Autor Wątek: Pierwszy stopień oficerski  (Przeczytany 90907 razy)

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #175 dnia: Kwiecień 28, 2015, 16:28:02 »
Jak później strażak ma być oddany służbie w 100% jak widzi takie przewały, Paranoja !!! Rozumiem wszystko, niech dostanie ** "kobieta , która nie widziała ognia" ale niech to będzie robione z sensem i rozumem, a jak widać co niektórym go brakuje!!! :gwiazdki:

Offline lolo80

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #176 dnia: Kwiecień 28, 2015, 16:51:32 »
Brak czystych i przejrzystych zasad. Robienie ludzi w konia i awanse z nieba, bo tak można je tłumaczyć. Instytucja osiągnęła dna, ludzie myślą tylko jak przetrwać do zmiany służby. Szkoda, ale tego chyba nie zmienimy. A co awansów na** lepiej zlikwidować możliwość awansowania po studiach wyższych bo rodzi to niepotrzebną patologię . Jeśli ma to tak corocznie wyglądać to lepiej niech KG przyznaje więcej miejsc na studia zaoczne na SG.

Offline bobol55

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #177 dnia: Kwiecień 28, 2015, 23:12:22 »
Do wielce urażonych aspirantow! SGSP jest otwarta więc na co czekacie? Jak ja widze aspirantow promowanych po jakims licencjacie z ogrodnictwa czy hotelarstwa to tez wątpię w formacje PSP tak jak wy. Moze st. str. skończył na chemie na polibudzie dziennej i potem jeszcze SGSP wiec ma kwalifikacje do zajmowania stanowiska oficerskiego to je dostaje bo jest specjalistą.  Droga jest prosta kwalifikacje - stanowisko - stopień.  Wiec skonczcie narzekać tylko do roboty bo nagadali wam na tej aspirantce jakimi wy to bedziecie dowodcami i teraz myslicie ze wam sie wszystko należy jak zrobicie byle jakie studia eksternistyczne o profilu robienie na drutach. Pozdrawiam. Aha i na pewno nikt nie dostał na stanowisku d-cy zastępu. Kwalifikacje-stanowisko-stopien n
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2015, 23:16:29 wysłana przez bobol55 »

Offline franek dolas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #178 dnia: Kwiecień 29, 2015, 10:58:17 »
Do wielce urażonych aspirantow! SGSP jest otwarta więc na co czekacie? Jak ja widze aspirantow promowanych po jakims licencjacie z ogrodnictwa czy hotelarstwa to tez wątpię w formacje PSP tak jak wy. Moze st. str. skończył na chemie na polibudzie dziennej i potem jeszcze SGSP wiec ma kwalifikacje do zajmowania stanowiska oficerskiego to je dostaje bo jest specjalistą.  Droga jest prosta kwalifikacje - stanowisko - stopień.  Wiec skonczcie narzekać tylko do roboty bo nagadali wam na tej aspirantce jakimi wy to bedziecie dowodcami i teraz myslicie ze wam sie wszystko należy jak zrobicie byle jakie studia eksternistyczne o profilu robienie na drutach. Pozdrawiam. Aha i na pewno nikt nie dostał na stanowisku d-cy zastępu. Kwalifikacje-stanowisko-stopien n
Drogi wielce urażony czystej aryjskiej krwi oficerze, po jedynie słusznej - jak sadze-Sorbonie Warszawskiej. Jak widzę i obserwuje oficerów w mojej komendzie- a wszyscy po dziennej SGSP - to tracę wiarę nie tylko w PSP ale wogóle w ludzi. Mój drogi oficerze, dyplom i pagony nie swiadczy jeszcze o niczym bo bardziej liczy sie to jak kto ma w głowie poukładane. A juz na pewno nikt mi nie powie ze oficer po dziennej SGSP ma lepsze predyspozycje na podział bojowy niz aspirant po dziennej SA. Oficerowie u mnie to tylko naładowani ambicjami ludzie którzy nie moga sie doczekać kiedy beda komendantami i wyrywają sobie stołki z pod d..py. I kombinują jak tu sie podzielić kasa z funduszu nagrodowego kosztem podziału. Na czele z 01 który regularnie bierze zapomogi z budżetu komendy. A gdy trzeba jechac do akcji jako oficer operacyjny to nie rzadko bywało ze kłucili sie o to kto ma jechac.. a jak juz przyjedzie to jak turysta na wycieczke, byle by przypadkiem nie przejac dowodzenia i musieć podejmować decyzje, bo ob...ni po same pachy. Tak wiec drogi oficerze.. nie pomogą doktoraty kiedy naród chamowaty.. To ze nakładli Ci w na studiach do głowy .. jakim Ty to jesteś zaj.. tym hrabią i wszyscy powinni ci bic pokłony.. to troszke Cie oszukali.. bo na tej uczelni wykałdaja podobni Tobie teoretycy.. którzy straż znają z książek. A piszesz złośliwie bo widocznie masz kompleksy..

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #179 dnia: Kwiecień 29, 2015, 11:28:56 »
Cytuj
Drogi wielce urażony czystej aryjskiej krwi oficerze, po jedynie słusznej - jak sadze-Sorbonie Warszawskiej. Jak widzę i obserwuje oficerów w mojej komendzie- a wszyscy po dziennej SGSP - to tracę wiarę nie tylko w PSP ale wogóle w ludzi. Mój drogi oficerze, dyplom i pagony nie swiadczy jeszcze o niczym bo bardziej liczy sie to jak kto ma w głowie poukładane. A juz na pewno nikt mi nie powie ze oficer po dziennej SGSP ma lepsze predyspozycje na podział bojowy niz aspirant po dziennej SA. Oficerowie u mnie to tylko naładowani ambicjami ludzie którzy nie moga sie doczekać kiedy beda komendantami i wyrywają sobie stołki z pod d..py. I kombinują jak tu sie podzielić kasa z funduszu nagrodowego kosztem podziału. Na czele z 01 który regularnie bierze zapomogi z budżetu komendy. A gdy trzeba jechac do akcji jako oficer operacyjny to nie rzadko bywało ze kłucili sie o to kto ma jechac.. a jak juz przyjedzie to jak turysta na wycieczke, byle by przypadkiem nie przejac dowodzenia i musieć podejmować decyzje, bo ob...ni po same pachy. Tak wiec drogi oficerze.. nie pomogą doktoraty kiedy naród chamowaty.. To ze nakładli Ci w na studiach do głowy .. jakim Ty to jesteś zaj.. tym hrabią i wszyscy powinni ci bic pokłony.. to troszke Cie oszukali.. bo na tej uczelni wykałdaja podobni Tobie teoretycy.. którzy straż znają z książek. A piszesz złośliwie bo widocznie masz kompleksy


Dokładnie jak powyżej, nic dodac nic ująć, jak widać w większości komend tak jest z tymi oficerkami- od razu min. D-ca JRG , a najlepiej KOmendant. Przykład idzie z góry więc co się dziwić młodym po SG.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2015, 15:23:29 wysłana przez robn »

Offline bobol55

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #180 dnia: Kwiecień 29, 2015, 11:38:49 »
Ładne napisales ze liczy sie to co ma sie w glowie a nie na pagonach to dlaczego wam tak zalezy na ** a jak nie dostaliscie to obrazeni na caly swiat. Ja wszystkim zycze awansu i tylko bronilem podoficerow ktorzy majac kwalifikacje dostali awans. Nie pisalem ze sa od kogos lepsi czy gorsi. Napisalem rowniez ze zamiast isc na bylejakie studia mozna wybrac sgsp i miec  spokoj. A wy z nienawiscia do nich im zalujecie.

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #181 dnia: Kwiecień 29, 2015, 11:43:18 »
Pierwszy lepszy ogniomistrz z PB zjada na śniadanie takiego swieżaka po SGSP i jego "teorie książkowe". Doświadczenie i lata służby dają status fachowca. Nie urażając oficerów po jedynie słusznej szkole, ale za dużo to przedmiotów zwiazanych z pożarnictwem nie macie na tej szkole jak się spojrzy na indeks. Może 1/3 a reszta to chyba po to, by wypełnić 4 lata

Offline bobol55

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #182 dnia: Kwiecień 29, 2015, 11:45:45 »
I nic nie zmienia faktu ze mlodzi po dziennych maja glowe w chmurach i brakuje doświadczenia.  Ale podoficer z letnim stazem  moze byc calkiem dobrym oficerem a do tego potrzebne mu na sgsp zaocznie.

Offline samda

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #183 dnia: Kwiecień 29, 2015, 11:54:32 »
Naprawdeę ktoś w tym roku dostał po st. str. **? Pewnie jeszcze nawet na stażu, chyba niemożliwe.

Offline bobol55

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #184 dnia: Kwiecień 29, 2015, 11:58:53 »
Ludzie czy czytacie ze zrozumieniem. Moj post odpowiedzia do urazonych aspirantach którzy maja za złe ze awans dostali podoficerowie. Ktos tam wczesniej pisal ze jakis starszy str dostal awans wiec wyjasniam ze jesli byl np chemikiem z wykształcenia to w jednostce chemicznej jest bardzo przydatny. Przy okazji zrobil mgr na sgsp to ma kwalifikacje na oficera. Wcale  nie chwale tu sgsp i Mlodych po dziennych bo oni maja siano w glowie jak i młodzi aspiranci zaraZ po szkole.

Offline lolo80

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #185 dnia: Kwiecień 29, 2015, 12:01:45 »
Nikt tu nie atakuje podoficerów, ale wydaje mi się, że oprócz kwalifikacji ważne są również lata służby i opinie przełożonych. A co do tego dlaczego ludzie chcą awansować, to chyba logiczne, że każdy chcę się rozwijać. Jeżeli by tak nie było to śmiało można zlikwidować wszystkie korpusy i niech w PSP pracują tylko szeregowi.
A na marginesie nie wszyscy po dziennych studiach 5 letnich magisterskich na politechnice dostali **,
ale rozumiem, że mają mniejsza wiedzę techniczną niż licencjaci po zaocznych.

Offline bobol55

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #186 dnia: Kwiecień 29, 2015, 12:05:00 »
Moze byc przypadek st str mgr inz pozarnictwa tytul inz poz daje kwalifikacje do stanowiska oficerskiego a stanowisko daje mozliwosc otrzymania stopnia. najpierw stanowisko potem stopien. Zaden asp sztab nie dostanie ** bez stanowiska

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #187 dnia: Kwiecień 29, 2015, 12:05:53 »
 Zrozumcie drodzy koledzy wreszcie , ze w Psp są nie tylko potrzebni strażacy po SGSP lecz specjaliści z innych dziedzin, najbardziej strazaków boli, ze taka bez urazy "księgowa czy tym podobni, którzy nie widzieli ognia na oczy orzymują **, natomiast D-cy zmian czy ich zastępcyi inni strażacy , którzy tyrają jak mogą na służbie mają po kilkanaście lat służby lub więcej studia cywilne o kierunku przydatnym w PSP i nie mogą otrzymac **. Jak robiłem studia cywilne to komedant na mnie się wypiął, natomiast jak doszło do tego , że z 8 godzinnych nie miał kto prowadzić szkolenia dla OSP, to nagle KOmendant się przebudił, że mogę ja poprowadzić bo mam odpowiednie kwalifikacje. Żenada przez duże "Ż". Nie wspomnę już o st.str, którzy otrzymali **, totalna kompromitacja formacji PSP, jakie morale mają mieć młodzi, którzy wstępują do służby jak widzą to co się dzieje, brak perspektyw rozwoju poprzez podwyższanie kwaifikacji zawodowych. SGSP to nie wszystko, na SGSP świat się nie kończy. Chciałbym zobaczyć zastęp SP złożony z samych oficerów po SGSP w akcji - to byłby ubaw!!!! :gwiazdki:

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #188 dnia: Kwiecień 29, 2015, 12:26:25 »
Szczególnie ta fachowość i doświadczenie widać, jak sie przegląda analizy, zdjęcia z oficjalnych stron czy filmiki na yt świadków zdarzeń. Zazwyczaj i starzy i młodzi popełniają błędy. Stopień tez ma niewiele tu do rzeczy. Zdarzali i zdarzają sie strażacy schorowani bo ni chciało sie aparatu założyć, z przypalonymi tylkami bo spodnie od koszaru wystarcza. Tak samo leja na blaszany starzy i młodzi a chalupa pali sie na ostro. Tak samo wywlekaja za wszarz i tacy i tacy. Zadne generalizowanie tutaj nic nie wyjaśni. Takie skróty myślowe tworzą podzialy niepotrzebne, a w ratownictwie powinniśmy wszyscy grać do jednej bramki. Nie chce mi sie wierzyć, ze cztery lata szkoly, gdzie codziennie jak nie zajecia, to sluzba w różnych komendach, to cwiczenia, to szkolenia dają mniej niż pól roku kursu i sluzba u boku doświadczonych kolegów. Każdy wie jak wygląda doskonalenie zawodowe i jak często strażak traktuje sluzb jako przerwę w zarabianiu normalnych pieniędzy poza sp... Trzeba panowie zmieniać świat zaczynając od siebie, a nie narzekac tylko i leczyć kompleksy

Offline strazak343

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #189 dnia: Kwiecień 29, 2015, 12:56:15 »
Panowie! Nie ma co się sprzeczać kto jest jaki. Jako formacja powinniśmy trzymać sie razem. Ludźmi skłóconymi lepiej się rządzi. Niestety prawda jest taka, że teraz czeka się na zdanie służby. A kiedyś z uśmiechem na twarzy się chodziło na służbę i kążdy sumiennie wypełniał swoje obowiązki. Czemu tak się stało? Jaka jest przyczyna? A może czas się przebudzić i zmienić coś w naszym kraju  po 8 latach??? Zaraz z tej POlski nic nie zostanie... :-\ Przykre

Offline mic1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #190 dnia: Kwiecień 30, 2015, 18:21:25 »
Już po tupaniu?

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #191 dnia: Maj 03, 2015, 20:40:28 »
Witam.

Czy są wśród was Dowódcy zmian (lub zastępcy), którzy dostali awans na wyższy stopień oficerski po cywilnych studiach i bez SPF?

Dzięki za info.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #192 dnia: Maj 05, 2015, 08:21:03 »
Wśród nich jest napewno aspirant od niecałych 3 lat zastępca zmiany, po lic.bez spf, jest też dowódca zmiany bez spf inż.  ale to chyba jeszcze nie koniec tego roku z **bo coś się jeszcze kroi bo jakieś dziwne pisma spłynęły na kw i dale poszły,  :cooo:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #193 dnia: Maj 05, 2015, 11:58:45 »
Wśród nich jest napewno aspirant od niecałych 3 lat zastępca zmiany, po lic.bez spf, jest też dowódca zmiany bez spf inż.  ale to chyba jeszcze nie koniec tego roku z **bo coś się jeszcze kroi bo jakieś dziwne pisma spłynęły na kw i dale poszły,  :cooo:

Będą nadawać pierwszy stopień oficerski dla strażaków zajmujących stanowiska dowódcy sekcji, mianowanych do dnia 31 grudnia 2013 r. 

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #194 dnia: Maj 05, 2015, 14:24:01 »
Chodzi mi o tych którzy mają już mł. kpt. a nie otrzymali awansu na kpt., bo nie posiadają SPF i nie spełniają warunków by otrzymać kolejny stopień oficerski.

Offline franek dolas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #195 dnia: Maj 05, 2015, 14:40:51 »

Będą nadawać pierwszy stopień oficerski dla strażaków zajmujących stanowiska dowódcy sekcji, mianowanych do dnia 31 grudnia 2013 r. 
[/quote]

To ciekawe..  Wiesz coś więcej kolego na ten temat ?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #196 dnia: Maj 05, 2015, 14:53:44 »

Będą nadawać pierwszy stopień oficerski dla strażaków zajmujących stanowiska dowódcy sekcji, mianowanych do dnia 31 grudnia 2013 r. 

To ciekawe..  Wiesz coś więcej kolego na ten temat ?
[/quote]

Pismo z KG wyszło 30 kwietnia do dzisiaj był termin nadsyłania wniosków.
Z tego, co się orientowałem po kumplach mało, kto wiedział o takiej nadzwyczajnej akcji.
Pismo BK-I-100/6-1/15.

Offline franek dolas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #197 dnia: Maj 05, 2015, 15:56:32 »

Będą nadawać pierwszy stopień oficerski dla strażaków zajmujących stanowiska dowódcy sekcji, mianowanych do dnia 31 grudnia 2013 r. 

To ciekawe..  Wiesz coś więcej kolego na ten temat ?

Pismo z KG wyszło 30 kwietnia do dzisiaj był termin nadsyłania wniosków.
Z tego, co się orientowałem po kumplach mało, kto wiedział o takiej nadzwyczajnej akcji.
Pismo BK-I-100/6-1/15.
[/quote]
Dzięki za info!  U mnie w firmie nikt nic nie pisnął nawet słowem, na ten temat.. Swoja drogą ciekawe,  skąd nagle taka akcja.. Co to ma na celu itd.. myślę ze nikt chyba nie spodziewał sie czegoś takiego..

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #198 dnia: Maj 05, 2015, 17:14:00 »
W zeszłym roku też była taka akcja, tylko mało ludzi o tym wie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #199 dnia: Maj 05, 2015, 18:17:06 »
Pismo z KG wyszło 30 kwietnia do dzisiaj był termin nadsyłania wniosków.
Z tego, co się orientowałem po kumplach mało, kto wiedział o takiej nadzwyczajnej akcji.
Pismo BK-I-100/6-1/15.
Ale tam jest ważny szczegół w tym piśmie :P Dotyczy tylko inżynierów pożarnictwa i techników pożarnictwa po przeszkoleniu w SGSP  (SPF.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.