Autor Wątek: Pierwszy stopień oficerski  (Przeczytany 90860 razy)

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 23, 2014, 07:38:22 »
Chciałbym Was zapytać o kwestię awansu na pierwszy stopień oficerski. Jestem w stopniu aspiranta sztabowego na stanowisku dyżurnego operacyjnego powiatu. Dodatkowo ukończyłem studia cywilne magisterskie, na kierunku zarządzanie kryzysowe. Od pewnego czasu słyszę iż ciężko jest dostać stopień oficerski nie posiadając tytułu inżyniera, lecz moim zdaniem nigdzie nie ma o tym mowy. Mowa jest natomiast o tym, że kierunek studiów musi być przydatny dla służby PSP. Czy więc w rozumieniu przepisów każdy inżynier, chociażby po najdziwniejszych kierunkach jest bardziej przydatny dla służby w PSP od magistrów po nawet najbardziej wydawałoby się konkretnych dla PSP kierunkach? Mój Komendant Powiatowy od 2 lat nie wysyła mojego wniosku. W tej samej sytuacji jest jeszcze jeden strażak w mojej KP - również dyżurny operacyjny. W moim odczuciu na tym stanowisku bardziej przyda mi się wykształcenie w kierunku zarządzania kryzysowego niż jakiekolwiek inne inżynierskie (oczywiście nie mówię tu o inż. poż.). Czy więc postępowanie mojego Komendanta jest słuszne i jak takie sytuacje odbywają się w Waszych Komendach? Pozdrawiam, Mariusz L.

zajmujesz stanowisko oficerskie, jesteś technikiem pożarnictwa z wykształceniem wyższym, wobec czego nie ma żadnych przeszkód, żebyś mógł być mianowany na pierwszy stopień oficerski; nie jest prawdą, że trzeba mieć tytuł inż.; wystarczą jakiekolwiek studia, nawet licencjackie; przepis jest jasny:
Cytuj
art. 53
1. Pierwszy stopień oficerski nadaje się strażakowi, który ukończył:

1) Szkołę Główną Służby Pożarniczej w ramach służby kandydackiej albo

2) szkołę aspirantów Państwowej Straży Pożarnej lub Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej, uzyskując tytuł zawodowy technika pożarnictwa, i będąc skierowanym do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej uzyskał tytuł zawodowy inżyniera pożarnictwa.

2. Pierwszy stopień oficerski może być nadany strażakowi, który:

1) uzyskał tytuł zawodowy technika pożarnictwa w szkole Państwowej Straży Pożarnej i nie będąc skierowanym do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej uzyskał tytuł zawodowy inżyniera pożarnictwa albo

2) posiada wykształcenie wyższe, a ponadto:

a) odbył przeszkolenie zawodowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej lub

b) posiada tytuł zawodowy technika pożarnictwa albo

3) uzyskał uznanie kwalifikacji do wykonywania zawodu inżyniera pożarnictwa w toku postępowania o uznanie, nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, w państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stronach umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub w Konfederacji Szwajcarskiej, kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego inżyniera pożarnictwa.

Twojemu Komendantowi brakuje asertywności albo jest niedoinformowany (lub też celowo wprowadzany w błąd); być może gdyby posiadał trochę tej asertywności (zwanej cojones), to by Ci powiedział, że nie skieruje wniosku, bo taka jest jego wola, a właściwie brak woli; ale być może dlatego, że mu tego czegoś brakuje, to zasłania się jakimiś bzdurami z palca wyssanymi;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 23, 2014, 09:15:04 »
Lang w przytoczonym przez Ciebie ustępie
Cytuj
Pierwszy stopień oficerski może być nadany strażakowi, który:
słowo może powinno wyglądać tak
MOŻE
MOŻE to nie znaczy że MUSI
Masz rację - przepis jest jasny tylko jasno mało kto go rozumie....
A jeśli 01 chce komuś dać to na swoich warunkach. Powinien tylko jasno powiedzieć jakie to są warunki - np po cywilnych mgr inż w przydatnym kierunku + skieruje na przeszkolenie SPF. Albo jakieś inne. Osobiście po licencjacie też bym nie dawał **.

taki gość jak sam-samson (posiadający stanowisko i lata służby) powinien być skierowany w pierwszej kolejności na SPF (napisałeś raport do 01 o skierowanie?) i po tym spokojnie dostać **

ps. Butel, sorki za kolor....  :cooo: :cooo:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2014, 09:26:22 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 23, 2014, 09:23:57 »
robn - przecież nie podważałem charakteru uznaniowego tej drogo do szlifów oficerskich; bezpośredni przełożony może wystąpić z wnioskiem do Ministra właściwego ds. wewnętrznych, a ten może nadać pierwszy stopień oficerski; nie powinno zdarzać się jedynie zatrzymywanie kompletnych wniosków na poziomie KW/KG; problemem nie jest uznaniowość, lecz brak umiejętności powiedzenia strażakowi, że się nie ma woli ze strony przełożonego do wystąpienia z przedmiotowym wnioskiem; zamiast tego tworzy się bajki o konieczności posiadania tytułu zawodowego "inżynier", czy tez o przydatności ukończonego kierunku; po stokroć wołałbym mieć przełożonego, który mi wprost powie, że nie dostanę stopnia czy grupy z tego powodu, że mnie on nie lubi, czy też uważa, że nie zasługuję na awans, niż takiego, który nie potrafi się określić albo szuka dziwnych wytłumaczeń;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 23, 2014, 09:31:32 »
Zgadzam się z Tobą, też wolałbym grać w otwarte karty
Dla mnie stwierdzenie mojego 01 że woli mieć gości po inż. jest jasne (po licencjacie nie ma szans na **). To jest jasna linia bo ma do tego prawo, dodatkowym warunkiem jest stanowisko, oraz dotychczasowa pełniona służba (czy nie było wtopek)... prosty układ....
EGO = 1 / wiedza

Offline Dudi216

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 23, 2014, 09:54:36 »
art. 53
1. Pierwszy stopień oficerski nadaje się strażakowi, który ukończył:

1) Szkołę Główną Służby Pożarniczej w ramach służby kandydackiej albo

2) szkołę aspirantów Państwowej Straży Pożarnej lub Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej, uzyskując tytuł zawodowy technika pożarnictwa, i będąc skierowanym do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej uzyskał tytuł zawodowy inżyniera pożarnictwa




« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2014, 14:01:09 wysłana przez Dudi216 »

Offline sam-samson

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 23, 2014, 10:07:30 »
Dzięki za odpowiedzi. Drążyłem trochę ten temat i co się okazało: na maj tego roku z mojego województwa żaden aspirant - magister nie otrzymał awansu na 1-szy stopień oficerski, no chyba że ukończył SPO/SPF. Natomiast jest cała masa ludzi po studiach inżynierskich, wszlakiej maści i z bardzo różnym stażem służby, którzy taki stopień otrzymali bez konieczności ukończenia ww. kursów. Swoją drogą trochę to przykre widzieć wśród awansowanych ludzi na identycznym stanowisku służbowym, z dużo krótszym stażem w szeregach PSP. Zero sensu, zero logiki. Jeśli ktoś potrafi i rozumie tok myślenia władz mojego KW to proszę o jakieś racjonalne wytłumaczenie.

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 23, 2014, 10:19:26 »
Osoba spełniająca wymagania kwalifikacyjne do wykonywania zadań na stanowisku oficerskim i mianowana na to stanowisko powinna otrzymać stopień oficerski, który jest niczym innym jak wyznacznikiem zajmowanego stanowiska. Jak można nie nadać stopnia strażakowi, któremu wcześniej uznano kwalifikacje do zajmowania stanowiska oficerskiego i powierzono zadania wymagające tych kwalifikacji? To zwykły policzek i naplucie w twarz ze strony decydentów. Prosta przesłanka czyichś kompleksów, a Oficer raczej nie powinien mieć kompleksów :o Jeżeli nie jest możliwe nadanie stopnia po mianowaniu to po prostu nie należy mianować. I wszystko będzie jasne...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2014, 10:41:14 wysłana przez Liberty »
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 23, 2014, 23:20:54 »
Liberty dobra wypowiedz :) Popieram ten tok myslenia i tak powinno to wygladac, mimo to nie wszyscy ktorzy maja przepracowane wymagane lata, technika poz i studia otrzymali ten stopien  ** o ktory sie tu rozchodzi. Mimo to udalo mi się:)

Offline sam-samson

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 24, 2014, 08:37:36 »
To zwykły policzek i naplucie w twarz ze strony decydentów. Prosta przesłanka czyichś kompleksów, a Oficer raczej nie powinien mieć kompleksów :o

O tak. Tego można być pewnym. To człowiek mocno zakompleksiony. Taki pies ogrodnika...
W związku z takim stanem rzeczy szans raczej na awans nie mamy, dopóki na stanowisku KP będzie zasiadał obecny człowiek i będzie on miał swoje widzi mi się, tak?? Wspaniałe to nasze polskie, strażackie prawo, które wolno sobie interpretować jak się komu podoba. 

Offline andrej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 24, 2014, 10:07:42 »
Jakimi kryteriami kierowało się szefostwo w KG odnośnie nadawania pierwszego stopnia oficerskiego w tym roku. :kwit:
Dlaczego były tak duże rozbieżności ilościowe między województwami (wprowadzenie ograniczeń  nadawania pierwszego stopnia - wynikające z limitów)?

Offline ronin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 24, 2014, 10:34:39 »
Jakimi kryteriami kierowało się szefostwo w KG odnośnie nadawania pierwszego stopnia oficerskiego w tym roku. :kwit:
Dlaczego były tak duże rozbieżności ilościowe między województwami (wprowadzenie ograniczeń  nadawania pierwszego stopnia - wynikające z limitów)?
A jakimi kryteriami kierowało się szanowne kierownictwo KG odnośnie awansów na kolejny stopień oficerski dla ludzi, którzy mają mł. kpt ale nie ukończyli spf-u. Czy ktoś z takich oficerów podziału bojowego awansował w tym roku?

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 24, 2014, 12:47:58 »
Moim zdaniem nie ma przeciwskazań aby nie nadać kolejnego stopnia oficerskiego wszystko zależy od stanowiska i maksymalnego stopnia jaki przysługuje na tym stanowisku . Na podziale to zastępca i dowódca zmiany jednakże znając ludzi w KG to może być różnie.

Offline nalewa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 24, 2014, 17:23:32 »
Czytając cały temat wnioskuje że jeśli ukońcczone SA PSP i mam ukończony licencjat z ratownictwa medycznego przy dobrych wiatrach moge dostac ** ?

Offline sam-samson

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 24, 2014, 19:52:15 »
Czytając cały temat wnioskuje że jeśli ukońcczone SA PSP i mam ukończony licencjat z ratownictwa medycznego przy dobrych wiatrach moge dostac ** ?

Teoretycznie możesz dostać ** o ile zajmujesz stanowisko oficerskie.

Czy znane są Wam przypadki żeby w tym roku dostał ktoś ** po studiach cywilnych mgr (nie inż.) i bez kursów SPO/SPF??

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 24, 2014, 20:00:50 »
Oczywiście że są tacy co dostali ale zajmują stanowiska oficerskie. U mnie w KM 2 osoby

Offline sebaxll

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 25, 2014, 07:35:08 »
A jakimi kryteriami kierowało się szanowne kierownictwo KG odnośnie awansów na kolejny stopień oficerski dla ludzi, którzy mają mł. kpt ale nie ukończyli spf-u. Czy ktoś z takich oficerów podziału bojowego awansował w tym roku?
Właśnie Ci którzy posiadają już  **  i spełniły czas-okres na  *** a nie mają SPF-u, pracujący na PB chodzi o dowódcę i z-cę. Jak wygląda to u was?? U mnie w Komendzie jak na razie osoby z PB nie awansują dalej, natomiast stanowisko kierowania i oficerowie z biura prą naprzód w awansach.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2014, 07:43:55 wysłana przez sebaxll »

Offline ronin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 25, 2014, 17:23:52 »
Moim zdaniem nie ma przeciwskazań aby nie nadać kolejnego stopnia oficerskiego wszystko zależy od stanowiska i maksymalnego stopnia jaki przysługuje na tym stanowisku . Na podziale to zastępca i dowódca zmiany jednakże znając ludzi w KG to może być różnie.
Skoro nie ma przeciwskazań do nadania kolejnego stopnia to czym się kierował KG nie awansując na *** właśnie ludzi z podziału bojowego jak zastępców i dowódców zmian bez spf-u. Jeszcze bym zrozumiał gdyby na spf można było się dostać bez prosblemu, ale tak się nie da. KG woli więc awansować na *** biuro, sk, aby tylko nie podział. Dlaczego zawsze podział bojowy jest poszkodowany, może jesteśmy niepotrzebni.... Przy okazji trzeba podziękować KG za motywację i zachętę do dalszej służby, brawo......

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 25, 2014, 17:50:22 »
ronin, stary gość już jesteś, ale poczytaj ustawę o PSP. art 36, 53. Dowiesz się wszystkiego. Wiele osób tak od dawien dawna trwa w takiej sytuacji, stoi na stopniu ** i długo jeszcze stać będzie. Trzeba się cieszyć, że SPFy w miarę idą i jest wogóle jakaś nadzieja na kwalifikacje związane z kierowaniem działaniami ratowniczymi *** (wcześniej czy później) - kolejka wiadomo jest długa ale jak ktoś chciał dostać ** bez SGSP to wiedział na co się pisze i jak ciężko będzie później. A jeśli nie wiedział, to nie zasługuje nawet na to co ma....

Moim zdaniem polityka kadrowa powinna wyglądać tak: jeśli dajemy człowiekowi stopień ** (posiada kwalifikację - odpowiednią szkołę i zajmuje właściwe stanowisko) to w ciągu 3 lat taka osoba jest skierowana na SPF. Jeśli nie ma szans na skierowanie - to czekamy aż będzie taka okazja i wtedy dopiero awans na mł. kpt. Natomiast by zapobiegać na przyszłość takim problemom - nowych d-ców sekcji brać tylko i wyłącznie z kwalifikacjami. problem na lata rozwiązany.... Przyszli oficerowie powinni wiedzieć, jaka jest ścieżka kwalifikacji, kariery, służby.
Różnica w stopniach pomiędzy st. asp a mł. kt - to coś koło 30 zł. Uprzedzając żale z następnych postów odpowiadam -  Ale wiem... nie awansujemy to zabiją motywację (najgorszy możliwy argument - może stworzyć w PSP sto stopni - na sto lat służby - motywacja co rok nowa), brak celów w życiu, brak następnych możliwości w karierze (wszystko się przecież gdzieś musi skonczyć) a poza tym rodzina chciała by oficera.... ładnie to wygląda... i można się pochwalić

Przydała by się jakaś gruntowna reorganizacja w tej PSP....  :szalony: :szalony: :szalony:

ps. jak na wstępie mówiłem - stary gość jesteś i przez tyle lat mogłeś już 3-4 razy skończyć SGSP i miałbyś spokój a nie co pół roku się wq.... i wyczekiwać jak z jajkiem. Po co było czekać? Uwaga do wszystkich młodych co im daleko do Warszawy, ścieżka kariery w PSP niestety wymaga zaliczenia SGSP (w którejś formie - zaocznie czy przez SPF).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2014, 08:53:20 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline ronin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 25, 2014, 19:13:34 »
robn, z tego co widzę też jesteś stary gość, więc posłuchaj. Gdy zaczynałem studia cywilne dawano ** wszystkim, nawet tym co nie zajmowali stanowisk oficerskich. Gdybym wiedział wówczas, że sytuacja aż tak się potem zmieni, na pewno zdecydowałbym się na SGSP. Dalej piszesz jakie to szczęście te SPFy. Więc Ci odpowiem - czekam cierpliwie w kolejce już 7 lat. Pewnie dojdzie w końcu do mnie, ale powiedz dlaczego nabór na SPF jest tak nieczytelny, już gdzieś pisałem że robiony gdzieś pod stołem. Następna sprawa to co pisałem ciut wyżej, skoro awansuje się biurowych to dlaczego nie na podziale. Po co wprowadzono tyle kategorii oficerów, sam wiesz jak niektórzy przeskakiwali z korpusu podoficerów od razu do oficerów. Zaznaczam od razu, że nic nie mam do biura, bałaganu narobił ktoś w KG i teraz dalej w to brnie, bo już nie ma innego wyjścia.
Ps. Ładnie ujął to sebaxll - "U mnie w Komendzie jak na razie osoby z PB nie awansują dalej, natomiast stanowisko kierowania i oficerowie z biura prą naprzód w awansach". Czy to jest normalne, że jedni prą w awansach bez SGSP i bez SPFu, a drudzy bez tych szkół stoją w miejscu? Czy to jest fair wobec tych, którzy są na podziale? Jakoś nie mogę dostrzec tutaj żadnej równości.

Offline sylwester112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 25, 2014, 20:06:54 »
Panowie o awansowaniu i mianowaniu wyjaśnione jest w: rozporządzeniu ws stanowisk służbowych i ustawie o PSP
Co, gdzie, jak i dlaczego!

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 25, 2014, 20:24:43 »
Witam, jak już wyżej było pisane z tym awansowaniem to jest jedna wielka paranoja!!!!!! Biuro  nie ma problemu praktycznie każdy jest mianowany na **, nawet po podoficerce bez sgsp czy spf/spo, natomiast pb jak zawsze dyskryminowany - tylko dlaczego?? W czym jesteśmy gorsi od biura czy sk??? W innych formacjach (wojsko, policja, itp) jeśli posiada się stanowisko, kwalifikacje ** otrzymuje sie bez problemu . W tym roku stworzono stanowiska oficerskie w pb i co z tego wynika - nic!!! Bo na listach mianowanych w tym roku na pierwszy  stopień oficerski  można zobaczyć dysproporcje miedzy podział bojowy   a resztą. Dlaczego jeśli się spełnia kryteria( są studia cywilne) robi się taki problem z nadaniem** Nie rozumiem tego!!!
Ps. Kto ma wgląd w listy awansowanych niech zobaczy jak duża ilość  podoficerów w tym roku otrzyma **

Nie piszemy z Capslockiem!!!- zmodyfikowałem i poprawiłem post


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2014, 08:55:27 wysłana przez robn »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 26, 2014, 00:04:02 »
Witam, jak już wyżej było pisane z tym awansowaniem to jest jedna WIELKA PARANOJA!!!!!! BIURO  NIE MA PROBLEMU PRAKTYCZNIE KAZDY JEST MIANOWANY NA **, NAWET PO PODOFICERCE BEZ SGSP CZY SPF/SPO, NATOMIAST PB JAK ZAWSZE DYSKRYMINOWANY - TYLKO DLACZEGO?? W CZYM JETESMY GORSI OD BIURA CZY SK???
ps. kto ma wgląd w listy awansowanych niech zobaczy JAK DUŻA iLOSC  podoficerów w tym roku OTRZYMA **
Jesli wskarzesz mi jednego podoficera bez SGSP lub kursów SPO/SPF który dostał gwiazdki w tym roku "a nie 100 lat temu".... To znajde ci ta liste i w zebach przyniosę.... Do twojej komendy!

A co do sytuacji opisanych przez kolegów sebaxll i ronin to od biurowych i SK nie wymaga sie kwalfikacji do dowodzenia działaniami ponieważ oni i tu zaskoczeni ..... W NORMALNYM TOKU PRACY NIE DOWODZA DZIAŁANIAMI.....
A co do dyspozytorów to dajcie znac w jakiej komendzie dyspozytor nie chce sie zamienic z d-ca zmiany który na SK  bedzie awansował......!!?? Bo to ewenement w skali kraju....
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2014, 00:07:16 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 26, 2014, 08:56:37 »
Czy oficer po cywilnych i SA nie może kierować działaniami jako z-ca czy d-ca zmiany(poziom interwencyjny) rozporządzenie o KSRG
 SPF przygotowuje do kierowania na poziomie taktycznym i strategicznym i tak naprawdę jest on skierowany do dowódców JRG. Więc moim zdaniem ludzie ci powinni awansować w stopniu. Prawda jest taka że jest bubel w ustawie mówiący o konieczności odbycia przeszkolenia. Oczywiście po 31.12.13 dla tych oficerów nie ma możliwości awansu ale tylko w grupie.   

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 26, 2014, 09:09:00 »
Jesli od 01.2014 tworzy się stanowiska oficerskie w pb (d-ca zmiany i jego zastępca) i praktycznie w większości przypadków uniemożliwia sie awans na ** to jaki to ma sens!!??Tak jak przedmówca pisał powinny być 3 lata, w których będzie możliwość ukończenia spf-u, a nie wszystko robione jest pod stołem. Słyszałem , ze ma cos się od tego roku zmienić w związku z spf/spo, ale pożyjemy zobaczymy. Na chwile obecna to możemy czekać do emerytury i się nie doczekamy bo nie ma ścisłe sprecyzowane kto i kiedy się zakwalifikuje ( czekam kilka lat). Pozdrawiam

Nie piszemy z Capslockiem!!!- zmodyfikowałem i poprawiłem post
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2014, 08:55:40 wysłana przez robn »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 26, 2014, 09:42:57 »

Czy oficer po cywilnych i SA nie może kierować działaniami jako z-ca czy d-ca zmiany(poziom interwencyjny) rozporządzenie o KSRG
 SPF przygotowuje do kierowania na poziomie taktycznym i strategicznym i tak naprawdę jest on skierowany do dowódców JRG. Więc moim zdaniem ludzie ci powinni awansować w stopniu. Prawda jest taka że jest bubel w ustawie mówiący o konieczności odbycia przeszkolenia. Oczywiście po 31.12.13 dla tych oficerów nie ma możliwości awansu ale tylko w grupie.   
Jesli jest gdzieś bubel to w rozporządzeniu ponieważ ono jest aktem prawnym niższego stopnia.... I powinno byc zgodne z ustawa :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2014, 09:47:03 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.