02, 2014, 11:11:09 »
Witam, niech mi ktoś wytłumaczy jakimi kryteriami KG się kierowała w stosunku do tych 134 osób , którym zostaną nadane ** (studia cywilne+ aspirantka). Znam kilka osób , kóre maja ukończone te same kierunki, staz służby kilka lat większy i nie otrzymały **. O co w tym wszystkim chodzi!??Czy w PSP istnieje podział osób na lepszych i gorszych/ z miast i prowincji ?( chyba nie tak powinno być). Wynika z tego, iż KG nadaje stopnie komu chce i jak chce !!

Offline bobol55

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 02, 2014, 11:25:28 »
Wg mnie jest limit osobowy. Co roku jest ok 400 osób. W mojej jednostce tech + wyższe rok temu nie dostała w tym dostał. Wygląda na to, że np jeśli to jest pierwszy wniosek to nie przechodzi. Za rok kolejka się przesunie. Z innej beczki czy wie ktoś może o przypadku podoficera po SGSP II stopień niestacjonarnych na stanowisku oficerskim , który dostał ** bez SPO lub SPF. W 2012 był taki przypadek (potwierdzone) w 2013 nie wiem.

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 03, 2014, 09:01:20 »
ja jestem na stanowisku oficerskim (dyzurny operacyjny) 7 lat sluzby :) mam asp i mgr i w tym roku dali mi za pierwszym napisanym wnioskiem. i nie mam zaadnego plecaka bo mieszkam na prowincji . . .i tu tez pracuje!

Offline bobol55

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 03, 2014, 10:50:13 »
Nic tylko się cieszyć. Nie znam cię i nie będę osądzał, chociaż sam o tym napisałeś. Moim skromnym zdaniem prowincja i plecak wcale nie muszą się wykluczać, nie mniej jednak gratuluję.

Offline maciej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 03, 2014, 11:07:48 »
LaCosta ja mam 17 lat służby inż. stanowisko oficerskie i nic , może studia mało przydatne w PSP informatyka.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 03, 2014, 17:26:38 »
Bardzo często wnioski o awanse oficerskie odrzucane sa przez KW gdyż jak wiadomo, obowiązuje droga służbowa. Cześć napewno tez jest blokowana w KG. Nie mogą wszystkie wnioski przejść bo za niedługo wszyscy by mieli gwiazdki oficerskie a kto by sprzatal? Uważam, ze na SKKM powinno dostawać sie ww stopień tyle ze nie koniecznie po przeniesieniu na Skkm/k w grudniu typowo po stopień. Jak ktoś trochę porobił na stanowisku to kiedyś dostanie ale wszystko z głowa. Na podziale problem awansów sie skończył, problem oczywiście w cudzysłowiu :) lepiej jednak zrobić sgsp po aspirantce, bez proszenia sie. U mnie teraz KM poszły dwa wnioski o gwiazdki i nic, a rok temu dostał jeden ASP, wiec loteria czy/i poparcie?
Pozdrawiam

Offline kaczor1984

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 04, 2014, 00:45:54 »
Rozmawiałem z kolega który dziś odbiera awans** nadmieniam ze konczył SGSP inż.Podczas prób słychac było jak to dostali **.Jedni dostali awans by w przyszłym roku odejsc na emeryture, zawsze to większa kasa..... panie z wielkopolski.Dalej awans na**DSKKP osoba jest na I roku aspirantki w poznaniu. Jednym słowem cyrk.