Autor Wątek: Praca autopompy  (Przeczytany 21488 razy)

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Praca autopompy
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 23, 2014, 22:56:54 »
Ok peterek to w jaki sposób uzupełnisz środek pianotwórczy w zbiorniku zakładając że nie masz wlewu na dachu ???? pozdrawiam
sprawdziłem i uściślam poprzedni mój post : tylko samochody typoszeregu GCBA 11/60 mają mieć taką pompkę na swoim wyposażeniu.

wszystkie dotychczas używane przez nas pojazdy gaśnicze (jrg) mają wlew na dachu zamykany zaślepką 52, niektóre dodatkowo właz rewizyjny do zbiornika środka pianotwórczego szybko otwierany. jeżeli masz do czynienia z samochodem bez wlewu na dachu to dla mnie jest to nowość ( jak w takim przypadku rozwiązane jest odpowietrzenie tego zbiornika ).

inna sprawa to sama pompka - jak ktoś ma namiary na taką pompkę to chętnie skorzystam ( ale bez pompek do paliwa czy oleju bo takie już przerabialiśmy i nie dają rady na dłuższą metę )
pozdrawiam   

pompalutz

  • Gość
Odp: Praca autopompy
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 30, 2014, 09:44:18 »
Witam
Używamy takiej, bez zarzutów, strona pierwsza z brzegu bez reklamy.
http://www.chemoogle.pl/pompa_beczkowa_zestaw_lutz_b2_vario_PP_500.html

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Praca autopompy
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 31, 2014, 18:38:23 »
Jeszcze trochę o potrzebie zaworu na nasadzie ssawnej. Latem byłem na ćwiczeniach COO, nie wdając się w szczegóły, zbudowaliśmy stanowisko wodne na moście i pobieraliśmy wodę z przepływającej dołem rzeki, ze względu na duże zamulenie wody, a także nie sprawdzenie przez nas głębokości wody w miejscu poboru, zapchał się smok ssawny i doszło do dużego spadku tłoczonej wody. Gdyby był zawór na nasadzie ssawnej, można by było płynnie przejść z podawania wody z linii ssawnej na zasilanie ze zbiornika, oczyścić smok i odwrotnie, a tak doszło do dwóch przerw w podawaniu wody, co w sytuacji gdy jest potrzeba ciągłości podawania wody(założenie wycieku amoniaku, postawione kurtyny wodne) jest kłopotliwe/
Co do żółtej nasady z boku samochodu JEST DO POBORU ŚRODKA Z ZEWNĘTRZNEGO ZBIORNIKA NIE DO NAPEŁNIANIA ZBIORNIKA SAMOCHODU :krzyk: Sorki za duże litery, ale chyba parę osób nie zna zasady działania układów wodno-pianowych w pojazdach  :wall: