Służba > Prawo w służbie

urlop na żądanie w PSP

<< < (7/8) > >>

fireman_f:

--- Cytat: sorbent w Styczeń 30, 2024, 21:34:32 ---
--- Cytat: rafal.bula w Styczeń 30, 2024, 20:34:05 ---Jaki jest problem żeby od północy wpisać na te 8h urlop lub odbiór godzin? Po co te wszystkie akrobacje? :gwiazdki:

--- Koniec cytatu ---

Żaden. To były teoretyczne rozważania przypadku.

I jeszcze raz - strażakowi planuje się służbę 24 godzinną, przy czym z kalendarza i godzin rozpoczęcia służby wynika, że 16 godzin przypada na jeden dzień a 8 na drugi. Wobec czego, jak strazak żąda urlopu na dzień kiedy ma 16 to go dostaje. Zostaje sprawa z drugim dniem kalendarzowym, na który urlopu nie żądał- i tutaj jest kilka rozwiązań, w którym jest też podjęcie służby.

--- Koniec cytatu ---

Często wam się zdarza sytuacja w której strażak bierze urlop na jeden dzień tak jak w Twoich rozważaniach a później o 24 musi przyjść do służby na 8 godzin? Bo u mnie nie licząc ostatnich służb emerytów to nigdy, jak strażak idzie oddać krew i z jakiegoś powodu jej nie odda to otrzymuje bodajże 7 godzin rekompensaty a resztę musi sobie wziąć z nadgodzin, jeśli bierze 1 dzień opieki na dziecko to nie będzie przychodził na 24 do służby a innej osoby nie wywalimy do domu o tej godzinie, nie ma takiej możliwości, jeśli strażak bierze jakąś formę urlopu która jest w wymiarze 1 dnia, 16 godzin to kolejne 8 godzin dostaje odbiór nadgodzin niezależnie co sobie deklaruje

pb11:
Jeszcze tylko teraz sprawdź kiedy może nastąpić odbiór nadgodzin. I druga sprawa to RCK oznacza na zaświadczeniu ile wolnego wpada przy nieudanej próbie donacji.

fireman_f:

--- Cytat: pb11 w Styczeń 31, 2024, 07:51:31 ---Jeszcze tylko teraz sprawdź kiedy może nastąpić odbiór nadgodzin. I druga sprawa to RCK oznacza na zaświadczeniu ile wolnego wpada przy nieudanej próbie donacji.

--- Koniec cytatu ---

Mógłbyś mi sam odpowiedzieć kiedy może nastąpić odbiór nadgodzin? Co do tego że RCK oznacza ilość godzin przy nieudanej próbie oddania krwi to zgadza się, ale w takim wypadku strażak nie wraca już do służby tylko ma odbiór nadgodzin.

pb11:
Szukaj w ustawie o PSP

fireman_f:

--- Cytat: pb11 w Styczeń 31, 2024, 09:30:53 ---Szukaj w ustawie o PSP

--- Koniec cytatu ---

Ale ja Ciebie proszę o odpowiedź skoro ją znasz. Przeczytałem ustawę o PSP dokładnie artykuł 35 i dalej nie mam pojęcia co masz na myśli więc być może w złym miejscu szukam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej